Nadýmání u ročního dítěte, máte zkušenost?

popellka
11. čer 2012

Ahoj holky,

tak na prdíky trpíme úplně od mala ☹ pořád jsem si říkala, až se bude přetáčet na bříško, tak to zkončí, až jí bude půl roku, tak to zkončí, až jí bude 8 měsíců, tak to zkončí, až si sama sedne, až poleze, až bude mít víc pohybu.................nicméně teď už máme rok a prdíky nás pořád trápí! přes den je to ještě jakž takž, to se pohne, prdne si a je, ale v noci to je šílenost, jsme 2x-3x za noc vzhůru a já už nevím, jak Leničce pomoct. Nemá s tím tady některá maminka taky zkušenost: ☹ jinak jsme zkoušely snad úplně všechno - mazat bříško, dělat masáže, nahřívat peckový pytlík, mastičku Pupík, vývar z kmínu, fenyklový čaj, z kapek - Sab Simplex, Bio Gaia, Espumisan, Lefax, Baby Calm, Laktobacilky baby,....snažím se malé dávat jídla, která by neměla nadýmat, ale nechápu, kde se v ní pořád bere tolik vzduchu! Dokonce jsme vyzkoušely i různý druhy mlíčka a jestli náhodou nemá alergii na bílkovinu kravského mléka tím, že jsme jí dávali Nutrilon Allergy Care a nic - výsledek žádný! už su z toho fakt zoufalá!!!! ☹

ivular
11. čer 2012

Ahojky, malému je 16 měsíců a máme tentýž problém. Doufala jsem přesně jako ty - až se bude otáčet, až bude sedět, až poleze, atd. a nic☹ Bylo by dobré vyloučit nesnášenlivost nějaké složky potravy - typicky laktozy, BKM, lepku.. Odborníkem na takovou eliminační dietu je Luthien. Pak jsou ovšem děti, které žádnou takovou nesnášenlivost nemají a přesto mohou trpět nadýmáním až do konce batolecího věku. Takový případ jsme bohužel my nebo např. holčička maminky Misellll - můžeš jí napsat.
U nás je to horší, když má malý ještě nějaký přidružený problém - v současnosti např. rostoucí zoubky. Nezačínají třeba malé taky růst?

popellka
autor
11. čer 2012

@ivular - ježiš jsem fakt ráda, že nejsu jediná kdo má takový chuďátko díťátko trpící na prdíky! ☹ ☹ ☹ mě je jí tak líto, když se kroutí a plače a nejde jí si prdnout - chjo chjo. A když čtu, že vám je 16 měsíců - tak se vážně hrozím, jak dlouho to ještě bude. I naše Dr. mně řekla, že někdo na ty prdíky prostě trpí aniž by měl nějakou alergii atd. takže naše Lenička je taky ten případ ☹ jsem se bála, že se v noci budem budit jak porostou zoubky a budíme se hlavně kvůli prdům! Zoubky máme venku dva a nebýt nadýmáni, ani bych to nepostřehla, protože myslím, že jí tolik zabrat nedostaly. Teď to nevypadá, že by se klubal nějakej další. Jinak díky za tipy na maminky, jejichž děti podobně trpí 😉

ronyx
11. čer 2012

@popellka Tak můj syn má sice teprve 6 měsíců ale je to naprosto to samé.Přez den si jakš takš pomůže sám ale v noci se mi budí se řvem a bolestí bříška.Dokud se nevyprdí neusne.Taky už jsem vyzkoušela první poslední,ale myslím,že to asi nijak ovlivnit nejde.Některé děti nato prostě trpí a jiné zase ne.Budem muset asi zatnout zuby a přečkat to. 😒

popellka
autor
11. čer 2012

@ronyx - kdyby aspoň člověk věděl, kdy to zkončí ☹ ☹ ☹ už jsme měly i období asi 14 dnů, kdy jsme spaly celou noc - to byla nádhera!!! jsem myslela, že už to tak bude pořád a ejhle 😝

ronyx
11. čer 2012

@popellka Já jsem si taky najivně myslela,že až se mi malý začně přetáčet na bříško a víc se pohybovat tak si pomůže sám a bude klid,ale pořád je to stejné a teď když čtu,že na to trpí ještě i roční a více dítka tak se teda hrozím jak dlouho to ještě bude trvat 😕 😨

ivular
11. čer 2012

@popellka Co se těch zoubků týče - ony se nejdřív klubou v dásni, takže to není vidět, ale děti to už trápí. Leda bys v tu noc pokusně zkusila dát např. 1 ml Nurofenu - pokud by to malé pomohlo ke zklidnění, tak je to nějaký ten přidružený problém, pokud ne, je to nadýmání. My ty zoubky (a tím pádem zhoršené bříško) řešíme právě v těchto dnech, proto toho mám plnou hlavu.
Jinak děti Luthien nadýmáním netrpí (pokud vím), ale mají ekzémy a ty s potravou taky souvisí, proto asi ta specializace. Miselll ale nadýmání u batolete má☹

popellka
autor
11. čer 2012

@ivular - no aji bych věřila, že je to zoubkama, kdyby u toho nekopala, nedávala zadeček do vrchu, pak tlačí a tlačí a když nic nevyjde, tak zas pláč - jááááj hrůza no. Jinak nevím, jak si Miselll najít 😅

popellka
autor
11. čer 2012

@ronyx - manželův kolega z práce mu říkal, že jejich malej na to trpěl do dvou let - tak ještě rok? no to si nedokážu představit 😖 😢 a já tomu nechtěla věřit!

ronyx
11. čer 2012

@popellka A já rok a půl 😒 i když koukám,kluci na to trpí víc než holčičky.Neznám holčičku co by měla takové prdíčky a ještě tak dlouho.Jsi první.

popellka
autor
11. čer 2012

@ronyx - no právě, já už zas začínám být alergická na tu větu - ale kluci na to trpí víc!!!! Slýchávám ju už skoro rok a asi jsme fakt vyjímka! však manžel říkal - no kdyby byl druhej kluk, tak to si nedokážu představit. Ale přece i kdyby byl druhej kluk, nikde není napsaný, že na to bude trpět taky, ne 😅

ronyx
11. čer 2012

@popellka Tak to určitě,není to pravidlo 😉 ale je fakt,že vaše maličká je bobeček jedna z mála ☹ . Tak ať to hlavně skončí co nejdříve 😉

popellka
autor
11. čer 2012

@ronyx - no právě, nejhorší je, že si ju takhle naučím spávat s náma ☹ a to jsem fakt nechtěla, ale prostě, když už nemůžu, tak si ju dám vedle sebe a plácám po zadečku a ona si prdne a usne a předělávat do postýlky se mně ju nechce, když vím, že za 2 hodiny třeba se bude kroutit zas! a to jsem si myslela, že jí třebas od roka uděláme pokojíček.......a hrůzu mám i z toho až budem snižovat postýlku, protože takhle jen natáhnu ruku (mám její postýlku hned vedle svý postele) a poplácám zadeček - někdy to stačí, ale až to bude mít dole, tak budu muset cela stoupnout a vůbec netuším, jak to dělat - aby mně neodumřela ruka 😝

ronyx
11. čer 2012

@popellka Tak to já mám Kristianka normálně v postýlce,striktně jsem odmítla zvykat ho v naší posteli.Je to sice otrokařina vstávat k němu pokaždé když si nemůže prdnout,ale zase pravda je,že někdy se mi zbudí jen jednou za noc a to ho vezmu zvednu nožky on sevyprdí,já uspím v náručí a putuje zpět do postýlky. 😉

popellka
autor
11. čer 2012

@ronyx - já jsem zase ráda, že Lenička aspoň večer usne sama v posteli, ale přes noc na to prostě nemám, abych pokaždý vstala a čekala třebas hodinu, než usne, tak si ju vezmu k sobě - no je to z mojí strany pohodlnost, tak snad ju to později nějak odnaučím 😅

ivular
11. čer 2012

@popellka Ad ",kluci na to trpí víc" - u kluků je skutečně větší pravděpodobnost, že je budou prdíky trápit. Ale to samozřejmě neznamená, že není spousty chlapečků, kteří to nikdy nezažili a spousty holčiček, které to trápí až do tří let - viz holčička Miselll (https://www.modrykonik.cz/fotoblog/misellll/ ale teď se dívám, že je už neaktivní)
Ad zoubky - já jsem to nemyslela tak, že to jsou zoubky a ne nadýmání, ale že jsou to zoubky a zároveň nadýmání.. Já vím, že to poznáš.

ivular
11. čer 2012

@ronyx @popellka Holky jestli ještě kojíte, tak pozor na smažená nebo na tuku opékaná jídla. Já jsem se striktně vyhýbala zelenině, luštěninám a podobným potravinám, které jsou považovány za nadýmací a až někdy v roce jsem pochopila, že malému nejvíc vadí právě přepalovaný tuk.
Ještě k tomu spaní - náš Honzík spinkal v postýlce, jenže kvůli těm kolikám proplakal skoro každou noc, takže kvalita jeho spánku byla zoufalá. Zašlo to tak daleko, že už se to začalo negativně projevovat na jeho neurologickém vývoji, proto jsem se rozhodla přestěhovat ho k sobě do postele. Jsem tak schopná dřív zasáhnout, když se probere (nakojit, nahřívat bříško, pocvičit nožičkama), takže rychleji zase usne a celkově spí líp. Dokonce mám už i intuitivně pocit, že je to tak správně 🙂

ronyx
11. čer 2012

@ivular Já bohužel nekojím.Rodila jsem císařem a mlíčko se jaksi nedostavilo,takže od miminka na Nutrilonu ☹

popellka
autor
12. čer 2012

@ivular - já jsem kojila asi 10 dní, pak jsem musela přestat, takže jsme od mala taky na Nutrilonu 😉

luciebx
12. čer 2012

nam nejvice zabirala Grape water.. nevim zda se to da v cr koupit.. nebo nekde na netu.. ale je to v podstate kminova voda.. a opravdu musim rict.. ze prdikum ulevi..

zarzuela
15. čer 2012

@popellka my jsme měli také hrozné problémy s nadýmáním, už od malinka plakal a nejhorší to bylo v noci přesně jak píšeš, zkoušeli jsme snad vše a nakonec se potvrdila intolerance laktozy. Zkusili jsme eliminační dietu - vynechat vše s obsahem laktozy a bylo po problému - dávali jsme mlíčko AL110 a strava se přizpůbila a je vše bylo OK, pak se nám cca na půl roku přidal lepek, projevovalo se to uplně stejně - nadýmání křeče, půl roku jsme drželi bezlepkovo bezlaktozovou a po pulroce lepek vrátili zpět a už mu nevadí... Zkus taky něco vysadit na min. 14 dnů a pak uvidíte

sshiva
26. říj 2012

Ahoj maminky...mám 14-mesačné dievčatko a v posledných týždňoch sa niekoľkokrát za noc budí a strašne plače, šponuje nožičky, poprdkáva, myslím že má silné krče v brušku ☹ Dokáže preplakať aj 2hodiny, už som zúfalá, spí so mnou v posteli, aj keď zaspí tak sa strašne krúti a nevie si nájsť polohu...Od cca 4. mesiacov je na UM, dávam Babylove, stravu sa jej snažím dávať čo najmenej dráždivú, berie probiotiká, Espumizan kvapky, no mám pocit že to nepomáha ☹
Myslíte že može byť problém v UM? Doteraz ho pila uplne bez problémov...a krásne prespinkala celú noc..

kosticka002
10. čer 2013

@popellka

Ahoj, chcise zeptat, zdali se problém s prdíkama vyřešil...já jak to tak čtu, mám pocit, že jsem to psala já o naší Emče..:D všechno, včetně postýlky, plácání, braní do postele.....

popellka
autor
10. čer 2013

@kosticka002 - problém s prdama se vyřešil časem...asi jak se začala víc hýbat,....řekla bych, že tak od roka a třičtvrtě se jakž takž vyspíme, Lenička se většinou pěkně proprdí přes den a v noci občas zakňourá a někdy ani ne, jen slyším, jak to tam střílí!! 🙂 tím, že jsem si ji brávala k sobě do postele určitě naučená nebyla, protože spává pěkně ve své postýlce a nevyžaduje jít v noci k nám, tak jsem ráda 😉 jinak ze všech těch desítek vybraných kapek a preparátů u nás byly nejúčinější Laktobacilky Baby od Swisu - každé ráno do mlíčka.

zoufalamatka
23. lis 2013

Zdravím všechny maminky 🙂 jdu si k vám taktéž pro radu ohledně nočního nadýmání. Mám skoro ročního chlapečka a noc co noc ho trápí nadýmání. Jde hajat kolem půl 8 večer a už v 1h ráno řve z postýlkxm a cestuje po ní,protože mu nejde prdět. Také jsme vyzkoušeli úplně vše možné,co je dostupné,ale nepomohlo absolutně nic!!!! Už jsem dost zoufalá,večně unavená a nepříjemná na celý svět. Chtěla bych se jen zeptat,zda nadýmání vašich miminek skončilo jejich samostatnou chůzí? Tak mi to totiž tvrdil chirurg,ale malej už pomalu chodit začíná (tak 30 krůčků denně) a místo aby se to lepšilo,tak mi to přijde ještě horší ☹ už jsem zkoušela tolik mlíček,vysadit tamto a tamto jídlo,ale je to stejné. Díky za každou radu.

peggy28
4. lis 2015

Ahoj holky,
Vim ze tato diskuze je jiz "mrtva". Ale taky uz jsem zoufala a vy jako by jste mi psay z duse... Maly ma 18 mesicu a skoro kazda noc je u nas spatna... Maly se krouti, place, stena, heka, kope nozkama a ne a ne si prdnout. Uklidni se bud chuti nebo sanim... Na prsu se nekdy vyprdi ulevi si ,ale za chvili to same... Temer kazdou noc uz 10 mesicu vkuse. Jako miminko jsme prvnich 5 mesicu protrpeli kolikami celymi dnami od rana do vecera, noci byvaly klidne. Sesty mesic zacinal byt konecne lepsi a pak to prislo. Ze dne na den, spis z noci na noc to zaclo a trva to doted... Doktorka to porad omlouvala nwvyspelosti strev atd... Zkouseli jsw bezlepkovou dietu, nepomohlo, bezmlecnou taky nepomohlo, bez ovoce, no nic nepomahalo... Tak jsem pak uz na doktorku uderila ze to neni normalni ze uz jsme zoufali a ta nas tedy zavrela do nemocnice na vysetreni. Vypadali jsme spus jko hysterka a simulant, ale nabrali malemu krev, moc a objednali nas na sono... A tam na neco prisli. Maly mel na sonu invaginaci strev. Doktori tomu nechteli verit tomu co vidi. Podle nich mel mit maly obrovske bolesti, zvracet a kadit krev a on byl v relativnim klidu. Tak jsem na jednu stranu byla rada ze se na neco prislo bo uz sem si pripadala jako blazen. Nikdo nam nechtel verit ze maleho v roku jeste trapi prdy... Malemu jeste vysetrili stolici, udelali pasaz briska no na pricinu invaginace se neprislo. A tak vlastne vime co zrejme malemu je, no nepomohli jsme si. Lecba neni jen v akutnim pripade operace ci proliti strev. A tak bojujem dal teer kazdou noc dal... Sem tam byly i lepsi noci, ze prespal par noci, my mysleli ze uz bude jen lepe a pak prisla recidiva.. Tak jsem se vas chtela zeptat zda na neco prisli Vam nebo zda vam neco pomohlo, ci kdy to skoncilo...
Diky za odpoved

fandik
1. pro 2015

@zoufalamaahoj,nam teda chuze v nicem nepomohlaMalemi je 13mesicu,beha cely den a my od pulnoci nespime.Porad se budi,heka,place.Az kolem 5.rano kdyz ho opet vezmu do klubicka,ulevi si a spi hodinu v klidu

fandik
1. pro 2015

Kazdy den si rikam,ze dnes uz urcite bude klidna noc,ale prijde mi to horsi a horsi

lucienn5
7. pro 2015

Ahoj, za nás doporučuji užívat kapky ColiPrev. Nejdříve jsem se kapičkám bránila zuby nehty a snažila se vyzkoušet vše možné od fenyklových čajů, nahřátých pecek, masáží, cvičení s nožičkama a já už nevím co všechno. Jenže nic nepomáhalo. Pak jsem se na internetu dočetla o kapkách ColiPrev, které mají čistě přírodní složení, takže jsem je vyzkoušela. A lituji, že jsem do nich nešla už dříve! Do dvou dnů se to všechno srovnalo a teď je malá úplně zlatá, takže určitě vyzkoušet 🙂

hanculee
14. bře 2016

Tak jsem v tom holky s vama. Maly 14 mesicu a na prdy trpi az hruza. Nespi dele nez 2,5 az 3h. Je porad unaveny.. na gastru mu zjistili rozmnozene kvasinky ve strevech, po preleceni prakticky zadna zmena.. jen uz nema tolik koliky. Mozna ma abkm, tak mleko nedavam a davam specialni. Chodival mi totiz spat az nekdy k ranu.. porad plakal atd.. no ty noci jsou silene. Porad sebou sije... ja nemuzu spat.. vyzkouseno vsechno od A do Z vcetne ColiPrev a nic nic nic. Me za chvili klepne pepka a to uz maly beha jak drak.

fandik
14. bře 2016

Tak jsme vecer prestali davat mlicko a je konecne klid.🙂))