Může miminko ubývat na váze?

jitrulka
5. lis 2008

Mám asi takovou hloupou otázku... Může miminko místo přibívání na váze ubrat? Malá měla podle mé digitální váhy doma (vážím se s ní a pak bez ní) asi před 14 dny 5,5kg a ted má 4,4kg... Zkouším ji natáhnout krmení z 1 hodiny na alespoň 2 - 2,5 ale vždycky ten natažený čas propláče. Je fakt že mé stravy můžu mít "slabší" mlíčko
Odpoledne chci jít k naši Mudr tak uvidím co mi řekne. Ale Mudr chce abych natahovala na 3 hodiny, ale to s malou asi nezvládneme. Když spí, vydrží i 3 hodiny. Jen v noci spávala skoro celou noc a ted se taky budí po 4-2 hodinách .
Včera jsme slavili takové úspěchy ale tohle mě začíná děsit ☹

johanda
5. lis 2008

jitrulka, váží ti ta váha dobře? 😨 Kdyby mi 2 měsíční mimčo zhublo za 14 dní 1100 g, asi bych hodně znervóněla (běžně se tolik přibírá za měsíc). Na druhé straně, kilo je u takového prcka dost (1/5 váhy), to bys poznala i vizuálně. (ženská vážící 60 kg taky změní vizáž, když zhubne 12 kg = 1/5). Zkus malou zvážit jinde a samotnou.
Co se týká rady Mudr. o 3 hodinovém intervalu - na to se vykašli, děcko se má krmit dle potřeby, takže klidně i co 1,5 hodiny.
Držím pěsti, ať jste obě v pořádku

ssaara
5. lis 2008

Digitální domácí váha určitě není tak přesná jako kojenecká váha,určitě běž do poradny. Ale taky si myslím,že tak velký úbytek váhy bys na mimču vizuálně poznala.
Jinak na takový rady doktorky ohledně krmení bych se určitě vykašlala a kojila bych jí,kdy si sama řekne. Ale zas na druhou stranu,když pláče hlady už hodinu po nakojení,tak bych přemýšlela,jestli se mi netvoří míň MM a jestli to malé fakt nestačí,tak je možné,že i ubyla na váze.
Držím palce,ať vše dobře dopadne!!

ivulinda
5. lis 2008

jitrulka souhlasím s johandou s tím,že by ti malá měla přibívat a né ubívat,asi bych taky hodně znervozněla.Podle mě máš slabé mlíko a nebo žádné.Když se mi malá narodila tak jsem nekojilavůbec,protože jsem neměla žádné mlíko a ona ubívala na váze,za týden o 500g a to se narodila s váhou 1940g a 44cm takže jsem se vylekala a začla dávat UM.a tím natahováním jak říká Dr.tak jí neposlouchej,jelikož ti malá napřibívá na váze tak ji jídlo nemůžeš oddalovat,to se dělá u dětí které dobře prospívají a jedí a přibívají na váze,lae u vás je to jiné takže koj pořád.Držím palce 😉

jitrulka
autor
5. lis 2008

Tak jsem asi špatně vážila... uff, ale stejně jsem navážila 5,4, takže k Mudr si zajdu.

ivulinda
5. lis 2008

a kolik teda malá váží

kacka.va
5. lis 2008

jitrulko: já teda nevím, ale protahování na 3 hodiny za každou cenu mi přijde divný. Prostě jsme vždycky dávali, když si řekla, na pravidelné jídlo si dítě zvyká až později.
Jinak ten úbytek je fakt rapidní, takže bych se přikláněla spíš k tomu, že ta váha je prostě rozbitá (zkus na ní zvážit něco jiného a uvidíš, jestli váží dobře). Být tebou bych se nestresovala vážením mimča doma, nech ať ti ho vždycky zváží doktorka. Jinak o kilo méně bys na mimču fakt poznala.
A zkus opravit to "í" v názvu tématu 😉, trhá mi to oči 😀

ivulinda
5. lis 2008

Jak byla Adulka malá tak jsme taky pořád chodila k dr.na vážení

jitrulka
autor
5. lis 2008

asi těch 5,4 ale stejně to je míň... je ale fakt že by to chtělo přesnější váhu.

johanda
5. lis 2008

jitrulko, k MUDr. zajdi, běžné domácí váhy váží s chybou, 100 g je mylím ještě v toleranci. Požádej dr. , ať ti malou taky změří - občas děcka stagnujou v hmotnosti, ale rostou a to je normální. BTW slabé mlíko neexistuje, málo ho být může. Kolem 3. měsíce se u matek někdy objevuje přechodný nedostatek mlíka, u mimin nastává růstový spurt, důsledkem je malý váhový přírůstek...jestl to nebude todlencto. 😉 Radou je kojit dle potřeby mimča. Když do 14 dnůí prďola nepřibere, tak se nestresuj a přikrmuj ji (třeba dočasně) UM

anke
5. lis 2008

jitrul: kdyby zhubla o kilo, tak to poznas zarucene ... a tech 100g taky zalezi, jestli mela nebo nemela pocuranou plinku na sobe, jestli byla zrovna vykakana nebo po jidle .. z vlastni zkusenosti: digitalni vahu zahod, jenom te to bude stresovat (taky jsem vazila a byla vyjukana z porodnice a na doporuceni dr. jsem vahu vratila) ... sleduj prospivani ditete: pocurane plinky - 6-8 za den, spokojenost po jidle (to poznas - Dada v porodnici po kojeni rval hlady, to se fakt pozna), za kazdou cenu bych nenatahovala, taky to po me Mudra chtela, ale ja kojim jak si rekne, doted v noci po 2 hodinach, ty kojene deti to nektere proste tak maji a s kvalitou a mnozstvim mlika to vubec nesouvisi ...

jitrulka
autor
5. lis 2008

no, ono právě mlíčko teče i po kojení... málo ho asi není. Ale ona si ho jen málo vytáhne, nějak to nechápu. Kdykoli jsem to vážila vypila jen 60. A mlíko bylo ☹

anke
5. lis 2008

ja bych ji teda ani neprikrmovala, pokud fakt nerve hlady hned po kojeni ... klidne prikladej i co hodinu, Dada taky takhle spurtoval a napit dostal podle potreby, kdyz mel moc tak skytal nebo to vyblinkal, prekrmit se kojene deti moc nedaji 😉

anke
5. lis 2008

jitrul: fakt to nevaz, ona jednou muze vypit vic, jednou min ...

johanda
5. lis 2008

jitrulko, pokud je malá líná táhnout, můžeš zkusit odsávat a při kojení z prsu ji stříkačkou přidávat i to odsáté mlíko. jo a jak dlouho je přicuclá? Jestli náhodou nepije jen přední mlíko.

anke
5. lis 2008

johanda: nam v porodnici rikali, ze mimco to dokaze vytahnout celkem rychle, Dada pil tak do tech 3 mesicu 10-15 minut (to jsem i hlidala casy) a ted je za 5 minut vymalovano 🙂)

johanda
5. lis 2008

a vážení je skutečnně zbytečný stres, jak píše anke. Děcko( ostatně ani dospělý) nepřibírá kontinuálně, jeden týden třeba jen 50 g, další 300 g.

johanda
5. lis 2008

anke, moje první holka pila pomalu - 30 minut fakt poctivě cucala a kdybych ji po 10 minutách odervala, to by byl řev :- . Druhá vysosla prso za 5,10 minut a pak si 3 hodiny dáchla...a přibírala více než prvorozená. On ten metabolismus mimin se taky bude lišit.

jitrulka
autor
5. lis 2008

aktivně pije tak 5 min, pak už jen dudlá, nechávám ji u prsu tak 10-15 min.

anke
5. lis 2008

jitrul: se opakuju, ale fakt sleduj spis celkovou spokojenost a jestli dostatecne cura ... kdyby se ti pak nezdala, tak skoc na prevazeni ... ale hlavne se tim moc netrap .... me s vahou v porodnici tak vystresovali, ze jsem doma vazila pred a po kazdem kojeni, mliko se mi nechtelo delat, pak jsem hodila nohy nahoru, zahajila klidovy rezim a kojim doted (btw mrnous ma 6 mesicu a 9,5kg) 🙂

radka.m.
5. lis 2008

jitulko,dojdi si k mudr na převážení,slabé mlíko pokud nedržíš drastickou dietu NEEXISTUJE!!!budou vám 3 měsíce,tak ber v úvahu,že v tomto období procházejí děti růstovým spurtem.v žádném případě intervaly mezi kojením nenatahuj,dávej malé tak,jak si řekne.větší intervaly by rozhodně vedly ke snížení laktace a časem k úplnému konci kojení.tvá lékařka asi není moc informována,když ti tohle poradila.každé dítě si vytáhne tolik mlíčka,kolik potřebuje,někdo 60 a někdo třeba i 150,jo a váhu schovej,to je nejhorší,co může být.pokud si nebudeš jistá,radši si dojdi k mudr na převážení,ale kolik vypije během kojení,tak to určitě nehlídej!

kacka.va
5. lis 2008

my máme za 10 minut vždycky nakrmeno 🙂
jinak jestli ti vypije 60 tak je jasný, že pak potřebuje pít dříve. Ale jak to měříš, kolik vypila, když kojíš? Fakt se vykašli na váhu, koj jak si řekne a myslím, že bude prospívat v pohodě.
jinak každé mimčo ví, kdy má dost, přesně jak psala radka.m.