Najednou se začala v noci budit. Má hlad?

evikuu
5. led 2009

Ahoj holky, jsme na HA bebě jí 4x denně po 180ml víc do ní nedostanu 6ráno,11h,16h.Naposledy jí okolo 7 večer.Spinkala tak do 6-7h a poslední dny si začne honit vnoci /okolo 3-4ráno/ručičky-dám dudu ten nechce a znova ruce.... Když se do ní snažím dostat třeba během dopoledne ještě jedno jídlo tak sní tak 60ml a o to sní míň v poledne.
Můžu jí dát na noc aspoň jednu-dvě odměrku nemléčné rýžové kaše do mlíčka/třeba nestlé,hami/ a nebo SINLAC máme jinak ještě na příkrmy čas ale jsme na HA mlíčku a ten na "ucpání" nedělají.
Děkuju za rady

many
5. led 2009

dukie - mně malej spí přes den pravidelně po dvou hoďkách - půl hodinku,prostě jde spát.probudí se za půl hoďky a za dvě hoďky jde zase,furt dokola,že mi to výjde a prostě někdy je vzhůru od 18.00 někdy od 17.00 nějak tak a pak už ho dám až v těch 20.00 a vytuhne 🙂

dukie
5. led 2009

many: Jak už jsem psala... závidím... 😝 ... ale přeju... 😀

ia.
5. led 2009

dukie, my jsme prostě přišli z porodnice a nastavili režim, že v šest koupání, pak kojo, a uspávání v postýlce. Pak se posunul čas, takže teď koupeme okolo půl šesté, třičtvrtě, dýl prostě nevydrží, je unavený. V noci se tak 3x,4x vzbudí na kojo, napije se a usne. Budí se mezi šestou a sedmou, nakojím a pak ještě na půl hodiny usneme, budíme se okolo půl osmé a ofiš začíná den. Přes den spí špatně, dopol 30min, po obědě 30 min a pak tak hodku a půl venku v kočáře.
Vždycky po koupání a koju mu trvalo tak půl hodky, než usnul. Poslední tři dny mi usne hned u koja, ale pak tak do devíti nespí tvrdě, občas zakňourá, cucá si palec atd, tak špekuluju, jestli ho nedát třeba kolem páté na chvíli zdřímnout a posunout koupání. Ale moc se mi nechce mu nabourávat režim....a stejně se prý dětem pak mění spaní díky příkrmům, tak už to nějak do března doklepem.

ia.
5. led 2009

a co se týče kolik, to klobouk dolů, že jste to psychicky vydrželi, my jsme začli používat od 2M probiotické kapky a od té doby nevím co je to bolení bříška. Jím už prakticky všechno a dítko spokojené, prdí a kadí jak o dušu, ale bolení žádné 😉

romi.r
5. led 2009

dukie, už ani nevím prostě musím, první 4 měsíce taky jen prořval a když se to začalo zlepšovat, tak začal blit.Takže mě už nemůže nic překvapit

evikuu
autor
5. led 2009

Já také hluboko skláním nám to začalo už v porodnici a 14 dní bylo ukrutných ale "jen" vnoci pak jsme také začali dávat probiotické kapky a super!!!
Ono se to všechno srovná, vždyť jen co si začnou víc a víc hrát a unavovat se .) Kačka pak chrupala furt-ona jela na dno a to jí zůstalo 😀

romi.r
5. led 2009

taky dáváme probiotické kapky a ted už kadí taky o.k, před tím jen s rourkou a i tak se u toho šíleně nadřel

romi.r
5. led 2009

my taky spinkali dřív od 20 hod a budili se až kolem 3-5, pokazilo se nám to až pár dní před vánocemi

dukie
5. led 2009

ia: My zkoušeli i ty probiotické kapičky - od jednoho měsíce (zkoušeli jsme fakt všechno možný, co by jen trošku mhlo pomoct, věř mi, marně...). Pomohly, ale jen trošku, žádný zázrak to nebyl. Teprve po měsíci a půl se nám začínalo zdát, že možná začaly fungovat - ale otázkou je, jestli jsme v tom období spíš nezačali pomalu z těch nejošklivějších kolik vyrůstat. Kdo ví... Ale jsem ráda, že Vám kapičky pomohly, hodně maminek si je chválí. 🙂

evikuu: Jsem ráda, že také patříš k maminkám, které nedají na kapičky dopustit. 🙂

evikuu
autor
5. led 2009

Vím čím jssis prošla a to to znám asi jen ze čtvrtinky 😔 ale i tak jsem se nad malou nabrečela anevěděla co sní pecky+kaoky to byla záchrana škoda že vy jste byli ten extrém šílených kolik+nic nepomáhalo... ale už bude určitě jen a jen dobře

dukie
5. led 2009

evikuu: Byla bych ráda, kdybys měla pravdu. Taky jsem s Toníčkem plakala. ☹ Žádné mamince to nepřeju, je to hrozný, když miminku nedokážeš pomoci. ☹ Tak snad budou už naši prckové jen a jen spokojenější.

Omlouvám se ale za odbočení od tématu, má to tu být o spaní... ale když nám se to spaní prostě od těch kolik odvíjí, no...

tereziep
5. led 2009

evikuu: s bebou zkušenosti nemám. My používáme Nutrilon Confort. Ale to tvoje dávkování je nějaké divné. Podle mojí paní doktorky by mimčo mělo do půl roka jíst 6x denně. Moje malá jedla okolo 3 měsíce max. 150ml vždy po 3 hodinách. Poslední vždy někdy kolem 9 večer - záleželo na tom, kdy se ráno probudila. Měla by jsi jí krmit častěji a v menších dávkách. Nebo jí už zkrátka nestačí to co jí dáváš. Dítě roste a s tím i nároky na mlíčko. Nejlepší by ale asi bylo poradit se se svoji doktorkou. Uvidíš co ti řekne. Podle mě je na kaše ještě brzo. Ty jsou také až od ukončeného 4 měsíce. Zkusila bych jí krmit častěji. Opravdu potřebuje dítě 6x za den - min 5x - dospělí by také měl jíst 5x denně. Nutrilon má například mléko pro déletrvající zasycení - netuším jestli něco takového má i beba.

evikuu
autor
5. led 2009

Právě že HA beba se na "zahuštění" nedělá.... ale dnes jsem se pokusila nacpat jí i dopolední svačinu a vyšlo to pak i jedla vpoledne normálně 😀 tak asi to opravdu bude ten růstový špunt 😝 .
Starší baštila 7x denně a tahle se prostě nažuchne a stačilo jí to na 4-5h ale jinak beba ha v jejím věku má být 5x denně 180ml-dávala jsem 4x 180ml dnes jsem tak nacpala sváču a dobrý 😀

tereziep
6. led 2009

Právě že na nutrilonu píšou to samé. Od 3 měsíce jíst 5x, ale právě na radu doktorky jsem to upravila tak, aby malá baštila 6x za den. Tak to nějak dodržujeme. Kamarádka to měla stejně. Doktorka jí vynadala, že namůže takhle malé mimčo krmit 4x za den po 4-5 hodinách. Ona jí totiž nacpala 200 - 250 ml a malá pak nic nechtěla. Tak teď jí to odnaučuje, ale je to děs. Malá né a né pít. Tak jí začala budit i v noci.

evikuu
autor
6. led 2009

Včera se nám právě povedlo udělat dopolední sváču a pak jedla i vpoledne-tak uvidíme.Ona hodně spí většinou od 1h do 4h odpoledne a pak se nacpe a pak jí po 7h když jde spát.Tak snad nám to vyjde už aspoň na těch 5 krmení za den.Prospívá velice dobře-takže ani doktor to nijak nekomentoval....

katzi
6. led 2009

ahojte, mám teď aktuálně trochu podobný problém :jsme od 3. měsíce na UM (Nutrilon). Naše Adu jí po 3-4 hodinách, ale ve dne i v noci. Na jednu dávku má tak kolem 100ml, víc na jednou pít nechce. V tu noc si myslím, že to kolikrát ani není hlad. Prostě se jen probudí a chce si u té flašky zase usnout 😒 Asi je zatím brzo na nějaký odnaučování. Spíš bych se chtěla zeptat, jestli nemáte zkušenost s nějakým mlíkem, nebo něčím co se může ve 3.měsíci dát na noc na delší zasysení? Zkoušeli jsme na noc Nutrilon Extra (víc sytící) a nepomohlo. Nemáte nějaké tipy? 🙂

andy80
6. led 2009

tereziep: nekoukej na tabulky na krabici, my jsme jedli absolutně mimo tabulek. Dávala jsem malé podle toho kdy a kolik potřebovala. A jinak teda mě malá chtěla na obyč. Nutrilonu jíst co dvě hodiny, to nemohla, protože min. odstup mezi dávkami UM je 3 hodiny, potom jsem jí začala dávat Nutrilon Extra a baštila mi po 4 hodinách a dřív bych to do ní nedostala. Syn, když byl miminko, tak mi jedl jen 4x denně a to jako 3 měsíční. Jedl přesně po 6ti hodinách a dřív si nenechal dát flašku k pusině a pokud ano, tak to mlíčko plival a hrál si s dudlíkem. Dr mi tenkrát řekla, že když přibírá, tak je to v pořádku. Jen samo dítě ví, kdy má hlad a nemůžeme děti nutit do jídla podle tabulek. A teď u dcery máme taky 5 jídel za den, 6 bych do ní nedostala. Je tak naučená.
07:00 200ml mléko (když jí dám míň, řve)
11:00 190g masozeleninový příkrm
14:00 200ml mléko
17:00 svačina (jogurt s ovocem)
19:00 200ml mléko (občas kaše)

katzi: ve třech měsících má malá nárok na noční papání. A ten Nurtrilon Extra nezabere hned první den. Zkus ho dávat tak 3 dny a uvidíš, že bude změna. Mě teda u malé pomohl.

tereziep
6. led 2009

andy: Jestli jsi dobře četla, tak já se tabulkama neřídím. Věřím mojí paní doktorce, která má 35 letou praxi. Ta mi říkala právě, abych krmila malou 6x denně do půl roku. Doporučila mi taky nutrilo, že je to nejleší co můžu pro mimčo udělat když nekojím. Kamarádka k ní chodí také a měla stejný problém, že malá jenom spala. Tak jí doporučila aby jí nechla spát max. 3 hodiny a pak jí vzbudila a dala jí napapat. Její malá se to naučila. Vím, že každé dítě je jiná, ale nemyslím si, že je optimální krmit dítě jen 4x denně. Upravila jsem malé velikost dávky tak, aby to vyšlo přesně 6x denně a měla potřebné množství. Malá se to naučila a je spokojená. Ráno jí dám 150 ml. Taky by možná vypila i víc, ale nechci jí roztáhnout žaludek. Zatím mi vydrží 3 hodinky a pak dáme přesnídávku. Nechci mít z ní tlouštíka. Teď jíme 6x a od půl roku budem jíst 5x. Možná na to, jak se stravují děti - kolik chtějí jídla je dáno tím, jak často mamka jedla v těhotenství. Já jsem většinou jedla 5x za den, někdy i 6x. Nikdo neví, jak to funguje. Třeba i to jak často těhule jí může mít vliv na to jak často bude jíst potom prcek.

millist
6. led 2009

Tak nám malá papala včera ve 21:00 a od tý doby do dnešní mrkvičky nic, mlíko si prostě nevzala. Mrkev bašti docela dobře. Jak jsem psala, začala se nám poslední dobou taky budit v noci, dala jsem jí flašku ve spánku a dobrý. Jenže včera se vzbudila v 5 a spát už nechtěla a dneska dokonce ve 3, spát se jí nechtělo, tak jsem jí musela rozsvítit a kecala tak hodinu, no a pak do pěti usnula a zase to samý. Mám takovej pocit, že se jí to otočilo. Je teda pravda, že včera usnula o půl sedmé. Jinak chodí tak o půl deváté.
Dřív jsme ji taky dřív než v deset do postýlky nedostali, ale pak jsem jí jednou, když už kňourala dala plínku a ona s ní usíná daleko líp, chvíli si ji jen tak šmoulá a pak s ní usne. Usíná mi tak i odpoledne, jinak by nezabrala.

andy80
6. led 2009

terezip: některé děti, když vzbudíš po 3 hodinách, tak do nich jídlo nedostaneš (viz můj syn). Moje dr má taky dlouholetou praxi, už jsem k ní chodila já jako malá a říkala, že když mimi prospívá, tak je jedno, jestli ti jí 4x nebo 6x denně. Záleží jen na mimču, kdy má hlad. A to že ti doporučila Nutrilon je jen komerce. Například takové Hami vyrábí stejná firma jako Nutrilon, má skoro stejné složení a stojí o dost míň. Já teda nic proti Nutrilonu, také ho malé dávám, ale to jen proto, že žádné jíné sytící mlíčko pro novorozence než Nutrilon Extra nebylo. Jinak naše mudra tvrdí, že všechny umělé mléka jsou teď velice kvalitní a je jen na matce, pro kterou značku se rozhodne. Některé porodnice doporučují Bebu, jiné Sunar, další Nutrilon. Vždy záleží na tom, kdo je sponzoruje. Jinak moje děti si režim utvořili sami, tak jak to vyhovuje jim a já jsem se jim plně přizpůsobila. Rozhodně bych jim neměnila režim ani spánku ani krmení, tak jak řekne doktorka.

janasekh
7. led 2009

ahojte, psala jsem už na jinou diskuz, ale spíš můj dotaz patří sem. Malý mi prospívá, vážíme 8300 g, ale začal se mi budit víc v noci a vyžadoval více kojení-jsme plně kojeni. tak jsem mu večer po kojení dala ještě UM a vypil ještě 60 ml,a budí se mi na jídlo jen 1x ve 2 ráno a pak jíme až v 9 ráno. ale jak tu dočítám, tak bych spíš měla dát nemléčnou kaši a pak dokojit, že? a ne UM, koupila jsem Sunar. Poraďte, ať nedělám něco špatně. Se zel. příkrmy máme podle dr. už začit, takže to zkusíme o víkendu, ale co s tím večerním krmením, kaši nebo dát k mému MM ještě UM nebo to mám úplně zrušit a dávat jen moje MM a zkusit, zda se bude budit nebo ne. Zase nechci aby jsem byli tlustí, už ták nás je dost na 6 měsíců a na výšku 66 cm. Děkuji.

evikuu
autor
7. led 2009

Určitě zkus koupit nemléčnou kaši a át jí do svého mlíčka každá kapka MM obrá nebo aspoň na půl ale zbytešně bych na UV neučila když vám to tak jde!!! A jste na kaši velcí dost 😀

janasekh
7. led 2009

Díky moc evikuu, jsem si to myslela, že jsem udělala pěknou hloupost. Ale měla jsem Sunar pro sichr doma a dokrmovala jsem ho tím čtvtý den, tak snad si na to nezvykl, to mě nenapadlo. příště se poradím dřív než něco začnu. a nemohla by jsi mi poradit ještě jakou kaši? Ono toho je určitě na trhu habaděj, ale asi nějakou rýžovou, co?

evikuu
autor
7. led 2009

Mě doporučili NESTLÉ RÝŽOVOU aspoň ze začátku-podle mě není tak hrozně navoněná a hlavně přeslazená ale pak určitě doporučuji HAMI ochucené ale to spíš na den jako sváču ale snaž se vždy nemléčné: HAMI má výbornou babánovou, jablíčkovou a broskvovou.Na noc dávej neochucenou nejdřív bych to míchala hodně naředěné asi půl toho co klasicky doporučují a pak už to dávat třeba na lžičku hustší a dokojit 😀 držím palečky a neboj není pozdě!!! Ale čím dýl budeš "používat" svoje mlíčko tím lépe já ždímala dokud to šlo bohužel jen 14dní ale i tak jsem nasebe hrdá 😀 😀 😀

janasekh
8. led 2009

No kojit se budu snažit co nejdýl, ale tu kaši zkuším a uvidím. snad mu to pojede. akorát ještě zvažuji, zda krmit lžičkou nebo flaškou. Na flašku si už zvykl, takže v tom by neměl být problém, a navíc jsem zjistila, že jsem kdysi koupila savičku na hustší stravu, tak ji asi využiju. stejně teď ta kaše asi nebude tak hustá, budu ji dělat řidší, jak píšeš. No vyzkouším a dám vědět. 😉 Jinak vám všem tady přeji vše nej.. do Nového roku a ať vaše dětičky jsou zdravé a dělají vám jen samou radost. 😵 😵

evikuu
autor
8. led 2009

Dej vědět jak Vám to šlo 😀 děkujeme za krásné přání a také vše nej!!!!