Můžu dát 7mi měsíčnímu kuřecí vývar se zeleninou?

lenulinka00
6. říj 2011

Ahoj, malýmu bude 7 měsíců, můžu mu dát kuřecý vývar se zeleninou? Chtěla bych tam přidat i kapání jde mi hlavně o to..🙂 Díky moc 😎

zvalentova
6. říj 2011

a proč by nemohl.... 😉

helcas
6. říj 2011

AHoj, podle starších doporučení se mají největší alergeny (např. vejce v kapání) podávat až po roce věku, podle novějších co nejdříve okolo půl roka...tak si vyber 🙂 Já bych ale přeci jen s bílkem počkala na později a když už, tak bych dala jen žloutek.. dřív se podával žloutek dokonce syrový už v prvních pár msících (moje babičky i mamka to tak dělaly 🙂)

ssimmikk
6. říj 2011

klidně dej, malá s náma jedla v půl roce i špenát, akorát teda bez čeneku 😉

miri9
11. říj 2011

neměl by být solený, takže ej, ale vám dosol, až po odebrání porce prckovi. a já ybch taky raději volila bezvaječné nudle prozatím, anebo rýži.....uvaříš, odebereš, vám doděláš. nejjednodušší metoda.

pattie
12. říj 2011

Osobně bych nedávala... kvůli vajíčku, bílek by se měl dávat až po roce a nebo jen ze žloutku. A rozhodně to nesol.

andy80
12. říj 2011

Kapání udělej jen ze žloutku a dětské krupičky, kuře, ze kterého budeš polévku vařit vař dostatečně dlouho, klidně mu tam potom ober masíčko, dej zeleninku, nesol, v žádném případě žádný bujon či vegetu a nevidím problém.

lucidela
12. říj 2011

kuřecí vývar bych klidně dala, ale jen se žloutkem, v bílku je antivitamin H. Tak by se zbytečně zničil vitamin H ze žloutku.

crca
12. říj 2011

Já jsem tohle nijak neřešila,kupovala normální těstoviny,jen jsem nesolila,udělala jim noky z normálního celého vejce-vždyť toho nesnědli kvantum-takže udělej,ale teda nesol a nekořeň jinými dochucovadli,jinak v tom nevidím problém 😉 Přeju dobrou chuť 😉

amallie
12. říj 2011

Nesoleny a bez vejce, resp. bez vajecneho bilku