Můj syn je mamánek, co mám dělat, aby ho to přešlo?

mmmilda
3. bře 2014

Ahoj holky,
chtěla bych vás poprosit o radu. Už je to cca 3 měsíce co se to u nás pokazilo. Mám rok a 9 měs chlapečka. Niky mu nevadilo spávat u babičky a ani jít na hodinku sám na návštěvu. Jenže já jsem znovu těhotná a před 3 měs byly nějaké koplikace a já ležela 4 dny v nemocnici. Od té doby bezemne neudělá ani krok. Nikde nechce zůstat. Hrozně plače, že chce za mnou. Myslela sem, že ho to přejde za pár týdnů, ale je to pořád stejné. Nesmím od něj na krok. V noci se budí a volá mě. Co mám dělat aby ho to přešlo? Koncem května mám rodit. A nedokážu si představit jak to tu bezemne vydrží těch pár dní... :(

zickemartina
3. bře 2014

podle mne se to zpravi, opakovat mu ze at jde mama kamkoliv tak se vzdycky vrati a znova zacit trenovat po malych kouskach oddalovani. pul hodinka a nestridat osoby co ho hlidaji. meli jsme krizi kdyz maly zacal chodit k chuve na hlidani, taky na mne vysel.bylo to pred druhym rokem. pak jsme si dali pauzu prez vanoce a po novem roce zacal jesle a je uz v pohode. vysvetlovat a vysvetlovat. kdyz byl na tri dny u segry - tak mi mohl zatelefonovat. a vedel ze mama uklizi a pracuje. vysvetlit mu ze ho clovek neodklada, ale ze to tak je a strasne ho miluje.

kmotrice
3. bře 2014

je možné že má jen nějaký období, my to máme ted, je mu 3,5, vždycky bez problémů šel k babi, s dědou na výlet a ted prostě ne, když si ho předáváme s babi, tak to je hysterickej záchvat, ráno ve školce se mi chytne nohy a nechce jít dál ačkoli ráno u snídaně se těší, ale zas se za mnou zaklapnou dveře a prý o mě neví a je v pohodě, to mi řekla jak mamča tak učitelky

lv
4. bře 2014

U nás to taky sedí na rok a půl, kdy to začalo, vlastně ještě dřív, tak rok a 4m - kdy jí rostly 4 špičáky naráz, moc plakala, tak jsem ji konejšila, naučila se spát se mnou v posteli - dřív chtěla postýlku a usínání sama, teď 1-2h uspávám, nikdo ji nechce hlídat /zcela vyjímečně když mám lékaře babička/, protože jen řve mamíííí, venku se chce pořád chovat..no a chytrou radu bohužel nemám, než tu, že to přejde..s porodem, co táta, když s ním zůstane, to nepůjde?

sonik05
4. bře 2014

Já myslím, že to je období. Moje dcera to teď má také. Dřív bez problémů kdekoliv spala a teď nechce, že se jí bude stýskat. Taky čekám mimčo (za týden). Asi ty dětičky vycítí, že se o maminku budou muset dělit a chtějí si jí užít, dokud jí mají jen pro sebe. Malá dokonce říkala, až budeme mít Gábinku, tak se se mnou nikdo nebude mazlit...takhle na to kouká. Tak jsem jí řekla, že se budeme mazlit všichni dohromady 🙂 Je teď hodně mazlící.

katyxq
4. bře 2014

podle mě není mamánek (takové ošklivé slovo), jen se chová jako normální dítě, naprosto přirozeně... okolo druhého roku bývá druhé období separační úzkosti a nejlíp ji překonáte tak, že jeho potřebu kontaktu uspokojíš 🙂. K tomu mu přibude sourozenec, tak je jasné, že se potřebuje ujistit, že jsi tu pro něj a vždy budeš.

gosa22
4. bře 2014

objímat, dávat lásku a pusinkovat...prostě chce mámu, určitě to není mamánkovství...holt má k mámě nejblíž a to přeci není nic špatného 😉 buďte ráda a užívejte si to...za pár let uslyšíte jen: mami, nepusinkuje mě před klukama... 🙂 🙂 🙂 cítí se zřejmě bezbranný a odstrčený kvůli očekávání dalšího mimi...kdyby se to zhoršovalo po narození mimi, volila bych psycho poradnu, aby nedošlo k hádkám a nenávisti mezi sourozenci a boji o Vaši pozornost 😉

picasso
4. bře 2014

Nesnáším toto slovo. Pro mě je mamánek chlap nebo ženská v dospělosti, co se mu nechce od maminky. Ne dítě, se kterým je matka de facto pořád, tak co by ostatní měli čekat. Podle mě je to stejné, jako kdyby vás s partnerem naráz někdo odtrhl a snažili se vám vnutit někoho "cizího". Náš malý má potřebu kontaktu od malička. Ano, hlídají babičky. Moje maminka jezdí k nám a u druhé babičky to jde taky. Ano, odjíždíme a je pláč, ale ani nevytáhneme pořádně paty a je klid, spustí, až nás zas uvidí. Prostě mazlit apod. A pokud bude koncem května pořád stejný stav, možná (jestli je to ve vašich možnostech), vzít si i v porodnici nadstandard a byl by tam s vámi co nejvíc.

sweet81
4. bře 2014

Myslím,že autorka otázky, nemyslela slovo mamánek nijak špatně. Tak se tu nemusí slovíčkařit, to tady nikdo už nemůže napsat otázku aby se toho někdo nechytnul.........

backstreet
7. bře 2014

No, já mám 2 holky, první bude mít v červenci 10 a druhá o den později 3
Brali jsme se s manželem když měla ta první 2 roky, to byla jediná noc, kdy spala u našich. Jinak prostě nechce. Nutit ji nechci a nebudu. Přes den bude kdekoliv a kdykoliv, ale na noc chce domů. A ta mladší je to samé. Jen ta ještě nebyla beze mě ani přes den. Ale vůbec mi to nevadí, jsou to moji mazlíci a já jsem ráda, že chtějí být s náma. 😉

punky
7. bře 2014

take nevidim nic spatneho na tom kdyz dite chce jenom maminku 🙂 muj syn je na me upnuty uz sice ne tolik jako drive. nekkdy je to na hlavu ale jsem stastna ze me uvareni chyta za nohu taha za zasteru vazimsi toho ze je takovi jaky je 🙂 kdyz jdeme na hriste tak tam deti litaj a maminy sedi a slunej se ja sedim na piskovisti a asistuju stepkovi delat babovicky 😉 a neboj se az budes v porodnici on to bez tebe tech par dni zvladne bude muset a mozna budes prekvapena jak hrave to zvladnul 😉

ffiinnkkaa
7. bře 2014

Užívat si to 😉

susi77
14. bře 2014

Chci tě troch uklidnit. Náš syn byl se mnou nonstop , protože hlídání jsem ani nechtěla a ani jsem si neuměla představit, i když byla u nás návštěva tak syn prostě chtěl být jen se mnou. Když jsem byla v porodnici bylo mu 21 měsíců. Zůstal doma s tátou, chodili za mnou do porodnice, vše v klidu. Nevím jak by to šlo s babičkou, ale asi taky, jen táta je prostě táta 🙂.