Můžu 9ti měsíčnímu dítku dát normální jídlo?

imiska24
27. říj 2010

Ahoj,moje 9-ti měsíční dcera je doteď kojená,od 6m přikrmujeme a chtěla jen příkrmy Hami.Teď mi konečně začala jíst i polívky co vaříme doma.Mám z toho takovou radost.Myslíte že by si dnes se mnou mohla dát k obědu kuře na paprice(vařeno z mlíka-vím že to není moc ideální)s houskovým knedlíkem?Děkuji za rady.

danuschka
27. říj 2010

když není v rodině dispozice k alergiím, tak bych to taky moc nehrotila, ale začala bych nějakým "jemnějším" jídlem jako třeba kuřecí zapečené se zeleninou a sýrem, kuřecí polévku a podobně

terak
27. říj 2010

Jasne, proc ne, klidne muzes.

Znam maminky, ktere pul rocni deti cpou slanyma tycinkama a pred obedem jim rozlamou pulku velikonocniho cokoladoveho kralika do misky.

Nevim proc se ptas, kdyz to male stejne das. Nekomu proste zalezi na tom, jestli jeho dite ji zdrave a vyvazene a nepretezujes mu organismus, nekdo cpe do deti rohliky. A vidis taky ziji. Jen maji pozdeji problemy s travenim, nadvahou, alergie.... je to jen tvoje volba, cim dite krmis a tvoje zodpovednost 😠

cocoska
27. říj 2010

Jasne, ze muzes. proc by ne. jenom radoby zdejsi vsevedouci supermatky konikovky budou kvakat, ze neeee!

janicka006
27. říj 2010

já bych teda nedávala a jsem si jistá,že dávat nebudu..je hodně jídel která můžeš uvařit,tak bych nepospíchala....navíc teď bude zima,bude se méně courat venku a budeme mít naopak více času doma,třeba na hledání nových,neokoukaných jídel...Toť můj názor.
A o ten asi i zakladatelka stojí..o názor ostatních na svou otázku...nikoli arogantní a nepříjemné rejpání...

marinka
27. říj 2010

Knedlík bych dala klidně, z omáčky bych vybrala jen to masíčko 😉

mikulka
27. říj 2010

Samozřejmě, že nemohla, proboha!!! Se mi úplně udělala husí kůže. Až od roka - nejdříve - se začíná se stravou podbné naší, včetně koření a solení. Do roka se vůbec nesmí solit! Máš dost času, nespěchej. Je hezké, že máš radost, ale můžeš taky holce pěkně zadělat na zdravotní problémy.
Uf, kuře na paprice, tak to mám dost, fakt.

brisalek
27. říj 2010

Pokud nema alergii mlecnou bilkovinu mleko(pediatri do vareni uz take mleko doporucuji pred 12mesicem) mu tolik vubec nevadi, lepek se podle novych studii doporucuje davat uz ve 4 mesicich takze mouka urcite nicemu nevadi . Vetsina dalsich omezeni v tomto veku uz je spise kuli alergii, takze kdyz neni alergicke proc postupne , pomalu neco nezkouset...🙂Proste ty teorii, studie a doporuceni se tak meni, ze kdyz to clovek presne dodrzuje tak za 5 let zjisti jak vlastne miminku "ublizoval". Pokud si nekdo mysli, ze repkovy olej v prikrmech je neco extra stejne jako tuny ruzneho skrobu, ktery tam vsude cpou, tak podle mne nema "normalni rozum". Takze kdyz budes varit dobre, snazit se kupovat kvalitni suoviny(i kdyz dnes bohuzel tech moznosti moc neni) co nejmene solit a setrit treba zatim do tech 11-12 mesicu i s korenim(i pres to, ze pro vas to kue na papice bude trochu mdle🙂) tak to pro male z meho pohledu bude urcite zdravejsi nez tisice sklenicek, jejichz slozeni zdaleka nodpovida doporucenim🙂

ruda
27. říj 2010

já bych taky nedávala,času dost na jídlo s náma a tímhle bych teda fakt nezačínala

miiskaa
27. říj 2010

Já bych to teda nedala v žádném případě. A na argument, že jsme to dostávali taky a žijem, odpovídám, že to je odpověď na otázku, proč máme zdaleka nejvíce rakoviny tlust, střeva v Evropě. Nejsem žádnej fanatik a ani nemám dítě na BIO stravě, ale je prokázaný, že do roka se střevo ještě vyvíjí a teprve potom umí správně trávit, do té doby se může nevhodnou stravou poničit. A to mi nestojí za to.... 😠

sroubek
27. říj 2010

kuře na paprice...upraveně jo...nesolit, málo papriky a místo smetany zakysaný jogurt nebo zákys..to uuuplně košér a ten knedlík...na tom kromě bílku nevidím nic dramatického..ten bych dala klidně

a´t se holky mrknou na skleničky: lepek, vajíčko...koření

dala bychsi pozor na sůl....co se týká mléka..nespěchala bych ..radši jogurt...ale tak děsně bych to taky neviděla..a po roce uuplně v poho

my budeme mít maso těstoviny a špenát a nám to jen víc osolím

bufina
30. říj 2010

Já bych to klidně dala... Malýmu vařím a přijde mně to takový jalový. Z toho koupím skleničku a je to tak dobrý, že bych to klidně snědla sama, takže kdo ví co do toho dávají na ochucení... Takže kuře na paprice klidně 🙂 Jen nesolit.

kubaka
30. říj 2010

senzace - a jsme u oblíbeného zaklínadla: kojenec a knedlík s omáčkou - od pradávna bezva výživné papáníčko.

Je snad dost a dost dostupných informací o tom, jak krmit kojence - proč se ptáš tady? Chceš slyšet, že je to bezva ňamka? Tak jí to dej - v nejhorším se ti akutně pokadí, poblinká, bude jí pálit žáha a bude do večera říhat.
Nějaké vzdálené zdravotní problémy v dospělosti, na kterém nám zadělaly naše matky, přece ted nemusí teď nikoho bolet. Hlavně že miminko hezky papá naše jídlo

🙂 🙂 🙂 🙂

slunickoseznam.cz
30. říj 2010

Nevím proč by se nemohla zeptat tady od toho ten koník je zeptat se na rady ostatních
Imisko udělej si to podle sebe a spolehej na svůj rozum
A jinak lepek se má zkoušet dávat dětem od 6 měsíců

mamkanec
30. říj 2010

ježiš to je klasickej koník, někdo se zeptá a hned se do něho všichni pustí. proč by se zakladatelka nemohla zeptat?tady jsou kolikrát témata typu jestli nemůže někdo potratit když snědl broskev s prasklou peckou!! já osobně mám s příkrmama taky problém, není žádná ucelená příručka o tom co a kdy dávat, hlavně je většina psána na kojené děti které to mají oproti uměláčkům trošku posunuté. moje doktorka mi řekla že nemám řešit ty pauzy v zavádění zeleniny, mám hned dávat i ovoce i kaše, někdo jinej říká něco jinýho a příručky? těch mám celou kupu a v každé se píše něco jinýho. a hlavně když si vemu jak na mě tlačí moje máti i tchýně jestli už dáváme polívčičky a omáčičky, piškotky, do toho okolí řeší proč skleničkujeme tak to je pěknej guláš a co si z toho máte vybrat, takže je zcela normální že se někdo zeptá, svědčí to o tom že tazatelka nechce nic pokazit.

já osobně bych se asi bála dát tam papriku a knedlík a vůbec vím že by to nesedlo asi ani mý malý, a takový jídlo se já osobně asi odvážím dát až tak v roce ale zase každý zná svýho prcka natolik aby věděl jestli mu to sedne nebo ne a já . a kecy typu jak mu kuřetem na paprice pomalu zničíte celej život to se fakt bavím,protože dle obecných názorů jsem tím že nekojím,skleničkuju,nelátkuju považována za mimoně a moje malá chudák má zničený celý následující život!! je fakt že dřív se o neřešilo a kdoví jesli to nebylo mnohdy lepší, teď se řeší každý prd a nemyslím tím jen stravu a výsledek je (teda dle mýho názoru) jsou ty dnešní děcka mnohem víc nemocnější.
spoléhala bych se na svou intuici a typ a případně bych se poradila s doktorem nebo s nějakým odborníkem na výživu

k.ate
30. říj 2010

Já bych to malýmu asi nedala, teda ne klasicky udělaný... Malej čas od času jí s náma, ale většinou děláme jídlo pro něj zvlášť a to doma solíme minimálně (skoro vůbec) a vůbec se snažíme vařit zdravě... Ale stejně pokud mi tam něco pro něj nesedí, děláme jídlo pro něj zvlášť nebo dostane skleničku. 😕 Dostal takhle upravenou "svíčkovou" (jen rozsekaná nesolená ta zelenina s králíkem a bramborama).

Každopádně trochu knedlíku už taky dostal (jednou 😀 ) a rohlík čas od času taky dostane (spíš teda dáváme chleba...), záleží na každým, co mrněti dá, mně přijde zbytečný se na to ostatních takhle ptát 😀

beponka
30. říj 2010

no já jsem od šesti do osmi měsící dávala ke kojení jen příkrmy Hami a pak teprve něco málo vařeného. takže ANO. ale já osobně jsem jedla dle mé maminy roštěnou v měsíci a žiju a bez alergie či ekzému nebo něčoho. takže myslím že je to v poho.... jeslti to bude dítku chutnat tak proč ne....

romana29
30. říj 2010

Zkoušela bych asi pomalu...
Ale sestřenice mého přítele prý jedli od půl roku to samé co jejich rodiče -a přežily a nemají žádné problémy 😀
A rohlík atd. měl Daník už ve třičtvrtě roce a nevidím na tom nic divnýho.
Pokud nemá děcko alergii, tak proč ne. Ale pokud to rodiče nechtějí dát, tak ať nedávají, děcko na to, co je dobrý příjde samo a pak se jich ptat nebude - viz ti, kteří dětem nedají nic sladkýho a myslí si, že tím jim zruší chutě na sladké v budoucnu 😉

crca
30. říj 2010

Asi bych to taky tak tragicky neviděla-ano nesolit,ale jinak bych to dala-vždyť toho nesnědí hromadu s 5 ti knedlema 😅 a to že je paprika tak dráždivá jsem nevěděla ani já,ale je pravda,že nám byl teď 1,5 a jedí s náma asi 2 měsíce, a to není ještě tak osolené-odeberu jim a pak nám dochutím 😉

editah222
30. říj 2010

Kuře na paprice s knedlíkem jsem tak brzo nedávala, na normální stravu (nesolenou, kořeněnou jen bylinkama nebo malo) jsem najela až po roce života.
Od cca 9m jsem ji vařila to co jsem obědvala i já, ale spíš taková jídla jako zapékané těstoviny se zeleninou, kuře se zeleninou, rizoto, rajskou z rajčat....

Myslím si, že není kam spěchat, ale každý má na stravování jiný názor a musí si vybrat takovou tu zlatou střední cestu. Některé mamky to přehání a děti jdou do školky a prvně v životě vidí "normální" jídlo. I takové případy v mém okolí jsou 🙂