• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Na hory se 7mi měsíčním synem. Máte zkušenost?

13. ledna 2009 
ahoj potřebovala bych poradit.nechali jsme se od známých přemluvit a asi pojedeme v únoru na hory do Itálie.Jenže,mám syna,kterému bude v tom čase 7m a někde jsem četla, že s dětmi do 2 let by se nemělo jezdit do výšek nad 1000 m.n.m.Mohlo by se jim prý špatně dýchat,nebo by je bolela ouška.Doktorky jsem se radši neptala,aby si nemyslela,že jsem úplný blázen. :zipper_mouth: Prosím tedy o radu a jestli náhodou nemáte zkušenosti.Díky moc.
12. led 2009 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zjistila sis v jaké nadmořské výšce budete bydlet? Víc jak 1500 m.n.m. to určitě nebude,tak bych to neřešila. Jezdíme každý rok lyžovat do Francie, tam bydlíme i ve 2000 m.n.m., letos budu muset vynechat , ale za rok s ročnímk prckem už se určitě chystám, spíš bych řešila zimu a případné omrzliny, jela bych v březnu :slight_smile:
12. led 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, no my s malým podnikáme taky kde co, ale pokud by ty hory, kam jedete, byly ve výšce, která se miminkům nedoporučuje, asi bych do toho nešla. V takových výškách je jiný tlak, my dospělí to nevnímáme. Zkus položit dotaz nějakému pediatrovi na internetu, třeba na www.porodnice.cz a dalších, ať si můžeš jednotlivé názory porovnat :sunglasses:
12. led 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Já bych v tom žádný problém neviděla,my jezdíme s malým na hory od 3 měsíců a vše v poho pořád spinkal a byl i klidnější na tom vzduchu. Ono fakt záleží jak moc vysoko to bude,my jezdili tak 1400 n.m.
12. led 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moc díky za odpovědi.Měli by jsme bydlet ve výšce kolem 1300 m.n.m.Malý je celkem otrlý.Tu zimu nějak neřeším,snad tam nebude -20 a i kdyby tak prostě ven nepůjdeme.U nás s ním chodím na chvilku ven i když bylo třeba -10,12.Ještě se zeptám na to internetu a pak dám vědět.Zatím moc díky. :wink:
13. led 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek