Na jak dlouhé procházky chodíte s dětmi v zimě?

palma111
29. lis 2010

Ahojda, máme tří a půl měsíčního chlapečka. Zajímalo by mě, na jak dlouho byste v téhle zimě s takovýmhle prckem chodili ven? Vždycky jsme brali procházku dohromady s venčením bafana, ale pro něj je hodinová prochajda málo (bere to jakože "to už se jde zase domů?"). Teď ale nevím, jestli takhle malé mimčo může tak na hodinku a půl, dvě hoďky ven. Jak ho taky pořádně nabalit? A mažete miminka krémem? Trošku hodně otázek najednou, co? 🙂

katka_21
29. lis 2010

Ahoky, když se mi narodil Matýsek (v lednu), doktorka mi říkala, že můžeme běžně chodit na procházky, max. do -5 stupňů, takže myslím, že když ho pořádně oblíkneš (kombinéza, fusak), bude v hlubokém kočárku, tak mu bude teplíčko a krásně Ti bude venku spinkat 😉 . Co se týče krému, mažeme Infadolanem (i obličej), který mj. chrání pokožku před mrazem.

kjajule
29. lis 2010

My jsme chodily tak aby jsme stíhaly papání 🙂
Malej jedl po třech hodinách ale tak max na ty dvě hodiny když bylo nad nulou, pod nulou tak na hodku a od -5 jsme ven nechodily vubec...
Určitě mazat tvářičky krémem at ho "nepálí" mráz .
A jak nabalit to je težký každý dětátko je jiný já jsem měla odpozorovaný že když měl malej červený tváře a nos tak už jsme mazaly domů což bylo po tech cca 1,5-2 hodinách max 🙂

vernero
29. lis 2010

My chodíme klasicky na cca. 2-3 hodinky, tak abychom stihli kojení. I naše MUDra říkala, že do -5 lez normálně ven, takže malou oblíknu, kombinézka, fusak - prostě klasika, má v kočárku teplíčko, zima jí určitě není. Mažu jí obličejík krémem proti mrazu od ASTRIDu a nemáme problém.

weri1
29. lis 2010

kombineza, fusak je zbytečnost podle me, my oblikame punčosky, kalhoty, body, mikcu a cepicku a do fusaku a mazu ho kremem od Hippu proti mrazu a vetru, ale myslim si, e ten infadol, jestli je to lekarenskej vyrobek, ze je lepsio. a chiodime na hodinku az dve

k.ate
29. lis 2010

pokud bylo do mínus pěti, chodili jsme s malým ven normálně 🙂 pod mínus 5 jsme byli doma... Malýho jsme oblíkali tak nějak přiměřeně a obličej jsme mazali infadolanem 🙂 V té hluboké korbě měl vždycky parádně teploučko 🙂

romana29
30. lis 2010

Chodím na 1,5 hodiny, i když malá by snesla víc - já ale ne 😀
Oblíkám přiměřeně - bodýčko, punčošky a teplý huńatý kompletek + čepička
V kočárku je ještě v té vnitřní korbičce a silné dece (fusak bude až dneska z čistírny 😀).
Mažu krémem od Johnsons pro miminka na zimu.
No a k těm -5 s prvním synem jsem musela chodit 3x denně za jakéholiv počasí a na dvě hodinky....a první rýmu měl až v roce a čtvrt - za to teď ve školce si to vybírá i s úrokama 😒

lussi
30. lis 2010

Ahoj, my chodíme tak na hoďku, někdy hoďku a půl.Mažeme krémem na zimu z lékárny. A oblékáme se do dupaček , huňatého kabátku, zimní čepička, rukavičky, teplé ponožtičky a pak je ještě ve fusaku 🙂

lidiab
30. lis 2010

Ahoj, mame skoro stejne stara miminka 🙂 My normalne chodime na hodinku a pul nebo i dve, pokud neni -5 tak nevidim problem. Maly ma na sobe bodycko a puncochace, medvidkovou kombinezu a v kocarku zimni fusak. Ma take poradne teplou cepici a takovy ten navlek na krk, koupila jsem v H&M. S sebou si pro jistotu beru vlnenou teplou deku. Mazu infadolanem. Kdyz bude chladneji tak budu maleho davat alespon na chvilku na balkon. Nekdo rika ze je zbytecne davat kombinezu i fusak, ale ja si to nedokazu predstavit. Fusaky na tak malych miminkach moc netesni, myslim ze je urcite potreba davat oboje.

kamilka
30. lis 2010

My jsme byli na horách, když byly malý 4 měsíce, celodenní výlet bez problémů, teplota kolem nuly. Nakojení a přebalení v horské chatě a pak spinkala dál v kočárku, měla kombinézu, teplý fusak a byla krásně teploučká.

monapink
30. lis 2010

@palma111 3 a pul uz je dost,takze se vubec nemusis bat jit ven i na dve hodinky..nam bude teprve za par dnu mesic a chodime ven i na ty dve hodinky,dle doporuceni lekarky 😉 Malou teple obleknu,vcetne teple kombinezy a tepleho fusaku a jak se ji venku libi,pekne celou dobu prospi 😉 Ale az ted bude pod ´minus pet,to se nedoporucuje na moc dlouho,spis jen pul hodinky..a kremikem tvaricky mazeme..takhle mi to doporucila detska lekarka..

k.jolanka
30. lis 2010

Ahoj, malý se narodil v lednu a to fakt fest mrzlo a byl ještě mladší naž 3 měsíce..když nebylo míň jak -5 stupňů, chodili jsme i na 3 hodiny ven-jelikož máme psa, tak jsme to spojili s venčením..teple jsem ho oblékla, zabalila do fusaku, deky a pokaždé když jsem ho vyndavala, tak byl krásně teploučký..kontroluj nosík, pokud je teploučký, tak by neměl být problém..

handm
30. lis 2010

ahoj, tak já taky na hodinku ven, pak ale jeste nechávám malého tak na hodinku v prázdné garáži s otevřeným oknem...má body, mikinku, fleecový dupacky, kalhoty a kabátek hunatej, fleesovou cepku na usi a rukavicky, fusak, a deku
zatím je teplounkej, kdyz ho vyndavam 🙂 oblicejik mazu Bubchenem, ale koupim infadolan!🙂 dík za radu
akorat mam problem, ze nevim co delat az bude tech minus pet, protoze mi pres den jinde nez v kocarku neusne

niega
30. lis 2010

Stejně jako předtím. Naše děti spí zásadně a pouze venku, takže 2x denně 2 hodiny, k tomu ještě nějaký menší spánek, celkem asi 5 hodin denně na čerstvým vzduchu. A na procházky chodí naše mimi samo, já jsem doma a pracuju 😅 . A kdyby teplota klesla pod -5 stupňů, uspím ho venku a pak přeparkuju do chladné chodby. Jo a pokud je teplota do nuly, fusak nepoužívám, jen deku. Pokud klesne pod nulu, nasadím fusak. Prostě otužování musí bejt 🙂

dajovamaminka
30. lis 2010

tak já chodím na procházku s dostatečně zachumlaným synem ...2 hodinky ...víc není čas...

latunka
30. lis 2010

tak já jsem jak většina - obléknu punčošky,bodynko s dlouhym rukávem,mikinku,kombinézu a čepičku mu nasadim jak arabské ženě burku,takže má schované i tvářičky,zachumlám ho do fusaku a ten pro svůj klid ještě ucpu fleecovou dekou a chodíme tak na hodinku a půl. A protože chodim venčit psa a někdo musí nakupovat,tak budeme muset na krátkou procházku i ve větších mrazech,no máme fusak s pravym beranem,je tam v něm fakt teploučko,tak ho obalim a podložim ještě třeba teplou dekou a aspon rychlé venčení budeme muset zvládnout 😒 Ale to tak 15-20 minut a šup domu.

glimmer
1. pro 2010

vzhledem k tomu, že k Aničce (10 týdnů) mám i 3 psy, tak chodíme min. 2x denně tak na 1 - 1,5 hodiny, víc bych asi nevydržela 😉 oblíkám jí do bodýčka, tepláčků, mikiny, teplý čepice a do kombinézky s rukavicema. V kočárku má pod sebou deku a na sobě taky jednu. Má tam krásný teploučko, až jí závidím. Obličejík mažu modrou indulonou.