Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Musí se s miminkem chodit denně ven?

lili_liska_z_lesa
8. únor 2017

Dohadujeme se tu s bratrem. On mi tvrdí,že s miminkem se denně musí ven. Že jeho manželka to tak dělala (jenže ona je typ ženy,která nevydrží minutu na zadku a navíc narozdíl ode mě nemá rodinný dům,ale malý byt a nepracovala na MD). Já jsem ráda,když se teď v zimě s malou dostanu ven 3x týdně. Ne že bych nechtěla,ale buď je mráz,smog,chřipky apod. Navíc moje malá moc kočárek nemusí,nespí v něm a nemá ráda teplé zimní oblečení, čepice ani rukavice. S bratrem se o to pořád přeme, on trvá na tom, aby chodila ven za každého počasí. Tak nás,maminy, rozsuďte 🙂

lili_liska_z_lesa
autor
8. únor 2017

P.S. Jedná se o zimní období, v létě může být neomezeně s dědečkem na zahrádce.

kajalka
8. únor 2017

Já jsem s dětma 2x denně venku, strávíme tam dohromady tak 2 - 4 hoďky přes zimu, v létě samozřejmě nepoměrně víc. Venku je mnohem lepší vzduch než doma, navíc jsou pak děti odolnější. Ale kdyby byl smog, tak nejdu.

absintka19
8. únor 2017

Nemusi 🙂 jen umrit se musi 🙂
Bratr je evidentne odbornik, nic ve zlem 🙂
Je to kazdeho vec, treba smog nebo kroupy to nejdu ani ja 🙂 a v lijaku taky ne.
Takze jsi vyhrala 🙂 doufam ze aspon neco poradneho

leki
8. únor 2017

Ja s malym nechodila a nechodim denne ven,teda aspon v zime ne. Kdyz ted byly mrazy, tak se mi fakt nechtelo. Ale vetsinou se snazim jit aspon na hodinovou prochazku na nakup,kdyz uz nic jinyho/delsiho. Myslim ze to urcite neni zadna povinnost a diteti se nic nestane 😉 Ovsem me treba venku mnohem lepe spinka (doma dopo nespi) a taky ho bavi se divat vsude kolem.

robin92
8. únor 2017

Chodim s Jirikem ven casto, ale kazdy den urcite ne, kdyz je venku moc pod nulou, tak nechodime a nebo ses nam nekdy nechce, kdyz je skarede a smog, tak si doma hrajeme a koukame na pohadky 🙂 nemyslim si, ze by se muselo kazdy den.

lili_liska_z_lesa
autor
8. únor 2017

@absintka19
:D
Az bude hezky,bude to taky o necem jinem...navic jsem furt marod a mam starého tátu,který už taky moc ven nevychází...

annasmyckova
8. únor 2017

tak strýčkovi děcko ustrojte a šup s ním na procházku..😉
jsme na vesnici, tak aspoň chvilku jsme každý den venku - minimálně ze školky do školky, na dvoře chystat dřevo, ale v dešti nebo větru jsme zalezlí

mr_falko
8. únor 2017

chodim jak se chce MNĚ!!! vsem ostatnim je do toho prd. Kdyz je -10, tak nejdu, kdyz mam lenoru, tak nejdu atd..... proc se lidi furt musej o neco prit? nechapu

terry1512
8. únor 2017

Musíš jen umřít a platit daně. 😉 Pokud počasí dovolí jsme venku tak 4-5x v týdnu. V létě na zahradě neomezeně.

lenny.cz
8. únor 2017

Záleží na každém, někdo je venku pořád a někdo ne, je to každého věc. Já chodím s dětmi téměř denně a když nejdeme, tak jsem z toho skoro smutná, chybí mi to. Pokud jsme zdraví, tak jsme venku denně i v zimě. Taky mám velký dům na úklid, při prvním dítěti jsem chodila od roku denně do práce, denně vařím, stejně jako velká většina z nás, ale na to abych šla s dětmi ven si moc ráda čas udělám. Oni pak líp spí, starší už na procházce poznává stromy, zvířátka, koukají na auta a prostě je to změna. Občas potkáme někoho známého, tak si člověk i sem tam pokecá s někým dospělým. Když jsem celý den doma, připadám si tu jak lev v kleci. Ale je fakt, že moc maminek s dětmi venku nepotkávám celkově, natož teď v zimě a přitom je to taková nádhera, když je všechno zasněžené 🙂 Se starším chodíme sáňkovat, lyžovat,bruslit nebo se cestou jen tak koulujeme nebo stavíme mini sněhuláky 🙂 Samozřejmě, je-li venku -10 a mlha, tak nejdeme, ale pokud je třeba -8 a svítí sluníčko, tak jdeme 🙂

blecha94
8. únor 2017

Určitě se to nemusí, zákon na to není. 😀 Dělej tak, jak ty uznáš za vhodné a jak se ti to hodí. Myslím, že pokud bydlíš ve větším městě, tak kor teď v zimě je každodenní pobyt venku spíš poškozující, než že by byl ku prospěchu zdraví dítěte. Řekla bych, že vyvenčit se 3-4x týdně bohatě stačí. Já s dcerou každý den venku necourám, a sem tam jdeme raději někam dovnitř - třeba do muzea, než abychom byly na vzduchu. Já zimu ráda nemám, ona taky ne, takže si zábavu hldáme v teple a vyloženě na procházce jsme 2x týdně, víc ne.

V létě je to jinačí, to je na chalupě na zahradě od rána do večera a i na prochajdu chodíme mnohem častěji, ale jen proto, že chceme, ne proto, že mi do toho někdo kecá. 🙂

evaamy
8. únor 2017

My chodíme odjakživa každý den, hlavně kvůli psovi teda 🙂 ale stalo se, že jsme párkrát nebyli a syn pak byl protivnej.

netopejr
8. únor 2017

Je to lepši kvůli zdravi, metabolismu, decku, okysliceni mozku, prokrveni celého organismů, adaptace na teplotu, kdo hodí vic ven, bývá mon nemocny. Je velké moudre si to zavést do programu, aspoň jednou denne v nejakou obvyklou dobu aspon na hodinku.
Noc se nestane, když nepůjdeš. Ale cim min chodíš, tim min se Ti chce. A někdy holt jsou sourozenci nemocni tak ani ti zdraví se ven nedostanou. Někdy je nemocna matka a nikdo jiny vhodný není. Pokud je matka těhotná, nesa to třeba týdny, a pokud není nikdo jinej, je holt dítě i ve veku par měsíců proste doma. Ale nejzdravější to není.
Když se vynechá nějaký ten den, nic se neděje.

kika_21
8. únor 2017

@lili_liska_z_lesa Nešla bych, kdyby byl smog, velký vítr, mráz -25, nebo kdyby se mi extra nechtělo-to se tak 1x za měsíc stane. Chodím velmi ráda-to ale každý nemusí...Lidé mívají i jiné koníčky...Třeba nechodím bohužel s dětmi skoro do divadla, na výstavy také málo.☹Chodíme ven obvykle 2x denně. A i s velkými-tedy tak do 14 let-pak už jdou s kamarádkou-kamarádem třeba na hřiště. Ale nerada je vidím doma-zejména, jsou-li na mobilu.

lili_liska_z_lesa
autor
8. únor 2017

@kika_21 jj to chapu...taky chodim rada ven...v zime je to horsi, ja sama uz jsem potreti marod letos:(

kika_21
8. únor 2017

@lili_liska_z_lesa Tak ať už jste u vás zdraví...Už bude jaro...🙂

zuzineckah
8. únor 2017

@lili_liska_z_lesa tak mu řekni, že ho čekáš každý den ve 4 a může jít procházkovat 😉 úplně miluji tyhle inženýry s patentem na rozum (nic ve zlém nebo proti bráchovi, myslí to určitě dobře).
Ne, nemusí se jít s miminkem každý den ven. Ve smogu je to vyloženě na škodu.
Jak si to zorganizuješ je jen tvoje věc, bratr ti může říct svůj názor, ale ne se o tom s tebou přít. Takovou debatu bych nikdy nedopustila, ať dává moudra manželce, ne tobě 😉 zazdi ho dřív než se kvůli tomu posekáte...

netopejr
8. únor 2017

Ale to je výborný nápad, co pise @zuzineckah přičemž ses nemocna, @lili_liska_z_lesa
Takue brachio, ses skvelej, zkušenej, ja jsem ted nemocna a ona musi ven. Na kolik ti ji mam nachystat? Aspoň na hodinku, ano? Prosiiiim!!!
A pak pozvat na kafé 😉

Nemocna se hlavně vyzdrav, to je priorita.

monaluza
8. únor 2017

Kecat bych si do toho nenechala, ale sama na synovi jsem vypozorovala, ze je pak klidnejsi, vic si vyhraje s hrackami doma a lepe usina, takze chodime denne aspon na chvili. Za 15 mes. jeho zivota jsme vynechali tak dvacetkrat? Kdyz cely den huste snezilo nebo prselo nebo bylo naopak 40 stupnu nebo mu jednou nebylo dobre po ockovani.

puresin
9. únor 2017

@lili_liska_z_lesa Dcerka se narodila do mrazu, takze nejdriv jsme cekali, az trosicku povyroste nebo mrazy povoli, pak byl nemocny dvouletak, se kterym jsem taky doma, pak jsem chcipala ja a manzel, pak byla smogova pohroma, pak meli starsi deti strevni chripku a ted ma mala pro zmenu rymu a kasel. Takze venku s kocarkem jsem od jejiho narozeni (7tydnu) byla 2x... Ale mame opravdu veliky dum a ja jsem celkem introvert, takze mi to zas tak neva, holt vic vetram. 🙂

vila_z_lesa
10. únor 2017

Nemusí 🙂 ale já musím, jinak jsem unavená, protivná. Kvůli pejskům stejně musím, chodím s dcerou za každého počasí, i v těchto mrazech 🙂 ale nebaví mě chodit samotnou 😀 aspoň s mužem nebo s kámoškama

Sem začni psát odpověď...

Odešli