Myslíte, že se 10měsíční dcera rozleze?

katkavac
9. bře 2017

Ahojky. chtela bych se zeptat, jestli jste to nektera take tak mela nebo aspon nazor.Jde o to, ze se
mi mala (10mesicu) od pulky prosince plazi (zabira levou nohou vice a pritahuje se jednou pravou a jednou
levou rukou ) a ted od konce unora se konecne snazi uz i lezt. nastesti pekne-strida rucicky a do krize jak ma, jen lty nohy ma jeste porad od sebe dost(ne uplne pod briskem).Jde mi o to, ze ji do toho lezeni musim vzdycky
Namotivovat, jinak se plazi tim svym stylem..takze otazka, mam ji nechat tak a ona na to prijde
sama a rozleze se? nebo ji mam nedovolit at se plazi? nebo jsou to jen zacatky a musi to jeste vymakat?
Sednout si sama nesedne, ale kdyz se o neco opre tak si kecne na zadek, ale musi se o neco opirat (sedi jakoby
Na patach...,pritahuje se i do stoje, naklekava a rabuje nabytek 🙂 prikladam foto...prosim, myslite, ze se tedy rozleze
a posadi se? diky

janika224
9. bře 2017

Ahoj. Urcite bych ji nechala. Navic ani nevim,jak bys ji chtela zakazat ji se plazit. Jen at to telicko protahuje a trenuje svaly.

betelgeuzz
9. bře 2017

Zakázat jí plazení nemůžeš, ale snažila bych se ji dávat víc na koberec, podložku. Ona ta hladká podlaha svádí k plazení a udržet se na kolínkách je těžší.

katkavac
autor
9. bře 2017

@betelgeuzz v pokojicku ma koberec a jsme tam teda casteji a ona zacala lezt naha prave na plovoucce..kdyz je na koberci tak se prave vetsinou plazi...

misisule
9. bře 2017

Já bych si nedělala starosti. Každé dítě je jiné a má svůj styl i tempo. Lezení je důležitý mezník v psychomotorickém vývoji, ale určitě nestojí za váš stres či obavy. Některé děti lezení vynechají úplně. Můj syn se začal otáčet na bříško teprve v 8 měsících, potom se plazil, stoupal si o nábytek, naučil se sedět, pak chodit ve 13 měsících a až poté se naučil lézt a žádný zdravotní problém neměl, který by to zapříčinil, jen si jel po svém. Dcera jede zase úplně jinak než on...žádné plazení, ale péruje na kolínkách. Pokud je dítě zdravé, nechte to na něm, ono se naučí sedět, chodit a normálně se hýbat jako každý člověk. Vaše dcera vypadá naopak moc šikovně 🙂

katkavac
autor
9. bře 2017

@misisule dekuji moc...je mi jasne,ze kazde dite je jine a ma sve tempo,asi jsem moc netrpeliva🙂

monaluza
9. bře 2017

Syn se plazil snad pet mesicu jako raneny vojak, rozlezl se kolem 13. mesice. Kdyz zjistil, ze je to vyrazne efektivnejsi (rychlejsi, min namahave), uz si na plazeni ani nevzpomnel.

jipe
9. bře 2017

prcek dřív začal obcházet nábytek a až pak lézt. Jednou na to přijde, že nemusí šoupat břichem o zem, ale asi bude rychle preferovat spíš chůzi. Ale určitě se lézt a sednout naučí. Jen pozor na ten sed mezi patami. Já se to malého snažím už asi půl roku odnaučit, prý to značí slabé zádové a břišní svalstvo, ale hlavně hrozí nohy do X

muchovazuzana
9. bře 2017

Moje dcerka Katka se neplazila,nesedla si a rovnou se snažila o chození to ji bylo zhruba7.-8. měsíců a pak jsem ji dávala teprve sedat a pak se začala plazit. Co můžeš udělat je zeptat se dětské doktoky a dávala bych ji sedat na maturka a aby byla o něco opřená a zeptala bych se na ortopedické vložky na zabránění vzniku plochých nohou.

jipe
9. bře 2017

@muchovazuzana pokud sama nesedí, tak bych neposazovala, až si sedne tak ano, preferovat sed na turka nebo s nohama dopředu. Vložky bych teda určitě nedávala, děti mají zatím tukový polštářek pod klenbou a ani později není (pokud není nějaký vážný problém) nutné klenbu pasivně podpírat, spíš nožky motivovat k posílení svalů. Já jsem třeba vyráběla senzomotorický kobereček. Myslím, že u dětí se jen tak klenba hroutit nezačne a když, tak ty vložky klenbu neopraví. Nicméně když už, tak bych konzultovala spíš s fyzioterapeutem.

POkud by ale někdo věděl nějaké cviky na posílení bříška a zad u batolat, ráda se nechám inspirovat, k fyzio se chystám, pokud nebude v dohledné době zřejmé zlepšení.

stratilikova
9. bře 2017

Mám nedonoseneho syna a na fyzioterapiu sme chodili od narodenia. Čo sa týka podporovania plazenia, skús ju dať na štyri a nechať ju stvornozkovat s tým, že jej nadvihnes bruško...ona to sama potom zistí, že je to ľahšie než plazenie....A k tomu sedeniu - ak si sama sadá medzi päty, tak jej aspoň vždy vytiahni jednu nohu dopredu a pokrč jej ju, nech sa učí správnemu sedu. Určite ju ale neposadzuj, ako ti tu vyššie radia. A neboj, všetko príde 🙂