Může se masox nebo bujón dát 17ti mesíčnímu dítěti?

danca81
5. pro 2008

Maminky, mám 17ti měsíčního chlapečka. Když mu vařím vývarové polévky, tak se mi zdá, že jsou slabé 😝 , tak přidám kousíček masoxu. Když vařím zeleninovou, tak přidám kousíček zeleninového bujonu. Může se bujon či masox takto malým dětem podávat? děkuji vám za odpovědi 🙂

radka.m.
25. srp 2009

andy-taky si myslím,že tyhle bio budou v jiném složení,než ty obyč,ale já jsem si už zvykla děla polévky bez toho,tak raději u toho zatím zůstaneme,jinak dík 🙂 🙂 🙂

andyalukasek2008
25. srp 2009

Nemáš zač! I bez toho to samozřejmě jde, spíše mi přijde, že u vývarů záleží na mase, z jakého se vaří... Myslím jeho kvalitu...
Jinak to jsi mne překvapila, že nejhorší éčka jsou i v gumových bonbonech... A to si člověk myslí, že želé je na kosti... Aspoň Haribo bonbónky...

lenkazdenek
25. srp 2009

U nás musím dochutit vždycky aspoň tou zdravitou,nebo třeba když vařím špagety tak tam kostku bujonu hodím,má to lepší chuť(ale to teda spíš pro mě a manžu) gumový bonbony malá nikdy neměla takže sem moc nezkoumala,ale já je v těhotenství zbožňovala 😀

reruna
25. srp 2009

bio bujony bez glutamátů jsou myslím v pohodě, dělá je třeba Vitana, já je ale používám taky minimálně, raději vývar, masový nebo zeleninový a trochu soli nebo solčanky, vegetu taky už nepoužíváme.

reruna
25. srp 2009

jo a lenkazdenek to vystihla přesně - má to lepší chut pro manžu a pro mě - takže pokud se nám zdá vývar bez bujonu mdlý a slabý, tak dítěti to vůbec nevadí, pokud už teda není na slanou chuť zvyklé, což by si mělo právě zvykat co nejméně. A není problém nejdřív odlít trochu "mdlé" polívky pro malého a zbytek si dochutíme pro sebe s manžou, jak chceme. Vařím tak i brambory, rýži, těstoviny - vše bez soli a my si dochutíme až na talíři.

berenika39
25. srp 2009

bio, proč tak zhurta? ani já nemám kolem sebe žádné choré matky, naopak spíš ženský, co sportujou, jedí přiměřeně, zdravě - ale ne bez občasného "hříchu" 😀 😀 , děti máme v pohodě a ani já sama nemám tuktuk nic z toho, čím strašíš. jíme podle sebe, tak jak nám to vyhovuje - a budou tak jíst i naše děti. nevařím českou kuchyni v pravém slova smyslu, nedělám knedlíky, nepeču moučníky, nekořeníme extrémně, vyhýbám se co to jde škodlivým přísadám - glutaman a spol, maggi atd. ale na druhou stranu když jsme na výletě, zmrzlina je mnam.

nemusíš se pohoršovat,žijeme dneska a tady.

Kupuju na dochucení Solčanku v prodejně zdravé výživy, používám ji minimálně.

jjaanca
26. srp 2009

Chtěla bych se zastat bio, to byla reakce na to, co napsala tomasek06, že bio jsou kraviny......... (viz 1. stránka). Musím říct že s ní souhlasím, dneska je strašně alergií, neplodnosti a dalších civilizačních chorob možná právě proto, že naše mámy a babičky si s těmahle "kravinama" nelámali hlavu. Ale ono se to tehdy vůbec nevědělo že to může nějak škodit. Takže když to teď víme, tak se tomu taky radši vyhýbám.

mircka
27. srp 2009

Používám bujony natur od vitany nebo ty z DM. Prostě bez glutamátu. Začala jsem, až s malým. Dřív jsem to neřešila. Je fakt, že např. masox dává takovou typickou chuť. Takže jsme si museli trochu zvykat. 🙂 Moje mamka je masoxová - když sní něco bez masoxu, tak je to pro ni hnus. Dává ho i do špenátu. Když jsem do kmínové polévky použila svůj, tak řekla, že je to hnusný a nemá to tu chuť. 😅
Jinak "hříchy" taky máme: např. teď vlétě dostane malej ochutnat ze zmrzky apod. Ale řekla bych, že sto pro bez éček se těžko dá žít - jsou všude. I ve velké části pečiva.

domina
27. srp 2009

Já vařím bez bujónu.Dělám silný vývar z masa a zeleniny a ten si dle potřeby zamrazím na menší části.To pak využiju na polévky a omáčky