Můžu 2 měsíční dceru namočit do bazénu v přírodě?

eatygrenee
17. črc 2009

ahoj, mám 2měs. holčičku. Zajímalo by mě, zda ji mohu namočit v těhle vedrech do velkého bazénu, ve volné přírodě raději do vody nee nebo zda je malá, bojim se vyrážek apod..

misicka85
17. črc 2009

Myslíš jako bazén třeba na koupališti? To bych asi neriskovala... Pokud máte vlastní bazén třeba na zahradě tak to klidně ale někde na koupáku venku bych měla strach 😒

eatygrenee
autor
17. črc 2009

ne ne, jde o bazén na chatce, ne na koupališti

misicka85
17. črc 2009

Tak to je myslím v pohodě,pokud máte čistou vodu tak bych v tom problém neviděla.. My se taky čachtáme v bazéně na chatě 🙂

eatygrenee
autor
17. črc 2009

no ale přeci jen jste starší, nám je 7 týdnů

denisa31
17. črc 2009

já bych asi takhle malý mimčo nekoupala ani ve vlastním bazénu, přece jen je ještě malá a mohla by ofouknout a nastydnout, ale třeba se tu najde někdo kdo už to vyzkoušel a v poho

leonik
17. črc 2009

ahojky, tak já bych takhle malé mimi rozhodně nekoupala. Je ještě moc maličká. Jak píše denisa, může nastydnout.

shaula
17. črc 2009

Mně se to taky zdá pro 1,5měsíční mimčo ještě brzo... Není asi bez důvodu, že i kurzy plavání kojenců jsou v bazénu až od půl roku 😉

misicka85
17. črc 2009

Já si myslím že pokud jí tam jenom namočí na osvěžení že by se nic stát nemělo, samozřejmě ne se tam s ní čváchat půl dne 😉 Taky záleží jak studenou tam máte vodu aby chuděrka neměla šok jak jí ve 35st strčíš do 15st vody 😉 My třeba napouštíme vodu z potoka takže je pěkně leová a musí se nechat aspoň 3 dny odstát aby se ohřála. Malou i doma koupu ve vodě kolem 25st takže ta je celkem zvyklá a ani chladnější voda jí nevadí (na rozdíl ode mě 😝 )

shaula
17. črc 2009

Misicka - co sám nerad, nečiň jinému, že? 😀 😀 😀 (Jen vtip, nic ve zlém.) Myslím, že eatygrenee je dost soudná na to, aby ji nemáčela do ledové vody, ale i tak mi to moc nesedí, tak malé mimino ještě nemá dokonalou termoregulaci - naši kluci třeba měli asi do 3 nebo 4 měsíců skoro pořád studené nohy a ruce, prostě ještě neměli tu termoregulaci tak zvládnutou - u malých mimin je to běžné. A to se narodili v létě, takže to nebylo tím, že by bylo chladno...

misicka85
17. črc 2009

Shaula- no právě já jsem srágora, ve vaně mám vodu kolem 40st 😀 Tak jsem nechtěla aby Adélka byla taky taková padavka.Ale s otužováním jsem začla pomaličku a postupně snižovala teplotu, žádná léčba šokem 😉

ferinka
17. črc 2009

No takhle malé mimi bych do bazénu teda nedávala 😕
Matěj má teď 4m a koupili jsme mu jen takový mini a má v něm teplu vodu 😉

aleachim
17. črc 2009

Ahoj. Já se ptala paní z vaniček, zda mohu koupat malou v bazéně na zahradě. Říkala, že děti od 5měsíců v pohodě, jen to chce ohlídat teplotu a čistotu vody a taky chlor, aby ho tam nebylo moc. Pak raději umýt v čisté vodě. Z toho bych dovodila, že pro 1,5měsíce malé mimčo venkovní bazén ještě nebude.

jeudi
17. črc 2009

ahoj zkusenost nemam a asi bych take miminko nemacela v bazenu spis bych ho jen otrela hadrikem aby mu nebylo takove horko

berynka
17. črc 2009

Ahoj, já bych taky nekoupala. Mimi se mi na to zdá moc malé 😒 .
Co zkusit venku vaničku? 😉 My takhle povenku malou koupali ve vedrech v koupacím kyblíku.

miona
17. črc 2009

Ahojda, já bych taky takhle malý mimi do bazénu nedávala, hlavně z důvodů teploty vody...mohl by to být pěkný šok.

ygreen
17. črc 2009

taky myslím že ne, my máme na zahradě bazén a loni jsem ho vůbec nekoupala, až letos a i tak ho vozím ve člunu, páč voda má 25 a od se klepe a bulí. Myslím, že horké léto je pro malé miminko nejlepší prožít buď v chládku doma, nebo v chládku, ve stínu, v kočárku v bodýčku s krátkým rukávem pod plínou a moskytyéou.

barushka
18. črc 2009

U nás je plavání kojenců a plavou děti už od 2. měsíců. Voda se pohybuje mezi 28 - 30 st. Pokud by to bylo na mě, tak bych to v těch vedrech určitě vyzkoušela i doma v bazénu, když se to mimi nebude líbit, určitě to poznáš. Předpokládám, že teplota se v tom horku pohybuje nad 25 st. My už jsme sice starší, ale v bazénu koupeme i cca ve 23-24 st. a malý je vyřehtaný a nechce z vody.

shaula
18. črc 2009

Čerstvá zkušenost z bazénu: byli jsme se včera koupat u švagra, voda 27 stupňů, klukům se to ze začátku líbilo, ale pak začali být nervózní a bylo vidět, že je jim chladno. Tak malé mimi, jako se ptá Eatygrenee, bych radši do velkého bazénu nebrala.

Barushka - ale ty děti od 2 měsíců neplavou určitě v bazénu, pro tak malé mimi je určeno plavání ve vaničkách.

natalkaslunicko1
18. črc 2009

tak male miminko bych nekoupala naše mala měla minulej rok taky 1,5 ale do bazenku bych ji nikdy nedala 🙄 to by musel byt pro ni velkej šok 😔 vždyt v břišku měla pěkně teploučko a na jednou takovej šok???brrrrr

matra
18. črc 2009

Ahojik, tak ja byla s malym už v 8 týdnech v bazénu s teplou vodou,byl takový menší a probíhají v němi lekce pro kojence. celou dobu sedel v autosedačče a pak jsem ho na 5-10 min vzala do vody,mela cca 30 stupnu a malemu se to moc libilo,tedka mame pres 5 mesicu a na bazene jsme byli už mockrát a nikdy nebyl problém, tedka v létě jsme byli už několikrát na koupališti, samozřejmě s ohledem na sluníčko a tu teplotu vody... Malý je pořádný kus chlapa tak to možná líp snáší a nepřipadá mi jak mimino🙂 V 5 a půl měsících 8750 g 😀

barushka
19. črc 2009

Shaula: nene, plavou opravdu v bazénu, voda je kontrolovaná a musí mít kolem těch 30 st. Osobně bych takhle brzo nezačala, my jsme začali ve třech měsících a i to mi možná přišlo brzo, ale jen očvachtat na chvíli doma v bazénu a vytáhnout ven bych se nebála. A nebo třeba namočit jen nožičky a ručičky.

smardik
19. črc 2009

barush a ne kde tady u nás koupání v bazéně už od 2měsíců?

sisi.v
19. črc 2009

v bazénu bych nekoupala, přijde mi to příliš brzy, termoregulace mimi je nedostatečná. pokud by bylo hoooodně vedro, strčila bych mimi do stínu nebo otřela vlhkým hadříkem. ale ať každý zkusí co chce 😉

barushka
20. črc 2009

Smardik: je to Kenny club v Orlové, a mám dojem, že je to jediný Kenny v republice, kde takhle malé děti plavou, ale opravdu to tak je. Koukám, že jsi z Karviné, pokud bys chtěla kontakt, dej vědět.

blandik
20. črc 2009

Já bych taky rozhodně nekoupala někde v bazénku na chatě. Koupila bych nafukovací bazének pro děti. Napustila čerstvou, čistou vodu a tam bych ji nachvilku svlažila. Ale voda v bazénu - není kontrolována, bůh ví, co se v ni množí a 2M mimi - to je risk a zbytečný, když jsou nafukovací bazénky, daj se poříditk kolem 100,-.

eatygrenee
autor
20. črc 2009

souhlasím, nakonec jsem se bála a tak do velkého bazénku nešly ani nohy... ale příští rok až budem starší, tak koupím ten malý nafukovací bazének

sabuse1
20. črc 2009

nám jsou 2 měsíce a za 14 dní se chystáme na dovču kde je u hotelu venkovní bazén. Ptala jsem se pro jistotu dr. jestli tam můžem malou vzít a říkala,že na chvilku smočit určitě, že v tom nevidí problém, akorát že jí večer máme normálně vykoupat.

venuss
2. črc 2010

ahoj holky,tak je tu zase leto a ja resim take tuhle otazku,jestli malyho zkusit dat do domaciho bazenu s teplotou 26-28st... Má 4 měsíce. Pokud někoho tohle téma zajímá, tak s názorama sem.🙂 přeji hezké plavání...

morgan
3. črc 2010

@venuss já si myslím, že pokud to samotnému mimču nebude vadit, tak proč ne 😉

dracinek
10. črc 2010

no tak my to dneska vyzkoušeli - v bazénu máme 34 a Jareček měl v neděli 2 měsíce. Jen jsem si ho na sebe přitiskla a ponořila a za chvilku ven a malemu se to líbilo 😉