Nakupování v shoppingcentru s 2 měsíčním mimi

barushka
30. led 2009

Ahojky, kdy jste poprvé vyrazili s dítětem do shoppingcentra? Máme dvouměsíčního prcka a uvažuju, jestli mu to umělé osvětlení nemůže cca na 2 hodky vadit. Co myslíte?

barusha
31. led 2009

Tak my jsme s malým vyrazili do nákupního centra, když mu byly asi 4 týdny. To bylo léto 😎 Je fakt, že se jim snažím vyhýbat, většinou nakoupím v malých obchodech v průběhu procházky s kočárkem 😉 Ale o víkendu tam stejně s manžou zajedem na kafíčko a dortík.Myslím si, že chřipku může chytnout kdekoliv, to se nedá takhle brát.Malej zrovna něco chytil, má rýmu a kašel a to jsme 14 dní nikde nebyli... 😔

sylvar
31. led 2009

naše malá se narodila v květnu, z porodnice jsme šly 9den a hned snad další jsme jeli nakoupit a malá nemocná nebyla 😉
je to věc názoru 😉

mihab
31. led 2009

Ahojky,tak my taky chodili do obchodů hned od začátku...jo a bacily nám nosí nejstarší ze školy a prostřdní ze školky 😝 😝 😝

kacka.va
31. led 2009

my byly asi ve třech týdnech, doktorka nám řekla, ať normálně mezi lidi chodíme, akorát v obchoďácích je ze začátku lepší vybírat dobu, kdy je tam méně lidí, ne ty odpolední návaly. a spíš do normálního obchodu, ne do nějakého megacentra.

meleri
31. led 2009

jednou jsme byli, pred mesicem, ale manzel zustal v kavarne, s malym v kocarku, tady je zakaz koureni v jakekoliv restauraci nebo kavarne, a ja mezi tim nakoupila, vedle maleho sedel akorat parek duchodcu, nikdo neskuhral. trvalo to cele asi hodinu.

pak jsme byli jednou v cajovne, dokonce jsem tam i kojila a nikdo nic nerek. myslim, ze nejhorsi je ten cigaretovy smrad.

nejlepsi je o vikendu odsat mliko a predat maleho manzelovi, pak si muzes vyrazit beze strachu. 🙂 Naopak me vytocilo ze jsme byli u doktorky a kazdy tam skuhral, toz sme do cekarny ani nesli, ale cekali jsme na chodbe.

alishia
31. led 2009

paneboze: Ale Barushka chce jit nakupovat ted s 2.mesicnim miminem....tak tady pisem ze je blbost s nim jit ted v obdobi chripky nekam na chodov nebo do letnan.... proste do velkych nakupnich center. Ale tady si kazdy placa to svoje🙂

vrana
31. led 2009

Holky teda pardon, ale když už mluvíte o bacilech, vy si jako myslíte, že v Lidlu nebo jiným malým obchodu bacily v období chřipek nejsou??? Trošku naivní ne?
Nechodit s mimčem nakupovat, ať už do hypermarketu nebo jinam mi přijde fakt pitomost. Uznávám, že teď kdy je období chřipkové epidemie, je lepší se vyhýbat VŠEM místům s vysokou koncentrací lidí, ale to je třeba i MHD, lékárna (kam mimochodem lezou hlavně nemocní že... 😝 ), ale jindy, kdy epidemie není, nevidím důvod. Stejne máte mimča zabalená v kočárku a do těch nikdo nechrchlá, pokud ho nenecháte. My chodíme s malou ven a na nákupy normálně a světe div se, nic jí není. Nehodlám mít doma skleníkovou květinku.

berenika39
31. led 2009

....držím place, aby to tak zůstalo. kdybys měla za sebou bezesný noci s horečkama, atb a neštastným mimčem, mluvia bys jinak.

vrana
31. led 2009

berenika, a to s ní nemám chodit vůbec nikam? Nemyslím teď během chřipek,ale jindy. Všude jsou lidi a všude může něco chytit a stresovat se tím dopředu a říkat si, že třeba nepůjdu s malou na hřiště až bude větší, co kdyby tam něco chytila... ale to je od tématu no.

Prvotní dotaz byl, jestli 2 měs. miminku vadí světlo v obchoďáku, já říkám nevadí, protože je v boudě a stejně většinou spí a nebo mu můžeš hodit přes obličej plínku.

caira
31. led 2009

alishia: me zase prijde jako hovadina drzet je doma jako ve vytrine..co budes delat az jednou prcek pujde do skolky? TAm si myslis, ze deti na nej prskat nebudou? nebo ve skole? jednou v praci? Mam v rodine imunologa a doktora..takze nepisu hovadiny, ale naprosto podlozene fakty..Pro dite je mnohem horsi, kdyz se drzi ve sterilni bubline a pak najednou prijde do kolektivu deti, nema za sebou vubec zadny kontakt s chripkovym nebo jinym virem a telo mu nedokaze odolat, takze cim driv prijde do styku s bacilem tim lip se s tim jeho organismus vyrovna.. Mimochodem, horecky jsme taky meli, ale to po ockovani..a rozhodne me to nedradilo od toho ji nechat zase ockovat, ze... 😀 Ale kazdy at si dite vychovava jak chce..jen mi prijde nesmysl tu hlasat, jak je to pro dite spatny...

Ono v CR je to urcite jine nez tady u nas..my mame jen mega stores a shoping centra..Treba je zvlastni, ze v CR je to porad chripkove obdobi, epidemie atd a my tu nic takoveho nezname... 😀 Celkove pristup k vecem je tu jiny, napriklad to,ze v CR je clovek v porodnici snad 5 dni nebo tak a my muzeme s klidem jit domu do 24 hodin ( a nemuzeme si to vynachvalit 😉 )

berenika39
31. led 2009

kliiiid, 😉 , nemrač se...prostě já si myslím něco jinýho, to se tak někdy stává. Vždyt se nemusíme shodnout za každou cenu. Řekly jsme každá svoje názory na téma, to je všechno. Mrňata si imunitu teprve budují, postupně, proto bych nejdřív začala třeba plaváním, zdravou stravou, pobytem venku, třeba nějakým otužováním, můj péta taky neomezeně ožužlává, co mu přijde pod ruku.A taky ho nechovám ve skleníku, naopak, od dubna budeme jezdit s manželem o víkendech s jeho sportem po celé čr a chci, aby malej nebyl "křehotinka". Ale začít ve dvou měsících v supemarketu mi přišlo zbytečně riskantní, moje odpověd byla myšlena v dobrém.

kopcik
31. led 2009

joj. my bydlíme vedle shopping centra a jsme tam tak 2x týdně. nakupovat musím, malého nikde nechat nemůžu.... poprvé jsme ho tam vzali asi v měsíci. jednou měl rýmu, trvala tak 4 dny. jinak nikdy nic. tedˇse tam snažím být minimálně, protože každý je tu nemocný.... i prodavačky.
ale nijak bych to nehrotila a extra neřešila.

mirri
31. led 2009

to me nenapadlo,ze by mimi mohlo vadit svetlo 😕 😕 my jsme byli poprve v obchodnaku v mesici.ne se tam prochazet,proste nakoupit a pryc...jdu jen kdyz je to nutne,zatim jen 3x.a to vybiram dobu,kdy je nejmin lidi... 😉

martimarti
31. led 2009

Caira 😀 😀 to je fakt dobrý, že " v ČR je pořád chřipkové období, epidemie atd. " Ano, je to tak. Jsme pro tebe asi exoti, to "tam u Vás" nemáte, ale nějak nechápu pointu toho Tvého příspěvku. Protože "tady u nás" věř nebo ne, skutečně, ale skutečně právě vrcholí chřipková epidemie. Přijde mi proto nezodpovědné s dítětem do jednoho roku jít mega stores a shopping centres /představ si, že mi to tu taky máme 😉 /, když se teprve se buduje imunita dítěte a posilovat jí zrovna tím, že ho vystavím možné nákaze, to mi fakt nepřijde dobrý. A divím se, že ti to ten tvůj doktor-imunolog neřekl /ale on asi bude také tam od vás 😉 / Určitě tu nikdo nechce mít skleníkové květinky, my jezdíme po výletech od 10ti týdnů a budeme zjara zase, ale teď se také větší koncentraci lidí vyhýbáme. Ale nakonec je pravda, že ať si to každý udělá podle sebe, ne?

kopcik
31. led 2009

musím se zastat cairy- žila jsem v GB 10 let a opravdu nepamatuji chřipkovou epidemii. tam se to nějak vůbec neřeší. dítě se narodí, jde domů a klidně další týden nakupovat s matkou. a určitě bych s tím dítětem raději do anglického shopping centra než do malých tureckých, arabských, indických atd. obchůdků, kde sice je prázdno a moc lidí tam není, ale smrdí už na sto metrů daleko.....

dnada
31. led 2009

tak já teď ,když je všude spousta nemocných lidí nechodím s malým do obchoďáků a stejně sem někde chřipajznu chytla já ☹ malej má jen rýmičku,zaplaťbůh. A to mu je skoro 7měsíců a máme první rýmu a bojujem s odsáváním a kapičkama na rýmu☹ Jinak chodíme normálně už asi od 5ti týdnů ;nejen na nákupy,ale i po návštěvách kde sou buď stejně stará mimi nebo starší.

K tématu,světlo určo nevadí,bouda na kočárku to jistí 😉

caira
31. led 2009

kopcik: kdo nezazil nepochopi, co? 😀 ono je to proste vsude jine, ja si neumim prestavit, ze by me nekdo v porodnici drzel treba tyden a rikal mi jestli smim delat to a to.. 😉 my jeli rano domu, odpoledne uz na navstevu prisli tchanovci a druhy den jsme sli na prochazku do parku.. neumim si predstavit byt x dni zavrena nekde, jen proto, ze to nekdo rekne 😀

marti: me to fakt ale prijde jako exotarna 😀 ja vazne nevim, jak to, ze jedna zeme muze mit kazdou zimu epidemie a druha vubec zadne 😀 Jinak imunita ditete se nebuduje, s imunitou se clovek rodi..pak ji pouze posiluje - nebo neposiluje-zalezi na rodicich jak se k tomu stavi. a to neni muj doktor imunolog, ale muj svagr je imunolog a dalsi clen rodiny je "klasicky" doktor..takze to nemam vycucane z prstu.. 😀

Ale jak se rika, jiny kraj jiny mrav..

atreides
31. led 2009

taky si myslím, že držet dítě ve "skleníku" a nikam s ním nechodit není dobré, ale v období chřipkové epidemie snadno onemocní dospělý člověk natož malé miminko a to že se jíst musí - může přece nakoupit jen jeden z rodičů a není třeba, aby tam jeli oba

caira
31. led 2009

holky ted odbocim od tematu, tak se omlouvam.. jeste dotak k tem epidemiim.. to jak to je, to se vyhlasi, ze treba urcite mesto je zasazeno epidemii nebo jak? varuje vas nekdo nebo se to musi okoukat, ze proste hodne lidi marodi? A vedi treba cim to je, ze se ta chripka tak rozsirure?

Ja do CR zatim letela vzdy jen, kdyz bylo docela pekne takze nemam zkusenost tam byt s malou, kdyz je epidemie..

kopcik
31. led 2009

caira: jj. přesně tak. tu drží ty matky týden v nemocnici, mě dokonce 8 dní, jen proto, že mě nutili kojit, malý nepříbíral atd... a prosila jsem je, ať mě pustí domů. zbytečně jsem jim tam zabírala místo...

atreides: no ono to někdy nejde víš, aby doma byli oba rodiče, aby jeden hlídal a druhý šel nakoupit..... zvlášť když jeden z nich pracuje od rána do noci....

kopcik
31. led 2009

caira: nevím přesně, ale musí být nahlášen nějaký určitý počet lidí, co mají chřipku, aby se vyhlásila epidemie. ale samozřejmě mnoho lidí ani nejdou k doktorovi atd....

martimarti
31. led 2009

Caira, promiň, ale já pořád nějak nechápu, co furt máš s těma porodnicema, když se tady bavíme o nakupování s miminkem??? Ale asi potřeba nám to říci je silná, co..?? A to pokud u vás skutečně chřipku neznáte, pak to máte fajn. A nebo to tam u vás skutečně neřešíte, ale jsme mi proto divný, že se tady o tom bavíme a máme strach, že se nám dětičky nakazí?? Já tedy strach mám, protože budu muset s dcerou na 3.dávku hexavakcíny /mimochodem-to je očkování a máme ho tady u nás povinné 😉 😉 / a nelíbí se mi vůbec představa, že budu muset na středisko mezi ty nemocné, budu to must nějak pořešit s naší doktorkou. A nepiš mi, že tady u nás to očkování moc řešíme, prosím 😉

atreides
31. led 2009

kopcik chápu, že ne vždy to jde, ale zbytečně bych tam s ní nelezla

martimarti
31. led 2009

Jako tady se nevyhlašuje epidemie jako ve filmu, jen se prostě v tisku objeví informace o počtu nemocných v daných krajícj a dopořučuje se, aby se zejména staří lidé a malé děti vyhýbali místům s větší koncentrací lidí. Ono to zase tak dramatické není. Jen se prostě o tom víc píše 😉

kopcik
31. led 2009

atreides - to souhlasím.... jen jsem napsala, že když musí, tak musí.... a neřešit to 😉

meleri
31. led 2009

me totalne vytocila manzelova babina, ktera za nama prisla totalne nachcipana, a pritom si myslim, ze je jeste tolik pri rozumu, aby vedela, ze se k malemu miminku nemocny nechodi.

ja si myslim, ze v obdobi chripky radsi sedet doma...my to riskli, ale to jeste chripajzny nestrasily, ale tedkom fakt nikde....v lete nebo na jare to uz bude lepsi...

holky nehadejte se....kazda se snazime o to nejlepsi pro miminko...

ale je fakt, ze nakoupit se musi..a co teprv matky co jsou na vse samy? teda ja mam stesti, ze manzel nakoupi. ale nekdy je uz taky pekne vyrizeny, ze to radsi necham na vikend, a necham ho s malym doma.

caira
31. led 2009

marti ale ja to nerikala tobe,ale bylo to naprosto cilene smerovano kopcik...kdyz neco clovek napise a pred to da jmeno osoby..znamena to, ze je to urceno te osobe, vis? 😉 Me ockovani prijde jako dobra vec..ja se mu nebranim..ale res si co chces..je videt, ze mas vylozene potrebu tu utocit..takze pro klid veci..co treba, kdyz uz mi nebudes odpovidat a ja nebudu na tve prispevky tez reagovat...? 😵

kopcik: tak je to u nas, manza cestuje do prace cca hodku, takze se vraci i pozde - na nakup bych musela s malou i kdybych nechtela

meleri
31. led 2009

Cairo,

nas maly byl poprve vcera na ockovani, a cele to proplakal... ☹ a ted ho to ceka kazdy mesic jedno ockovani az do sedmi mesicu.... 😢

chudak manzel, hodka je dost....ten muj tak dvacet minut autem takze celkem pohoda...

atreides
31. led 2009

kopci jejd to nebyl útok na tebe (až teď jsem si tvůj příspěvek výše přečetla) takhle to slyším ze všech stran

martimarti
31. led 2009

Jenže toto je tak nějak veřejná diskuze a z tvého příspěvku bylo cítit ironie a pobavení nad tím, jak je to u nás divný 😀 Pokud nechceš, abych reagovala /což hodlám i nadále/. je tu IP. 😉