Musím dceru chovat, jinak řve. Jen v kočáru usne

jajkax
14. zář 2009

Ahoj holky zkuste mi prosím něcvo poradit na toho mího řvouna.Karolínce je 2 a půl měsíce.Je to moje zlatíčko ale občas už fakt nevím jak na ni.Prostě musím bejt po jejím, když je nahamaná, přebalená, pochovaná, zjevně ji nic nebolí, a chci ji třeba jen na chvílli položit do postýlky ,nebo lehátka abych taky něco udělala tak spustí hysterický řev(a to na mě vidí to si to lehátko vezmu do kuchyně aby na mě viděla)tak se vždykc leknu jestli ji něco není ale jen co ji vezmu do náruče tak se sklidní.Tak ji tam zase dám a je to to samí.Tak jsem ji už vynervovaná zkusila něchat vybrečet ale to fakt taky nejde karolínka řve až se zajíká po 5 mimutách k ní chodímm ale dýl než 20minut jsem to nevydržela-a stejně to bylo bez výsledku pak strašně vzlykala ještě půl hodiny.
Takže náš den vypadá skoro tak že téměř celý den chováme.Jenom v kočárku je hodná tam usne hnedka a vydrží spát i 4 hodiny.Jenže začne zima a já fakt nevím jak to budu dělat.Máte někdo taky takový problém,at vím že v tom nejsem sama?Občas z ní jsem už fakt hotová 😔

berynka
14. zář 2009

jaj, buď ráda, že u vás zabírá aspoň to chování 😀 . Nám ani to ne 🙄 . Doktorka doporučila, ať si vezmem kočár domu, v něm byla vždycky milionová, ale zase by to chtělo jezdit přes práh 😀 .
Je jasný, že si to malá "nevymýšlí". Buď prostě potřebuje být u tebe, tak zkus takový ty všemožný nosítka, šátky apod. Nebo může mít dráždivější nervovou soustavu, na to jsou taky různé rady.
A kdyby nic nezabíralo, tak v Motole je nějaké oddělení, kam se může chodit s extra uřvanejma dětma 😉 . Dneska lituju, že jsme se tam tenkrát neobjednali 😀.

Držim palce, ať se to zlepší a přeju pevné nervíky!

j.a.n.u.s.
14. zář 2009

jajkax IP....a ano, taky jsem si to prozila...ony ty deti v zime byvaji klidnejsi...v kocarcich.

jajkax
autor
14. zář 2009

děkuji za radu, já už občas fakt nevím jak na ní.zkusím nějaký to nosítko.tak jsem ráda že nejsme sami.adoufám že z toho vyroste

anta
14. zář 2009

jajkax Karolínka je ještě malinká, takže nechápe, že když se od ní vzdálíš, že se vrátíš, takže doporučuji spíš nosit. Taky máme doma kočárek, ve kterém sedí, když je neklidnej či nepříjemnej, všude na mě vidí. Dříve jsem ho nosívala v šátku a byl moc spokojený 😉

majatob
14. zář 2009

jajka, my jsme si poridili satek a kdyz bylo nejhur tak ten zabral vzdycky 😉 myslim si, ze jen potrebuje byt u tebe, je ji tak proste dobre, tak proc ji to upirat 🙂

schwarzovka
14. zář 2009

nosit, chovat, nosit, chovat, procházky...malej je zimní, takže jsme celou zimu byli stejně venku...hlavně, že byl spokojenej....neboj brzy to přejde
😉

sisi.v
14. zář 2009

taky to máme za sebou - ale brečela naštěstí jen přes den, v noci relativně vydržela 4-5 hodin spát potichu.

já jsem to nikdy nevydržela ani deset minut 😖, nemám ráda hluk, jakýkoli větší rámus mě znervózňuje, takže jsem nosila, jezdila kočárem jak šílenec (zase jsem aspoň zhubla 😉, chovala atd. pomohl nám dudlík - bylo to jako zázrak, najednou bylo ticho 😵, ležela a dudlala...nádhera.

jinak jsme pak taky měli kočárek doma jako berynka, bylo to lepší. a občas pohlídal manžel, jinak by mě asi kleplo. zlepšilo se to někdy kolem pátého měsíce, ale třeba to u vás bude daleko dřív 🙂.

jajkax
autor
14. zář 2009

holky děkuji za uklidnění že se to zlepší.Já si asi zkusím dát kočárek taky domů.V něm je venku opravdu vždycky hodná.a v noci to je taky zlatá-v postýlce teda sama neusne ale přitulená ke mně v posteli ale po 10 minutách usne a dám ji do postýlky(už kuli monitoru dechu-strašně se o ni bojím)a spí s 1 probuzením až do rána.
Já ji jinak nechci upírat to že je jí u mně dobře-ale manžel chodí domů až v noci a já si opravdu potřebuju občas odskočit ,nebo uvařit, vyžehlit tak jí musím položit(a to si dám žehlící prkno třeba uplně k postýlce abych byla fakt u ní)-ale stejně je vždykcy histerák.Ale budu doufat že to snad přejde a nestane se z ní častým chováním rozmazlenec
SISI: já taky nemám hluk ráda mě když křičí tak já z toho začnu být pomalu taky histerická..br.

crca
14. zář 2009

Jajkax,mě tohle dělají když je tlačí krkaneček a to si po jídle i 3x krkli,takže teď už vím,že když položím a řev-zvednu a ticho------tak s nima chodím i deset minut a najednou si krknou a je klid když je položím 😅

berynka
14. zář 2009

jaj, to víš, že to přejde 😉 . Taky mi připadalo, že to řvaní nikdy neskončí 😀 . A rozmazlená nošením určitě nebude! A všude se chlub, jak vám malá krásně spinká... je to luxus, co by za to jiné mamči daly, že? 😝 😉

sisi.v
14. zář 2009

jajkax - rozmazlení bych se nebála, je malinká, a pak já si myslím, že rozmazlit se dá "plněním všech přání a nevýchovou", ale ne tělesně mazlením atd. jinak tě chápu, já jsem ji brala v lehátku i ráno do koupelny...jinak byl řev 😕, no ale umýt jsem se vážně chtěla, a prvních šest měsíců jsem všechno dělala, když spala - protože jinak jsem jí měla doma na ruce nebo jezdila venku v kočárku. dodnes usíná tak, že se držíme za ruku, ale do 10ti minut je tuhá, pořád mi to přijde lepší varianta než nechat ji brečet, za 10 min stejně nic nestihnu 😉. asi nejhorší mi přijdou děti, co nebrečí, protože vědí, že stejně nikdo nepřijde.

jinak ten brek - jsme na tom stejně 🙂, mě to přijde horší než siréna.

jajkax
autor
15. zář 2009

berynka:já se stím spaním taky všude chlubím 😉 to mi asi karolínka vrací dení nošení.včera usnula v 19:30 a zbudila se v 5:30.Najedla se a ještě to do 7 zalomila.Každej máme asi něco mi si na spaní nestěžujeme.

SISI:mi taky usínáme že ji držím za ručičku a ona je nalepená na mě a tak do deseti minut krásně usne a pak ji přendám do postýlky a jdu dělat všechno to co jsem za den nestihla.ted mi zase leží na klíně jako klíštátko prostě lehátko , postýlka, dečka nenene
😔

anta
15. zář 2009

jajkax - uvidíš, že když malinkou teď budeš nosit, budeš trpělivá, tak jí to přejde dřív, než kdyby jsi jí nevyhověla, budeš sama v klidu a prdelinka bude spokojenější, za chvíli ti to bude i líto, že se nebude chtít chovat, mně už malej pomalu z náručí utíká 😉

jajkax
autor
15. zář 2009

anta:to já ji i ted chovám moc ráda, jen jsem nevěděla jestli je to výchovný že když si to prostě vykřičí tak to dostane.
Tak mi jdeme přendat do kočárku a vycházkovat 🙂

anta
15. zář 2009

Nene, toho se fakt neboj, zbytečná starost, je ještě opravdu moooc malinkatá na to, aby věděla, že si něco vykřičí, není to rozhodně výchovná chyba, naopak 🙂

anta
15. zář 2009

Karolínka bude za chvíli samostatnější, neboť bude vědět, že se na tebe bude moci kdykoli obrátit, vím to z vlastní zkušenosti, takže opravdu mi věř, že tím, že jí budeš nosit, rozhodně nic nezkazíš, ale naopak, holčinka se bude cítit v bezpečí a bude mít v tebe velkou důvěru a určitě se ti za to odmění 🙂 Hezky procházkujte 😉

schwarzovka
15. zář 2009

přesně jak píše anta...malej byl jako miminko stále u někoho v náručí a teď se ničeho nebojí, je samostatnej a světe div se i poslouchá, nic si nevyřvává, vzteká se na svůj věk opravdu jen občas...to že jsem několik měsíců měla doma šílenej binec a opravdu jsem občas fyzicky nestačila, ale s odstupem času vím, že jsem udělala dobře a určitě si u dalšího mimča pořídím nějaký šátek apod. abych nemusela nosit jen v náručí...pláč nic nevyřeší, ba dokonce zhorší...ale to se projeví až v pozdějším věku 😉

teksas
15. zář 2009

jakax podle me uplne nejlepsi kdyz je takhle mala ...satek nebo naky nositko uvazat do klubicka a hotovo...oliver mi v tom vzdycky hned vytuhnul a bylo mohla jsem makat na compu a inejake domaci prace..fakt neocenitelny pomocnik ...🙂))

teksas
15. zář 2009

zapomela jsem dodat ze je to hodne dulezity mala dostane pocit bezpeci a pak jak pisou holky se nebude bat cizich lidi...treba oliver s tim, nema zadnej problem cestuje z ruky do ruky a malokdy spusti rev...fakt super ...bejt tebou tak to vyzkousim

sarlotta
15. zář 2009

určitě chovat🙂) dítě můžeš nechat vybrečet až už je to od něj jen divadýlko.. a to je cca kolem 1roku. Poznáš to podle toho, že nebrečí pořád, ale po chvilkách a pak poslouchá zda už k němu někdo jde🙂

Ve 2,5měs je moc malinká aby chápala proč ji necháváš samotnou, neumí nijak jinak vyjádřit své pocity než brekem. a do toho se schová hlad, žízeň, horko, zima, strach, touha po mazlení, blízkosti.... všechno.

9měsíců jsi ji houpala v bříšku... neodpírej jí to.

Bude třeba temperamentnější než jiné dětičky, ale zase bude samostatná a nebojácná.
Buď v klidu... režim se Vám bude měnit každý měsíc.

kubaka
15. zář 2009

Souhlasím s výše napsaným, navíc: užij si chování - za rok už ti bude lítat a zdrhat ti z náruče. Za dalších pár let už se nebude nechat chtít ani pohladit 😀 Tohle miminkovské období pomíjí tak nespravedlivě rychle, že si ho musíme užít dosytosti, abychom měly na co vzpomínat.
Domácnost se nezblázní a manžel prostě musí pomoct. 🙂