Můžu používat kozí mléko místo Sunaru?

hanicka2222
20. čer 2009

Ahojik potrebovala bych poradit.Manželovi rodice řikaj ze muzu použivat kozi mleko misto sunaru.nevim zda se mi to blby prosim poradit.dekuju ☹

blandik
22. čer 2009

Ten hypoalergický sunar je jen prevence vzniku alergií, u vás to vypadá, že už se nějaká reakce na BKM rozjela - takže ten sunar nepomůže. Předpokládám, že hypoalergický sunar je to samé jako hypoalergenní nutrilon (tedy HA). Já bych zkusila dát to allergy care. Sledovala bych reakci, jestli se začně čistit. Taky může vadit jakákoliv jiná potravina, ale zatím toho tolik nejíte, tak by to mohlo jít vysledovat. Zkusila bych dát jen ten Allergy Care a pár potravin - vhodná je rýžová (neslazená HIPP) kaše, brokolice, králičí maso - a jestli se ti to zdá málo, tak třeba nech ještě brambor, mrkev - vše vařené. A dávej týden, dva - a uvidíš, jestli se začne čistit od ekzému. Pokud ano - pak můžeš začít zavádět další potraviny a vždy týden sledovat, jestli se ae horší, lepší. Pokud se horší - novou potravinu vysa'd. A zkus počkat pár dní - jestli se stav bude stabilizovat a opět zkus jinou potravinu. Dělá to tak většina mamin - prostě zkouší, co dětem vadí a co jim nevadí. To, co vadí, nedávají. Může se ale stát taky, že i brokolice, rýže nebo králičí maso, brambor, mrkev - cokoliv z toho může alergizovat, takže to chce odzkoušet. jo - a všechno vařit - nic syrového - ani ovoce. Jak jsem psala - pokud to skutečně je AE - a za podmínky, že není způsobem něčím externím (jako je prášek, aviváž, krém, parfém...) - pak to bude potravinama, které jí a tady budeš muset vysledovat, co vadí. Ani krevní testy na alergologii ti nemusí pomoci, protože ne všechny alergie, intolerance se tak dají zjistit. Jestli se bojít nasadit sama Allergy Care, tak zkus zavolat na alergologii - když se budeš objednávat - a zeptat se doktorky (sestříčky), jestli by ti to tak doporučila - že je mimčo celé doškrábané, trápí se....poradí ti. U nás je čekací doba na alergologii dosti dlouhá.

kar.la
22. čer 2009

No ono i přímo v té knížečce, co je přiložená u očkováku je uvedeno, že kozí mléko není vhodné. Při alergii na BKM vůbec, obsahuje taky ten alergen a navíc kozí mléko je chud¨é na všechny vitamíny. Dítě by z něj nemělo výživu...
Spíš bych u ekzému vyzkoušela Nutrilon Allergy care, Adélka má alergii na BKM a projevila se jí právě ekzémem 😉

crca
27. kvě 2011

Holky chtěla bych trochu poradit,tchýně má kozy,takže i kozí mléko by bylo k mání,dělá sýry.....jsou nám 2 roky,jsme bez alergií a ekzémů(teda jeden čas se objevoval,ale nic dramatického),holka jí sýr v pohodě,kluk nemusí žádný sýr 😀 ,ale jde mě o to mléko,třeba jen na ranní dávku,myslíte že by už mohli pít tak tu 200ml?Jinka u babí ho pijou občas normálně jen tak a v pohodě,ale není to 250ml,tak pořád váhám.Nejde mě o ušetření jsme na Sunaru a není to nic dramatického,ale poslední dny mě to tak nějak nahlodává 😅

wanda1
9. črc 2014

Ahoj, mam 8m chlapecka kojeneho asi do 2m, pak do pul roku beba HA, pak kladickou bebu a nakonec jsem pred par tydny presla na sunar.Maly nemel nikdy zadne vyrazky, pupinky.Az ted, asi pred 14-ti dny zacal mit fleky pupinku, ktere zcervenaly a udelaly cervene jednolite fleky.Byla jsem u dr. a rikala, ze to vypada na AE.Dal to neresila a jeste ho oockovala. 😠 😠 😠 . Ted se mu to rozlezlo i na dalsi mista.Mate nekdo zkusenost, ze by melo vase mimco po sunaru AE. Zadnou jinou zmenu jsem asi neudelala, tak se vratim zpatky k bebe a uvidim.

verusa110
8. dub 2018

@shaula Pamatuji si, že když měla teta první dceru, měla se sunarem nějaký zdravotní problém...Tehdy takový výběr nebyl...A tak, asi v 6ti měsících přešla na kravské mléko (ale "opravdové", domácí)...Od té doby žádné problémy nenastaly...Když měla dvojčata a přestala kojit, nad sunarem už ani nepřemýšlela...Rovnou kravské mléko...A všichni 3 jsou v pořádku...Kdysi se dávalo po ukončení kojení jen mléko...Sunar ani nic podobného nebylo...