Náhlé přetočení miminka ve 32-33tt - KP

teena86
11. lis 2016

Ahojte holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli některá z Vás má podobnou zkušenost: Asi dva týdny zpátky jsem byla na měření délky čípku a mimo
jiné mi bylo sděleno, že je miminko hlavičkou důle. Dnes jsem byla na posledním velkém ultrazvuku a bohužel, miminko se přetočilo -
nyní poloha koncem pánevním.
Chtěla jsem se zeptat, jestli se to některé z Vás také stalo a jestli nevíte, jaká může být příčina, že se miminko najednou přetočí
z této nejvhodnější polohy do této méně vhodné??
Stačilo se Vám miminko ještě opět přetočit do polohy hlavičkou důle? Rodily jste císařem díky poloze KP?
Předem díky za Vaše zkušenosti a podporu.

kvakuska
11. lis 2016

@teena86 od 30tt až do porodu (42tt) jsem kvůli očekávaným komplikacím chodila na kontroly každý týden a pokaždé bylo miminko v jiné poloze než ten předchozí týden, 2x dokonce leželo napříč, takže neboj, je to normální, dokud má v děloze prostor, tak si prostě dělá co che. Ale zase třeba kamarádka měla miminko posledních asi 10tt vždy jen hlavičkou dolů, při příjmu v porodnici (po částečném odtoku plodové vody) bylo ještě hlavičkou dolů, po pár hodinách na sále bylo najednou zadečkem dolů a nakonec musela na císaře, protože se mimčo zaseklo napříč. Takže jistá si nemůžeš být nikdy. No a proto nemá cenu se už několik týdnů před porodem kvůli tomuhle stresovat 😉

teena86
autor
11. lis 2016

@kvakuska Mockrát děkuji, budu doufat, že se fazolka ještě přetočí, ráda bych rodila "normálně". 🙂

whiteswan
11. lis 2016

Mě se to stalo. 32tt hlavou dole, pak myslím 35tt hlavou nahoře, pak příčně, šikmo, hlavou dolů, ale obličejovou částí směrem do porodních cest, dr. že se neotočí, že mám hraniční množstní plodové vody a malé břicho vzhledem k velikosti miminka (skoro 4kg). Plánovaný CS v 40tt zrušen 5 dní před termínem, mimi bylo na poslední kontrole před operací už v ideální poloze na porod. 😀 Nakonec jsem přenášela, porod mi vyvolávali a nakonec stejně CS. Nikdy nevíš co bude. 😀

whiteswan
11. lis 2016

Byla jsem z toho všeho zbytečně vystresovaná. Stát se mi to podruhé, jsem víc v klidu a neřeším to tolik.

teena86
autor
11. lis 2016

@whiteswan Ty brďo, tolik změn, to se ještě mám na co těšit, nu, hlavně, aby bylo mimi v pořádku. Můžu se ještě prosím zeptat, jak probíhal u Tebe porod císařem? Samozřejmě jsem si leccos načetla, ale ona ta osobní zkušenost je k nezaplacení. Já bych nerada viděla miminko až třeba na druhý den, zároveň mám hrůzu z toho, že do mě někdo bude řezat, když budu při vědomí..

blankastr
11. lis 2016

Ahoj, já měla syna celou dobu otočeného koncem pánevním, nebyl ani náznak, že by se chtěl otočit hlavou dolů, ale neřešila jsem to, prostě to tak mělo být. Doktoři se shodli na tom, že i proto je menší - porodní váha byla 2700 gr, narodil se den po termínu. Rodila jsem přirozeně - první porod, ve 13,30 mi praskla voda, ve 14 hod. jsme byli v porodnici a malý se narodil ve 20 hod. - bez epidurálu, ale nějaký oblbovák mi údajně dali. Pro mě to byl první porod a nevím, ale největší stejně byla hlavička, tak je možná jedno jestli jde první nebo poslední 🙂

olasek
11. lis 2016

V prvním těhotenství jsem měla mimi nachystané od začátku až do konce hlavičkou dolů. Druhé jsem pak měla pestré - od 25 do 36.tt konec pánevní ( nervy), pak 37.-38. konečně hlavičkou dolů ( vydechla jsem si a těšila se na porod), při kontrole v 38.tt - 41.tt příčně (opět jsem brečela + jsem přenášela) a když jsem šla rodit tak byl hlavičkou dolů 😀 ... prostě měl stále dost místa, hodně plodové vody a tak si tam dělal kolotoč 😉

whiteswan
11. lis 2016

@teena86 Jj, to je hlavní, ať je zdravé a v pořádku. Osobní zkušenosti jsou dobré, ale je to opravdu hodně individuální a záleží na porodnici. CS byl v celkové narkóze. Operovali mě o půlnoci a malého jsem viděla v 6 ráno. Měla jsem se probudit hned na sále, ale nešlo to. Byla jsem hodně vyčerpaná z dlouhého porodu. Malý vůbec nechtěl na svět. 😝 Sice jsem nějakou dobu z toho byla špatná a říkala si, že to bylo šílený. Ale fakt není čeho se bát. Jen je dobré být připravená na to, že to nemusí být podle představ a může to být fakt hodně dlouhé (vem si zásoby hroznového cukru pro případ, mě došel a chyběl mi, klidně 3 - 4 balení). Nebyla jsem na tom psychicky moc dobře, jak jsem se neustále nervovala jestli CS nebo přirozeně. To je možná taky příčina toho proč jsem se neotvírala. Opravdu radím, být v klidu, užít si poslední dny 2v1, těšit se na porod, neřešit jak to bude a bude to dobré! 😉

teena86
autor
11. lis 2016

@blankastr
@olasek Mockrát děkuji za Vaše zkušenosti, jsem ráda, že jste to nakonec tak krásně zvládly!

teena86
autor
11. lis 2016

@whiteswan Děkuju moc za všechny zkušenosti a podporu a zároveň moc gratuluji, že to nakonec takhle dobře dopadlo! Cukřík si nachystám, trošku se děsím toho co píšeš - že do poslední chvíle nebudu vědět, jestli přirozeně, nebo CS.

jahodnice
11. lis 2016

@teena86 mně se malá během posledních 3 týdnů otočila asi 4 krát, naposledy asi týden před porodem. Už jsem měla i hotové předoperační vyšetření kvůli sekci, nechtěla jsem rodit KP,nakonec se otočila hlavičkou dolů. Ještě je dost času na otočení, zbytečně bych se nestresovala

teena86
autor
11. lis 2016

@jahodnice Děkuju moc, budu doufat, že si to malinká ještě rozmyslí. Já byla dva týdny zpátky ráda, že je hlavičkou dolů, myslela jsem si, že už tak zůstane a ono ejhle..

whiteswan
11. lis 2016

@teena86 Neděs se toho, je to zbytečné. Malý byl až do konce hlavičkou dole, v krásné poloze, jen nesestupoval dolů a já se, i přes kontrakce, neotvírala. Psychika je opravdu hodně důležitá. Je důležité si věřit a být i připravená na jiné varianty. Má představa byla, že přijde první kontrakce, začnu se otvírat a maximálně za 10 - 12 hodin kontrakcí bude hotovo. Nečekala jsem, že to bude trvat téměř 2 dny. Co se týče bolesti, nebyla to hrůza, jen jsem byla opravdu hodně unavená a čím déle to trvalo, tím méně jsem si věřila. Zbytečně.

sajinka
12. lis 2016

No ted se mi stalo to same 34tt hlavickou dolu ostatne jako odzacatku 35tt mereni branky a hele KP si tam hoduje ve stredu jdu nakontrolu 36tt no napnuta jsem jako sraky ale hlavu si tim uz nelamu kdyz tak budeme rodit KP predpoklady k tomu mame takze tak bud se otoci nebo ne

ai30
12. lis 2016

U mě taky tak 🙂 Okolo 30tt hlavickou dolu, potom 32tt KP. Trochu jsem mu pomahala, ale pretocil se nakonec jeste sam nekdy v 36tt. Doktorka mi rekla, ze do cca 37tt se muze jeste tocit, ze se tim nemam stresovat, az po tom 37tt bychom to treba zacaly resit.

yerry
12. lis 2016

@teena86 prvorozena od 30 tt byla KP a to az do porodu do 38+2tt a nyni od 30 tt opetovne KP ... prvni porod cisarem kvuli poloze a nyni pokud se jeste otoci budu moooc rada, jelikoz bych chtela rodit prirozene ale pokud se neotoci budu souhlasit s cisarem....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru