Nakupování v shoppingcentru s 2 měsíčním mimi

barushka
30. led 2009

Ahojky, kdy jste poprvé vyrazili s dítětem do shoppingcentra? Máme dvouměsíčního prcka a uvažuju, jestli mu to umělé osvětlení nemůže cca na 2 hodky vadit. Co myslíte?

kopcik
31. led 2009

martimarti: neber tohle jako útok nebo tak. to určitě ne. můžu se zeptat, jestli jsi někdy žila v zahraničí? protože pak by jsi viděla, že některé věci tady v CR vážně fungujou na prd 😉 ale odbočení od téma......

meleri
31. led 2009

tak ja jsem ve francii a tady se ta epidemie taky resi, a to sakramensky... 😀 a to tak, ze kdyz sem si chtela koupit ockovani proti chripce tak uz bylo vykoupene, jak banany za komancu... 😀 jinak o Anglii a Irsku se vseobecne vi, ze jsou tam lidi fyzicky zdatni, a nejaka nachlazeni a chripky neresi, kazdy to prechazi, a basta...ja tam zila devet mesicu a snad osm mesicu z toho sem byla furt nemocna... 🙂 ale jinak je to asi nejkrasnejsi zeme co se tyce prirody.. 😵

martimarti
31. led 2009

Já to vůbec neberu jako útok a ráda ti odpovím. Ne, nikdy jsem nežila nikde v zahraničí a to, že některé věci tady fungují na prd, tak to je skutečně pravda, s tím souhlasím 🙂 🙂 Jen si tady na nás nemusí nikdo masírovat ego a dávat nám najevo, jak jsme tu mimo, když např. v prenatální péči jsme na předních příčkách ve světě. Ale už končím, nechtěla jsem na nikoho útočit a pokud to tak působilo, všem se omlouvám, ale fakt mě trochu štve, když tady odtud někdo pochází, narodil se tady, odstěhuje se a teď nám tady blahosklonně z povzdálí dávat najevo, že tujsme někde mimo. Ale stop, to už sem fakt nepatří 😉

meleri
31. led 2009

kazda zeme ma neco dobreho a spatneho, a lidi jsou taky vsude dobri i spatni, a clovek ktery si zachova zdravy usudek toto vi...jsou veci ktere v cesku funguji lip, a jsou veci, ktere jsou lepsi v cizine...ale je blbost to porovnavat...to pak lidi boli..

caira
31. led 2009

marti: to me bylo jasne, ze se nenechas odradit, kdo by si nechtel popovidat, ze? 😀

Jinak mas naprostou pravdu s tou prenatalni peci, v tehu bych dala cokoliv za to mit peci jaka se poskytuje v CR, v tom jsme tady my snad 100 let za opicema, utz 2x prohlidka jednou mesicne vpodstate bez prohlizeni...zavidela jsem vsem kamaradkach v CR co meli poradnou peci. Jinak predtim jsem to fakt nemyslela ironicky, spis me to zajimalo, ze je to tak markatni rozdil co se bacilu a ruznych zemi tyce...vyvesuji bilou vlajku miru, jo? 😀

meleri
31. led 2009

asi zalezi na tom, kdo je jaky hypochondr...Ja si fakt pamatuju ze v anglii ti lidi meli doma mozna dve tri krabicky prasku...v cesku otevrou lidi skrin a muzou s tim zasobit nemocnici... 😅 no a tady ve Francii je to jeste horsi, vsude vyfasujes tuny prasku ani to kolikrat nevyuzijes....a s tou chripkou je to taky tak, proste to tu je, a kazdy rok se spousta lidi ockuje.

martimarti
31. led 2009

No jasně, sobota večer, v bedně nic moc, partner to zalomil, celodenní péče o juniorku ho zmohla, tak jste mi zbyli vy 😀 😀 😀

martimarti
31. led 2009

Tak jak to, sakra, že tam na ostrovech ta chřipajzna není. To tam máte nějaký lepší vzduch, ne?

meleri
31. led 2009

jo je tam fakt lepsi vzduch, zvlast kdyz zijes blizko more, je to uzasne dychat ten morsky vzduch...to mi fakt chybi... 😵

caira
31. led 2009

meleri: ja jsem teda taky jako pojizdna lekarna, jsem vybavena pro vsechny pripady..mamka me teda vzdycky zasobi, kdyz priletim do cech, mam prasky snad na vsechno, na zlucnik, na kasel, na teploty, na krece, bolesti hlavy,naplasti, ovazy,antiseticke spreje atd atd. Pro malou teda mame taky pro jistotu syrupy na teplotu,kasel a nurofen cipky... proste kdyby nahodou cokoliv tak na to mam prasky.. i sousedum bych mohla nabidnout

marti: bodejt, mm cumi taky na tv,dite spi.. tak mi nezbyva nez oxidovat tady 😀

martimarti
31. led 2009

Hele caira, jak to že se zásobuješ léky tady? Tam "u vás" léky nemáte? 😀 😀 😀 Neútočím, přísahám 😉 😉 😉

martimarti
31. led 2009

Už dost dlouho se bavíme mimo téma, za chvíli nás smáznou 😉

caira
31. led 2009

marti: to jo, ale tady je vetsina veci na predpis ..teda to co potrebuju, kvuli migrenam mam indometacinove cipky atd a tak mi je nechava mamka napsat na sebe v CR, tady by mi doporucil doktor dva nurofeny 😀
A hlavne tady mam pocit, ze stejne jedine co prodavaji je treba ten coldrex atd, ale jinak vse na predpis.. a kazdy predpis stoji kolem 7 liber 😒

Jinak mas pravdu, musime to utnout, at to tu nesmazou, jinak to mame na "triku" my 😀

caira
31. led 2009

jo a detske nurofen cipky atd tu vubec nemame.. tady je jen nurofenovy a paracetamolovy syrup na bolest a teploty, ale kdyz malou zlobi zuby a ja ji mam davat syrup tak mi to cele vyplive nebo ani neotevre pusu..takze zlate cipky 🙂

martimarti
31. led 2009

Tyjo, a tady se řeší poplatek za recept 30 Kč! Budu už končit, nebo ráno nevstanu 😖 Mimochodem caira, máš naprosto nádhernou dceru, ty její oči... 😉 Je kouzelná. Dobrou noc všem.

caira
31. led 2009

marti diky, vase mala je taky kouzelna, takovy roztomily kukuc. Ja jdu tady do hajan, mala se ted budi od zubu tak at neco naspim...dobdou 😵

alishia
1. únor 2009

tak ja si nemyslim, ze je na tom neco spatneho, ze si tady v CR maminky v porodnicich chteji ohlidat. Spis naopak....samozrejme je pak neco jineho, kdyz zdrzuji kvuli kojeni, Ale treba malej dva dny predtim nez sme meli jit domu z porodnice dostal zloutenku a musel pod svetlo. Takze nevim co bych s nim doma delala, asi bych na nej tezko svitila lampickou.) Takze ono to propousteni ma sve pro i proti..zalezi na situaci.

Vim ze chripku muzem chytit kdekoli...muze ji klidne manzel prinest z prace, ale nevim proc bych mela pokouset stesti tim ze budu s malym jezdit po obchodacich. A nechapu maminky, ktere porovnavaji 2.mesicni mimina s detmi ze skolky....trosku rozdil, ne?

kamka.1
1. únor 2009

Nechápu, co tady vlastně řešíte. S dětma chodím nakupovat od narození a žádný problém v tom nevidím. Nejsem si vědoma, že by jsme si donesli z obchodu nemoc. A muže pouštíte do práce v období chřipek? Co kdyby měl někdo u nich v práci chřipku, to by jste vy, co tady tvrdíte, jak ohrožujeme děti chřipkou v nákupních centrech, tak by jste ty svoje manžílky nepouštěli domů?

berenika39
1. únor 2009

kamka,ale vždyt my tu o tom jen tak povídáme, dělej si to podle svého 😀 😀 . Proč tak zhurta? Už jsem to tu psala jednou, nemusíme se shodnout, tohle přece nejde objektivně posoudit, a je zajímavý číst, jak na to koukají jiný maminy.

kacka.va
2. únor 2009

ježiši, tady se to rozjelo. Já si teda myslím, že je sakra rozdíl, jestli jde člověk s tak malým mimčem nakupovat dopoledne do Lidlu a nebo odpoledne do nějakého megacentra. Jasně, že se dá bacil chytit kdekoliv, ale větší pravděpodobnost je tam, kde je větší koncentrace lidí, ne? Jinak já nejsem zastáncem držet dítě ve sterilitě a už jsem se k tomu vyjadřovala v několika diskuzích, že ani nic doma nesterilizujeme ani nevyvařujeme, ale když teď každý chrchlá na každém rohu, tak tomu nebudu nahrávat a klidně si ten nákup udělám dopoledne. Už jsme zažily jen blbou rýmu a u tak malého dítětě (a to už ho mám oproti zakladatelce velké) to není nic příjemného.

aponchie
2. únor 2009

no to se teda rozjelo to koukam kam az se zaslo a v cem 😀 😀 ja chodila od prvniho dne ven autem ve 3tydnech 100km na navstevu apod ,ale ja to spis myslela,ze bych zbytecne nesla pokud bych nemusela se poflakovat do shoppingu jen tak z nudy ,nakoupit sem jezdila taky co sem mela delat kdyz sem nikho nemela,ale jezdila sem dopol kdy je nejmin lidi(samotne mi vadi lidi nesnasim kdyz nakupuju s tisicem cizich lidi 😀 )kazdej vsecko prehrabuje macka a strka do tebe a jeste porad hlidat sedacku na voziku spise nez uzitek tak stres to byl takze tak,nakup jo ,ale courani po obchodech ne uz jen kvuli tomu blbe vyuzitemu casu 😀

millist
2. únor 2009

Já si myslím, že chození do obchoďáku s mimčem není zas tak velký problém. Já jsem třeba v období před vánoci chodila do obchoďáku malou nakrmit. Přišlo mi to lepší než hledat kavárnu, ve který se nekouří. Tady u nás existuje možná jedna a ta je narvaná maminama s kočárkama. Takže jsem si vždycky zajela k dětskýmu koutku a tam malou v klidu nakrmila a mohla jsem pokračovat ve vyřizování nebo nakupování. Že bych ale k procházkám s malou využívala obchoďák, jako některý maminy, který třeba jako procházku považujou to, že si jdou s kočárkem sednout na kafe to teda ne. My jsme odpoledne lítaly hezky tři hodiny venku počasí nepočasí, aby se malá hezky vyspinkala. Když jsme šli do obdchoďáku nakupovat, museli jsme ji samozřejmě vysvlíknout, to ji probudilo a už jsme nenakoupili, protože se jí to prostě nelíbilo. Teď, když už jí můžu dát trochu výš a vidí, je to o něčem jiným. Ale tohle bych tak neřešila, když si prostě něco koupit chci nebo potřebuju koupit něco malý (nejlepší dětský obchod a DM je samozřejmě tam) tak jdu. Teď teda radši ne kvůli tý chřipce, ale stejně mi ji přítel přinesl z práce takže tomu se stejně asi člověk nevyhne, i kdyby nešel nikam. No a poslat nakoupit třeba právě jeho, tak to bych polovinu věcí stejně neměla nebo bych musela sedět na telefonu. Pohlídat teda může, to je jasný, ale je spousta chlapů, kteří se k hlídání takhle malýho mimina bohužel zrovna nemají. Ten můj k nim naštěstí nepatří, ale stejně chodím ven sama jen mezi krmením, protože nakrmit naši malou je docela problém.

radanar
10. lis 2011

Já jsem s malou vyrazila na nákupy, když jí bylo asi 14dní a v pohodě. 🙂 Chdím nakupovat do Galerie Harfa, je to tam super, navíc teď mám tip, slaví narozeniny a mají tam bezva slevy. Takže letos zase vyrazíme!