Mytí rukou u dětí. Kdy začít?

slundo
8. črc 2012

Ahoj holky, je nám rok a venku už začínáme šmejdit mimo kočárek a tak se nabízí otázka jak to udělat s hygienou rukou. Jak to třeba řešíte u tak malých dětí když jste někde venku, dítko osahá kdeco a pak třeba baští rohlík. Používáte nějaké ubrousky ? Nebo to neřešíte ? Nechci být nějaká úzkostlivá maminka co neustále dítěti čistí ruce , ale třeba když jedem vlakem atd. a pak vidím prcka jak si vesele cucá ruce... no prostě mě zajímá jak to děláte vy ;) Díky za každou reakci a názor

mamkamarketa
8. črc 2012

@slundo utrit ruce ubrouskem. Ja kupuju antibakterialni v dm

zvirka
8. črc 2012

My používáme vlhčené ubrousky, vozím malý balíček v kočárové tašce. Pokud jedeme po hřišti do obchodu, kde baští rohlík, tak mu je utřu, jinak normálně umeju doma vždycky po příchodu klasicky vodou a mýdlem, malý už je zvyklý, sám si chodí stoupnout k vaně.

slundo
autor
8. črc 2012

Tak to je šikula, že už sám ví 🙂 Asi to budem řešit těma ubrouskama a doma ho nějak opláchnu pod umyvadlem. mamkamarketa - mužeš mi prosím napsat jak vypadají ty ubrousky z dm ? Já vždy našla jen dettol a ty mi přijdou zbytečně drahé a možná i nevhodné pro tak malý děti. Děkuji

mamkamarketa
8. črc 2012

@slundo z dm. Jejich znacka. Maly bily balicek. Do kabelky akorat. Stoji asi 19,- korun

luccii
9. črc 2012

driv jsem to resila, ale kluci maji ruce v puse kazdou chvilku, pripadne neco venku jedi, takze uz to bohuzel neresim, proste to nejde 😉 jinak my meli antibakterialni gel, tim se rucicky promnou

dana3262
9. črc 2012

@slundo doma myjem ruce od chvile, kdy leze (asi 5.mesic) no a jinak pouzivam ubrousky. Nosim oboje (antibakt. i normalni na zadek) kdyz uznam za vhodne, pouziju jen ty na zadek a kdyz fakt neco vošmata hnusnyho, tak pouziju antibakterialni, ale pak ho stejne utru i tim normalnim. Asi je to zbytecny, ale nechci, aby si ocucaval ruce po utreni tim antibakterialnim.

slundo
autor
9. črc 2012

tak domácí špínu neřešíme a třeba když jsme přišli od dr. tak jsem prcka doma vykoupala, ale jinak jsme to neřešili, až teď kdy už venku po všem chmatá . Přijde mi právě, že jakmile mu ty ruce začnu utírat ubrouskem, tak za ním budu lítat co minutu, protože děti jsou jak neřízená střela 🙂 Podle mě není rozdíl když děcko jede třeba v nákupním košíku a během tý doby si ty ruce milionkrát olízne a nebo když jde jíst s neumytýma rukama. Vše se prostě neohlídá . Gely jsou fajn, ale asi až na starší děcko. Zkusíme to s ubrouskama a možná časem dopadnem jako luccii 😀

camelinka
9. črc 2012

@slundo no u nas asi takhle, mame dva maly psy, ktery domu dotahnou kdeco, nase Sarus nejradsi basti tak, ze da nejdriv ochutnat jim. Resila sem to,ale zjistila sem ze to nema smysl. Doted byla jen dvakrat nachlazena, jinak zdrava jak ripa /tuk tuk/, takze ja su pro "domaci spinu" 😀 .
Jinak ruce umyvame za den nekolikrat, dam ji mydlo na ruce a sama uz vi jak se ruce myjou, na cestach mam uplne klasicky ubrousky, nic antibakterialniho nepouzivam, kor kdyz ma kazdou chvili v puse hroudu hliny 😅

milmic
9. črc 2012

Já ubrousky nepoužívám žádné, je to samá chemie, kterou to dítko potom akorát ožužlá.
Když jsme venku, tak to moc neřeším, maximálně oklepu ruce od písku. Radši ať sní nějakou tu hlínu, než aby ožužlávala ty fekály z ubrousků. 😉
Doma umývám ruce po každém mnávratu ze zahradu, z venku, před jídlem, aby si dcerka zvykala, že to tak chodí. Už si sama řekne, že chce umýt ruce.
Zatím jediná chvíle, kdy jsem použila antibakteriální gel bylo, když si malá po sobě rozmazala hromádku našeho pejska, kterou jsem nestihla včas uklidit. 😅

brisalek
9. črc 2012

já jsme zastáncem názoru, že přílišná hygiena škodí🙂 stejně jako žádná. Samozřejmě záleží na co šahá. Když měla ruce hoooodně špinavé třeba od bláta a chtěla jíst utřela jsem ubrouskem, ale jinak si jem umyla až doma.

slundo
autor
9. črc 2012

jde mi spíš jen o veřejná místa - nákupní košík, MHD ( strašně ho zajímají tyče ),vlak apod. Ale nějaký písek nebo tak, to rozhodně neuškodí 🙂 Taky jsem pro ty návyky umýt ruce po příchodu z venku a před jídlem, ale u dětí co si ještě pořád strkaj vše do pusy je to spíš jen o tom, aby se učily ty návyky , ale jinak zcela zbytečné, jak už jsem psala výše 🙂 hodně záleží v jakým prostředí se děcko pohybuje. U nás se třeba bojím jít na hřiště, pač vím kdo se tam v noci slejzá.... A milmic - psí hromádka chutnala ? 😀

anicka164
9. črc 2012

Záleží, kde zrovna běhá. Ve městě mi připadá hnusný všechno, tam ubrouskuju. Na vesnici u nás to tolik neřeším, na zahradě už vůbec.
A když přijdem domů, tak samozřejmě umýt ruce. Ale prostě občas zapomenu, ach jo. Hlavně když malá křičí hlady a Mikuláš brečí, protože chtěl být ještě venku. Aspoň že po záchodě už si to většinou ohlídá sám.