Náhlý pláč ve vaně. Poraďte

chalotka
6. bře 2010

Ahojky holky. Máme asi nějaký problém a já jsem z toho celkem v koncích. Mám 15ti měsíční dcerku. Od mimina vodu miluje, dokonce chodíme pravidelně do bazénu. Koupeme už ve vaně. Nikdy se nebála, ani vody, ani sprchy, ani vany. Nikdy se jí nic nepřihodilo. Vždy si koupání vychutnávala a nechtěla z vany pryč. Posledních 14 dní jak uvidí vanu, sprchu, vodu ve vaně začne lítostivě plakat a pláče po celou dobu umývýní. Nechce ve vaně sedět, stojí a křečovitě se drží okraje. Opravdu se jí nic nestalo, protože jí koupu jen já. Maximálně jednou se koupala s manželem, protože byla celá poblinkaná ze střevní virózy - tak jedně tento špatný zážitek. Jsem opravdu zoufalá a nevím, jak to řešit. Poradíte?

chalotka
autor
6. bře 2010

Holky, opravdu nikdo neporadí? ☹

ronecek
6. bře 2010

Chalotka,
my máme podobný problém s mytím vlásků. Domík má šestnáct měsíců, od narození miloval vodičku, vždycky jsme koupali v pohodě a ani mytí vlásků mu nevadilo. Když začal sedět, tak už ho ani za nic nemůžem dostat na zádička. Začne se vzpírat a hrozně křičí. Vlásky mu myju v sedě s křikem. Nevadí mu ani tak vodička na obličeji, ale když se mu myjou vlásky. Vyzkoušela jsem různé fígle, ale stále je to stejné. Přitom si jinak vodičku užívá, hraje si v ní. Taky koupu jen já, takže vím, že se mu nic nestalo.

rimmel
6. bře 2010

mali sme to iste..odrazu zacal revat ako keby ho z koze rvali... 😕 par dni za sebou, potom sme par nekupali a potom :

pomohlo ked sme do obyvacky priniesli lavor s vodou, nech si spliecha...o par minut ked sa mu lubilo, vanicku s vodou, vyzliect a sup dnu..a bolo 🙂 na druhy den sme to zopakovali a na treti uz bol zase v kupelke hoci nebol 100% ale o par dni sa to zrovnalo..

rimmel
6. bře 2010

a do toho lavora sme dali hracky a tak.. 😉

andyalukasek2008
6. bře 2010

Měli jsme to samé,,, Trvalo to cca 3 týdny, pak samo přešlo... Koupili jsme mu nové hračky do vany a bylo 🙂... Mazal za nimi voda nevoda a pak už jen v pohodě...

veronika.m
6. bře 2010

Jé to jsme měli přesně taky, ale fakt tak po dvouch týdnech jí to přešlo a už je to v pohodě. Akorát jí stále vadí když napouštím vanu aby se pod ten prod vody nedostala nějaká její hračka. To jí vadí stále... 😉

konja
7. bře 2010

to přejde, taky to u nás bylo. Také nevím co to způsobilo, nic se ji ve vaně nestalo a najednou řev,řev a řev. Ale jak to přišlo, tak to i po pár dnes odešlo. Zkuste něco nového do vany, nějakou hračku. Uvidíš, že to přejde 😉

chalotka
autor
7. bře 2010

Díky moc, hned dneska půjdeme koupit něco nového 🙂 Doufejme, že je to opravdu jen přechodné. A asi taky zkusím znovu vytáhnout dětskou vaničku. Snad to pomůže. Pak pisnu, jestli jsme měli úspěch.

martinka81
7. bře 2010

Co vím, tak je to naprosto běžný problém, který nastává u dětí cca kolem roku a půl. U nás to trvalo skoro půl roku, ale potom to odešlo, stejně rychle jako přišlo. V mém okolí si tím prošly všechny děti a tady na koníkovi se to už taky někde probíralo.

audri
9. bře 2010

Mám holčičku, 22 měsíců a už asi měsíc dělá scénky s vlezením do vany, ve které se už víc než rok koupe a miluje ji. Do plavání chodíme, tak vůůůůůbec nic, ale doma.. jak uvidí na bílé vaně nějaké černé smítko, hned křik bojim bojím.. visí doslova na mých vlasech, ale většinou se dá přesvědčit, když jí půjčím sprchu.. Doplatíme však na to všichni. Já, přítel i koupelna.. Nevím, co se stalo,nejsme si vědoma, že by si prožila ve vaně nějakou nemilou chvilku. Po přečtení Vašich komentářů věřím, že to snad taky tak rychle zmizí, jak to přišlo..

berynka
9. bře 2010

U nás to bylo taky, teď už ale nevim, kdy přesně 😅 ... prostě někdy po 1. roce. Jak to přišlo, tak to odešlo 😉 . Snažila jsem se malé domlouvat a koupaní zkrátila na minimum. Jinak umývat hlavu nesnáší pořád 😅 .

mjanca
9. bře 2010

pripojuju se k vetsine, Lucka to zacala z niceho nic delat v 1,5 letech a ve 22 mesicich to preslo, ze dne na den. Rekla mi, ze se chce koupat sama. Bala se toho, jak se vypousti voda, ze ji to tam taky vtahne, jednou si sahla do oka a mela ruku od mydla. Ted se koupe rada, jen nesnasi myt pipku, i tu hlavu prezije. Vydrzte!

chiwule
10. bře 2010

ráda bych přidala svou zkušenost, může se jednat i o něco závažnějšího. Dcera po návratu z dovolené nechtěla vůbec sedět ve vaně a sprchování byl taky horor. No zkrátím to - nakonec jsme skončili na dětské gynekologii, přivezla si chudinka z dovolenkového dětského bazénu strepkokoka v pochvě. Museli jsme zavádět čípky a chodit na výplachy. Takže pozor, může se jednat i o závažnější problém!

rimmel
10. bře 2010

chalotka ako ste dopadli?? 🙂

chalotka
autor
12. bře 2010

Ahojky rimmel. Tak já jsem koupila nové hračky do vody. První koupání bylo ještě špatné, pořád jsem do ní mluvila, dělala opičky a snažila se odvést pozornost od vany. Přežily jsme. A včera už byla víc v poho. Seděla sice ve vaně jako na trní, ale už neplakala a dokonce si hrála, sprcha taky nevadila. Momentálně nekoupu každý den. Tak obden až 2 dny. Tak doufám, že se to už láme. Uvidím zase zítra. 🙂

katri7
24. bře 2010

ahojky,mam holčičku 15měsíců a právě tím procházíme už asi 14dní.Předtím vodičku milovala a teď..každý koupání je stres pro mě i pro malou:(.Byla jsem z toho nešťastná dokud jsem si tady nenašla Vaší diskuzi a ulevilo se mi,že je to vlastně normální🙂.Tak tedy vyzkoušíme nové hračky a uvidíme,jinak teda budem trpělivý a snad to brzy odejde.

chalotka
autor
24. bře 2010

Katri. nic jiného ti stejně nezbývá než být trpělivá. U nás to přešlo až tak po měsíci. Koupila jsem teda nové hračky a malá už tak nepláče. Ale šlo to strašně pomalu. Teď jenom kňukne, když jí dám do vody, ale pak si začne hrát a já ji můžu v klidu vykooupat. Ale pořád to ještě není ono. Tak držíme pěsti, ať vám to brzy přejde a pevné nervy 🙂

jennyska
21. říj 2013

Ahoj Maminky 🙂

Pokud máte zkušenosti s tím, co zakoupit a s jakými hračkami do vody nejlépe zabavit děti, pomocí jakých hraček odstranit strach z vody atd., můžete je sdílet v naší společné Wiki knihovničce Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti? 🙂

Stačí vložit svou zkušenost zde: https://www.modrykonik.cz/hracky-do-vody/ , kterou tak pomůžete ostatním maminkám, jenž hračky do vody právě shánějí a pomůže jim Váš tip, rada, zkušenost.

Děkuji Vám, že své zkušenosti sdílíte, radíte a pomáhate 🙂
Mějte krásný den.
Janča