Můžu 2 měsíční dceru namočit do bazénu v přírodě?

eatygrenee
17. črc 2009

ahoj, mám 2měs. holčičku. Zajímalo by mě, zda ji mohu namočit v těhle vedrech do velkého bazénu, ve volné přírodě raději do vody nee nebo zda je malá, bojim se vyrážek apod..

jesterka01
14. črc 2010

Tak se musím přidat do diskuze, naše malá má 5 měsíců, teď jsme na prázdninách u babičky v čechách, má na zahradě bazén, dneska jsme měřili teplotu a voda měla 29 stupňů....malou normálně koupeme, pomaličku jí osvěžuju, nejdříve nožičky, pak po pas až je tam po ramínka....já tam taky nehupsám hned, ale pomalu...když už si na vodu zvykne, máme ten kruh pro miminka, co má uprostřed ten kříž, do toho jí posadím,hezky v tom pololeží, opřená o ten zadní pruh po ramínka ve vodě, takže jí není zima..vydrží tak deset minut a pak se jde ven....jinak jsme až na dobu od těch 12 do 15 ve stínu, jen v plínce nebo i bez ní a paráda..každé dítě je jiné, ale rozhodně bych se koupání nebránila...každému je přeci lépe když se osvěží a ne jen leží ve stínu a ještě v tričku..toť můj názor, nám to takhle vyhovuje🙂

jajina81
14. črc 2010

@blandik proč tolik ofoukávat naše děti od bakterii????Asi měsíční, nebo dvou měsíční miminko bych nedala do veřejného bazénu, ale ve třech měsících proč ne?Vždyť to miminko můžeme nakazit kdekoliv, kde příjdeme....pokuď vůbec někam chodíme. 🙂 🙂 🙂 Já chodím s malým renečkem (má 4,5 měsíce) normálně na dětský veřejný bazén. močím mu nožičky a postupně tělíčko....líbí se mi tady ten tip na dětský kruh s křížem, zítra si to určitě vyzkoušíme 😎

tetes1
14. črc 2010

Takhle malé dítě bych asi jenom ovlažila trochou vody navlhčenou rukou,nekoupala bych ještě z důvodů nedostatečně vyvinuté termoregulace. ale zase bych to tak nehrotila,že by se muselo stát něco strašného. Vždycky mi pobaví,když zakladatelka položí otázku,prostě neví,zeptá se, řeší to a u některých se objeví při odpovědi ty vyděšení smajlové 😕 😕 😒 😒 , jakoby se zakladatelka ptala na nějakou zhovadilost. 😉

tetes1
14. črc 2010

@jajina81 rozhodně nevychovávám svoje děti ve sterilitě,neřeším,že si narvou do pusy písek,kamínek,šišku, prostě se to nedá. Ale na tvoji otázku proč tolik ofoukávat naše děti od bakterii a to v případě 3 m. mimča! Mám pouze jednu odpověď. Jdi se podívat do nemocnice na takhle malá miminka,která bojují s bakteriema a musejí do nich cpát antibiotika. 3 měsíční dítě je opravdu ještě hodně malinké,náchylné a neschopné moc bojovat. Kačka měla zánět močových cest ve 3 m, 40 st. horečky,zimnici,třesavku a byl to masakr.Rozhodně nejsem přeopatrnělá matka,ale tohle je moc ještě bych počkala s tím sbíráním imunity přes "bakterie". 😉
Jo,a rozhodně není moc dobrý,dávat dítě koupat v těch plenkách nebo plavkách pokud to není nutné pak z toho hrozí právě záněty.

shaula
15. črc 2010

@tetes1 S prvním odstavcem tvého posledního příspěvku souhlasím. Ale ty plavky nebo plínky - to mi připadá trošku přehnané. Samotné koupání v plavkách nebo plínkách podle mě zánět nezpůsobí, mohlo by ho způsobit, kdyby v té mokré plíně nebo plavkách byli i po opuštění bazénu 😉

tetes1
15. črc 2010

@shaula jj,máš pravdu,samotné ne. Jen,když by v tom bylo delší dobu či po koupání v mokrém a hlavně spíš dítě nebo dospělý,který už zánět jednou prodělal je na to náchylnější. Špatně a velmi zkráceně jsem se vyjádřila. Tak je dobře, že jsi to uvedla na pravou míru. 🙂