Najednou se začala v noci budit. Má hlad?

evikuu
5. led 2009

Ahoj holky, jsme na HA bebě jí 4x denně po 180ml víc do ní nedostanu 6ráno,11h,16h.Naposledy jí okolo 7 večer.Spinkala tak do 6-7h a poslední dny si začne honit vnoci /okolo 3-4ráno/ručičky-dám dudu ten nechce a znova ruce.... Když se do ní snažím dostat třeba během dopoledne ještě jedno jídlo tak sní tak 60ml a o to sní míň v poledne.
Můžu jí dát na noc aspoň jednu-dvě odměrku nemléčné rýžové kaše do mlíčka/třeba nestlé,hami/ a nebo SINLAC máme jinak ještě na příkrmy čas ale jsme na HA mlíčku a ten na "ucpání" nedělají.
Děkuju za rady

evikuu
autor
5. led 2009

moc se nám nechce učit jí znovu vnoci baštit...

samik2008
5. led 2009

Ahoj,mi dáváme Hami po 3 hodinách přes den po 120ml,víc mi nevypije,večer papá naposledy okolo 7 a to uvařím 150ml a většinou trošičku nechá.Někdy se vzbudí jak píšeš okolo 4 a někdy až okolo 7 ráno.Příkrmy jsou až od ukončeného 4.měsíce tak to bych ještě nedávala.Myslím že je ještě malá na to aby se v noci nebudila takže bych jí klidně mlíčko uvařila.

berenika39
5. led 2009

evikuu. 😀 😀 😀 , ahoj holky, zatím to tak máme taky, jedno jídlo těsně nad ránem. usíná v osm a budí se jak kdyby měl budíka v břiše. 5.30., dám 210 ml mlíčka a spí do osmi. Myslím, že když jí dáš jednou nad ránem najíst, bude pak ještě v klidu spát, nenaučíš jí jí tím, aby se budila častěji. Sinlac je dobrej, ale fakt "hustej", aby jí nebylo těžko na noc. Dávám ho na zasycení k snídani v devět. pusu verunce...dík za fotky

andy80
5. led 2009

evikuu: do 6. měsíce má dítě na noční krmení nárok. Malá tohle měla taky. Spávala mi do rána, ale pak se mi začala kolem třetího měsíce budit kolem 4 ráno. Vždycky jsem jí to jídlo udělala. Asi po 14ti dnech to přešlo a znovu spala celou noc.

lu777
5. led 2009

Eviku: měli jsme stejný problém, nebyli jsme teda na HA mlíčku, ale na Nutrilonu Comfort..
řešila jsem to tak, že jsem ho dala spát v 7 večer a pak ho v 10 vzala z postele, prakticky potmě a dala mu ještě jedno jídlo, nemluvila jsem a hned zase zpátky do hajan...
tím pádem jsme nemuseli vstávat v noci a malej spal zas až do rána a o žádný jídlo nepřišel

nárok na noční krmení tvrdí někdo do 6 měsíců, někdo do 1 roku...

někde jsem četla pravidlo, že jakmile je dítěti víc než 4 měsíce a má víc než 6 kg - OBOJI musí být splněné, tak pak fyziologicky nepotřebuje v noci jíst... jestli to dělá z jiných důvodů (zvyk, manipulace), to už je jiná věc...
..
u nás to tak pak fakt bylo, do té doby to nešlo, jakmile tohle nastalo, tak poměrně v pohodě...

jinak když byl starší, tak jsme pak začali dávat to krmení v půl desáté, pak v devět, v půl deváté až jsme ho odbourali úplně

lu777
5. led 2009

jinak nakrmit v ty 4, 5 ráno jsme zkoušeli, ale o moc dýl nespal a mimoto já už pak nespala vůbec, takže jsem byla totálně grogy... tím krmením večer byl najedenej a já mohla spát co nejdýl v kuse a být v pohodě 😉
já prostě pak zavedla pravidlo, že když chce jíst musí vstát... takže když fakt chtěl jíst v 5.30 ráno, tak jsem rozsvítila, zapla ráno a začal den...

lu777
5. led 2009

zapla rádio jsem chtěla napsat 😀
aby jako jasně rozlišoval noc a den, protože ono ráno je takhle brzo šero... já jsem chtěla, aby prostě za tmy nejedl, to se spí... fakt se to vyplatilo, i dítě je od té doby klidnější co spí pěkně v kuse...

mallorry
5. led 2009

ahoj holky, mam chlapecka, 4 mesice a tyden stareho a zacal se mi v noci budit ☹ tak sem ho vzdy vzala a nakojila, ale zda se mi, ze ani moc nepije, jen si "duda" a u toho vytuhne...kojim v sedm vecer, pak nekdy uz v deset, v jednu, ve ctyri a v pul sedmy uz vstava...nevim cim to je...myslite, ze to muze mit spojitost s tim, ze pres den nechce usinat sam, tak sem mu zacala davat prso, u kteryho usne 😅 ze by si jako zvykl na me a budi se kvuli tomu, ze si chce zadudat? 😕 myslite, ze mam zkusit na noc kasi? pripadne jakou? dekukju 😀

andy80
5. led 2009

mallory kaši zkusit můžeš, ale nikde není psané, že zabere. A určitě je to zvyk, když si jen zadudá a usne, asi to hlady nebude. Jinak první kaše se dává nemléčná rýžová s odstříkaným MM. Pokud neodstříkáš, tak můžeš zkusit rýžovou mléčnou.

mallorry
5. led 2009

andy ja prave chci zkusit kasi, zda je to opravdu hladem...nebo ne...kdyz nebude spat po kasi, tak budu zkouset zase dal neco jineho...
takze mam koupit nemlecnou ryzovou a pridat k ni sve mleko jo? nemuzu treba nejdriv dat kasi a pak dokojit? a v jakem pomeru to mam namichat?

andy80
5. led 2009

mallorry, do té nemléčné se musí přidat mléko a je lepší, když tam dáš svoje mléko, pokud se ti povede odstříkat. Zkus 150ml mléka a do toho zkus dát dvě lžíce kaše, uvidíš, jak to bude husté. Můžeš kaši dát třeba v šest a pak v osm ještě dokojit. Samotná ta rýžová kaše jen z vodou není dobrá, nevím, jestli by ti to Davídek papal.

mallorry
5. led 2009

andy ahaaaaa, ty jo, ja se bojim prave spis toho, ze nebude chtit flasku, tak abych si to prso uplne nevysala a mliko pak nevylila, kdyby flasku nechtel...ani nevim, jak husta ta kase ma byt? 😔 no Davidka koupu v pul sedmy a pak ho kojim a de spinkat...tak by se mi ho nechtelo budit v osm jeste na kojeni...ja prave myslela, ze se da kase samotna na noc 😅 😕

many
5. led 2009

mallorry - pokud můžu poradit,tak raději začni dávat kaši po menších troškách ať se ti třeba nepřejí a nepoblinká 😉 já začala na 30 ml a teď po měsíci a něco dávám 100-120 😉 a lžiček dávám 3-4 protože je to jinak hrozně řídký 😀 teda pokud to chceš dávat lžičkou 😉

many
5. led 2009

prostě na těch 30 ml dávám lžíci 😉

andy80
5. led 2009

mallorry: kaši dávej ze lžičky ne z flašky a hustota je taková akorát, to poznáš, asi jako třeba bramborová nebo krupicová kaše. Tak dej kaši v šest, pak vykoupej a před spaním dokoj, jak si zvyklá. To byl jen příklad, já nevěděla v kolik ti malý chodí spát. Můžeš dát samozřejmě jen samotnou kaši, ale jde o to, aby z toho malý nebyl zmatený. Určitě je zvyklí na kojení před spaním. Můžeš to jeden den zkusit tak, druhý tak a uvidíš, co vám bude vyhovovat.

many
5. led 2009

jo a dávám jí kolem 18.00 a pak kojím kolem 20.00 jak jde spinkat 😉

millist
5. led 2009

evikuu: Nám malá taky v noci spinkala a asi před třemi týdny se začala budit, teda ona se neprobere úplně, ale hází sebou a mručí, tak jí dám flašku, většinou 120 vypije a spí dál. Já ji teda z postýlky nevytahuju, dám jí to ve spánku. Jenže já jsem ráda, že to teď sní aspoň v noci, protože přes den nám nejí skoro vůbec. Jí nám asi takhle kolem 3 - 4 ráno 120, někdy v 7 ráno tak 90, pak to do ní nedostaneme žádným způsobem, tak jsem právě začala dávat příkrm, pak si občas vezme 120 kolem 3 odpoledne (ale ne vždycky), pak musíme jít ven jinak je hrozně protivná a pak si vezme kolem 17 - 18 120, ale to hned po procházce, když ještě spí. No a kolem 20 už nám to odmítá a usne, tak se vždycky snažím jí to dát zase ve spánku a to tak kolem 22 sní zase 120.

lu777
5. led 2009

kaše u nás na prodloužení spaní nepomohla...
já ji pak dávala z jiných důvodů, např. jáhlová instantní byla dobrá proti zácpě... pohankovou a teď i ovesnou dávám kvůli minerálům a vitamínům a tak

evikuu
autor
5. led 2009

nejdříve všem moc díky za rady. Ber ahoj a není zač-jsem ráda že sinlac CHUTNÁ já jsem myslel že bych ho dávala jen trochu na zahuštění.kačku jsem tak krmila od 3 měsíce a dobrý.... dnes mě známá magistra poradila nemléčnou rýžovou kaši nestle, nebo ten SINLAC.Normálně se dávají 3lžice a i tak je prý řídká-tak mám dát tak jednu večer do mlíčka a bude ho mýt zahuštěné, taky mě potvrdila mou verzi že každé dítě je jiné a má jinak hlad.Měli jsme před týdnem 6400g a je to prostě jedlík.....prý samozřejmě nemůžou ten příkrm doporučovat ale "mezi náma-prý 😀 nevadí jestli je to o 14 dní dříve nebo déle, jen mohla ještě aspoň 14dní "vydržet" určitě jí nehodlám udělat hustou kaši ale zatím zahustit mlíčko.... uvidíme.Připadá mě škoda znova jí učit na noční krmení když doteďka spala celo noc/aspoň do těch půl 7/ od 6týdnů..... no uvidíme.
těším se na další nápady, vidím že vtom nejsme "sami" 😀 😀 😀

evikuu
autor
5. led 2009

millist: opravdu Vám málo baští a tohle je určitě řešení-aspoň něco dosebe dostane!!! Třeba se to vše zlepší u příkrmů-papat musejí 😀

millist
5. led 2009

Kaši jsem taky vyzkoušela, teda jen na zahuštění mlíka, ale vůbec to nepomohlo. Zas tak mi to noční krmení nevadí, když hned zase usne, aspoň se v noci nají. Jinak Niki je 3,5 měsíce a váží 4,90, když pak vidím všechny ostatní děti, tak je to docela rozdíl. My teda jsme oba docela malí a taťka je taky takovej nejdlík, teda spíš lenoch, než aby si něco vzal, je hlady. Asi bude po něm.
Taky jsem ze začátku dávala Bebu HA, jenže se po ní nemohla vykakat. Tak jsme přešly na Hipp HA, to bylo dobrý
, jenže to nám pak začala úplně odmítat, nemohla flašku ani vidět. Myslím, že jí vadila ta hořká chuť, když jsem do toho dala Glukopur, tak to bylo lepší, jenže se po tom osypala, tak jsme šly na Sunar, ale stejně jí málo a hlavně párkrát za den.

evikuu
autor
5. led 2009

Četla jsem to v druhém tématu, taky jsem tam psala-opravdu je drobek a buď ráda že jí co jí 😀 .Já mám ještě zásobu HA beby dost nám sedí od zažátku ale přidávám i probiotické kapky-asi už jen jako prevenci.Dostala jsem velké doporuční na HERO BABY LACTUM a tak jen co doděláme bebu tak se na něho vrhneme to už budeme na příkrmech určitě 😀
Taky mě noční vstávání nevadí jsem nespavec ale jen mě spíš připadá škoda znova jí učit na jídlo, ale je možné je že jí ani kašička nepomůže a prostě zvyšuje spotřebu.
Vím že tady byla maminka která dává miminku jen kaši protože prostě mlíčko nechce a je to podle mě také řešení-dostane do ní mlíčko jinak a mimi se netrápí a ani maminka.
O tom glukopuru vím, pár dětí se po něm už osipalo....

evikuu
autor
5. led 2009

PS: malá pak už neusne, začne se tlemit a hulákat a usíná tak po 1 1/2 h až 2 hodinách 😀

mallorry
5. led 2009

holky mne by taky nevadilo to nocni kojeni/vstavani, ale treba vcera byl od 1 - 4 vzhuru, tak to sem byla na prasky....

dnada
5. led 2009

ahojky evikuu - lemo sem to pročetla,třeba to už někdo psal,ale co takový růstový spurt? ten se projevuje právě tém že mimi začne jíst buď častěji a hlavně baští v noci a Ti naši drobečci ho mívaj v 6ti týdnech,kolem 3tího a pak kolem 6tého měsíce 😉 Já teda kojím,ale malej mi usíná mezi 7-9hod večer a pravidelně baští v 5ráno,pak ještě spinkáme min do půl8 ale někdy i do 10ti 😉 spíš jde o to ji naučit že i když se ráno nabaští,tak se pak ještě spinká,když byl malej jako tvoje beruška,tak sem si ho brala ráno dospat k sobě do postýlky,dnes už v pohodě dospávává ve své postýlce 😉

evikuu
autor
5. led 2009

TEDA KOJÍŠ UŽ DLOUHO A SPINKÁ TI KRÁSNĚ-MALÁ USNE ALE NEJDŘÍV ZA HODINU A TO MĚ JEŠTĚ NADÁVÁ CO CHCI 😀
MALLORY: TO VSTÁVÁNÍ MĚ TAKY NEVA ALE PRÁVĚ PAK TO SEZENÍ NAD NÍ A KDYŽ PŘIVŘU OČI TAK NA MĚ HULÁKÁ 😀

dukie
5. led 2009

Ahojte holky. Já tu čtu a čtu a nestačím se divit... je to trošku od tématu, já vím... ale nedá mi to nezeptat se, jak to děláte, že Vám prcci tak brzo usínají? 😕 Náš Toníček usne nejdřív ve 23:00... 😝 Kojíme v 17, pak se koupeme, pak ve 20 - odmítá usnout, je čilej jak rybička, usne až po kojení ve 23:00... pak spí hezky do šesti do rána, to si zase nemůžu stěžovat, napapká se a obvykle ještě do osmi spí... ale dřív ho do postýlky prostě nedostanem, ani kdybychom se na hlavu postavili. Přes den spí tak 45 minut dopolko, 2 hodinky po obědě v kočárku a cca 30 minut si zdřímne kolem páté až šesté, jak kdy - když jsme zkoušeli vynechat tohle podvečerní zdřímnutí, tak byl strašlivě protivnej a plakal a plakal... a stejně po kojení v osm nezabral a vydržel zase do svých tradičních 23:00... 😝

Tak mi řekněte, jak to s těma Vašima prckama děláte, že Vám chodí tak brzy spát? Nejsou v tom nějaké čáry a kouzla? 😕 😀

romi.r
5. led 2009

dukie, mě by Dáda taky neusnul tak brzy, kdybych mu nedala na noc UM, tou ho většinou dorazím a kolem osmé usne.Jenže Ve 23 hod to začne a co hodinu jsme vzhuru a chce k prsu, tak to trvá až do rána

evikuu
autor
5. led 2009

Verunka byla od mala spavé miminko.Budila se mě do 6 týdnů 2x za noc a pak už spala celou.Vždy po koupání dáme papů, dám jí do postýlky kouká na své plyšáky/to vydrží klidně půl hoďky/ a pak usíná sama a v klídku.
Takhle jsem jí to učila od malinka a starší taky a vyplatilo se.Pravda ale je že obě byli na UV a tam vidím kolik zbaští a asi i UV víc "ucpe"

dukie
5. led 2009

evikuu: Já si taky malovala, že takhle hezky budu dítko od malička učit. 🙂 Bohužel, u nás se to ve dvou týdnech zlomilo, protože přišly hrozitánský koliky (nic na ně nepomáhalo...) a malej prořval tak 18 hodin za den... zbylých šest už v tý době v kuse prospal, protože prostě padl v noci v jednu nebo ve dvě vyčerpáním za ten prořvanej den... ☹ A jediná cesta, jak mu od toho bolení trošičku ulevit (takže spíš kňoural než brečel) bylo nosit ho v poloze "na tygříka"... a jinak ani chudáček neusnul. ☹ Přes den tak vždycky zamhouřil oka tak na 2 minutky a pak se probudil bolestí a řval a řval... ☹ Mlíčka jsem měla dost. A koliky nás začaly opouštět teprve asi před 3 týdny... tedy snad, nerada bych, aby se to vrátilo. 😝 Zatím jsme zvládli natrénovat spaní během dne aspoň na těch pár minut (to taky díky kolikám neuměl... usnout během dne...), ale to večerní usínání nám prostě nejde a nejde... ☹

Takže mi nezbývá než závidět Ti (ale přeju Ti to, to jo 🙂 ), že se Vám to podařilo takhle hezky zvládnout. 🙂

romi.r: Jak to, prosím Tebe, v noci teda zvládáš? Každou hodinu... to je síla... 😝