Najednou se bojí ležet ve vaně 😞 Co se stalo?

korbicka
8. lis 2010

☹ jdu si pro radu. Už je to cca 3 týdny, kdy koupe malého (11 měsíců) pouze manžel... dnes je v práci a koupala jsem já. Za mě bylo zvykem, že jsem ho po vyblbnutí položila na zádíčka a "vydrbala" ho v leže. Hrozně se mu to líbilo 🙂 Smál se na celé kolo, kopal, cákal. No a dnes se vzpírala začal tak strašně hystericky brečet ☹ že jsem ho musela posadit, to byl vážně hysterák ☹ Co se stalo?? Jde ho to zase nějak naučit?? Nebo už se bude bát pořád?? Strašně mě to mrzí!!!!

heresta
8. lis 2010

@korbicka: a jak ho koupe manžel?? Yvču taky u nás koupal jen MM jenže asi po půl roce musel začít chdit na odpolední a mě mala u koupaní vyloženě řvala takže jsem se ho musela zeptat jak se koupe s malou a dělat to tak jak on 😔

korbicka
autor
8. lis 2010

@heresta no, právě, že on koupe v sedě... ☹ A pěkně mě to mrzí.....bojím se, aby se nebál vody, když ji tak miloval

heresta
8. lis 2010

@korbicka:tak jedině ho koupat v sedě jako TM 😉

korbicka
autor
8. lis 2010

@heresta no asi mi nic jiného nezbyde ☹ ale mrzí mě to!!

iluss
8. lis 2010

já myslím, že jde jen o zvyk, prostě ho tvůj manžel nějakou dobu koupal v sedě, tak je na to zvyklý a chce to tak. Ale nemyslím si, že by se malý bál vody. Tak mu zkus třeba polejvat hlavičku vodou, aby si zvykal že je jakoby pod vodou. Nebo ho nejdřív polož na bříško, jako by pásl hříbátka (jako za mlada 😅 ), pak si ho přetoč na zádíčka .
I když v tomhle věku už je dítě osobnost a už bude dělat pouze to co se líbí jemu a když si prostě nebude chtít lehnout na zádíčka, tak si prostě nelehne.

Ale nějak bych to nehrotila, tak se prostě bude koupat v sedě.

Moje Luci se od té doby, co se naučila sedět, tak se koupe pouze v sedě, neleží mi u toho ani náhodou. Ale vody se nebojí, přímo jí miluje a když jí polejvám hlavu nebo obličejík kyblíčkem s vodou, tak to má strašně moc ráda a strašně se u toho chechtá.

heresta
8. lis 2010

@korbicka: neber si to tak 😉 Uvidíš že časem to bude stejná legrace jako když si ho koupala na zádíčkách... 😉

cervenec
8. lis 2010

Ahojky, tak malá od té doby co je ve velké vaně taky neleží na zádech 😉 za začátku se koupala na bříšku a potom už jen v sedě,koupání miluje,ale jak jí chci třeba vleže opláchnout vlásky,tak je scéna,takže jí to osprchuju vsedě 😉 já bych v tom problém neviděla 😉

iluss
8. lis 2010

No možná se mu to prostě v sedě líbí víc, může si tak plně hrát s hračkami (jestli ve vaně nějaké máte), má volné ruce a může se víc vyblbnout a cákat a plácat ručkama a nožkama může i v sedě. 😉

vvvecna
9. lis 2010

tomík se taky koupe v sedě jenom a dřív furt ležel,neboj nech to na něm,dej mu hračky at si hraje a mezi tím ho umyj já takhle idělám i vlásky a potom srandou dělám jako vodopád z hrníčku a spláchnu mu je a strašně se tomu směje

anta
11. lis 2010

Holky buďte rády, že vám v té vaně aspoň sedí, můj synátor si usmyslel, že si do vany prostě ani nesedne, tak holt stojí a já omývám trpělivě žínkou a čekám, kdy si to konečně rozmyslí a tu prdku si zase smočí 😀 😀 😀

terreza
13. lis 2010

no my zase mame takovy problem: vzdy kdyz se jde koupat,tak se pta: aji hlavu? a kdyz reknu jo,tak rve uz od zacatku,kdyz ne,tak je klid..proste to nesnasi! hystericky jeci a to jsme to zkouseli se zinkou na ocich, sprchovat,polivat konvickou,polivat kyblikem,zaklonit hlavu,lehnout na zada a umyvat -to vubec,ani si tak nelehne,jedine na bricho..proste masakr🙂) a to ma v breznu 3roky..co delat??mate nejake napady? ☹

fiallinka
13. lis 2010

Jurča se taky nechce pokládat na záda, tak to nehrotím - myslím, že když mu voda nedělá zatím problémy, tak až mu to budu moct víc vysvětlit, tak se to naučí... a sedí taky jen, pokud je tam někdo s ním, jinak jen sprchuju a on stojí... ostatně, stejně je všude čím dál víc sprchových koutů než van 😉

k.ate
13. lis 2010

Tak u nás je podobnej problém. Když byl malej malej, koupali jsme ho v kyblíku, když jsme se potom přestěhovali do většího bytu, říkala jsem si, jak bude super, že bude mít vanu pro sebe 😀 Ale dostal fakt šílenej histerák... Zkusili jsme pak malou vaničku, to stejný, srovnalo se to, když začal sám sedět (to naštěstí bylo brzo), v sedě koupání ve vaně miluje (zase histericky řve, když ho nechcem vykoupat, když chce on 😀 ), ale na záda ho tam prostě nepoložíme do teď... Má z toho strach, tak ho do toho netlačím 🙂