Můžu 5ti měs. dceru zvednout za kotníky, hlavou dolu?

kamilka007
7. zář 2011

Možná mám úplně hloupý dotaz, ale máme první miminko a žádné kamarádky-maminky v dosahu, tak se poradím s vámi: naše 5měsíční holčička je na zábavu poslední dobou dost náročná, tak se pořád snažím vymýšlet nové a nové blbinky. Naposledy jsem ji zlehu vzala za kotníky a pomalu zvedla - vzhůru nohama. Moc se jí to líbilo, byla tak jen pár vteřin, ale úsměv od ucha k uchu mluvil za vše. Když to při druhém pokusu uviděl můj muž, úplně se vyděsil, aby se malé něco nestalo - překrvení hlavičky, nepovolily kyčle, apod. Snad to jsou nesmysly, ale znáte to, nasadil mi brouka do hlavy. Od té doby "obracečku" neděláme, ale mrzí mě to, byla to pro obě švanda. 🙂

dana3262
7. zář 2011

@kamilka007 kdyz je pohyb pomaly, nemelo by se nic stat, ale lepsi nez za kotniky je vzit dite za stehna. Ja myslim, ze spis vadi prudke pohyby nebo pohyby svihem. Kvuli mozku. Ale kotniky a zapesti jsou taky dost choulostive.

mamkamarketa
7. zář 2011

@kamilka007 ja souhlasim s tvym muzem. ja jsem vylozene alergicka,kdyz se s detma hazi, trese,otaci se hlavou dolu 😠 rozhodne to neni vhodna hra.
5ti mesicni mimco by si melo vyhrat s hrazdickou,prendavat si veci z ruky do roky,popr z satku pozorovat okoli. syn kolem pulroku desne rad ''osahaval'' ruzne materialy,babicka mu udelala knizku z ruznych latek a materialu,a to ho bavilo dlouho 🙂

levandule_vanilkova
7. zář 2011

@kamilka007 Já si myslím, že je to mnohem bezpečnější než třeba to, když tatínci hází miminko nad hlavu - to mi teprv příjde šílený 😠 Ale jinak souhlasím s dana3262 - raději bych jí brala za ty stehýnka 😉

llllucka
7. zář 2011

@kamilka007:souhlasím s manželem,na to má takhle malé mimčo ještě času dost.Zkus příště vymyslet něco jiného a tohle nech až bude dítě velké.I vytahování,házení a točení není u takhle malého mimča vhodné.

kamilka007
autor
7. zář 2011

Díky za názory, ale před manželem je musím ututlat, aby nemyslel, že měl pravdu.. 😎
Budeme holt blbnout klidněji, i když Sofinka je hrozný divoch a pořád se snaží někam dostat a něco tam dělat (mám ale podezření, že sama ani neví KAM a už vůbec neví CO by tam tak dělala - hlavně prostě JINAM a NĚCO JINÉHO..) 🙂

lucidela
7. zář 2011

Ahoj, můj 6měsíční synek je taky dost náročný na zábavu, sice si vyhraje i sám na dece s hračkami a leporely, ale jen chvíli.Pak už přemýšlí, co nového by zkoumal a vyvedl a volá mě, abych něco vymyslela 😎 Osvědčil se mi třeba gymnastický balon, na něm moc rád cvičí a ještě má rozhled.Nebo ho dám do nosítka a jdeme luxovat nebo vařit. To miluje.

apollo11
7. zář 2011

@kamilka007 Já myslím, že jde o to, aby pohyb nebyl prudký, házet s miminem snad nikoho nenapadne 😉 nebezpečná je rotace, třesení nebo odstředivý pohyb. Já jsem malou taky párkrát vzala za lýtka a dala hlavou dolů - ze srandy - líbilo se jí to. Ale dělala jsem to fakt pomaličku a jen na pár vteřin, to určitě ublížit nemůže 😉

levandule_vanilkova
7. zář 2011

@apollo11 to by ses divila kolik lidí napadne házet s miminkem nad hlavu 😖 zrovna tady na koníkovi jsem nedávno viděla fotky na jednom profilu, kde tatínek hází s miminkem a ten je půl metru nad jeho hlavou ... a ta mamina se tím ještě chlubí...ty lidi prostě občas nemyslí 🙄

hhranolka
7. zář 2011

já bych to zase tak tragicky nebrala,... nejake to nadhozeni, zvyseni, otoceni, pokud to neni jako na centrifuze a je to delano s mirou a ne tak, ze by dite bylo hodinu hlavou vzhuru, tak fajn.... ja i bracha jsme v tom vyrostli a fakt jsme to milovali. takze pokud je to provadeno opatrne, tak me to vadit nebude....

apollo11
7. zář 2011

@levandule_vanilkova Nj, já doufám, že to jsou výjimky 😉 Většinou ti napoví normální cit, co je ok a co už ne, blbý je, když to někdo ignoruje 😖

ofelieee
8. zář 2011

já myslím, že je to OK, můj Kubík zažívá i divočejší věci - a to pod dozorem fyzioterapeutky 🙂 je to prima a má hodně posílený svaly...

weri1
8. zář 2011

jo my to taky milovali ale v 5 měs???, to bych si ani nepamatovala 😀 já bych to u tak malýho dítka nedělala