Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nadměrný dávivý reflex u dítěte

bludicka2
5. lis 2018

Mám 16 měsíčního chlapečka, který měl dlouho problém s pevnou stravou. Teď už zvládá jíst kousky,ale pořád má problém, že když si vezme trochu větší kousek, nebo sebere ze země nějaký bordel, tak se pozvrací. Zřejmě měl nebo ještě má reflux. Není žádný velký jedlík, musím ho vždy nějak zabavit,aby vůbec jedl.
Měla jste to také některá u dítěte? Jsem z toho už vyřízená. Díky

pajula123
5. lis 2018

Syn teda nezvracel, "jen" ho vždy silně natáhlo a odmítl dál jíst. Mixovala jsem ještě v roce a půl,všichni se divili...a pak to najednou přešlo a začal zvládat vše kousat a úplně bez problémů. Možná jen některým dětem trvá déle,než k tomu dozrají? Držím palce.

kuldacz
5. lis 2018

Také jsme s tím dlouho bojovali, nesnědl ani hrášek v celku, natož něco tvrdšího typu syrová mrkev nebo paprika, ale kolem toho 1,5 roka se to zlomilo a potom už v pohodě.. v té době mu mudr. nasadila železo, měl ho v krvi málo, to prý s tím také může souviset...

bludicka2
autor
5. lis 2018

@kuldacz Tak kéž by se to u nás taky brzy zlomilo. Železo jsem už taky doplňovala, ale moc to na chuť vliv nemělo.

hanve
6. lis 2018

Mame to stejne, ted se v posledni dobe rozjedla, ale jakmile ji neco nesedne, obsah celeho zaludku leti ven, ted je to teda min a min, ale stale trnu, kdy to zase prijde. Takze loupu vino, rajcata, madarinky jak trotl, aby se z neceho zase nepozvracela. Treba tchyne ji nezvladne nakrmit vubec, nevim jak to dela, ale ji zvraci skoro pokazde. Jinak zvlada vsechno snist, nemixuju, paradoxne mixivane nedavala vubec, zacinala rovnou na kouscich. Maso sekam, jablka strouham na pyre. Jablko je spolehlivy davic, staci maly kousek a uz to jede. Kdyz ji ho nastrouham, zadny problem. Doufam, ze z toho vyroste...

bludicka2
autor
6. lis 2018

@hanve A kolik jí je? Tak to máme hodně podobný. Já taky ovoce loupu. Se šlupkou by to nezvládl. Jablko nezvládá taky, ale on ho nechce strouhaný, chce si kousnout, ale to nezvládá.

hanve
6. lis 2018

@bludicka2 ted 16 a pul mesice. Ted se naucila vyplaznout jazyk a odevzdat mi to co ma v puse a nezpracuje. Takze posun... Ale ne vzdy se zadari.

bludicka2
autor
6. lis 2018

@hanve Jé, tak to máme fakt skoro jak přes kopírák. Taky občas zvládne mi to vyplivnout, ale ne vždy. :-/. Odkud jste, jestli se můžu zeptat?

hanve
6. lis 2018

@bludicka2 z Prahy. A vy? Byly doby, kdy zvracela nekolikrat denne, ted uz je to nastesti o hodne lepsi, ale furt musim hlidat, co kde najde. Hlavne jablka miluje, ukousne, ale uz nezpracuje. Ja to pricitam i zubum, zatim ma jen vsechny 1 a jednu 2,takze fakt nema cim kousat.

bludicka2
autor
6. lis 2018

@hanve My ze Slaného. To znám, taky zvracel několikrát denně. Já taky pořád koukám, aby si něco nestrčil do pusy. Já nevím jestli to je zuby, protože náš má už 10 zubů, teď mu rostou další dvě stoličky, tak u nás to tím asi nebude. Ale jsou dny, kdy jsem z toho fakt na blázinec, jako včera. To zvracel dvakrát 😥. Fakt, kdo nezná, nepochopí.

hanve
6. lis 2018

@bludicka2 Presne tak, navic ja mam problemy se zvracenim obecne, me osobne to nedela vubec dobre, zvlast ted, kdyz jsem tehotna, takze je to takove male peklicko. No, nezbyva nam doufat ze z toho vyrostou. Ja vidim zlepseni, mala konecne pribira, uz ma pres 9kg,takze jsme se konecne hnuly z mista. Ale jak nepribirala a zvracela, tak kazde krmeni byl pro me neuveritelny stres...

bludicka2
autor
6. lis 2018

@hanve Chápu, já těhotná nejsem a taky mi to vadí. Včera, když vyvracel večeři, tak musel krmit znovu manžel, já už na to prostě neměla nervy. Kdyby jste chtěla, tak se někdy ještě ozvěte, jak jste na tom, moc ráda si napíšu s někým, kdo má podobné problémy 😊 V mém okolí nikdo takový není, spíš to nikdo nechápe.

Sem začni psát odpověď...

Odešli