Můžu používat kozí mléko místo Sunaru?

hanicka2222
20. čer 2009

Ahojik potrebovala bych poradit.Manželovi rodice řikaj ze muzu použivat kozi mleko misto sunaru.nevim zda se mi to blby prosim poradit.dekuju ☹

shaula
20. čer 2009

Já bych k tomu přistupovala stejně jako ke kravskému - tj. není primárně určené pro potřeby dětí, ale malých kůzlátek (potažmo telátek). Není bez důvodu, že se kravské mléko nemá do roka dítěti dávat vůbec a i pak k přímému pití spíš od 2 let, kozí bych brala obdobně. Takže já bych zůstala radši u Sunaru. Ale je to jen můj osobní názor, s kozím mlékem nemám žádné zkušenosti. A propos, to bys kupovala sušené ve zdravé výživě nebo by ti ho dodávali přímo od kozičky? (to už bych vůbec nedávala🙂

hanka128
20. čer 2009

no kozí mléko je ještě horší než kravské co se týká vzniku alergie-přecitlivělosti na mléko.má jiný poměr bílkovin a je hůře stravitelné.
jako kozí mléko určitě ne.

hanicka2222
autor
20. čer 2009

primo od kozi prevarene mala zacina mit ekzem po manzelovy.rodice nadavaj ze jsem blba ze ji nic nedavam.dekuju
😉

hanka128
20. čer 2009

hani pokud má atopický ekzém tak kozí mléko už vůbec!!!!! to bys ji to mohla jen pekelně podráždit....pěkně zůstaňte na sunaru!! a nenech si do ničeho mluvit a jsi určo šikula mamina 🙂

shaula
20. čer 2009

Hanicka222, souhlasím s Hankou128 (to jste se tu pěkně sešly🙂 ) S ekzémem už vůbec. Nedej na tchánovce, i když své rady myslí určitě dobře, poděkuj, ale zařiď se podle svého, děláš určitě dobře! Přeju pevné nervy.

hanicka2222
autor
20. čer 2009

diky moc za podporu pekne je roznesu porad do vseho kecaj ze taky davala matka kozi mleko a nic se nestalo
🙂

hanicka2222
autor
20. čer 2009

a mate s tym nekdo zkusenost?

hanka128
20. čer 2009

no já mám jen zkušenost od vyučujících ze školy a co nám všichni pediatři říkali a obzvlášť na dětském kožním kozí mléko opravdu neeeeeeee,děsný alergen 😠
u atopického ekzému kojit dokud to jde,příkrmy zavádět hodně opatrně,pokud je na UM tak nestřídat značky,vyhýbat se stresům, prostě udržovat děťátko v pohodě a ještě co se týče oblečení-tak bavlnka 🙂

hanicka2222
autor
20. čer 2009

no ona je od zacatku na sunaru. beba HA vubec nechce.

hanka128
20. čer 2009

hani to nevadí že je na UM,jde hlavně o to nestřídat držet jednu značku 🙂 hlavně aby jsi ty byla v poho a dítě taky 🙂

dagina
20. čer 2009

Hanička, jednou jsem si koupila mléko z koziny a malá problila celý den, a já měla sr-čku jak blázen. Chtěla jsem ho vyžkoušet právě proto, že malá po kravském mléce a vyrobcích též hodně blindila 😖 . Malá má také atop. ekzem, je to děs, nemůžu jíst skoro nic..., chvíli to je lepší, pak zase horší, jak na houpačce 😖 .

Jinak nám právě kozí mléko také hodně doporučovali skrz ekzem😖 , při tom to je takový ksindl nedobrý 😒

hanicka2222
autor
20. čer 2009

no kozni mi taky rikala kozi.ted jsem s toho na palici.Mala ma i na hlave takovy stroupky a vubec se to nelepsi pouzivame fenistil aby ji to tak nesvedilo 😖

dagina
20. čer 2009

Hani, se stroupkama také docela bojujeme,má je už po druhé 😖 , nejvíc nám pomohl infadolan a vyčesávat... jestli tedy myslíš takové ty žluté šupinky na hlavičce.
Malou ekzem po těle dost svědí, hodně se škrábě, máme kapky Fenistil, ale nic moc 😖 , teď už je ani nedávám. 😒

hanicka2222
autor
20. čer 2009

a je normalne prodejny.?uz to ma sai 3 mesice.a pretim to bylo v poho zacalo se delat pekne a zacalo to
😢

soanpe
20. čer 2009

hanička 222
tak dávej HA sunar a nedávej malý jídla jako celer, broskve, jahody, hroznový víno.
mně se holka taky začala osypávat a pomáhá nám zinková pasta.
na ty šupinky v hlavince-já je vždy nechám rozmočit a pak je jemně žínkou jakoby vydřu,ale fakt opartně 😉
jo a bioderma děla přímo na sebo.dermatitidu nějaký mazadlo 😉

blandik
21. čer 2009

Holky,

bílkovina kozího mléka je velmi podobná bílkovině kravského mléka - proto určitě nedávat kozí jako alternativu kravského. Jinak Hani, jestli se jí rozjíždí AE - tak jestli ji vadí bílkovina kravského mléka, která je v sunaru i v HA mlécích, pak můžete zkusit Nutrilon Allergy Care - je to hydrolyzát BKM (tj. bílkoviny jsou štěpeny a nemají původní tvar = organismum je "nepozná"), takže by jí to mohlo zabrat na AE a uvidíte, jestli jí BKM skutečně vadí nebo ne. Každopádně v Čechách je Nutrilon Allergy Care volně prodejný. Kažodpádně, pokud miminko reaguje na BKM, tak HA výrobky nejsou dostačující.

Dotaz - šupinky v hlavě - je možné, aby svědily? jak píše Hanička? My máme taky šupinky v hlavně, ale nesvědí. Tak si nejsem jistá, jestli to je seborhea. Jinak naše dětská dává na šupinky Dermazulen !ale je tam heřmánek a tak si myslím, že to nemusí být to pravé ořechové pro AE miminko) anebo použít něco mastného - třeba oliv olej - a nechat působit, pak opatrně vyčesat - velmi opatrně - může se do toho dostat zánět.

garfie
21. čer 2009

nedávno jsme to řešily s kamarádkou, taky uvažovala o přechodu z Nutrilonu na kozí mléko-radily jsme se s kdekým. Pravdu má Blandik že bílkovina kozího mléka je podobná na tu kravskou, takže alergie hrozí úplně stejně. Problém je taky v tom, že koza má trochu jiné trávení-to co sní se do mléka přenáší lépe než u krav-tzn. že je zdravější pokud koza žere ty správné věci-ale stačí aby snědla například něco jedovatého a může se to dostat do mléka. V bio prodejně prodávají kozí mléko a je na něm přímo napsáno že dětem do roku se nesmí podávat. Asi bych to neriskovala.

soanpe
21. čer 2009

blandik,
mně se Sofie po olivovým oleji sipala něčím jako exemem ☹

blandik
21. čer 2009

Soanpe - a jak to děláte pak s tou mastnou hlavičkou - já jsem ještě nevyzkoušela ani ten oliv olej ani nic jiného (jen ten dermazulen asi před 4 měsíci, ale on není mastný) - jak pak tu mastnotu smyjete? My nepoužíváme šampón kvůli ekzému - tak nevím, jestli voda dokáže umýt ty mastné vlásky.

hanicka2222
autor
21. čer 2009

a kdyz jste byly na koznim delala vam nejaky testy???

hanicka2222
autor
21. čer 2009

? 🙂

blandik
21. čer 2009

Nám dělali na kožním: stěry z ekzému - měli jsme tam zlatého stafylokoka (což je přidružená komplikace atopikého ekzému - způsobuje záněty) a taky mě i malému brali krev, aby zjistili, jestli nemám Lupus - ten tvar ekzému na pusince malého ten Lupus trošku indikoval, ale naštěstí to bylo negativní.

hanicka2222
autor
21. čer 2009

No a nam vubec nic nedelaly jen se podivala a uz rikala ze ma ekzem a dala nam masticky ktery ji vubec nepomuzou hruza 😖

elitera
21. čer 2009

Zvláštní, mně jako malý na atopák právě kozí mlíko doporučovali... Ale já byla zmlsaná, tak jsem ho stejně nepila. Docela by mě teda zajímalo, jak to s ním je 🙂

hanicka2222
autor
21. čer 2009

jo to mne taky zitra jdu za doktorkou a zeptam se

dagina
22. čer 2009

Ahojky, odmočit šupinky a pak vytřit, byť jen jemně 😕 😕 😕 , ufff, to si vůbec nedovedu představit, aspoň tedy u nás ne. Nám se opravdu nejvíce osvědčil infadolan, je volně prodejný za pár kaček. Jen se musí na hlavičce chvíli nechat, i pár hodin a pak vyčesávat, je třeba to několikrát opakovat, není to pryč za den.
S mastnou hlavičkou nemáme problémy..., mastná je, ale neva 😅 .

Hani, nám se na Lucinku dívali skoro zdalky, když nám řekli, že má atopák 😅 . Ty mastičky to vám dali asi s kortikosteroidama, to jsou ksindly a navíc nic nevyřeší a pomůžou jen na chvíli. Mám jich plnou lednici 😝 😝 . Teď jedeme na homeopatikách a zdá se dobrý, průběh mnohem mírnější...
TAk ať u mudry dneska dobře pořídíš. 😉

radka.m.
22. čer 2009

holky,kozí mléko na jakkýkoliv druh alergie,asthmatu,ekzemu v žádném případě neeeee!!!i v tomto mléko je prostě cizorodá bílkovina,a právě ona je ohromným alergenem,zrovna tak jako mléko kravské,ovčí,prostě každé mléko od cizích savců.pokud tohle doporučí jakkýkoliv lékař,je to na pováženou,zda má oprávněně diplom,já bych se od takového lékaře raději přehlásila jinam,je to hrubá chyba. 😠

hanicka2222
autor
22. čer 2009

jo tak u doktorky my rekla na mlko ze muzu ale ze se jeste musi na alergologii.chudak je vsude poskrabana.

blandik
22. čer 2009

Hanička2222

1) jestli jakýkoliv doktor doporučil kozí mléko při AE - tak ho neposlouchej (jak už jsem psala BKM kozího a kravského mléka jsou velmi podobné, může dráždit stejně)

2) jestli dáváš UM a nekojíš - tak zkus dát Nutrilon Allergy Care - je tam naštěpená BKM, tedy bude méně dráždit (někdy je nutný Neocate)

3) jestli kojíš - musíš vynechat ve stravě vše, co obsahuje mléko. A lépe i vejce, ořechy, söju, ryby - všechny klasické silné alergeny

4) dej prckovi na noc rukavičky na spaní, bude se sice drbat, ale nedokáže si ekzém rozškrábat.

5) vhodná kosmetika záleži na formě ekzému - takže to co pomůže jednomu nemusí pomoci druhému.

6) to jestli kožní udělá stěry nebo ne - nejsem lékař - ale náš ekzém byl infikovaný, což bylo vidět, takže asi proto udělala stěr.

7) na alergologii určitě běžte, ale na výsledky budete čekat. Takže bych zkusila hned přejít na Nutrilon Allergy Care a vyzkoušet, jestli bude mít efekt. Na alergologii pak můžete říct, že vám ten nutrilon pomohl, že se ekzém zlepšil - ono totiž jsou i alergie, které se nedají prokázat testy - tedy i kdyby na alergologii nevyšla alergie na BKM, tak stejně může BKM vadit - takže to stejně budte muset vyzkoušet.

Jaké jiné potraviny ještě dáváš?

hanicka2222
autor
22. čer 2009

Hlavne mi papa jablicka banany presnidavky. kasicky Hami(ryzove)Zaciname i polivky mrkvicky.dneska jsem objednala sunar Hypoalergicky jestli to bude chtit.skousela jsem beba hyp. ale vubec ho nechce .