Můžu zmrazit pro malou hotový pokrm z lososa nebo rýže?

misala
13. kvě 2012

myslite ze muzu zmrazit hotovy pokrm pro malou z lososa ryze a nebo lilku??? prave navaruji na tyden a nevim jestli muzu dat i to do mrazaku

misala
autor
13. kvě 2012

a jak ma asi uvareny lilek vypadat??? ja ho nikdy nedelala a je nejakej cernej

kachen
13. kvě 2012

@misala Zmrazit to muzes. Cernej lilek jsem jeste nevidela... Nicmene lilek rychle na vduchu tmavne, jakoby hnedne. Na zavadu to neni.

camelinka
13. kvě 2012

ja kdesi slysela ze se nemaji davat prilohy do mrazaku,ale netusim co je na tom pravdy 😅

dana3262
13. kvě 2012

@misala jasne, ze muzes! Navic tyden v mrazaku je uplne v pohode.

franzovka
17. kvě 2012

dětský příkrm a losos? Mám dojem, že děti do 3let nemají mořské ryby vůbec jíst.A zmražená rýže, to by asi stálo zato těch 10 minut vaření čerstvé...

elana
18. kvě 2012

@franzovka taky ryby dávám (losos, tuňák-ten je i ve skleničkách, které jsou kontrolované)...je pravda, že ČPS je má psané až od těch 3 let, ale třeba mám kuchařky Annabel Karmel (vychází i u nás) a ta je zařazuje do receptů už 6-9m, takže v UK se to normálně dává už kojencům. Tudíž si nemyslím, že ČR děti jsou větší chudinky než UK děti (že by tyhle ryby nesnášely) nebo naopak UK výživoví poradci míň osvícení než čeští...prostě tady se vše dost hrotí a fakt je, že tyhle mastné ryby jsou nenahraditelným zdrojem EPA, DHA...a co se nějakých reakcí na ně týče, tak vadí možná míň lidem, než jabka nebo mlíko. U mořských ryb je nebezpečí že mají vysoký obsah rtuti, ale pokud vím, tak losos a tuňák jsou většinou z obliga, týká se to hlavně mečouna, osobně bych nedala pangasia, to nejíme ani my. Rozhodně bych dítěti do 3 let nepodala mořské plody, ale čerstvá kvalitní ryba mu určitě neuškodí, spíš naopak.

katyxq
18. kvě 2012

@franzovka Dřív se ryby, ořechy doporučovalo dávat dětem až od třech let, lepek od roka atd. Ale výzkumy alergologů ukázaly, že z hlediska rozvoje alergii to má spíš opačný účinek, takže teď už se doporučuje s jejich zaváděním zbytečně neotálet, ale samozřejmě dávat oparně 😉.
A riziko alergie na mořské ryby a sladkovodní ryby je úplně stejné, jen ne úplně čerstvé mořské ryby obsahují dost histaminu a může být reakce podobná té alergické, ale na rozdíl o ní závisí na snědeném množství (při malém množství snědené potraviny se reakce nedostaví).

misala
autor
24. kvě 2012

no prave ze ja jsem taktez v londyne a tady je ta strava pro deti uplne jina nez v cr, me by tu rybz ani nenapadli dat ale pak mi kamradka dala stranku anabel karmel a myslim ze kdyz to neublizi jinym dete a doda jim to spoustu yivin tak ji to nemuze uskodit a presne male mnozstvi neni nic hrozneho, pred 30 lety jsme taky jako deti jedli uplnnee vse

franzovka
25. kvě 2012

neuškodí jim to, to si nemyslím, ale dle mého názoru jim dá mnohem víc živin (a o to přece v jídelníčku dětí jde především, ne?) třeba králičí nebo telecí maso "ze sousední vesnice" než ryba, kterou chytili bůhvíkdy, zpracovali, vezli přes půl světa atd... když už tak bych zkusila kapra nebo candáta, u kterého vím, kdy a kde ho chytili a lososa zkusila dát až později. Ale to je věc názoru každého.

franzovka
25. kvě 2012

@misala máš to ulehčené právě tím Londýnem, tady do Čech poslední dobou dováží potraviny podřadné kvality a často neznámého původu a člověk aby chodil do obchodu s lupou. Přeju hodně úspěchů při vaření (nejen ryb 😉 )

misala
autor
25. kvě 2012

jj diky moc ja v tom jidle porad badam....

ufo8
25. kvě 2012

určitě to zmrazit můžeš, zmražení je snad nejlepší způsob uchování potravin. Jen teda nevím, jak bude vypadat ten lilek po rozmražení... to jsem nikdy nezkoušela. Zkoušela jsem třeba cuketu a to byl po rozmražení vyloženej humáč tak akorát na vyhození 😒
A teda mimo hlavní otázku, my jíme mořský ryby od roka a super 🙂 už i mořský plody měl,... já bych tohle tak nehrotila, pořád lepší mořská ryba než nějaký buřt

franzovka
28. kvě 2012

@misala já vařím denně, na spoustu věcí jsem si přišla sama, ale v začátcích mi hodně pomohla knížka Dobré rady do kuchyně (napsala Ch.Zackerová). Tam je vše o uchovávání a přípravě potravin (např. co zmrazit, jaké maso se hodí na jakou úpravu, jak dlouho co uchovávat apod. je to taková bible pro (nejen začínající) kuchařky, fakt doporučuju, je to knížka, kterou nezaložíš do knihovny, ale ke které se budeš často vracet

ange_de_la_morte
28. kvě 2012

Já bych lososa klidně zamrazila, ale lilek bude po romražení pěkná matlanina , a rýži taky nemrazím, i když už není čas tak pořád se dá udělat rýže z varného sáčku a je to chvilinka a určitě bude chutnat lépe jak rozmražená .... toť můj názor