Může dojít k předávkování dobrými bakteriemi?

mamkamarketa
1. lis 2010

ahoj. muj syn ma celkem casty zazivaci obtize (zacpa) takze pije neste bifidus mleko, denne sni 2-3 activie, 1 kefir, a jeste jsem koupila laktobacilky co pridavaji do jidla ci piti. ale nemuze dojit k "'predavkovani''? nebo jakkekoliv mnozstvi dobrych bakterii je telu prospesne? za odpovedi predem dekuji

hojda
1. lis 2010

to nevím, jen moje dr říkala, když měl malý průjem a já se ptala na lacidofil a enterol, že mu je můžu dát v jeden den, jen né najednou. Na zácpu zkuste švestky - sušené, kompot, přesnídávka určitě zaberou.

luthien.k
1. lis 2010

@mamkamarketa, vzhledem k tomu množství mléčných výrobků, co malý dostává, se mi zdá, že byste mohli mít zaděláno na alergii na bílkovinu kravského mléka, pokud ji už zrovna nemáte, protože zácpa je jedním z jejích možných projevů... Kdybys to chtěla víc probrat, napiš do IP 😉

kalo
2. lis 2010

Já nevím, proč v dnešní době doktoři neupozorňují na škodlivost mléčných výrobků ☹ Organismus (nemluvě o dětském) strašně zatěžují a zahleňují, může způsobovat trávicí a jiné zdravotní probléma atd...to je na dlouhou přednášku, kterou dělat nechci.

mamkamarketa: jestli máš pocit, že má malý málo "dobrých bakterii" (bral antibiotika??) a potřebuje lactobacily, tak ty se dají koupit v užívací formě v lékárně a ty jsou naprosto dostačující.
Zácpu bych řešila jinak: hodně pít, ovocné šťávy (hruška, švestka).., ovesné kaše, nastrouhaná hruška po ránu...cokoli, co ho protáhne.
Hlavně nedávat mléčné výrobky. Občas nějaký samozřejmě prospěje, ale ne denně, takovém množství... 😅 Jak píše Luthien: možnost, že má zácpu právě z bílkoviy kr.mléka je taky pravděpodobná...synkovi nejsou ani 2 roky, pro to tělíčko je to náročné trávení. Přeju broučkovi, ať má brzy po problémech!!!!

jindri
2. lis 2010

Zácpu bych taky řešila ovocem - hruškou, švestkou - šťávami, kompotem, syrovým, povařeným jablíčkem. Vlákninou a třeba tím kefírem, ale až na posledním místě.
Za den ti spořádá 3 Activie?? To je podle mě nesmysl, všeho moc škodí. 😉