Na chvíli bez dechu. Máte zkušenost?

sebestka
24. srp 2010

Ahoj, včera se našim známým stala strašná věc. Mají 5-ti měsíčního syna, který přestal na chvíli dýchat. Nevím, jestli se rozdýchal sám a nebo mu museli pomoci, ale každopádně, když s ním sami odjeli do nemocnice na pohotovost, tak jim po prohlídce lékaři sdělili, že je vpořádku, že se zřejmě něčeho lekl a nebo že se kousl, i když nemá zoubky. Ani si ho tam nenechali na pozorování. Já bych teda asi trvala na tom, aby ho aspoň na chvíli dali na jip na přístroje, zvláš't, když byla na krku noc, ale oni odjeli domů. Má někdo z vás a nebo z vašich známých takovou zkušenost, že mimi přestalo dýchat a potom bylo vše úplně v pohodě?

mamkanec
24. srp 2010

ahojky nám se to taky stalo ale asi to spíš byla zaskočená slina protože malá pobrekávala v postýlce a chvíli na to začal houkat nanny, vlítla jsem tam a malá na zádech chytla jsem jí začla jsem s ní třepat a ona se nadechla. Ovšem zástava dechu na chvíli se stala několikrát dceři od mého kolegy, to stejný jak u tvých známých jeli na pohotovost tam udělali všechny možný testy a nikdy nic nenašli, prý se to stává zvlášť některé děti mají tak tvrdé spaní že zapomínají dýchat. dneska je té holčičce 7 let a je totálně v pořádku jen prostě první měsíce života nedali bez Nanny ránu
když jsem se na to informovala i já u svý dr. řekla mi že je to častá věc, dítě spolkne slinu do jiné trubice, nebo si ublinkne a proto je fakt Nanny důležitý, víc se mnou neřešila takže je to asi normální

sebestka
autor
24. srp 2010

Je fakt, že si ten jejich malý často ublinkává a zakuckává se a několikrát denně ho kolikrát mají vzhůru nohama. Naší malé se to stalo už v porodnici, že nemohla popadnout dech, ale to vím, že si ublinkla, ale oni prostě neví....ale snad to bude tak, jak píšeš

mamkanec
24. srp 2010

myslím že jo, že je to normální a jen se mu něco dostalo do dýchacích cest, hlavně ať používají dál monitor dechu a uvidí se. my od té chvíle taky nedáme bez Nanny ani ránu a radši dávám malou pořád jen na bok pro případ ublinknutí

sebestka
autor
24. srp 2010

Před chvílí mně volali, měli bezesnou noc, pořád ho hlídali. Tvrdí, že se to stalo z ničeho nic, ale jak říkáš, třeba špatně polkl slinu a ani to nemuseli zaregistrovat. V nemocnici jim řekli, že když se to stane ještě 2x, tak mají přijet a objjednají je na testy.

mamkanec
24. srp 2010

a mají monitor dechu? já bych bez něho neusnula, neradši bych ho měla i v kočárku😀 podle mě to mohla být ta slina, taky když se mi malá dusila nevěděla jsem z čeho to bylo hysterčila jsem byla jsem jak šílená ale asi za 2 dny mi došlo že malá předtímplakala a já tam nešla a za chvíli to houkalo, a když jsem jí vzala tak se nezakuckala jen silně nadechla takže ani já nevím z čeho to bylo na 100% ale od tý chvíle se to nestalo

sebestka
autor
24. srp 2010

Mají monitor dechu. Já ho na malou neměla, ale teď od září plánujeme druhé dítě a určitě si ho pořídím. Kristýnka mně taky dělala, že si ublinkla a nemohla se nadechnout, ale to vím, že to bylo z toho, pak jsem ji vzala a bylo to dobrý. Ona se zakuckávala při jídle věčně, teprve až teď mám klid a to má 2,5 roku.Radši ťukám....Taky byla pořád na boku, nepamatuji, že by ležela na zádech, až se pak sama otáčela, tak to už si ležela, jak sama chtěla. Když se tak zpětně na to dívám, nechápu, jak jsem bez toho monitoru mohla být....Známá, co měla stejně starou holčičku, nmonitor měla a taky ji jednou začal houkat, ona vletěla k malé, nevěděla co s ní, tak ní začala třepat a ona dýchala. Dodnes neví, jestli nedýchala a nebo třeba jen chvíli zadržela dech a monitor spustil, každopádně je zdravá a už se jí to nestalo.

weri1
24. srp 2010

prej se ta zástava dechu nějak jmenuje. myslím apnoe, dítě na chvilku přestane dýchat. Já mám taky Nanny monitor a stejně než usnu tak malýho pořád hlídám.

sebestka
autor
24. srp 2010

Já nevím, ale mám pocit, že je stejně zase v té naší nemocnici odbyli.

citroenka
24. srp 2010

Jmenuje se to syndrom náhlého úmrtí nejvíc je to u dětí do 1 roku.Usnou a prostě se zapomenou nadechnout. ☹

beruska24.9.
25. srp 2010

Malá také přestala na chvíli dýchat, když ji byly necelé 3m. Ale to bylo ze vzteku. Byla tu na víkend kamarádka, která nevzala v úvahu mé upozornění, že nemá malou celé dny chovat. Když odjela, malá si vyžadovala chování a pak se začala vztekat tak, že úplně zrudla a přestala dýchat. Vzala jsem jí na ruku a lehce s ní zatřásla, ale to nepomáhalo (asi ji zaskočila slina), tak jsem jí chytla za nožičky a otočila hlavou dolů a prosila ji, ať dýchá. Prostě strašné nervy. Nakonec se rozdýchala a začala brečet, já řvala jak želva a málem jsem ji štěstím umačkala. Od té doby se to naštěstí neopakovalo. Ťuk, ťuk!!!