Může 16ti měsíční dítě vývar z kostky?

petula7.
18. dub 2011

Od kolika měsíců může dítě vývar z kostky?dík za rady

ladybugie
18. dub 2011

já ho občas udělám své 13měsíční dceři...

simounah
18. dub 2011

Nevím přesně od kdy, ale kolem toho roku až roku a půl jsem začala používat bujony Alnatura (Bio) z DM drogerie - zeleninový vývar , doporučila mi ho kamarádka. Vařím s ním dodnes - také jejich vegeta a bujony dalších chutí.

nika70
18. dub 2011

vývar z kostky bych dětem nedávala vůbec ☹

dagmik
18. dub 2011

Já bych ho nedala do tří let, dříve to tam snad i bylo napsáno, obsahují glutamáty, hodně soli. Nic moc zdravého to rozhodně není....maximálně prodávají třeba v DM bio kostky od Alnatury, která žádné glutamáty ani éčka neobsahují, tak to snad, ale není nad domácí vývar z čerstvých surovin.

brnanda
18. dub 2011

já si myslím,že pokud není silný a pokud to nemá každej den,ale jen občas-což myslím osobně jednou dvakrát za měsíc, páč žádný tady tyto bujony apod. nenahradí vývar z masa ,-) tak se nic neděje. 🙂

svoja
18. dub 2011

jezismarja, ja teda obcas pridam masox a nic si z toho nedelam. podle me to neni zas tak strasny...ne?

eyael
18. dub 2011

když už použít instatní bujón, tak hlavně bez glutamátů. Osobně jsem ale instantní bujóny začala používat až po dvou letech dcery.

aemmi
18. dub 2011

Může, nemůže, já myslím, že je to na tobě, jasně, že jednorázově mu to neublíží, ale zase nevidím důvod, proč ho dávat.

klara.t
18. dub 2011

Buď ten ALnatura, nebo normálně v obchodě ty bujony Natur bez glutamátů. Nic jiného bych nedala. ALe také jen výjmečně. Jde hlavně o tu sůl. Té je tam dost. Tak kvůli tomu. Já ho použila nedávno poprvé (malá má 15,5měs.), do 3l polévky jsem dala jeden bujon. Pak jsem malé odebrala její část a naší polévku dosolila, dokořenila. Myslím, že to naředěné měla dost.

karmenta
18. dub 2011

No myslím že jednorázově to neublíží, ale osobně bych to nedala. Nepoužívám to ani pro dospěláky, natož pro mimčo 🙂

weri1
18. dub 2011

nevím od kdy, já vývar z kostky nedělám ani pro nás -dospělé 😝

dana3262
19. dub 2011

Take si myslim, ze jednorazove se nic nestane, ale strava u deti ma byt hodnotna. Jime, abychom zili. A to kostka neni.. Dite bych z kostky nevarila. Ani treba 6ti letemu. Je skoda mu kazit chute slanym, sladkym apod.kdyz mu klidne staci i zeleninovy vyvar (kdyz zrovna neni masovy).

marketa137
20. dub 2011

Tak já ho nepoužívam vůbec, nevidim v tom nic zdravého a ani přínosného 😝 . nevim v jaké souvislosti ho dávat. vim že hodně lidí ho ještě přidává do jídla což nechápu vůbec, když chut jídla už mam z masa, ale u mě je to možná pracovní deformace 😀 . jsem vyučená kuchařka, takže pro ěm nejhorší dochucovadlo je vegeta ☹

lucieuhri
26. dub 2011

vývar VŮBEC. Když si koupíš třeba kuřecí stehýnko a uvaříš ho ve vodě a dochutíš jen solí a zeleninou tak to úplně stačí. Protože to kuře samo polévku ochutí a ještě vytvoří oka, takže masox už opravdu potřeba není, a zvláště ne pro děti, které mají mít vývar spíše přírodní - tedy bez glutamátů a různých přísad. Takže my vaříme čistě z masíčka, které po tom do polévky obereme a se zeleninkou a nudličkami je polévka výborná. Já sama příznivec MASOXU nejsem, protože se dá udělat ZDRAVÁ A CHUTNÁ polévka i bez něj

dlabinecka
26. dub 2011

cokoliv z kostky, pytlíku nebo tak je humus. Vývar ano, ale domácí. Dítě to sice určitě nezabije, ale určitě mu to neprospěje. jestli chcete mít jasno -běžte se podívat do provozovny,kde se tyhle "dobroty" vyrábí 😉

petruskaaa
30. dub 2011

no rozhodně ho to nezabije ale dávat to do každýho jídla taky není to pravý ořechový ...ani pro rodiče 🙂 ...když to bude jednou začas,tak mu to neuškodí

pet.honey
30. dub 2011

Uškodí, neuškodí. Přestala jsem z klasických bujonových kostek vařit i pro nás, předtím jsem občas přichutila. Co také používám - Alnaturu, je čistě přírodní, dále sojovou velmi výživnou pastu Miso do zel. polévek. I ve zdravých prodejnách seženete kostky bez glutamatu, barviv apod.

babulinkab
1. kvě 2011

používám od alnatury zeleninový bujon
já bych zase dítěti nikdy nedala nějakej párek, tam jsou mnohem horší věci a mnohem vyšší množství, nemyslím si, že když se do hrnce polévky přidá kostka bujonu a dítě si trochu polévky dá, tak mu to nějak ublíží

paolin
1. kvě 2011

nedělám ani pro dospělé. jednou za čas uvaříme větší množství vývaru, po sáčcích zamrazíme a pak už se jen vytahuje z mražáku 😉

petapete
1. kvě 2011

Ona je kostka a kostka. My třeba ty klasický glutamátový nepoužíváme vůbec, kupuju jen Alnaturu v dm, ať zeleninový nebo i kuřecí nebo hovězí. Ono třeba do koprovky je lepší použít vývar a když ji jíme s vajíčkem, tak opravdu nehodlám kupovat maso a vařit ten vývar zvlášt, tak holt dám do hrnce omáčky jednu kostku, když si člověk přečte složení a podle toho rozhoduje, tak se dá vybrat i mezi těmi tzv. instantními přípravky ty neškodné. Rozhodně je v té kostce méně chemie a řekla bych i soli, než např. v dětské šunce, či většině uzenin, které se i těm malým dětem poměrně často dávají...

fiallinka
1. kvě 2011

Nedávala bych ho často, ale pokud ho bude mít občas, asi se nic nestane 🙂

jmisa
1. kvě 2011

Já nepoužívám klasické kostky ani pro dospělé, výjimečně použiju od Alnatury z DM.
Jinak si dělám vývar do zásoby - maso, kosti, zeleninu, trochu koření (bobkový list, nové koření, libeček apod. ) a pak zredukovat a naleju do pytlíků na led a pak v případě potřeby použiju.

andy80
1. kvě 2011

Fuj, to nepoužívám ani pro nás natož abych to dala dítěti. Za prvý nám to nechutná a za druhý v tom není nic dobrýho, samá sůl a glutamát. Když už nějakou kostku, tak Natur bujon, ale ten fakt občas, ale jen třeba do omáčky nebo tak, polévku bych z toho nikdy nevařila. Není problém udělat vývar z kousku masa.

marecek4
1. kvě 2011

já ho občas použiju,když se někdě zdržíme a mám třeba málo vývaru,tak si kostkou pomůžu a nastavím,ale jinak v zásadě radši čerstvý normální vývar-ale naše děti mají radši hezky maslovou jíškou zahuštěné zeleninkové polívečky a ještě když v nich stojí lžička tak je to pro ně úplně nejlepší 🙂 a tam stačí sůl a muškátový oříšek

nady
13. kvě 2011

Na tohle se nedá odpovědět jinak než nikdy.Obyčejná kostka obsahuje nejen glutamát ,který poškozuje mozek ,a není vhodný ani pro dospělé natož pro dítě ,ale také nadmíru soli i nevhodný tuk a další přísady.Dítě si zvyká na silnou slanou a kořeněnou chut,sůl působí na nevyzrálé ledviny,do roka se přece nesolí vůbec.Staršímu dítěti snad občas ochutit kostkami nebo sypkým přípravkem z řady např.Alnatura-Dm-neobsahují glutamát ,jsou s výtažky z kvasnic ,i bez 😉

crca
13. kvě 2011

Občas používám jen Natur bujon,dá se koupit normálně v obchodě,ale jak tu zaznělo,raději koupím kuřecí křídla,nějaké kosti a polévka je 100x lepší,ale pokud to není často a denodenně.... 😉 Zase to nesmíte maminky moc prožívat,za nás taky nebylo nic Natur a Bio 😀

lenka.pce
13. kvě 2011

Ahoj, bujonové kostky určitě nejsou vhodné pro dospělé, natož pro děti. Takže dávat opravdu, když není zbytí, ale vždy se najde nějaká varianta, jak se jejímu užití vyhnout. Jinak glutamát v přírodní podobě je i v Natur bujonu, v bujonu z Alnatury. Všude tam, kde je drožďový extrakt, kvasnicový výtažek a podobné názvy. Takže opravdu číst pozorně složení.

petule246
13. kvě 2011

taky myslím, že bujon z kostky je hnus i pro dospělé a dětem chceme dávat dostatek živin a vitamínů, takže klasický vývar ze zeleniny a masa je hodnotnější a vhodnější ... já si docela často udělám velký hrnec vývaru (třeba i z celé slepice a kořenové zeleniny, vařím ho na malém plameni několik hodin), pak přecedím čistý vývar a zamrazím po částech. Pak jen vytáhnu z mrazáku příslušnou krabičku, ohřeju přidám zeleninu, maso (to vyvařené bývá jak podrážka), zavářku a mám skvělou polévku i bez kostky.

kammka
17. kvě 2011

my jen vývar z masa, zeleniny a kostí, doma hezky pomalu vyvařený...kostku jen z DM alnatura zeleninovou, pokud chci nemasovou chuť do zeleninového jídla na dokořenění.. ale takhle malému dítětio fakt néé.. a jak tu zazněl ten argument s uzeninami a šunkou, takhle malému drobkovi bych nedala ani to...

hanysek.hanysek
17. kvě 2011

U nás se jí úplně všechno. Co jíme my dospělí, jí i dítě. Syn má rok a dva měsíce a dle doktorky už může jíst všechno- kromě hřibů- ty špatně děti tráví!!! Solit můžeme, takže obědvá, to co obědváme my. Takže osolenou polévku, knedlíky, maso, omáčky, párky, chleba ve vajíčku, míchaný vajíčka, prostě úplně všechno. Moc to dramatizujete. Je spousta jídel, které "jsou tak moc škodlivé" a dáváte jim dětem a ani o tom nevíte.