Na hory se 7mi měsíčním synem. Máte zkušenost?

pavlinica
12. led 2009

ahoj potřebovala bych poradit.nechali jsme se od známých přemluvit a asi pojedeme v únoru na hory do Itálie.Jenže,mám syna,kterému bude v tom čase 7m a někde jsem četla, že s dětmi do 2 let by se nemělo jezdit do výšek nad 1000 m.n.m.Mohlo by se jim prý špatně dýchat,nebo by je bolela ouška.Doktorky jsem se radši neptala,aby si nemyslela,že jsem úplný blázen. 🤐 Prosím tedy o radu a jestli náhodou nemáte zkušenosti.Díky moc.

terkytka
12. led 2009

Zjistila sis v jaké nadmořské výšce budete bydlet? Víc jak 1500 m.n.m. to určitě nebude,tak bych to neřešila. Jezdíme každý rok lyžovat do Francie, tam bydlíme i ve 2000 m.n.m., letos budu muset vynechat , ale za rok s ročnímk prckem už se určitě chystám, spíš bych řešila zimu a případné omrzliny, jela bych v březnu 🙂

garfieldmail1
12. led 2009

Ahoj, no my s malým podnikáme taky kde co, ale pokud by ty hory, kam jedete, byly ve výšce, která se miminkům nedoporučuje, asi bych do toho nešla. V takových výškách je jiný tlak, my dospělí to nevnímáme. Zkus položit dotaz nějakému pediatrovi na internetu, třeba na www.porodnice.cz a dalších, ať si můžeš jednotlivé názory porovnat 😎

tomasek06
12. led 2009

Ahojky! Já bych v tom žádný problém neviděla,my jezdíme s malým na hory od 3 měsíců a vše v poho pořád spinkal a byl i klidnější na tom vzduchu. Ono fakt záleží jak moc vysoko to bude,my jezdili tak 1400 n.m.

pavlinica
autor
13. led 2009

Moc díky za odpovědi.Měli by jsme bydlet ve výšce kolem 1300 m.n.m.Malý je celkem otrlý.Tu zimu nějak neřeším,snad tam nebude -20 a i kdyby tak prostě ven nepůjdeme.U nás s ním chodím na chvilku ven i když bylo třeba -10,12.Ještě se zeptám na to internetu a pak dám vědět.Zatím moc díky. 😉