Na koupaliště s ročním dítětem. Má plavky? Co plínky?

anka.
2. črc 2009

Ahoj, chodíte někdo do bazénu? My jsme zatím absolvovali jen dětské plavání a parkrát byli v takovém malém bazénu se slanou vodou, kam moc lidí nechodí...

Jak to kdyžtak řešíte - plínky/plavky atd.?

radkar
2. črc 2009

Ahoj dneska jsem to zrovna řešila s doktorkou. Míša má za sebou kojenecké plavání, miluje vodu. Ale prostě ty kurzy jsou strašně drahé. Potápět se už umí, tak jsem si říkala, že s ní zajdu občas do bazénu. Tak mi doktorka řekla, že by to nedoporučovala kvůli čistotě vody. Aby nedostala zánět močového měchýře. U chlapečka se tolik bát nemusíš, u holčiček je to horší. Ale dávej pozor na ouška. Prý takhle ve veřejném koupališti nebo v bazénu to není dobré takhle malinké děti potápět. Jinak bych používala ty plíny do vody.

plechajda
2. črc 2009

Ahoj 🙂

tak my chodime plavat taky do krouzku a i to je v normalnim bazenu a zadny problem. Vsechny bazeny jsou ted pomerne hodne hlidane a kontroly jsou casto. Takze bazen neriskuje mit nejak spinavou vodu toho bych se nebala.

zrovna dneska jsme byli v bazenu jen tak sami a bylo to super, kor v tehle vedrech 😝 Jinak pouzivame jednorazove plenkoplavky.....

chystame se navstivit i nejake prirodni koupaliste.....ale jeste nevim ktere 😉

vojtisek2007
2. črc 2009

chodíme do auparku, od miminek, vody se nebojí, najdeme stín a je to ...používáme plenky do vody, myslím Hugies a když ve vodě nejsme tak jim dávám župan

vojtisek2007
2. črc 2009

*aquaparku - mělo být

tomasek06
2. črc 2009

Já taky chodím s malým od malička a i na koupaliště.

markytkaaa
2. črc 2009

My půjdeme poprvé až letos, jediné co si zatím vyzkoušel byla vanička, velká vana, bazének a dneska mlhoviště 😀 🙂

anka.
autor
2. črc 2009

radkar_zánět močového měchýře hrozí z té vody?! jakto??!!!

používáme do vody normálně "plavky" ale zajímalo mě, jak to řešíte právě třeba na tom koupališti - jako vybalit z plínek - dát plavky - jít do vody - rychle zase zabalit do plínky...? a tak furt znova - nebo třeba nechat chvíli jen tak...

tomasek06
3. črc 2009

Zánět hrozí holčičkám i na písku. Já nevím, ale já bych to tak neřešila a zkusila to. My chodíme s malým na koupaliště od 8 měsíců a bez problému. To se i sem tam vody napije 😀 Kdybych měla každou kravinu řešit s doktorkou tak tam jsem pořád. Záleží nejvíc na matce jak se rozhodne.

peppapig
3. črc 2009

My jsme byly v poprve v detskem nekrytem brouzdalisti v 13ti mesicich, ale sla bych i driv, kdyby bylo teplo. Nase M miluje vodu. Naprosto souhlasim s Tomasek06, nejhorsi pro deti je izolace od vseho, co by nahodou mohlo vyvolat neco 'negativniho'. Zanet mocoveho mechyre uz M mela a z vody ani nachlazeni to nebylo.

Ja myslim, ze je to na kazde mamince, jak male do vody 'vyzbroji'. Ja osobne myslim, ze ty plenky do vody jsou skoro na nic, vetsinou se nasaknou (samozrejme ne az tak jak obyc pamperska), kdyz dite cura do te plinky stejne to jde do vody (coz je sice hrozna predstava, taky jsme curali do vody na koupaku 😝 ). Podle me je to spis na zachyceni hovinka u malejch deticek. Moje bambula uz je trenovana na nocnik, takze my uz mame jen plavky.

markytkaaa
3. črc 2009

my s tou koupací plínkou hlavně pro to, že zatím není tak úplně zdatný chodec ... takže když spadne na zadek, tak pořád do měkkého 😀 🙂

tomasek06
3. črc 2009

Já jsem taky dávala malému ze začátku ty koupací plínky. Jinak my jsme už třeba bez plínky dlouho, ale kolikrát se stane že malý mi volá na koupališti mami ee voda 😀 Ono ty děti to nutí čůrat do vody.

dzej
3. črc 2009

ahoj, my teda máme plinku do vody..pro jistotu, kdyby malá chtěla kakat 😀 a jak psala Radkar o ouškách, tak my předtím, než jdeme do vody, tak malé kápnu do uší olejíček (ušní olej z lékárny) ten váže vodu, takže uplně v pohodě. Radili nám to na kurzu plavání, od půl roku to takhle děláme a nikdy žádný problém s ouškama nebyl. ťuk ťuk ťuk.. 🙂

janinininka
3. črc 2009

ahojky,
tak my ještě nebyly nikde, ale těšíme se malá vodičku miluje, tak asi budeme chodit do bazénku do brouzdaliště dětskýho a ais koupíme malej bazenek na chalupu, myslím, že se jí tam bude líbít 😵 a koupíme plínky koupací, my na nočníček nechceme zatím chodit 😝

anka.
autor
3. črc 2009

já teda preferuju místo koupacích plínek takové ty plavky pro kojence (je tam nějaký jakoby igelit), takže účinek stejný a není to tak strašně nasáklé

tomasek06_zánět močáku z pískoviště? můžeš mi to prosím víc vysvětlit? jednu dobu jsem si s tím celkem vytrpěla a dost mě děsí představa, že se takhle můžou trápit i prťousové

tomasek06
3. črc 2009

No já myslela u holčiček. Písek jim zaleze dovnitř a může být z toho neštěstí ☹ Pochopitelně ne u všech dětí.

shaula
3. črc 2009

Taky doporučuji spíš kojenecké plavky s nepromokavou vrstvou. Čůrání to sice nezachytí (ale to plínka do vody taky ne), kakání by mělo (osobní zkušenost ale nemám - naštěstí 😀 )

janinininka
3. črc 2009

plínka do vody by ale měla zaczhytit čůrání, ne? 😕

shaula
3. črc 2009

janinininka - no když je ale nasáknutá vodou (jako že je), tak už ti nic dalšího stejně nevsaje...

peppapig
3. črc 2009

janini....z me zkusenosti, jediny rozdil mezi plinou obyc a na plavani je, ze ta na plavani se nasakne tak o 50% mene, tim padem batoleti nespadne z dupky a pripadne zachyti to hovinko, ale curani podle me opravdu nezachyti 😉

pumpicka
3. črc 2009

ahojky a jak se ty plavky na koupani jmenuji??, a kde se daji koupit???tady u nas to vubec nemaji 😠

shaula
3. črc 2009

Jsou různé, určitě nějaké koupíš v každé prodejně dětských potřeb - ale jsou různé, některé jen z plavkoviny, jiné i s tou nepropustnou vrstvou (ta je podle mě důležitá, aby zachytila i řidší kakání - ale jen můj osobní názor). Údajně existují i nějaké, které mají i savé jádro - ty neznám, ale nevím, jestli není zbytečné - to pak můžu mít rovnou tu plínku.
Já jsem koupila zn. Imse Vimse (kuk např. sem: http://www.pisisvor.cz/index.html?pod=/_450112.htm ), jsou krásně měkkoučké a pružné, na omak moc příjemné.

mircka
3. črc 2009

Ahojky, já byla vloni s malým na koupališti v době, kdy mu bylo cca 8 měsíců a zcela v poho. 😀 Koupili jsme takový kruh s popruhy uprostřed a do něj posadili. Malej si to fakt užil. 😎 Občas se z něj vyndal a byl jen v náručí a dělali jsme s ním blbiny. 😅
Do bazénu jsme používali plenky na koupání "Little swimmers" od Huggies.
Jen jsem zvědavá na toto léto - na koupáku jsme ještě nebyli.
Do plaveckého kroužku jsme nechodili, protože já se bojím potápět (plavat umím) ☹ a chlap kvůli zaměstnání nemůže (nějak nestíhal). 😔

yanna.o
3. črc 2009

ta plavací plínka je normálně nacuclá vodou, že se dá ždímat. Jednou jsem měla hektický den a nevzala jsem náhradní plínu (normální), tak jsem po skončení lekce dala další plavací plínu a malý se do ní počůral a výsledek byl, že měl mokré celé kalhoty (zadeček), to samé u bodýčka. To se mi u normální plínky stalo jen několikrát, když byl malý miminko a ležel nějak na boku a plínka mu byla ještě maličko volnější při přechodu z jedné velikosti na druhou. Tak nevím no.. 😅 😀

anka.
autor
3. črc 2009

já s těma plínkama do vody zkušenost nemám, ale viděla jsem je u pár dětí na plavání a přišlo mi to s prominutím nechutné. Jsou tak nasáklé, že nezachytí podle mě už vůbec nic 😀 a měla jsem pocit, že dítě musí jít ke dnu |-

ty plavky pro kojence koupíš normálně v obchodech s dětskýma potřebama nebo oblečením, odkud jsi pumpicko? (určitě je možný koupit je i přes net)

pumpicka
4. črc 2009

bydlim v trnavě.pani mi v obchodě řekla že to tu nikdo ještě nechtěl tak to nema ale pokusi se objednat!tak doufam že neobjedna normalni plavky 😀

tomasek06
4. črc 2009

Pumpicka- ty plínky by měli být v drogeriích nebo jsou i v supermarketech.

shaula
4. črc 2009

Tomasek - plínky jo, ale Pumpicka píše o plavkách. V Tescu sice plavky taky prodávají (takové jako šortky), ale nám teda vůbec nesedí, ta "díra" na nožičky je strašně široká, případná nehoda by šla všechna ven.

kure009
4. črc 2009

Ahoj,Pumpicko,já ty plavky Imse Vimse koupila v centru,kam prťousové chodí plavat do bazénu.A viděla jsem je i v obchodě s dětským zbožím,myslím ve Špuntíkovi,má i internet. str.Jsou na boku rozepínací,oblékají a svlékají se mnohem líp,než ty koupací pleny a plavem s nima už půl roku a super.Zatím žádná nehoda. 😉

anka.
autor
5. črc 2009

shaula_myslím, že plavky v tescu nemají právě tu igelitovou vrstvu, což mi přijde důležité, jsou to prostě normální malinký plavky

anka.
autor
5. črc 2009

pumpicka_mrkni např. sem http://www.malvik.cz/Vse-ke-koupani/kojenecke-p...

cituju i text: Kalhotky na koupání nabízejí oproti obyčejným plavečkám a plenkám vhodné řešení. Mají totiž vnitřní vodotěsnou vrstvu, která nepropouští ani okolo nožiček a ani okolo pasu.
Většina plaveckých bazénů trvá na tom, aby se v bazénu malá miminka nekoupala z hygienických důvodů nahá - obyčejné plavečky nenabízejí žádnou ochranu a obyčejné plenky udržují vodu a tím pádem převažují plenku dolů.

my máme tyhle z mothercare - už několikátou velikost a spokojenost velká http://www.mothercare.com/Mothercare-swim-nappy...