Najednou chce pořád mléko. Přejde to?

marmazel
19. kvě 2010

Ahojky, nikde jsem takové téma nenašla , tak proto zakládám nové. Malá (2 roky) poslední týden chce stále mléko, jedno jestli krabicové či sunar, ale krabicové jí moc nedávám takže sunar, pěkně do flašky a do postýlky, chce ho ráno po probuzení, dřív nevyleze, včera dokonce před odpoledním spánkem, po odpoledním spánku( to se mi podaří jí přesvědčit, že mléko je v jogurtu) a večer i když pořádně večeřela před spaním taky mléko. Jeden čas ho úplně odmítala a teď tohle. Pčitom jí pěkně, snídá svačí obědvá svačí i večeří.🙂 Pít pije z hrnečku. a to chce mléko i v noci, ale to jí většinou stačí dudlík a usne, tak sem zvědavá jak budem iodnaučovat od dudu. Taky se to některé z vás s tím mlékem stalo? A přejde to? Dík za odpovědi.

draga
1. čer 2010

bella opravdu? 😀 no tak díky aspoň vím, že lahve se jen tak nezbavíme 🙂)) 😀

bella.cullen.
1. čer 2010

draga jo opravdu!!! 😖 no lahev si fakt nechce nechat vzít, není to jen tak ale co už aspon pije mlíko má přísun vápníku 😀 zatím jí to nechám je to závislák 😒

draga
2. čer 2010

bella tak dobrý mám se na co těšit ještě pár let.... 😀 já mu jí taky nebudu brát 😀

anta
2. čer 2010

My máme taky lahvičku s dudlanem, alespoň mu nebude téct mlíčko po bradě v těch 15. letech 😀 😀 😀

lenkavano
2. čer 2010

holky přidávám se do klubu jestli můžu,Lenina by mohla mléko celý den ,ale ráno a večer je to vyloženě rituál. 😎

lenkavano
2. čer 2010

jo a lahvičku s dudákem máme též,vykousla si do něj už i větší díru a ani ji to neva 😀

draga
2. čer 2010

já dudly na flašku kupuju pravidelně ...pořád je ukousává... 😉

holky vy mi děláte radost...já už se bála, že mám doma nějakýho divnýho tvora 😀

bella.cullen.
3. čer 2010

😀 to já mám doma divnýho tvora, v 5 letech flaška s mlíkem, vy jste ještě v pohodě 😀

anta
3. čer 2010

Bella.cullen. - vyhrála jsi to na celé čáře 🙂 🙂 🙂

akzeret1
3. čer 2010

bella.cullen.díky za upřímnost ,já si taky říkala,že jsme divné 😉

dragi:taky pořád chodim pro dudlíky,prohryzává je potvora

holky děláte mi radost,kdo se přidá dál do klubu?

bella.cullen.
3. čer 2010

jooo holky mám doma exota 😒 ta tu lahev jen tak nepustí, no snad v 15 jo 😀

bredmax
3. čer 2010

tak náš Ondřej po koupání chtěl mlíko,pil už sunar a chtěl ho do flašky 😝 prostě rituál 😀 takže po normální večeři chtěl těsně před spaním flašku,ale jen doma když spal u babičky,dostal kakao a na flašku ani nevzpomněl 😕 😕 😕
ale už mi přišlo,že na flašku je velký,když vše ostatní pije z hrnku,tak jeden večer jsme mu řekli,že to je už jen pro miminka,že mlíčko ano,ale z hrnečku,tak nejdřív se cukal,ale pak řekl,že flašku nechá pro sestřičku 😀 😀 a je to už měsíc a po flašce ani nevzdechne 😀 😀 😀
a teď pije kakao nebo klasický mlíko z hrnku těsně než jde do hajan 🙂 🙂 jsem ráda,že to proběhlo takhle dobře 😅

ygreen
6. čer 2010

ahoj, náš syn taky pije hodně UM - pije Nestlé bifidus 1-3 roky. Každý u nás na diskuzi mi říká, že pije mlíka hodně a hlavně by už neměl v noci - no jo, jenže to je lehčí říct než udělat. Navíc jsem to řešila s naší pediatričkou a ta mi řekla, že UM je velmi kvalitní a že i noční mlíko má více pozitiv než negativ - a řekl mi to i zubař.
Takže mám dávat do té doby, dokud to budu tolerovat já - jako to noční vstávání.
A další věc je, že syn toho mlíka vypije fakt hodně. V normální dny si dá cca 300ml před usnutím (chodí spát až asi 3 hodin ypo večeři), pak se budí kolem 2 v noci - dá si 270ml a pak záleží zda se vzbudí třeba v 6, nebo až v půl osmý, jako obvykle a dá si zase 270ml, nebo mu dám už normání snídani. Taky má rád, když dostane UM před spaním v poledne. Prostě tu chuť zbožňuje.
Teď spurtoval, tak vymlaskl v těch 3 dávkách v noci až 900ml UM. Vydrželo mu to 14 dní. Teď už jsme zase jen na dávce před spaním a ve 2.
Ale pediatrička říkala, že každé dítě má jiné potřeby a že některé děti mohou mít mnohem rychlejší metabolismus, nebo prostě tyhle noční dávky ještě vyžadují. A ohledně mého syna neměla nejmenších výhrad, protože minulý týden oslavil 2 narozeniny a má 17,5kg a 98cm a to je docela štíhlý 😉

draga
6. čer 2010

jo tak co se štíhlosti týká ...Dála měl ve 3 letech 13 kg 🙂 takže mlíčko budiž do těch 15 jak už jsme tu psaly 🙂

ygreen
6. čer 2010

draga: Dála je žížalka 🙂 ale co si tak vzpomínám, tak byl dorbný od mala, ne? Tobíš měl PV 4500g a 55cm a tenhle trend růstu mu zůstal - 1 rok 12kg a tak 88cm, 2 rok 17,5kg a 98cm. Ale Tobiáš má být po kom velký, oba máme s manželem 180cm a jsme oba hodně statní (já teda teď tlustá 😒 ), ale máme oba hodně silnou a rozložitou kostru.

ygreen
6. čer 2010

jo, ale byla bych ráda, kdybych třeba do půl roka až roka odbourala lahvičku se savičkou. Chtěla bych mu koupit ten hrnek s pítkem, s dvěma ouškama, co se pevně uzavře - kamarádka ho měla v kravičkovym designu a byl skvělej. Klidně ať si ho vypije v posteli, ale ať si hačne, vymlaskne mlíko a pak si lehne.

danca27
6. čer 2010

ahoj holky vítáme se tady taky😀DD...nám byly dva roky ..s mlikem medovým Nestle a pijeme 500ml za noc...já vim kalorická bomba hlavne špatně pro zoubky, ale mliko neodbourám dokud mu prostě bude chutnat tak ani náhodou 😉 😉 😉 přece ho nebudu mučit celou noc bez mlíka, když se o něj sám vzbudí žejo????🙂)) A jsem moccc rada, ze nás je víc🙂alespon si nic nemusím vyčítat 😉 😉

draga
6. čer 2010

ygreen jasně on je prďola od narození ale zase Tobiášek je čahoun, to Dála měl 99 v těch 3 letech 🙂 mě právě vadí ta savička, ale on s tou flaškou prostě leží v posteli a cucá , někdy usne s flaškou u pusy....tak si neumím představit, že by tam ležel s hrnkem...teda normálním 🙂 s tou savičkou měl někdy od roka ale pil z něj jedině vodu a čaj.. mlíko a lahev je u nás prostě zakletá...sice v jeslích v poledne spí bez mlíka ale taky někdy usne třeba až po hodině...

ygreen
6. čer 2010

draga: no já právě doufám, že by si mohl třeba sednout do postele, opřít se o pelest a vypít to mlíčko z hrnku se savičkou... 😅 už vidim jak obě děti budou plínový, a savičkový 😅

draga
6. čer 2010

no právě ty plíny na noc máme pořád, protože toho mlíka co vypije...snad ale časem to nějak vychytám 🙂

karotky
6. čer 2010

Ahoj,...............přidávám se do klubu.Adam pije Nutrilon z flašky ráno i večer.Už,už jsem to chtěla odbourat,ptala jsem se i mudry a ona mi na to řekla,že pokud mi to pije a jsem ochotná to platit,tak mu ho dávám.Není kdovíjaký jedlík a s imunitou na to nejsme 2krát nejlíp,pokud chodí do školky,tak to nechám být. 😉
Jsem ráda,že nejsme sami s stejnou závislostí. 😀

akzeret1
6. čer 2010

holky děláte mi radost 😉

ygreen:malá mi taky pila to Nestle 1 až 3,ted už máme 2+, to jsi mě dost překvapila s těma doktorama,mě ty ranní a večerní mlíčka dětská toleruje,ale to noční mam odbourat

dragi:my jsme zase pěkní cvaldové ve 3letech měla malá 18kg a 97cm tak snad to vyběhá,my taky pořád v noci plínujem taky se utěšuju tim,že to časem vychytám ty snad do 15 nebudou 😀

ygreen
6. čer 2010

akzeret: no moje mudra má ten názor, že jsou děti, které to potřebují. Ale asi záleží na jednotlivém děcku. Tobiáš je stejně velký a těžký jako tvoje malá ale je štíhlý, takže se asi doktorka neobává obezity, nebo tak něco. Ale bere to tak, že rychle roste a potřebuje velký přísun kvalitních živin, keré jsou v UM. Možná že má tvoje lékařka obavu, aby si malá nevypěstovala tukové zásoby, kterých se už později nezbaví. Nebo já nevím, jen mě to napadlo. Ale u nás na diskuzi mají holky pediatričky, který tvrdí, že pokud není dítě kojené, nemá v noci jíst UM od půl roku, max. od roku. A pak jsou zase takové, které tvrdí, že i noční UM má víc kladů než záporů a pokud se k tomuhle názoru přiklání i zubař. Berme to tak, že imunita se tvoří cca do 6 let, ne? A UM s probiotiky a vyváženými vit. a min. jim na imunitu, kosti, zuby, apod. velmi prospívá. A to opomenu přísun tekutin, měkčí stolici, čištění ledvin 😉

lenkabu
6. čer 2010

Vanda je taky mlíkofil 😉 Má mlíko na spaní odpoledne i večer a někdy si vyžádá i přes den 😉 Je velká, asi 95 cm kila přesně nevím ale těch 16 to už určitě bude. Pije z flašky s dudákem a vůbec mně to nezneklidňuje,mlíko ji chutná,uklidňuje,je zdravé tak ať ho pije třeba ještě ve škole 🙂

lenkavano
6. čer 2010

Leni mlíkofil 😀 😀 😀 tak budu říkat naši Leňuli.....mlíkofilko 😎 😉

lenkabu
6. čer 2010

Já tak Vandě někdy taky říkám, sranda je že jako mimino sát nechtěla a s věkem se její vášeň pro mlíko stupňuje 😀

lenkavano
6. čer 2010

jo to je přesně jak u nás,taky ho Lenička pije čímdál víc. 🙂

draga
7. čer 2010

holky to je potěšení tohle číst 🙂))

anta
11. čer 2010

Holčiny, mě udivuje, že se vám děti v noci budí na mlíko 😕 Nám Honzík teda spí celou noc, tak tomu nerozumím 😉

anta
11. čer 2010

Holky, smiřme se prostě s tím, že až nám děti nastoupí do školy, že kromě normální svačinky dostanou lahvičku se savičkou 😀 😀 😀 😀