Může už do sporťáku 5,5 měsíční dítě?

lrg
22. srp 2013

Nejsem si jistá, jestli už můžu vozit malou (5 a půl měsíce) ve sportovní korbě. Do hluboké se nám v pohodě vejde, ale je hodně akční a nebaví jí, že nic nevidí, takže procházky už jsou celkem horor. Ale mám strach, jestli jí nemůžu tím uškodit, posílám fotku, jak v tom vypadá. To je nejnižší poloha, kterou můžeme nastavit. Děkuju moc za rady.

tvarohacek
22. srp 2013

myslím, kdyby dceru takto viděl např. rehabilitační lékař, byl by proti, možná by spíše doporučil v hlubokém kočáře ležet na bříšku a pást koníky.

yellowbanna
22. srp 2013

@lrg asi jeste sama nesedi, co? Je jeste brzy...pokud sama nesedi, ja osobne bych ji jeste do sportaku nedavala, vim, ze je to nekdy na hlavu na prochazkach, kdyz prte chce videt ven, i muj mladsi syn byval takovy, ale jeste bych par mesicu vydrzela...dokud je teplo, co sundat strisku a nechat malou na brisku, aby tak neco videla? Vim, ze nektere maminky tak jezdi... A nebo nositko 😉 To se hodne osvedcilo nam a zachranilo mi zdrave nervy 😀

sarkad2856
22. srp 2013

@lrg Pokud sama ještě nesedi a do hluboké se vejde asi bych zatím neměnila,přesně tak jak je již tady psané

pavlinaoo
22. srp 2013

@irg souhlasím s @tvarohacek. Naše malá byla fakt živě dítě, od páteho měsíce jezdila na bříšku, všechny tím bavila a sama byla spokojená že viděla ven nebo na mě. Je pěkné počasí, jde to v pohodě realizovat, doporučuju 😉

lrg
autor
22. srp 2013

Díky za názory, nesedí a na bříšku být nechce, dávám jí několikrát denně a bojujeme, rozhodně si to neužívá :-/

wallyna
22. srp 2013

No, já musela synka dát do sporťáku v šesti měsících, protože se mi nevešel do korbičky. Můj sporťák se dal dát úplně na leh, že tam byl jak v korbičce, ale za chvilku sem ho stejně musela trošku víc posadit, protože se tam vztekal. Každopádně jsem se na to ptala dětský doktorky a ta řekla, že mírně nakloněný (posazený) být může.

mafeska
23. srp 2013

mně tahle poloha nepřijde zrovna ideální a musim souhlasit s tvarohacek. já dávala dcerku v půl roce a to z důvodu že se nevešla do korby, sporťák mi šel ale do úplného lehu.

janesafari
24. srp 2013

Já měla dceru tak velice aktivní,že mě od 4 měsíců seděla a k 5.měsíci sem jí musela koupit chodítko-v postýlce se mi stavěla a když sem ji dala volně do prostoru-hned se oplazila k nábytku a pokoušela se stavět-tak k tomu chodítku mě sama donutila a to byste viděly ty fofry,jak byla spokojená,že se s chodítkem může sama pohybovat...Od 4.měsíců jí též lezly zuby a v 9.měsíci začala chodit...Od 14.měsíce pusu nezavřela...Můžu říct že dcera ve všem tak spěchala,že sem si jí jako mimíška ani moc neužila...Ted je jí 10 let,je zdravá až moc a aktivní víc a víc-je to živel 😲
A taky mám 5-týdenního chlapečka a doufám,že nebude tak moc spěchat.protože si ho chci opravdu užívat a to malé krásné miminko mě tak strašně rychle nevyroste 😅
A taky sem měla tehdy malou ve sportáku tak brzo přes léto-měla přehled a byla spokojená,že vidí své okolí... 🙂

kamimik
24. srp 2013

jak píšou holky, určitě bych dávala až bude sedět sama nebo do úplného lehu. Syn si sám sedl v 10m a vydržela jsem to. Neposazovala bych nijak,protože tím hodně ničí dětem páteř, al to se pozná třeba až v jejich 10 letech

petrajurinova
24. srp 2013

Syn jezdil ve sporťáku od 5 měsíců, ale on se ve 4 měsících sám posadil a v půl roce už stál (v 8 měsících běhal bez opory). Dcerce se taky v hluboké korbě nelíbilo, ale vzhledem k tomu, že ještě neseděla sama, tak jsem raději zvolila nosítko a šátek (na střídačku) a slečna byla spokojená.