Můžu vzít na sáňky půlroční mimi?

ssarka
5. pro 2010

myslíte že můžu vzít na chvíli na sánky půlroční mimi?Dám kombinézu fusak a deku.

many
5. pro 2010

tak to je na tobě, já bych ho teda nedala 🙂

spagatice
5. pro 2010

Ssarka vždyť je to jen tvoje věc. My jsme s Michálkem byli poprvé včera v deseti měsících. A bylu mu to úplně jedno, že nejede v kočáře, ale jede na saních 😀

beruska2x
5. pro 2010

taky bych nedala, ten vzduch je mrazivy, vitr.. ditko na to neni zvykle ani pokozka..v kocarku ma pod boudickou urcite klima, nedycha tak ostry vzduch..
na sankach se jeste najezdi..

myskyva
5. pro 2010

@ssarka mi byli s Adélkou na horách když jí bylo 5 měsíců,byly stejné mrazy jako teď.Nevím jestli tvé dítě užř sedí,ale já A. oblékla jako do kočárku,zavřela do fusaku a na sáňky položila(spodek fusaku upoutala pavoukama aby nemohla zklouznout)přez sáňky jsem dala pláštěnku na kočárek a A. tam měla krásný teplo jak si to tam zadýchala.Když jsme přijeli domu tak měla teplý i tvářičky 😉

kjajule
5. pro 2010

Podle mě je celkem dost mráz na to jít s takhle malým mimi ven u nás je -12 ☹ Byla jsem dnes s naším dvouletým ale jen před barákem na půl hodiny sklouznout se na boby a je strašná zima...☹
Když už na saně tak bych zkusila přidělat hlubokou korbu na saně ,ale až bude trošku menší zima 😉

boruuvka
5. pro 2010

Nám sáňky přinese Ježíšek, takže po Vánocích určitě s malou vyrazíme, ale jen když bude kolem 0. V těhle mrazech bych nejela. Po Vánocích jí bude 7 měsíců. Bude mít kombinézu, fusak a deku, takže snad to bude v pohodě. Už se moooc těšíme 🙂 Jo a ještě nesedí, takže to budu muset nějak vymyslet, aby byla v pololehu.

eatygrenee
5. pro 2010

taky bych v těchto mrazech s tak malým děckem nejela

elviie
5. pro 2010

Malé je 8měsíců a chodím ji ven povozit na sáňkách (nesáňkujeme z kopce, jen ji vozím na rovince, chvíli pomalu, chvíli rychle...), pokud je na to počasí - nechumelí, nefouká vítr, není víc než mínus 5 stupňů...má kombinézku, fusak a pod ním na sáňkách ještě teplou deku, okolo krku ji dávám ještě slabší deku, aby byla zachumlaná. Jsme venku tak 20-30minut. Moc jsem se na to těšila a líbí se to nám oběma moc 😵 😵

katule01
5. pro 2010

Nám je 7 měs a týden a sáňky jsme v týdnu byli vyzkoušet... Byli jsme teple oblečený, ve fusaku, vypodložený dekou abysme byli v pololehu a mohli mít přes pusinku a nosánek šálku a šlo to... Bylo -5 st. Po návratu byl malý krásně teploučký... 🙂

weri1
5. pro 2010

já bych tak malý mimi taky nedala

shaula
5. pro 2010

Taky bych nedala, ale ne kvůli mrazu, ale kvůli poloze - jak tam bude "sedět"? (Přepokládám, že ještě sám nesedí.) Nebo ho položíš? 😖

myskyva
6. pro 2010

@shaula proč se ti nezdá mimi položit na sáňky? 😕 jak jsem psala výš,já malou položila ve fusaku a připla pavoukama a byla tam krásně na pevno,rovná zádíčka.....není to nereálné když mimčo ještě nesedí 🙂

raci
6. pro 2010

já už jsem minulý týden malého také vozila na sáňkách, sice jen po zahradě asi na půl hodinky ale byl nadšený, řehtal se až se zajíkal 🙂 máme na sáních takovou tu zábranu, tak jsem mu to vypodložila dekou a takovým jakoby polštářem aby byl jakoby v polosedě, kombinézku, fusak a ještě jsem dala deku přez něj. Takže já jsem pro sáně, ale jak psala elviie - když nechumelí, nefouká a není víc jak -5°C !! 😉

shaula
6. pro 2010

@myskyva Ne že by se mi to snad nelíbilo (naopak u nesedícího mimina to považuji za jedinou vhodnou polohu), jde spíš o to, že jsem tak nikoho mimino vézt neviděla a osobně bych měla strach, že mi z těch sání spadne 😅

myskyva
7. pro 2010

@shaula já tak taky nikoho neviděla,spíš naopak jak spoustu rodičů násilně do těch saní posazuje.Proto píšu že to jde i v leže a možná určitě i pohodlněji a lépe 😉 proti tomu spadnutí jsem právě použila těch příchytných pavouků a byla na saních dokonale napevno 🙂 možná ještě někde najdu fotku aby si případně ostatní kdo uvažují s takovým prckem na saně mohli udělat představu....

katule01
7. pro 2010

@myskyva Souhlasím s Tebou, malého také vozíme na sáních, vypodloženého v pololehu... 🙂 Fusak máme připnutý k opěrce... A moc se mu to líbí... 😉

myskyva
7. pro 2010

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/myskyva/albu...
jinou jsem nenašla ale pokud se dobře podíváte tak pod pláštěnkami prosvítají pavouci a je vidět že děti jsou opravdu na pevno a pláštěnky jsou z kočárků a otvor na dýchání maj opravdu veliký a přezto tam mají teplo 😉

boruuvka
7. pro 2010

@myskyva 😀 😀 tak to je hustá fotka 😀 a to jsi je brala na sáňky asi kvůli terénu, co? že bys tam s kočárem nepochodila, protože já bych chtěla s malou vyrazit, aby se mohla "kochat krajinou" a to takhle asi nepůjde 😀 Ale teploučko jim být muselo 😀

myskyva
7. pro 2010

@boruuvka to bylo v Beskydech zima jak blázen a sněžilo takže pláštěnky byly nutný,přez poledne když bylo okolo 0 a nesněžilo tak byly holky bez pláštěnek 😉 bylo to hlavně kvůli terénu protože celkově na horách s kočárkem moc nepochodíš když se chceš dostat dál než po chodníku

timbouctou
10. pro 2010

ahoj, tak já na horách nebydlím a s kočárem jsem dnes málem nedojela 😖 A nějak občas ven musím, mám děcka dvě a vesnice je rozcouraná, když potřebuju na poštu a nakoupit, tak to musím oběhnout z jednoho konce na druhý. Auto to neřeší, parking tu prakticky neexistuje, silničáři odmetají ze silnic na parkovací místa a chodníky. Tož musím vyřešit saně, ale ve 4 měsících je to těžké.

vicky007
14. pro 2010

@ssarka koukni ke mně do alba, jsem to vyřešila 🙂, teda pravda, Báře je 10 měsíců, ale i kdyby byla menší, tak udělám. Přeci jen se sáňkama se fakt jelo lépe 🙂

med
14. pro 2010

A jak to dělají maminy, který bydlí na horách? To jako nechodí celou zimu ven...? S kočárkem se to fakt na horách nedá. Já myslím, že když je mimčo pořádně oblečený a zabalený a má přes sebe třeba ještě tu pláštěnku, tak žádný problém 😉 Samozřejmě když není mráz jako když praští, ale to nejde ven ani pražský miminko 😎

dlabinecka
14. pro 2010

@med maminky které bydlí na horách si podle toho kupují kočárky 😀 😀 Ne, bydlím v Krkonoších mám dcerka také 6,5 měsíce na sánky chodíme. A nejjednodušší řešení? přidělat na sánky boudičku z kočárku 😉