Může se 3měs. mimi cachtat v bazénku s běžnou vodou?

yllakh
18. čer 2013

ahojky všem,
můžou se pár měsíční miminka cachtat v malém domácím bazénku s běžnou vodou z vodovodu? jak jsou teď vedra, tak máme po celém baráku příšerné vedro..napadlo mě, jestli by malou neosvěžilo položit jí na zahradě v chládku do malého bazenku s vlažnou vodou z vodovodu (nepřichlorovaná jako v bazénu)..aby z toho nenastydla nebo něco..díky za názory 🙂

sedivka
18. čer 2013

podle toho jak pase koniky 🙂

stavba
18. čer 2013

já osobně bych tak malé miminko nechala jen v chládku, přeci jen, je ještě maličká, tak aby třeba nenastydla. Nebo bych ji maximálně rychle opláchla a osušila.

svoba
18. čer 2013

ještě bych počkala

xsenova
18. čer 2013

tvoje mimco ma 2 mesiac e a 2 tyzdny. Tak male dietatko este nedrzia teplotu - v bazene ti mohlo nachladnut. Myslim ze rychle clapotanie vo vode a osusenie by bolo idealnejsie 🙂

berenika39
18. čer 2013

nevím, copa by tam dělalo? otočí hlavu na stranu a lokne si? když tam bude malinko vody. tak to zase nebude mít žádný účinek. na bříšku bych tedy neriskovala, že si vymáchá čumáček...jako jsem pro kažou "špatnost", ale destitýdenní dítě v malém bazénu..nevím, no...
dá se s malými "plavat" ve vaně, to jo, ale cachtat..samotné, to bude asi muset ještě počkat🙂

maybe72
18. čer 2013

souhlas s @berenika39, svoje lentilky (obě narozené v květnu) jsem za velkých prázdninových veder osvěžovala i několikrát denně doma ve vaničce s rozumnou teplotou vody za pomoci lehátka do vaničky, normální bazének bych ještě v tomhle věku neriskovala 😉 😉

leikkka
18. čer 2013

v bazenku to je risk, až bude sedět, tak klidně, my to řešíme ve vaničce s lehátkem 4,5m-

holly02
18. čer 2013

No maximálně bych jen otírala vlhkou žínkou, ale jinak nechala v chládku někde. Popřípadě pokud opravdu ji chcete dát do bazénku, tak nejlíp s podložkou a pak i tak třeba oplachovat žínkou. Jo asi jak to vyřešila Maybe72 🙂

rebelie
18. čer 2013

Já bych klidně koupala, s malým jsme plavali ve vaně od konce šestinedělí... jasně, že tem nebyl půl hodiny a jasně, že jsem ho vždy jistili pod hlavičkou, a po koupání hned osušili, ale v těhclech vedrech v bazénku těžko bude studená voda, takže bych klidně mimčo i vícekrát denně v bazénku okoupala, pokud by na to reagovalo dobře a já měla tu možnost... A hlídat je podle mě potřeba ve vaničce stejně jako v bazénku, nevidím v tom moc rozdíl... ale samozřejmně se dá místo bazénku hodit ven vanička...

zamilovanadonej
18. čer 2013

Já mám stejně staré mimi...napadlo mě to samé, ale je to stejně hloupost...počkám si až za rok 😉

janabal
18. čer 2013

myslím si že to není nejlepší nápad, tak malá mimi neumí regulovat tělesnoou teplotu, spíš otřít žínkou,příp.doma ve vaničce vykoupat, osušit převlíknout a dát do chládku. J

evcounek
19. čer 2013

já jsem rozhodně pro schazení. synkovi když se prvně koupal (ve velké vaně) protože v domě bylo přes 30°C bylo něco málo přes měsíc. chudinka plakal jak mu bylo horko (to byl jen v plíně) tak jsem napustila vanu (o trošku chladnější než na večerní koupání) a prcka jsem tam na lehátko položila. v minutě byl klid a užíval si zchlazení. pak jsme se osušila a za půl hoďky znovu. (vždy max. 2-3min max 5 minut ve vodě) tak že pokud budete venku a máte bazének tak si to užívejte. doporučuji přes poleden nechodit ven, ale to je asi všem jasné 😀

anetadr
19. čer 2013

Ja mam breznoveho prcka a uz od kvetna - cervna jsem ho davala ve vedrech do koupaciho kybliku. Na tohle pocasi je naprosto uzasny. Voda byla jen o neco chladnejsi nez na klasicke koupani. Dite si nemuze ponorit hlavicku a krasne si tam vyhraje. Vazne to vyzkousejte, budete nadseni🙂 jinak jsem na ochlazeni davala mokrou latkovou plenku pres hole brisko (tam kde nefoukal vitr) a to melo taky super ucinek. Pochopitelne ne ledove sudenou, ale namocenou ve vlazne vode. Jirik to prezil zcela ve zdravi🙂

sisisis
19. čer 2013

Mám 2měsíční mimi a 2krát denně ho koupu ve vaničce a dávám na bříško vlažnou plenu .Ještě mě nenapadlo dát ho do bázenku vždyt neumí ani sedět .Když bude někdě ve stínu s mokrou plenou bude mu dobře .Hezký den . 😲

llluckaaa
19. čer 2013

Tříměsíční miminko a cachtat? To bude spíš jenom ležet, ne? Nebyla bych proti tomu ho osvěžit třeba sprchou nebo okoupáním, ale nechat ho ležet v bazénku, to ne...

iveta107
19. čer 2013

za mě teda proč ne, jen si tam vlez taky a cachtejte se spolu 🙂 a nebo ta vanička taky není špatný nápad

ovvce
9. črc 2013

My jsme Lízu v necelých třech měsících ve vedrech cachtali ve starý plechový vaničce, ve stínu, malinko teplejší vody, tak 5cm, na dno ručník a oplachovali jsme jí. Pak na deku osušit plínou. Byla totál spokojená, ve vodě si juchala. Aspoň nebyla zavařená🙂