Může 14ti měsíční syn pít vodu z kohoutku?

misa84
8. led 2010

Zdravím všechny. Můj syn vypije denně skoro 2 litry tekutin. Pije Dobrou vodu, žádné šťávičky, džusíky a tak, od kdy myslíte, že by mohl pít vodu z kohotku jako my rodiče? Případně převařenou?
Balená voda stojí celkem dost na to, kolik toho Honzík vypije..Děkuji za názory

pattie
8. led 2010

No, my jsme kupovanou vodu nedávali nikdy... malá pije od začátku převařenou vodu a to i v zahraničí. Je fakt, že jí převařuju pořád, ale podle mě to už po tom roce není až tak nutné. Záleží na kvalitě vody, jakou doma máte.

rewq
8. led 2010

A miso84, kolik je synkovi let? Počítám, že přes rok. Tak to už vodu z kohoutku může. Samozřejmě záleží na kvalitě, pokud máte vodu ze studny, tak těžko říct, ale pokud pijete "městskou", tak rozbory ve většině měst vychází dobře. Mnohdy lépe, než voda balaná. Já jsem dávala do 1 roku kojeneckou, pak už kohoutek. Ale i tak spousta mamin začíná dávat kohoutek už dříve. A někdo převařuje, někdo ne, někdo převařuje i kojeneckou .... jak kdo. A tedy klobouk dolů, kolik toho vypijete! 😅 My vypijem s bídou půl litru denně (+ mléko). Víc jsem do malé nedostala ani v létě. Dávám čaj nebo vodu, šťávičky kupodivu moc nechce.

nika
8. led 2010

misa ja se na podobou věc ptala Dr. kvůli tomu že přikrmuji UM k mému MM. doporučovala kojeneckou vodu do půl roku, pak klidně převařenou z kohoutku.

já osobně piju jen vodu z kohoutku nekupuji si balenou. z praxe nemám důvěru k tomu jak jsou vody skladovány atd..... vodárny kontrolují vodu xx krát, stáčírny jen párkrát do roku. nemusí. kukni na obal tam máš napsáno kdy byl nějaký průzkum.

myslím si že jde i požádat vodárny abys byla jako domácnost ta zkušební - pro kohoutkovou vodu. někde jsem to slyšela. tak bys měla jistotu. pokud jste teda napojeni na vodovodní řad. pokkud vlastní studna tak doporučuji nechat udělat nový rozbor.

misa84
autor
8. led 2010

rewq, malý má 14 měsíců. Taky jsem slyšela, že balená voda neni až tak super a že z kohoutku je lepší.
Jinak Honzík je ve spotřebě vody fakt exot, až se někdy bojím, jestli to neznačí nějaký problém...

kijonkova.k
8. led 2010

Ahoj,já dávala kojeneckou asi do 8m(na pití),pak převařenou z vodovodu a kolem 15 m už jsem vodu nepřevařovala a v pohodě.

Nadměrné pití a močení bývá příznakem diabetu,ale to byl měl prcek i jiné trable,takže má asi prostě jen žízeň.

rewq
8. led 2010

Tak to už "podle dostupné literatury" 😀 vodu z kohoutku určo může! To převaření musíš zvážit. A pokud se bojíš, jestli nejde o problém, tak doktorky se zeptat můžeš vždycky, ne? 😉 Ale asi to bude jak s jídlem - některé dítě by baštilo od rána do večera a druhé aby člověk přivázal k židličce 😀 . Já nevím, v mém okolí jsou spíš děti, co toho moc nevypijí, tak ten půl litřík denně. Většina mamin je do pití musí nutit. Já malé také pití často nabízím, sama si jaksi nevzpomene nebo co 😉 Ale já sama toho moc nevypiju, tak jí zrovna nejsem dobrým příkladem 😀

vercak.
8. led 2010

ahoj, tak my musíme malýmu dávat eko vodu a nebo převařenou, ale to jen proto, že tu není moc dobrá voda z kohoutku a ani nám nechutná. Navíc po ní má malej průjem, to jsem už vyzkoušela. Záleží podle mě fakt na kvalitě vody a na tom, jak ti tu z kohoutku snese 😉

misa.cekatelka
8. led 2010

Ahojky,my pijeme od 9 měsíců z kohoutku.samozřejmě stále převařenou,protože tady není nic moc.

elzik
8. led 2010

Ahojky, tak Eli pila kupovanou vodu snad jen první 3 měsíce, potom už jen vodu z kohoutku, kterou jsme převařili a od 1 ročku občas dám i normálně z kohoutku a nepřevařuji.

moda08
8. led 2010

Ahoj,
já dávám vodu z kohoutku,ale zatím ji pořád převařuju. Není dva litry moc na tak malé dítě??? Nemůže mu to zatěžovat ledviny?

misa84
autor
8. led 2010

v chytre knizce jsem vycetla, ze tak stare dite, jako mam ja, ma vypit denne zhruba 1200 - 1500 ml. samozrejme, ze ty 2 litry nevypije denne, nekdy to je min, ten litr a pul, + kojeni, to nevim, kolik si jeste vytahne...

iloha
9. led 2010

Já bych se raději poradila s lékařkou 😉 - dva litry tekutin v roce a ještě tekutiny z jídla se mi zdá až moc. Můj bratr byl od mala též velký piják a jeho ošetřující lékařka tehdy maminku poslala na vyšetření , aby se vyloučila začínající cukrovka. Byl naštěstí v pohodě.
V létě byl pořad v televizi, kde mluvil Mudr. Jirkovský a u dětí od 1 roku výše -je doporučováno 70 až 120 ml tekutin na 1 KG váhy, ale počítá se do toho i jídlo.
Závěrem to shrnul s tím, že každá potřeba je individuální, ale dá se říci, že v roce věku by mělo vypít, včetně všech přijatých tekutin v průměru asi 1litr tekutin. Přes léto a při zátěži samozřejmě více. 😉

iloha
9. led 2010

a vodu z kohoutku může, tedy pokud je v pořádku zdroj. 😉

ined77
11. led 2010

ahojky 🙂 ,
já také dávám vodu z kohoutku asi od 9 měsíců.ale stále převařuji 😉 .
a kolik malý vypije...když to spočítám sakumprásk,tak to víc jak litr nebude.myslím jen tekutin a mléka 😉 .
ale kámoščin malý měl teď 2 ročky a v pohodě zunkne 2 litry čaje denně a je v pohodě a zdravý 😉 .
asi je to opravdu individuální 😉 .ale při větším přijmu tekutin souhlásím s iloha 🙂 ...raději bych se poradila s dr.může to být projev cukrovky 😒 .jistota je jistota 😉 .

petja
11. led 2010

No podporovat podávání minerálů,které jsou v některých kupovaných stolních vodách taky není dobré.Navíc,vody,které stojí v marketech v plastu jsou vystavovány rentgenu,aby se voda za třeba půl roku co tam leží nezkazila,to přece taky doma nenecháte vodu v plastu půl roku,aniž by se tam netvořilo milion organismů.Takže,jak píše Iloha,pokud je zdroj o.k.,já jsem jedinně pro vodu z kohoutku.Taky vyšlo najevo,že je nejvíc hlídaná! Na podporu zdravé vody jsou k dostání různé filtry na vodu

petja
11. led 2010

a k tématu 😅 Filípek pije vodu z kohoutku už určo od 18 měs.věku

tomasek06
11. led 2010

Můj malý pije vodu z kohoutku od narození. Do roku jsem převařovala a pak už ne.

jaav
4. únor 2010

ahoj, tak to jsem trochu překvapená - mě doktor řekl, že od půl roku mám dávat normální vodu - z kohoutku. Tak jsem do asi do 8 měsíců střídala, třeba půl na půl a od té doby pije jen vodu z kohoutku - vždy studenou, kterou pak třeba ohřeju, nebo převařím na čaj. 🙂

glickaiva
4. únor 2010

I mně říkal Mudr,že balenou do pul roku, pak převařenou z kohoutku. Od roku v pohodě i nepřevařenou vodu z kohoutku. Určitě i záleží na kvalitě vody 🙂

matra
4. únor 2010

Ahojky, já dávám taky od cca 2 měsíců vodu z kohoutku, převařovala jsem vždy, ale ted, když rychleotřebuji na čaj nebo občas na mlíčko tak to naředím trochou studené z kohoutku... 🙂 A odstavenou stávu míchám bud balenou, když mám, ale to bývá malokdy takže opet kohouek... 🙂 Máme rok.