Nakupování v shoppingcentru s 2 měsíčním mimi

barushka
30. led 2009

Ahojky, kdy jste poprvé vyrazili s dítětem do shoppingcentra? Máme dvouměsíčního prcka a uvažuju, jestli mu to umělé osvětlení nemůže cca na 2 hodky vadit. Co myslíte?

paola.o1
30. led 2009

ja som este nebola. a ani tak skoro nepojdem. vsade plno ludi´. vsetci maju chripku alebo iny bacil.... nafajcene. urcite by som nesla. a nakupujem bud v obycanych malych potravinach, kam cez den takmer nikto nechodi, alebo vyslem na velky nakup manzela.

petik77
30. led 2009

ja bych take nešla a jak jsem měla děti male vyhybali jsme se takovym obchodum a pravda je že ted v období chřipek je riziko velké

smardik
30. led 2009

barushka malý má 3 měsíce a něco a takovým obchůdům se vyhýbáb normálně myslím že to pro něj ještě dobré není, natož ted když všude řádí chřipka. nech ho někomu hlídat a běž sama pokud chceš myslím že je to tak lepší

berenika39
30. led 2009

světlo mu nevadí, určitě, zvedni boudičku u kočárku 😀 😀 , ale s tak malým bych tam rozhodně nešla ani potmě 😀 . Neblázni, stovky lidí, všichni kýchají, chřipka, kapénková infekce, nic horšího pro něj nemůžeš udělat. I rýma je pro něj nebezpečná. Řeším to tak, že když už je nouze, letím na nákupy dopoledne všední den, zababuším ho do kočáru, prolítnu, poberu co musím a mizím. Většinou ale ho tam ale neberem vůbec, táta pocourá venku, já nakoupím a je to. Mám tak i chvilku pro sebe a ukojení nákupních vášní bez manžela v závěsu 😀 😀 😀 😀 .
Úplně nejhorší jsou do supermarketu autosedačky na podvozku, je to otevřený, kdekdo se zastaví, jak je to krásný miminko, a prská a prská.

evikk
30. led 2009

Kdyz je obdobi chripek,tak bych nikam nesla,pockej az to skonci,pak vyraz treba na hodinku,svetlo mu vadit nebude pokud bude v hluboke korbe a mit strisku.Ja pockam az skonci chripkove obdobi a taky vyrazim,potrebuji kalhoty,ale to jeste vydrzim mesic dva 😉

geminis
30. led 2009

ahoj,
tak světlo je to nejmenší, co by mu vadilo...horší je to, jak píšou holky, chřipky, klimatizace všechno roznese.
Nám byly dva roky a shopping centrům se vyhýbáme stále.

helenkaa
30. led 2009

Ahojky!
barushka, teď v době chřipek bych nešla ani s našim prckem, ale jinak jo. My byli hned po 6-nedělí. Zase bych to tolik neprožívala, alespoň si vytvoří nějakou imunitu. já bych dítě teda takhle neizolovala. 😉

berenika39
30. led 2009

...no nevím, budovat imunitu dvouměsíčního miminka v nákupním centru v lednu v období chřipek 😝 , to bych ho snad radši sprchovala studenou vodou 😀 . Proč riskovat jeho zdraví, když je nad slunce jasný, že ta chřipka ted řádí a navíc je hodně nebezpečná?

helenkaa
30. led 2009

berenika39, já jsem psala, že te´d nechodím s dítětem ani já, ale až chřipka odezní, nevidím důvod nejít. 😉

betina
30. led 2009

baruschka,

ted bych kvůli té chřipce nešla, jinak teda od 2 měsíců s malou chodím, tak jednou za 14 dní, někdy 1x týdně a malá je zdravá, ale samozřejmě je to věc názoru a čerstvý vzduch je lepší, jen si myslím, že když s ní tam nebudeš každý den, tak se nic neděje, ale zkus se zeptat dr.

robi
30. led 2009

ahoj,

naše malá měla 9 měsíců a nikdy ji na nákupy neberu. Když potřebuju, manžel pohlídá a aspoň si od malé chvilku oddychnu. A nestrachuju se, kdy malá začne vřískat, že se jí něco nelíbí.
A když kupuju něco na ni, tak to vždycky trefím, raději ať jdou na vzduch na procházku než chytat bacily 🙂

andyalukasek2008
30. led 2009

Ahoj holky, malý má 7 měs a nešla bych tam teď ani za nic... Plno bacilů... Všichni pčíkají a opravdu nejhorší je klima... Chřipajznová epidemie v plném proudu, no nikdo by mne tam nedostal... Na nákupy posílám manžela anebo když přijde z práce, vezmu auto a rychle zajedu sama a chlapi jsou rádi, že jsou sami spolu 🙂... A dvouměsíční mimino je malinkaté, to ještě pořádnou imunitu nemá, pochytí kde co... To mi připomíná teorii části naší rodiny - otužovat a zvyšovat imunitu stylem tak ho dáme k nemocnému mezi viry 😠 😒 ☹ ... MUDr. si poklepal na čelo, když jsem mu to řekla... I on říkal, držte všechny miminka virům pokud možno teď co nejdál.. Už tak jich dýchají dost a ještě to podněcovat je blbost... Chřipka je děsně oslabí...

caira
30. led 2009

teda my byly v shopping centru kdyz male byl asi tyden a od te doby vpodstate co tyden v sobotu..mame shopping centre ve stredu mesta, takze tam chodime na nakupy, na kafe atd.. prijde mi, ze je naprosty nesmysl deti drzet ve sterilni bubline, my malou nikdy nedrzeli doma ze strachu kvuli chripkam atd a za 11 mesicu zivota mela 2 x slabou rymu ( ne delsi jak 3 dny).. organismus se musi posilovat a ne oslabovat tim,ze se bude dite drzet doma a nema sanci si vytorit obranyschopne protilatky! 😉

agla
30. led 2009

my také jezdíme do shopping centra prakticky od dvou týdnů, co jsme přišly z porodnice - jedeme tam vždycky jednou za týden nakoupit - jak píše Caira - to bys pak nemohla nikam.

kubaka
30. led 2009

Takhle mrňavé mimino se obejde bez shoppinkcentra, jak píšou holky,
ale my jsme třeba do těchto nákpních centech chodili později moc rádi - tak od půl roku. Vybrat to, kde je nejméně lidí a klid - v Praze třeba Galerie (teda nechápu, jak se tam uživí 😀 )- a ve všední dny dopoledne a přes oběd tam skoro nikdo není . když bylo hnusně a zima je to nejlepší řešení jak se "vyvenčit" a přijít mezi lidi.. Když začínal chodit - v lednu - tak tam báječně trénoval chůzi a nezmazal se. Šel kam chtěl a já ho nemusela hlídat, jen chodila s kočárem za ním. Ale kde jsou moc návaly a v období nemocí tak tam bych s dítětem nešla vůbec..

alishia
30. led 2009

caira: miliony lidi ma uz vybudovanou nejakou imunitu a tu chripku chytnou stejne. Ja teda nevidim duvod proc primo ohrozovat mimino tim, ze tam na nej budou prskat lidi, kteri nemaji rozum a chodeji to roznaset po centrech. Ja bych tam nesla ani za nic! Je videt ze tva mala mela jen malou rymu, kdyby mela vetsi uz bys takovy hovadiny s prominutim nepsala. Chci te videt az bude mit horecky, jak s ni priste zase pujdes nakupovat, ale kazdy sveho stesti strujce. Imunita se da budovat jindy ne ted, kdyz pred tim varuji, kde muzou.

To jest muj nazor.

helenkaa
30. led 2009

holky a jak to budete dělat, až děti nastoupí do školky, taky je tam nebudete pouštět, protože tam je hodně bycilů????? 😕 😕 😕 a věřte že jich tam je požehnaně 😉

alishia
30. led 2009

helenkaa: ono je trochu rozdil mit nemocne 2 mesicni mimino a 4 lete dite.

paola.o1
30. led 2009

presne tak. a mimo to, imunita dietata sa posiluje napriklad kazdodennymi prechadzkami na cerstvom studenom vzduchu, rozhodne nie v klimatizovanom, zahulenom shopingcentre.

agla
30. led 2009

Barushku jsem pochopila tak, že potřebuje nakoupit - psala o dvou hodinách a jet domů. Ne, že bude vysedávat v zahuleným shopping centru. Myslím si, že udělat nákup s takhle malým mimi se zvládnout dá - ještě bych to pochopila teď v období chřipky, ale jinak..... Navíc ne každý má tu možnost, aby mu nakoupil někdo jiný nebo pohlídal.

alishia
30. led 2009

agla: ikdyby to bylo na 5 minut, tak je pravdepodobnost ze tu chripku chyti....staci jedno kejchnuti a bacily se siri dost daleko. Ja se ted taky nechystam jet zrovna na chodov nebo letnan, nejsem blazen, abych tam neco chytla, ale treba do tesca a do lidla si dojedu i s malym, tady u nas je tam malo lidi. ale do nejakyho fakt shoppingcentra by me ted nikdo nedostal.

agla
30. led 2009

Alishia - my také jezdíme do Tesca - a dopoledne - to tam je fakt málo lidí. S tou chřipkou je to na levačku - člověk aby se pak bál někam jít.

lucenek
30. led 2009

Já bych nešla ani ted a to má sára 6m a 3 hexy za sebou.....teda myslím, že to je risk ale každého věc..ale je mi líto těch dětiček......
a nebyli jsem nemocní..i naše dr tvrí, nechodit do velkých nákupních center s mimčem.....
děláme to tak že já nakojím a jedu do teska nakoupím prozvoním manžu naloží sáru do sedajdy a přijede pro mě..a vyhovuje nám to

evikk
30. led 2009

Ale kdyz se to tak vezme,tak ja pokazdy kdyz jdu nekam do nakupniho centra,tak je tam snad vic mamin s kocarkama,jak lidi bez kocarku,takze lidem je to asi jedno jestli neco mimco chyti nebo ne

berenika39
30. led 2009

....netvrdím, že tam nechodím, jen že se vyhýbám chřipkovému období, dnům, kdy jetam hlava na hlavě a barushka se ptala na 2 měsíční mimi 😉 . v jejím případě bych se bála, že bude nemocný s vysokejma horečkama a neporadí si s tím. jinak doma taky ožužláváme kdeco, potkávám se s kámoškama s dětma, i k nám choděj návštěvy, ale mají rozum - s rýmou se k mimču prostě nechodí. to není budování imunity, to je riskování

barushka
autor
30. led 2009

děkuji všem za názory 🙂

aponchie
30. led 2009

nsla bych vubec a to z duvodu horka mnoho lidi strkani do kocarku kychani vsude ochmatavani vseho a to mimco to urco nebavi..ja jeste nevidela happy mimi v obchodaku 😀 leda to co spi a to co spi se zakonite za chvilku probudi neni nadto jit sama a dite nechat manzovi

alishia
30. led 2009

Tak nas kluk je z nakupovani celej paf, hlavu by si mohl ukroutit, aby vsechno videl.) ale to mozna protoze tam od narozeni byl jen 4x A to poprve az po tretim mesici. A ted ho radeji neechavam hlidat. fakt z chripky mam hodne straach. Stacilo mi kdyz mel silnejsi rymu.

kalo
30. led 2009

Já bych nešla ani náhodou s takto malým /nešla bych v tuto chřipkovou dobu ani s mojí rok a půl starou holčičkou/...Za to riskování, že ti dítě bude týden ležet doma v horečkách a plakat, ten pitomý nákup nestojí...

kristi
30. led 2009

my jsme byli snad v mesici, nakoupit je holt potreba