Na kolik jste doma vytápěli, když se narodilo miminko?

pavlakosec
17. črc 2015

Hezký den, vím že je na to ještě brzo teď v létě. Chtěla bych se ale zeptat na kolik jste doma vytápěli, když se narodilo miminko. Malý se má narodit na přelomu září a říjen a zjíšťuji na kolik budeme muset topit. Žijeme ve starším domku a topíme plynem a někdy přitápíme dřevem v krbu. Jsme zvyklí s přítelem na asi 18 až 20st přes den a o něco méně na noc. Nechci z malého dělat choulostivé mimi, i já byla odchovaná na studeném odchovu. Předem děkuji za rady. 🙂

konidana
17. črc 2015

@pavlakosec neměnila bych to, topila bych, jak jste zvyklí. Miminko prostě adekvátně obléknete🙂 Nebude jen v bodyčku, ale dáte mu např. ještě overálek a teplé ponožky a mikinu .... my topili také podle sebe, ale v paneláku to znamenalo, že jsme za zimu defakto nezapnuli topení :D, protože tam je pořád 20 a to je myslím dobrá teplota (jen když venku mrzlo tak jsem na chvíli topení zapínala)

lv
17. črc 2015

já zas pod 22 mrznu, takže v paneláku jedou 3 topení z 5 na nejvyšší stupeň /obvykle ne to v kuchyni a v d.pokoji jsou 2 radiátory, takže 1 naplno a druhý dle potřeby../

novina
17. črc 2015

20 stupnu je ideal, akorat na koupani jsme vytapeli na 24.

roseinka
17. črc 2015

Malá se narodila 9.dubna s váhou 2900 g. V porodnici mi řekli, že mám hlídat teplotu, ať jí neklesá (klesala jí i v nemocnici) a ať máme v místnosti 25, že udávaných 18-20 je blbost a hrozně málo. Tak jsme v dubnu (to bylo ještě chladno) vytápěli na těch 25. Jakmile začalo být teplo, tak jsme zjistili, že máme 25 v místnosti normálně. A teď při těch vedrech tu máme 29-30, hrůza. Takže malá je od dubna zvyklá na vyšší teploty. Asi je to o tom, jak to mimčo od začátku naučíte a jaké má vnímání teploty třeba po rodičích (já sama jsem zmrzlina a pod 23 taky mrznu). Je fakt, že malá mi třeba i při koupání řvala v 37 stupních, že jí je zima a líbilo se jí tak 39. Teď, když jsou vedra, tak se jí líbí už těch 37. Ale musím říct, že jsem na začátku z hlídání té teploty byla úplně vypsychlá, jakmile jí vždy začala klesat pod 36,5. Řekla bych, že bude i záležet na porodní váze. 🙂