Najednou nechce spát ve své postýlce

agnesse
12. bře 2017

Ahoj maminky,
za tři dny bude naší Madle šest měsíců. Už odmalička spinkala ve své postýlce a problém se spaním byl jedině tehdy, když ji bolelo bříško nebo se jí ještě spát nechtělo. Jinak jsem ji nakojila a dala do postýlky a když byla unavená, tak si dala paleček do pusinky a spala. Teď to trvá asi tři dny, kdy začne křičet jakmile ji položím už i třeba polospící do postýlky. Snažím se jí uklidnit a někdy ji vytáhnu a někdy ne, ale proces uspávání trvá i dvě hodiny a to bezvýsledně protože ji nakonec uspím jedině v naší velké posteli.
Mátě někdo stejnou zkušenost? Poraďte co dál? díky moc

caseopea
12. bře 2017

Ahoj, jak jsou na tom zoubky? Možná ještě nejsou vidět, ale třeba se jí už tlačí a ona prostě nechce být sama. Asi bych to nijak nelámala přes koleno a prostě ji uspávala v posteli a pak jí dala když tak do postýlky. Pokud to jsou zoubky, tak jí to bolí a nechce být sama.

agnesse
autor
12. bře 2017

@caseopea Zatím ještě není nic vidět, ale je pravda, že všechno kouše i naše prsty a dásníčka už má tvrdý, tak je to možný🙂 Díky za tip🙂

catf
12. bře 2017

@agnesse mame to uplne stejne, male je sedm mesicu a uz minimalne tri tydny spi v nasi posteli a o svoji, kde predtim spinkala bez problemu, nechce ani slyset. Probouzi se take v noci nekolikrat, drive spala celou noc bez probuzeni. Zoubky nam zatim nerostou, ale mala zacala lezt a sedet a snazi se i postavit, takze to prisuzuji vsem zmenam, ktere se ji asi dejou v hlavicce..urcite si vic uvedomuje sebe samu a svoje okoli a tim to asi bude. Uz se ji nesnazime davat do jeji postylky, pockame si, az se tam bude chtit vratit sama.

nelam
12. bře 2017

Prozili jsme si totez,nepomohlo nic,srdceryvne sceny. Takze jsem ho nechala spinkat v nasi posteli a po par dnech zase zkusila postylku. Nenechala jsem to uz ale nikdy dojit do zadne sceny,prvnich 14 dni se mi povedlo ustat v postylce tak dvakrat. Ted je to pres mesic pryc a uz zase usina dobre. Nic ho nebolelo,netrapilo,zadny zuby,nic. Chtel proste kontakt,a kdyz mu byl umoznen,uklidnil se😉 jsou dny,kdy je treba pretazeny,tak zustava u me. Zadny drámo.

mialagia
12. bře 2017

@agnesse tak buď ty zoubky nebo začínající separační krize..je to asi normální a u nás taky tak..spala v naší posteli a pak muž zkusil sundat bočnici postýlky a dát hned vedle naší postele..a ok spinká tak doteď😀takže za mě super, ona spokojená a my máme místo tak doporučuju👍

voleskap
12. bře 2017

Ahoj, synovi je 6 měsíců, má tři zuby a v období když rostly, vyžadoval častější kontakt, kojení,byl to takový větší lítostínek, mazlík a závisláček na mamince 🙂 Vůbec bych se tím netrápila...pokud máte možnost spát společně, spěte tak. Až to přejde, zase určitě všechno vrátí do normálu 🙂 Lepší, než se nervovat a uspávat na 20x 🙂) Třeba to ale zuby vůbec nejsou a má jen takové období, že chce být s Tebou 🙂

letadlo13
12. bře 2017

Starší syn (dneska 2 roky) spal sám v košíku max. 3 měsíce a to jsem celé noci byla v křesle a kojila, jen se dotkl košíku, byl vzhůru, pak jsem chytla mastitidu a manžel ho přebalil a přihodil ke mě do postele, už tam zůstal dodnes, naštěstí, chce k nám a nemám důvod ho vyhánět. Otočila jsem se vleže nakojila a usla u toho i s ním. Byla jsem vyspaná a ani jsem nemusela v noci stávat.
Mladší (6 měsíců) spí takhle se mnou od narození, ani v porodnici nememlali. Je to kojná trubka, tak chodím občas kojit do křesla, aby se dobře napil a nekroutil se u toho, ale spí taky s námi, máme třímetrovou postel. Postýlku rušíme, je tam jenom bordel. Dneska už mi připadá jako klec, občas z ní děláme bunkr 😉

viridie
12. bře 2017

@agnesse Ahoj. Chápu,že si kladeš otázky "co se děje" a "jak to pořešit". Podle mne je nejlepší přístup to přijmout jako určité stadium ve vývoji Tvé dcery a udělat vše proto, aby dítě a Ty byly spokojené, bez pláče a stresu. Čili pokud potřebuje, uspí jí ve velké posteli, at je Vám nablízku. Můžou jí růst zoubky, chce Ti být nablízku, něčeho se bojí...Prostě já si myslím, že vyjít miminku vstříc je ta nejlepší cesta. U dětí se všecko může změnit raz dva a brzo bude třeba zase chrňákovat u sebe v posteli. 🙂
Jo a nebo odstraňte bočnici, přiražte postýlku k té vaší a mělo by být vyřešeno, moje Majda takto spí již 2 roky..🙂

caseopea
11. črc 2017

@agnesse Ony nemusí být hned vidět, ale můžou se posouvat a to taky bolí, jo taky jsem byla pokousaná, když se tlačily zoubky 😀 Taky jsem uspávala v posteli a pak do postýlky, protože nebyl vyspaný nikdo, já jsem ležela jak přimražená abych nikoho nezalehla 🙂