Můžu dát 2 týdenní dceři dudlík?

sandra81
18. črc 2009

Nasi male holcicce jsou 2 tydny a rikam si zda ji muzu dat uz dudlik. Je plne kojena ale ma silnou potrebu sat. A muj malicek uz me zacina z toho jejiho ocumlavani bolet. Co myslite neni na dudlik brzo??? Dik moc

dagina
18. črc 2009

Ahojky, tohle téma už tu někde je...., nebo aspoň podobné, ale sama vím, jak je těžké někdy hledat 😒

Dudlík jsem dávala též od dvou týdnů, sice malá moc nechtěla, ale zvykla si rychle, cíleně jsme ji na něj naučili, a jsem za to ráda. Kojení mi to určitě nekazilo, plně jsem kojila 6,5 měsíce 🙂 .
Takže ať si malá pěkně podudlá 😵 .

pikusa
19. črc 2009

Ahojík,tak my měli dudlíka už poslední noc v porodnici....malej byl pod lampou kvuli žloutence a nelíbilo se mu to a s dudlíkem to tam hezky přežil.
A máme ho do ted...malej je plně kojenej a chuť na prso mu to teda nevzalo...
A pije z flašky čajík a taky mu to nevadí...........

luthien.k
19. črc 2009

sandra 81, než toto téma přesunou jinam 🙂 : dudáme od pátého dne, hned po návratu z porodnice a s pitím není problém (spíš se ten náš hladovec přepíjí 😀 ) Dudlík je skvělá věc na uklidnění, pokud už se tedy nejedná o takový ten hysterický řev, to už pak nepomáhá nic 😒

blka
19. črc 2009

Holky, a jak jste na ten dudlík učily? Malej by hrozně rád dudlal, ale když mu dám dudlíka, tak neví, co s ním. Má ho v pusince a tu má pořád otevřenou a neví, jak ho dudlat. A po chvilce se začne dávit ☹ .

ojo
19. črc 2009

ahojky, také plně kojím a dudlík jsme začali používat pár dní po příchodu z porodnice 🙂 ze začátku ho nechtěl, tvářil se že je fuj a taky nevěděl co s ním a plival ho, tak jsem mu nejdřív s tím dudlíkem trochu škádlila v puse, aby se chytil a nebo jsem mu na něj kápla mlíčka a už vesele dudlal 🙂 🙂 ale musela jsem to s ním zkoušet pár dní, než pochopil, že může dudlat 😉 🙂

ducky
19. črc 2009

Blko a jaké zkoušíš značky? My problémy teda neměli, malá dudlík vzala v pohodě a doteď bere jak Avent, tak MAM, ale kámoška zkoušela snad všechno a nakonec jí malý vzal takovou tu obyč kytičku z lékárny za pár korun. 😉
A s tím mlíčkem je to dobrý nápad 😉

blka
19. črc 2009

Ducky, zkoušela jsem Mam, Nuk, kytičku 😀 a pak jsme koupili Avent, ale až doma jsem si všimla, že je od 6 měsíců. On má tu špičku zploštělou, takže by se nemusel dávit, ale pro změnu strká jazyk do té špičky 😅

sandra81
autor
19. črc 2009

Tak dik za rady. NO ja totiz nekde myslim na www o kojeni cetla ze je lepsi s tim par tydnu pockat. Jenze nepisou za kolik tydnu povazujou "par tydnu"
A tak se prave proto bojim ze kdyz dam dudlik nebude chtet mala uz pak prso. Ale kdyz to tady tak ctu...asi by to nemel byt problem. Takze asi ten dudlik zkusim.

pikusa
19. črc 2009

Tak my na dudlík učit nemuseli....nějak na to hned přišel sám 🙂
A ještě že dudlá...jinak by se asi někdy uřval 😲

bertica.h
19. črc 2009

ja som dala prvej aj druhej dcére dudlík v porodnici..najprv to moc neišlo.veľmi som sa bála,aby sa nám kojenie nepokazilo..občas plakali,lebo sa nevedeli prisať,musela som byť trpezlivá..ale v pohde.
prvu dcéru som dokonca kojila 2roky..
obidve mali NUK silikon

dagina
19. črc 2009

Blka, my máme jedině MAM, je takový "placaty", tvarem připomíná bradavku při kojení, doporučila mi ho mudra, že je pro novorozence nejvhodnější. A tento typ dudláme dodnes 🙂 , stojí též pár korun. Pro začátek je určitě lepší latex, bo není tak "tvrdý" jako silikon.

aponchie
19. črc 2009

obe dve deti dostali dudanek v porodnici a vubec me nevadili pripitomele pohledy vsech okolo,ze nebude sat to ci ono..prvni kojena do roku a pul a dudala do dvou let..a druha duda vesele dal,ale nakrkavalju silikon a davila se a ma obyc.kvetinku kaucukovou za 36kc z lekarny..uzasna vec pro rodice a deti..rodice maji chvilku bez breku a deti uspokojuji svou zakladni potrebu sani a kojeni to nikdy nezkazilo 😎

blka
20. črc 2009

Dagino, děkuji. Taky jsem si říkala, že zkusím "sbírku" rozšířit ještě o latex 😉

lisanda
20. črc 2009

Ahoj moje zkušenost s dudlíkem bohužel dopadla špatně. Malá ho dostala už v porodce na dětským odd, i když a pak jsme to ještě jednou dali i doma - výsledek byl špatné přisátí a malá přestala papat+ 😒 Po ocumlaným malíčku jsme ho dali opět až po 6 týdnech a už je to v poho ale přesto před kojením ji dávám na chvilku malíček abych pořádně nastartovala sání.

lucie.krajcarova
30. črc 2009

ahojky, my dali dudlík 5. den po porodu a nic moc, malý ho nechce doteď a jsou mu 3,5 měsíce. plně kojím. chtěla bych ho to ale naučit!!!!! v porodnici ho nedávali, ani bych to nechtěla.

sicinka
30. črc 2009

Tak my taky dudláme asi od 10 dne. Já se bála kvůli kojení ale pediatr mi ho doporučil jako prevensi SIDS - mimi jak dudlá tak neodchází k výpadkům dechu zjednodušeně. Jinak prcek mi bez něj neusne, kojíme plně přes kloboučky a zatím prosplívá až moc 🙂 PS: proč vlastně kloboučky vadí všem v laktačním poradcům?

sandra81
autor
30. črc 2009

Zkousela jsem dudli, ale mala odmita, je to znacka BIBI. Mozna jina znacka ze by pak dudala, ale zas rikam si jeste neni nejhur-mala skoro nebreci takze s tim zatim zacina nebudu...

makoush
31. črc 2009

na toto téma jsem našla: dudlík se saje jiným způsobem, jiné pohyby vykonávají čelisti, dásně i jazyk. Dudlík se vyprazdnuje jinak nez prs. Díte ja mateno a neumí prs vyprazdnovat, tiskne prs jako dudlík. Následkem špatného stisku čelistí vypije méně mléka a méně mléka se během několika dní dotváří. --- takze tak, ja v tuto chvíli taky řeším problém jestli dát dudlík nebo ne ☹ malá začala ujíždět na palci..

ava
31. črc 2009

sicinka - je více důvodů, proč klouboučky vadí...zejména horší komunikace mezi matkou a dítětem v tom smyslu, že mozek matky špatně vyhodnotí potřebu dítěte a produkce mléka pak není optimální. Bradavka totiž není drážděna správným způsobem. Já se tím trápila taky, zkoušela klobouček ke konci kojení sundat, když je už prso změklé, někdy ho dokázal pít, jindy se zlobil a dožadoval kloboučku. Teď to neřeším, je to sice složitější - mít pořád vyvařený klobouček po ruce, taky nasazování někde "na veřejnosti" není tak snadné než jen podat prso, ale kojí se mi výborně, nic mě nebolí, užívám si to, malý přibírá jako ze smetany a nikdy nebyl žádný problém....
Taky neřeším dudlíky - má NUK, AVENT - různé tvary a velikosti a dudá všechny rád...dokonce už jsem zkoušela jednou i lahvičku a pil z ní - je to asi ukázkový savec 🙂

kinsen
31. črc 2009

syn dudlík od narození nechce a to jsem zkoušela všechno má prostě palec a dudlíka má na hraní. Jo a kvůli kloboučkům jsem málem přišla o mléko, musela jsem je odložit ze začátku jsem byla pěkně pokousaná jak se snažil přisát, ale pak se to naučil a kojíma do teď. 🙂

sicinka
2. srp 2009

Tak to mám asi štěstí na savce jelikož přibívá přes 300 g za týden a pije klidně 150 ml na jedno kojení. Já steriluji v mikrovlnce a vozím je v speciální krabičce vůbec mě to neobtězuje 🙂 Jelikož stavíme tak nejsem doma skoro nikdy. Máme malé kloboučky od aventu a mě se prcek bez nic nepřisaje vůbec nevím proč. V porodnici mi ho sestry přikládali vždy snad 10 minut a pak už to nešlo vůbec i kdyz na prstu sál krásně. Dali jsme mu kloboucek a bylo to hned 🙂 pro me je to skvělý vynález 🙂

sicinka
2. srp 2009

Taky mě na šestinedělní kontrole říkal pediatr že asi kojím smetanu - zdřejmě za to můžou ty kloboučky 🙂))