• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Můžu dát 7mi měsíčnímu kuřecí vývar se zeleninou?

12. října 2011 
Ahoj, malýmu bude 7 měsíců, můžu mu dát kuřecý vývar se zeleninou? Chtěla bych tam přidat i kapání jde mi hlavně o to..:slight_smile: Díky moc :sunglasses:
6. říj 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
a proč by nemohl.... :wink:
6. říj 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
AHoj, podle starších doporučení se mají největší alergeny (např. vejce v kapání) podávat až po roce věku, podle novějších co nejdříve okolo půl roka...tak si vyber :slight_smile: Já bych ale přeci jen s bílkem počkala na později a když už, tak bych dala jen žloutek.. dřív se podával žloutek dokonce syrový už v prvních pár msících (moje babičky i mamka to tak dělaly :slight_smile:)
6. říj 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
klidně dej, malá s náma jedla v půl roce i špenát, akorát teda bez čeneku :wink:
6. říj 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
neměl by být solený, takže ej, ale vám dosol, až po odebrání porce prckovi. a já ybch taky raději volila bezvaječné nudle prozatím, anebo rýži.....uvaříš, odebereš, vám doděláš. nejjednodušší metoda.
11. říj 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Osobně bych nedávala... kvůli vajíčku, bílek by se měl dávat až po roce a nebo jen ze žloutku. A rozhodně to nesol.
12. říj 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Kapání udělej jen ze žloutku a dětské krupičky, kuře, ze kterého budeš polévku vařit vař dostatečně dlouho, klidně mu tam potom ober masíčko, dej zeleninku, nesol, v žádném případě žádný bujon či vegetu a nevidím problém.
12. říj 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
kuřecí vývar bych klidně dala, ale jen se žloutkem, v bílku je antivitamin H. Tak by se zbytečně zničil vitamin H ze žloutku.
12. říj 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem tohle nijak neřešila,kupovala normální těstoviny,jen jsem nesolila,udělala jim noky z normálního celého vejce-vždyť toho nesnědli kvantum-takže udělej,ale teda nesol a nekořeň jinými dochucovadli,jinak v tom nevidím problém :wink: Přeju dobrou chuť :wink:
12. říj 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Nesoleny a bez vejce, resp. bez vajecneho bilku
12. říj 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek