Mužu chodit s novorozencem hned po narození ven?

jarkaa
18. srp 2011

Dobrý den prosím vás jelikož jsem prvorodička chtěla bych se zeptat jestli můžu hnet po nartození svého mrnouska sním ven. Předem děkuji za odpovědi.. 🙂

luciebx
18. srp 2011

jasne proc bys nemohla.. ja rodila v anglii tu pokud nejsou komplikace jde se druhy den po porodu domu.. my jak dojeli vzali psika kocarek a sli do parku aby si psik zvykl ze je doma kocar se kterym bude muset chodit a zvykl si na novy prirustek.. chodili sme kazdy den.. takze nevidim duvod proc bys mela sedet zavrena doma jen proto ze mas novorozence..

marinka
18. srp 2011

Hned po návratu z porodnice (den, dva..) se přijde na mimčo mrknout pediatr, nebo půjdete za ním a ten ti řekne, jestli už můžete chodit ven 🙂 Jestli bude vše v pořádku, určitě budete moci chodit ven hned 🙂

ppetal
18. srp 2011

Taky jsme s malou chodili hned ven. Nebyl důvod proč ne.

eloana
18. srp 2011

malej se narodil v cervnu z porodnice jsme jeli k nasim a domu jsme od nich jeli kocarkem ( bydlime v jedne vesnici )

dendaz
18. srp 2011

Je to podle ročního období, já rodila v zimě a jelikož byly velké mrazy, šli jsme na první procházku cca až za měsíc. 😒 To je nevýhoda zimních miminek, že mohou ven v určité stupně, pokud máš ale miminko nyní, není důvod proč nejít. 😉

myisiska1
18. srp 2011

Já mám oba kluky v zimě, takže my jsme ven hned nemohli. Teda mohli bysme, pokud by bylo -5 a víc, ale u prvního bylo -10 a u druhého ještě víc. Jinak pokud máš mimčo ted, tak bych spíš řešila vysoké teploty. V kočárku prý může být až o 10°C víc, než je venkovní teplota. Domluvila bych se s pediatrem. Pokud by bylo přijatelné počasí a ty i mimi v pořádku, tak šupajdá ven

sova33
18. srp 2011

Já si taky myslím, že můžeš hned, ale pokud jsou tropická vedra, asi bych zůstala doma. Novorozenci mají špatnou termoregulaci, takže není problém jenom zima (podchlazení),ale i přehřátí. Nemělo by se ti zpotit a to třeba ve dnech, jako byl dnes, není jednoduché zařídit.
Jinak já mám prcka taky v zimě, takže my jsme si ěkně počkali doma, ale zato byl v kočárku krásně zachumlaný a spinkal, jenom jsme ho tam položili.

babulinkab
18. srp 2011

o tom rozhoduje pediatr

ewuska
18. srp 2011

Jasně že můžeš 😉 Dneska mi příjde že hodně mamin dá na to co kdo řekne a co si kde přečtou. pokud je zdravoučký a venku nejsou nějaké teplotní extrémy tak klidně jdi. S prvním jsme šli hned druhý den a s druhým tuším asi za dva dny. Řiď se tím co ti říká rozum a srdce 😉 Naše maminy a babičky nás určitě nedržely týden doma a jaký jsou z nás krásný ženský 😉

pablinka
18. srp 2011

malý se narodil na zač. října a už v porodnici nám řekla pediatrička, že s ním můžeme jít ven hned po návratu z porodnice 🙂

pavcza
18. srp 2011

Nám nikdo nic neřekl, kdy můžem - nemůžem, ale šli jsme hned druhý den po návratu z porodky, i když byl únor, ale zrovna bylo teplo a slunečno, jen na chvilku. Když bylo ošklivo a mrazivo, nešli jsme. V létě bych si dala pozor na vysoké teploty, které doteď sice nebyly, ale pár dní snad mají být.

zdeniii
18. srp 2011

Jen jdi a neboj narodí se vám v září to mrzy nebudou!!

pattie
19. srp 2011

Jasně, určitě, bude Ti pěkně spinkat na čerstvém vzduchu!

biibaa
19. srp 2011

Když nejsou třeskuté mrazy nebo tropický vedra tak určitě!

andy80
19. srp 2011

S oběma jsem byla hned v den propuštění z porodnice, malej je v lednu, byl mráz jak blázen, volala jsem doktorce, že jsme doma a ona, že máme přijít. Byla jsem vykulená, že v takovém mrazu, ale malého jsem pěkně zabubala do kočárku, že nebyl vidět, pořád jsem tam sahala, měl tam krásný teplo. Malá je v květnu a to zas byl pařák, ale taky jsme museli k doktorce, navíc jsme kvůli žloutence museli na sluníčko, takže venku to bylo ideální. Pak jsme chodili každý den na chvilku, s malým v zimě přes poledne, kdy bylo nejtepleji, s malou naopak k večeru, kdy nebyl pařák. Jinak jsme chodili za každého počasí, v dešti, ve sněhu, v horku, v mrazu.

jankadudova
19. srp 2011

Ja bych pockala urcite na prohlidku pediatra. A taky pozor na vedra co maji byt. Mraz je extrem, ale tropy taky. Pokud bude nad tricet, tak bych tedy nesla. Nebo treba rano a vecer, ne pres den.

mirunda
19. srp 2011

když dovolí počasí, určitě bych se na chvíli nebála.. já šla s malou hned první den, co jsme přijeli z porodnice - bylo jí 5 dní 😵

jennyska
27. pro 2013

Ahoj @andy80 @pattie @pavzca @pablinka @sova33 @eloana @ppetal @mirunda @jankadudova @biibaa @babulinkab @zdeniii @myisiska1 @luciebx @ewuska @dendaz @marinka @jarkaa a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Procházkami s novorozenci do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/prochazky-s-novorozen... a pomoci tak všem ostatním maminkám, které tato otázka zajímá a zvažují, kdy dítě na první procházky vzít, na jak dlouho, jak ho obléci atd. Na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

adelka21
27. pro 2013

Pokud mimco ma víc jak 3 kg, a venku není méně jak -5°C, tak bych klidně šla. Toto mám od pediatra 😉

mikalka1992
14. dub 2017

Ahoj maminky dnes nás pustili z porodnice a ja bych s malým chtěla alespoň na chvilku na procházku ale má zloutenku.. V porodnici mi řekli ať ho doma slunim ale neřekli jestli s ním můžu ven. Díky za rady.

jaja01k
14. dub 2017

@mikalka1992 Myslim, ze muzete. Moji oba kluci meli zloutenku a ven jsme chodili hned po prichodu z porodnice 🙂

astyna
15. dub 2017

S ohledem na vlastní stav - mě se nikam moc nechtělo - dělej vše, na co si troufneš 🙂 Ale v mínus 10 a plus 30 bych se venku dlouho nezdržovala.

veruska007
15. dub 2017

Za mne v pohodě. Pokud měly děti přes 3 kg, chodili jsme ven hned 😉