Najednou chce pořád mléko. Přejde to?

marmazel
19. kvě 2010

Ahojky, nikde jsem takové téma nenašla , tak proto zakládám nové. Malá (2 roky) poslední týden chce stále mléko, jedno jestli krabicové či sunar, ale krabicové jí moc nedávám takže sunar, pěkně do flašky a do postýlky, chce ho ráno po probuzení, dřív nevyleze, včera dokonce před odpoledním spánkem, po odpoledním spánku( to se mi podaří jí přesvědčit, že mléko je v jogurtu) a večer i když pořádně večeřela před spaním taky mléko. Jeden čas ho úplně odmítala a teď tohle. Pčitom jí pěkně, snídá svačí obědvá svačí i večeří.🙂 Pít pije z hrnečku. a to chce mléko i v noci, ale to jí většinou stačí dudlík a usne, tak sem zvědavá jak budem iodnaučovat od dudu. Taky se to některé z vás s tím mlékem stalo? A přejde to? Dík za odpovědi.

berynka
19. kvě 2010

Ahoj, naše Hedu chce mlíko ještě teď... ráno 250ml a večer taky 😉 . Teda vypije ho jedině ode mne, je to takový rituál 😀 . V noci bych jí to nedala, v noci se má spát 🙂. Když jsem pryč, tak jí "normální" jídlo. Taky má období, že chce k tomu hlavně ještě mléčné výrobky, takže plus sýry, jogurt, Actimel apod..

jaku
19. kvě 2010

Tak u nás je sunar na denním pořádku- ráno i večer 250ml a jí jinak taky normálně. V noci ne, v noci bych opravdu nedávala, max vodu na žízeň, ale jinak v noci se má spát . Naše dr. naopak říkala, že je dobře když chce syn stále sunar, je v něm dost vitamínů, minerálů atd. a to je fajn v době, kdy děti mají i "vybíravá" období na zeleninu či ovoce nebo není takový výběr čerstvého. Zatím to neřeším, ráno i večer rituálně volá "mlíčko" , bez toho jinak den nezačíná a nekončí. Beru to tak, jako já když si dám dobrý kafčo, tak on má to svoje mlíčko- pro něj pohodička.

draga
19. kvě 2010

tak nevím ale Dála bude na mlíku ještě asi v 15 🙂 kupuju mu v DM, pije ráno, když dojde ze školky poručí si mlíčko a večer taky...no co živiny tam má, jí k tomu normálně...přitom kravský normální mi pít nechce, ani kakao mu nechutná 😀 😀

andyalukasek2008
19. kvě 2010

Též to tak máme, večer určitě, to si ani nedovede jinak představit, a opět se začal budit v noci na mléko! Měli jsme ho až ráno. Myslíte mamky, že mu mám v noci dávat, nebo trvat na tom, že už se v noci nejí?
Dneska i po obědě, 5 odměrek, páč jinak by asi neusnul, to jsme dříve nemívali... Jí jinak normálně a vše co nachystám..

sylvka
19. kvě 2010

ahoj mar,my máme 20měsíců a dáváme mléko v noci,ráno a před odpo spánkem(sunar).rozhodla jsem se,že mu ho brát nebudu,nechám mu ho však max.do tří let.je ale pravda,že mu dělám strašně slabé(jinak bych finanč.krachla a taky protože je tlusťoučkej),ale nevadí mu to.

korbelinda
19. kvě 2010

U nás je to tak, že my máme v sobotu 25 měsíců a budíme se na mléko v noci pořád. A to je syn nekojený. Myslela jsem si, že je to hlady, ale není. Ať si dá kaši nebo normál jídlo, stejně se vzbudí, dá si lahev a pak ještě dospává třeba do půl 7,8, jak kdy. Říkala jsem to také doktorce, nic proti tomu nenamítala, nic nezakazovala. Když ho potřebuje, mám mu ho dát. Ptala jsem se, jestli to někdy přejde a já se vyspím celou noc a ona řekla , že to chce čas. Tak každý měsíc čekám a čekám a ono pořád nic.Jo a čaj mi v noci nechce, jenom fakt to mlíko. Dávám mu Hami4 a "řežu" to 3 doměrkymi Hami Hajaja3.

soanpe
19. kvě 2010

korbelinda a sylvka
máme to naprosto stejně. o půlnoci mlíko ,pak v 6ráno a chrní do 8.30 😎 někdy i do 9 😀
malá mi málo pije,tak si říkám, že lepší tohle, než problémy z nedostatku tekutin

marmazel
autor
19. kvě 2010

draga: tak v tom nejsem sama a mohu očekávat že to bude trvat 🙂
sylvka: taky máme sunar, budem přecházet na sunar 24, máme vždy nějakou příchuť, jak děláš slabý? na kolik ml odměrku? podle návodu je na 30 ml jedna odměrka, ale právě, jde i o ty finance, to by měla krabici na týden
jinak když sme něli mléko v noci a říkala sem to dr. tak říkala, že jednou za noc by jí to dopřála, pak to přešlo a ted mám pocit, že se změní v kirrabici mléka🙂

draga
19. kvě 2010

marmazel no já v okolí nikoho neznám kdo by ještě pil mlíko (sunar) v tom synovo věku...ale zase si říkám, že uškodit mu to nemůže 🙂 a malej se někdy v noci vzbudí, nebo spíš k ránu a taky řve, že chce mlíčko...ale je to spíš ojedinělý... 😉

draga
19. kvě 2010

jinak to mlíčko co kupuju v DM stojí 129,- a je ho 500g a připadá mi, že není tolik sladký a hlavně malej ho má moc rád, jiný ani nechce...začínali jsme, kolem roku na Hami a to mi přišlo sladký hodně 😉

marmazel
autor
19. kvě 2010

jj, to sme měli taky, teď máme sunar, malý je jedno co pije. jinak se přiznám, že sem to nikdy nechutnala, ani jedno, a to sme měli hami, dm, hipp, sunar 🙂

romana29
20. kvě 2010

drago tak my taky pořád pijeme Sunar 🙂, dávám mu ho jenom ráno, ale občas se stane, že mi během dne řekne, že chce mlíčko, tak mu ho udělám. Dřív ho měl a není to tak dávno 🙂 ráno, v poledne a před spaním 😀 .

anta
20. kvě 2010

My doteď taky před spaním dáváme Bebu hypoalergenní, má jí od narození a tak jsme na ní zůstali, nijak nám to nevadí, mám aspoň pocit, že dostává určitě potřebné živiny 😉

hanulinecka
20. kvě 2010

Tak super téma u nás mlíko se pije pořád a snad bude asi jak někdo psal do 15 let ,ale nesmí být krabicové pořád Um a teda budí se i v noci nebo spíš ted až kolem 4 ráno je to asi měsi co se budil o pulnoci každý den den už se to trochu posunuje,ale myslím si že prostě už je to zlozvyk ted píšu o tom mlíce v noci a já nemám na to odbourat udělám mu trošku a je klid vím,je to moje pohodlnost,ale nemám na to poslouchat v noci jak je ropzespalej řev že počebuje mlíko 😢
ale jinak pije ráno někdy chce i po obědě a večer pije ho s flašky s pítkem takže,ale je pravda sní toho málo přes den mylsím si že je zasycenej tím mlíkem a moc toho nesní 😔

mkr
20. kvě 2010

tak my jsme taky pořád na mléku, večer do postýlky a ráno o půl 6, vstávačka v 8, dávám hipp a dávkování se nedržím dostává 6 odměrek to je asi na 210 ml a my děláme celou lahev 260 ml, s mlékem bych chtěla přestat okolo 3 let, má v tom vitamíny a to je pozitivní 🙂

janyjany
20. kvě 2010

tak u nás jedeme normálně v krabicovým, ale ráno načínáme jednu a večer načínáme zas novou krabici, ale malá nejí, nejedla dobře nikdy a kojená taky není , ale není to na ní absolutně vidět, má 14,5 kila, takže žádnej hubenour, si říkám, co se stane, až začne jíst... 😝

janyjany
20. kvě 2010

a v noci taky vstáváme a dáváme mlíko, nevím jak to odbourat, dudlík nemáme už od 2 let a bylo to docela snadný, na to jaký jsme byli zavisláci, ach jo 😒

marmazel
autor
21. kvě 2010

Tak se přiznám, že v noci sem jí ho taky dělala, a teď když hned po tom co jí dám dudlíka neusne tak jí ho udělám taky, než se s ní hodinu dohadovat a pak ho stejně jít udělat 🙂 dneska ho CHTĚLA V NOCI, MĚ PŘÍDE ŽE NA PŮL SPÍ, ŘEKNE MLÉKO, já jí dám dudlíka a ona lehne a spí 🙂 večer ho taky neměla, dnes ráno sem jí ho udělala ke snídani do hrnečku. Tak možná to byl nějaký rozmar. uvidíme jak to bude pokračovat 🙂

mkr
25. kvě 2010

ty děti to už nějak vycítí, malá spala u našich a babička jí dělala mléko dřív už v 5, jen co se naklonila nad postýlku, aby k ní dala mléko, malá hned po ní natáhla ruku a schovala si ho pod peřinu, ale spala 🙂

akzeret1
25. kvě 2010

nám bude v červnu 3,5 a pořád máme UM ráno a večer a občas i v noci,když nemůže usnout, to funguje jako "prášek na spaní,spousta mě asi ukamenuje,ale máme pořád problémy se spaním a jsem dost unavená, tohle většinou spolehlivě funguje 😉

marmazel
autor
27. kvě 2010

akzeret1: neukamenuje, vím co to je se nevyspat, takže když to funguje proč nedat, doktorka mi řekla, že časem to přejde samo¨. a když ne, tak třeba moje mami občas v noci taky jí, sedne si třeba ve 2 v noci ke stolu a dá si buchtu s mlékem a pak jde spát 🙂

draga
27. kvě 2010

akzeret1 🙂)) však my jsme na tom úplně stejně 🙂)))a pozor Dála pije mlíko ještě z flašky s dudlem 🙂)

jaku
28. kvě 2010

Draga, Ondra taky 😉 - je to holt rituál.... 🙂

llllucka
28. kvě 2010

My taky pořád pijeme mlíko v noci.Vodu si nevezme a kdyžž ho ošidím na síle mlíka,tak to sice vypije,ale vzbudí se znova.Na jednu stranu mi to vadí,ale on absolutně odmítá mléčné výrobky,takže jsem ráda,že alespoň takhle do sebe dostane dávku mlíka.V červenci se chystám nastěhovat na týden k rodičům a zkusím ho to odnaučit,tak uvidíme,kdo z nás dvou to vydrží.

sylvka
28. kvě 2010

ahojky marmazel,ježiš já to neodměřuju,řekla bych na 250ml,tak žici a něco-aby to mělo ňákou chuť,ale nebylo moc sladký-páč jsem zjistila že mladej má ve 20m.15,5kg 😀 😀 😀 😀 (na jeho omluvu je i vysokej-cca.92cm)vyrostli jsme na sunaru u nás skutečně platí 😅 😀

sylvka
28. kvě 2010

hanulinečko,já tě za pohodlnost vůbec neodsuzuju,vždyť má na to chuť,tak proč mu to nedopřát-kdyby mu bylo 5 neřeknu ale když je ještě takovej prcek 😉 já jsem vůbec proti odstavování dětí od UM do toho 3 roku.moje kamarádka má prcka 2,5roku a stále kojí 😝 😀 v noci i 7krát.akzeret.dělala bych to stejně jako ty.pořád si myslim,že v tom um jsou vitamíny a to je přece pro děti dobré,ne?

akzeret1
29. kvě 2010

Dragi:my máme taky flašku s dudlíkem 😅 jak říkáš budem ho mít holt do patnácti 😉
holky díky za podporu jsem ráda,že v tom nejsem sama 😉

sylvka
29. kvě 2010

my máme dudl do 6m.trošku zvětšený 😀

draga
29. kvě 2010

akzeret ani nevíš jak jsem ráda, že jste to i zrovna vy...když tě znám trochu osobně 🙂)) tak až naše děti budou spolu chodit do školy (a že třeba budou) tak si na sváču budou nosit flašky 🙂))

bella.cullen.
1. čer 2010

no mladá (5 let) je taky závislá ale na kakavíčku ta vypije litr deně a kolikrát chce i v noci, a první slovo co ráno řekne je ,,kakao" a má ho i před spaním a ještě tak 2x přez den a pije ho jak jinak než z lahve ostuda 😠 jí říkám že jí tu flašku vyhodím z okna ta by to ale nepřežila 😒