Na jakou teplotu prát pokakaný ručník?

zelenaesmolda
13. srp 2018

Ahoj,mam rychlodotaz,mala mi pokakala rucnik na kterem lezela,premachla jsem ho ve vane ale musim ho vyprat.Je lepsi ve studene vode nebo na 90?Krev se pere ve studene,co hovinka?Pridam zlucove mydlo pro jistotu at neni flekaty.Poradite?

jaaaninda
13. srp 2018

@zelenaesmolda ohledně skvrn neporadím, to bych jen před praním potřela tím žlučákem. Každopádně kvůli hygieně a zničení bakterií vyprat minimálně na 60.

zelenaesmolda
autor
13. srp 2018

@jaaaninda tak o bakterie mi nejde,spis o ty skvrny,kdybych to vyprala na nizkou teplotu tak to prezehlim a bakterie jsou taky pryc

petrasipkova1
13. srp 2018

@zelenaesmolda tak pokadeny oblečení preperu v ruce jelenem a dám na 60,tak bych to udělala stejně. 😊

zelenaesmolda
autor
13. srp 2018

@petrasipkova1 diky 🙂 jelena nemam tak pouziju zlucove mydlo

dominikaromanova
13. srp 2018

@zelenaesmolda já u malého pokadene věci peru na 40 stupňů a vždy se mi vše vypralo. Ani jelena ani žlučové mýdlo nepoužívám.

zelenaesmolda
autor
13. srp 2018

@dominikaromanova a zehlis to pak?

dominikaromanova
13. srp 2018

@zelenaesmolda, dříve ano, teď už ne.

lida9
14. srp 2018

vsechno peru na 40, max pridam vanish... z nektereho obleceni skvrny od bobku nejdou odstranit ani na 90, ani zlucovym mydlem, lanzou ani vanishem... nejvic se mi vyplatilo hned premachnout v ruce dokud to nezaschne...

zelenaesmolda
autor
14. srp 2018

@lida9 me to vcera nastesti pustilo,premachla jsem to nez to zaschlo a pak dala vyprat na 60 potrene zlucovym mydlem a ani skvrnka 🙂

kejt29
14. srp 2018

Vzdycky namocim do jelena v teple vode na noc a pak preperu. To jedine mi tu vajecinu krasne pustilo. Ja kupuju kostku a pak si ji nastrouham...