Můžu syna posadit ve sporťáku? Nepřeskočí na zem?

liska71
11. kvě 2009

Ahoj holky.Potřebuji poradit,nic jsem na toto téma nenašla. Klukovi je skoro 9 měsíců a už si sám stoupá,samozřejmě se drží nábytku.Ale ještě si sám nesednul.Vozím ho v hlubokym,jenže na zádech brečí a když ho dam na břicho,což ho baví,tak mi skoro skáče z kočáru.Můžu ho dát do sporťáku na ležato ale zajíma mě,jestli ho už v něm můžu posadit.Moc děkuji za radu. 🙂

petka80
11. kvě 2009

lisko, rozhodně ho neposazuj, dokud ještě sám nesedí. Neboj, nic nepřeskočil, tohle je normální.
Ale do sporťáku ho klidně dej, ale zvedni je trošku, ne do sedu.

kacka.va
11. kvě 2009

liska: naše malá se přitahovala do sedu už bůh ví kdy, ale sama si nesedla. I doktorka se divila, jak krásně sedí, i když se sama neposadila. Podle naší doktorky je to OK, pokud se dítě nehrbí a nesesypává na strany, tak sedět může. A některé děti prý si samy sednou, až když už dávno chodí. No, to nevím, jak bych jí v kočáře v lehu udržela.

liska71
autor
11. kvě 2009

Když ho posadim,tak taky krásně sedí.Je docela dost aktivní.Tak já ten sporťák trochu přizvednu,aby tam ůplně neležel a uvidim.Taky si myslim,že mi tam nevydrží.Jěště když bude připoutany,tak to bude asi pro něj horor. Holky moc děkuji za rady. Aspoň trochu mi to pomohlo.

mousunek
11. kvě 2009

ja mam malyho ve sportaku od 4mesicu sice ze zacatku nebyl na sezeni.
Ditko se sice samo posadi az pozdeji, ale kdyz ho posadis tak by v pocare priksirovany v polosedu lehu mohl byt.

robi
11. kvě 2009

Naše si taky začala sedat až když stála u nábytku, takže malej asi každou chvíli bude sedět 🙂 Když nebude v kočáru sedět celý dny, tak bych v tom problém neviděla, než jít na procházku se řvoucím dítětem 😉

petka80
11. kvě 2009

lisko, nevím teda, jakej máš sporťák, ale nevím, proč by ti v mírném pololehu nevydržel....... Ono totiž děti vyžadují to, co jim jednou dovolíš, takže jasně, pokud ho posadíš, bude to pak vyžadovat pořád 😔 Ale fakt to není dobrý na páteř a tak, prostě dokud si sám nesedne, tak neposazovat.
Já dala malou do sporťáku v 7 m., už to taky nešlo vydržet, sice nemám úplně do lehu, ale dala jsem jí to na tu nejnižší pozici a byla happy, krásně viděla i tak..... 😉

evicka7
11. kvě 2009

lisko, myslím, že takovej polosed (45 stupňů) by asi šlo

shaula
11. kvě 2009

No pokud je dostatečně pevný, tak krátkodobý polosed mu asi moc neublíží, ale radši bych to nedělala, jistota je jistota🙂 Ale jde přesně o to, co píše petka80 - jak si zvykne, bude to vyžadovat. U nás v MC bývá psychomotorická poradna, tak jsem se přesně na toto ptala - sestřička říkala neposazovat, pak nemá motivaci, aby si sednul sám, stačí mu brečet a maminka ho přece posadí...
Jinak já kluky vozím pořád v lehu (dost často spí) a když jsou vzhůru, tak na bříšku - koupila jsem kšíry, takže si je hezky připoutám a nemusím se bát, že mi vyskočí z kočáru🙂 Oni si tam hopsají na kolínkách, koukají po světě a máte vidět, jaké jsme rázem celebrity, každý se za námi otáčí🙂 Navíc je to bezva posilovna.

aja9
11. kvě 2009

No já abych pravdu řekla,od nějakého 6 měsíce dáváme malou do polosedu, a byla moc spokojená. A uplně sedět jsme jí dávali něco kolem 8 měsíce a sama se mi naučila sedět kolem 9. Takže sedět se mi sama naučila,i když byla posazovaná v kočárku. Kdyby měla jen ležet tak ani nemůžeme chodit ven. Přece nenechám řvát dítě.

slunicko552
11. kvě 2009

Tak malý se poprvé postavil v 6měs. v postýlce.V 8 seděl sám.Takže jsem ho dávala do sporťáku,ale do polosedu,stejně si sednul a byl spokojený.Každý mi říkal ať něco dělám,že bude mít problémy s páteří,ale co jsem jako měla dělat,když seděl sám 😕 😅 Vždycky jsem se mu snažila aspoň to opěradlo dát tak,ať se opírá.

shaula
11. kvě 2009

Slunicko, pokud si sednul sám a samostatně seděl, tak je to OK. Tady to není o měsících, ale o úrovni vývoje, takže v pořádku.