Nakyslý zápach z úst. Přetrvává reflux?

knobloska
26. led 2010

Ahoj maminky, před časem jsem si všimla, že malé zapáchá z pusinky. Taakový nakyslý zápach. Zoubky čistíme pravidelně, tak mě moc nenapadá, čím to může být. Jako miminko měla silný reflux,je možné, že to přetrvává, jen už neblinká, jen se jí vrací kyseliny ze žaludku? Taky mě napadlo, že by pomohly nějaké "přátelské"bakterie, ale nevím o žádných laktobacilech pro tak malé děti. Mám jí dávat třeba Actimel? Nebo s ní rovnou k dr? Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji

meleri
26. led 2010

ahoj to teda nevím! jedině můžu přispět, že jsme taky na reflux trpěli a někdy malému kysele smrdí s pusy..říkala sem to mamce ale myslí si že je to normální..no zeptej se třeba doktorky? no aktimel je možná fajn, ale aby se z toho zase nepokadila? 😝

blandik
26. led 2010

ahoj,

výborné kapky pro děti jsou - PRobiotické kapky pro děti - od Bio Gaia. U nás stají přes 600kč, ale kupuji je v Polsku za 240,- (37 pln). Jsou výborné, obsahují laktobacily. Kape se 5 kapek denně, vydrží cca 1 měsíc. Starším dětem se dá dát Probiosan /tuším je pro děti od tří let, ale dá se dát už i od dvou, pokud dítko dokáže spolknout tabletku). Myslím, že ty kapky jsou mnohem lepší než actimel, jelikož je tam těch lactobacilů mnohem více.

Malému páchlo kysele z pusinky, když byl miminko. Měl ekzém a možná má alergii na BKM, ale to nevím jistě, jelikož jsem nic mléčného zatím nevyzkoušela a čekám tak do jeho dvou let. Každopádně ty kapky kapem od jeho 3 měsíců, te'd má 15M, a myslím, že mu hodně pomohly.

knobloska
autor
26. led 2010

Meleri mě to napadlo, že by to mohlo souviset s refluxem. Asi to moc řeším. Dr se zeptám až půjdeme na očkování, nechce se mi s tímhle mezi nemocné děti.

meleri
26. led 2010

Knoblosko,

to nevím jestli to souvisí s refluxem, jen mám stejnou zkušenost jak ty..no u nás to není každý den ale občas teda jo. no nevím co s tím.

Blandík,

dík za informaci. už jsem o těch kapkach slyšela. bohužel nebydlím v čr, takže je asi neseženu..zkusím se ale zeptat doktorky, máme tam brzo jít na očkování..

davdan
26. led 2010

Ahoj holky, malej mel taky silny reflux a k tomu alergii na BKM, ale nikdy sem nepozorovala, teda spis nepocitovala zapach z puseny. Az posledni mesic. Vzdy kdyz mu zapacha z pusiny, nasleduje prujem a taktez zapachajici. Nemuzem se jaksi zbavit toho bacila co ma v zazivacce, na testech mel nastesti vse v poho. Takze u nas jakykoliv neobvykly zapach ma na svedomi nejaka nemoc 😖

knobloska
autor
27. led 2010

No já jsem jí zkusila vymazat pusinu fialkou, včetně jazyka, protože má pořád ruce v puse, strašně slintá a má bílý povlak na jazyku. Možná je to nějaká plíseň. Zkusím to dělat týden a pak zavolám dr, protože to není normální.
Alergie na BKM mě také napadla, ale zase nemá průjmy, spíš zácpu, tak si myslím, že ve střevech to nebude.

rewq
27. led 2010

No, s refluxem zkušenosti nemáme, ale nám dech trošku zapáchá v době, kdy se nám prořezávají zoubky. A to máme vždycky i průjem, takže možná je to i případ "davdan". Mívá to po ránu a když ji zoubky vyčistím, tak ten zápach zmizí.

davdan
27. led 2010

Nam nepachne z pusinky pri prorezavani zoubku, ale vylozene pri nemoci.Pres vanoce jsme meli nejakou strevni chripku a od te doby sem tam ma zapachajici jak dech, tak stolici. Tak divne to smrdi, nemoci. Kazda mama uz pozna ,,klasicky,, zapach u sve ratolesti. 😀

petkakrutik
27. led 2010

Ahojky,

klik toho malá za den vypije? Protože zápach z úst může být právě známkou nedostatku tekutin. Dá se to zjistit i vyšetřením moči lakmusovým papírkem. Zkuste dát více celý den pít, jestli to vymizí 🙂

knobloska
autor
27. led 2010

Petka to jsem taky četla, popravdě...pije málo, i když se fakt snažím.

kleris26
27. led 2010

Jestli můžu poradit, tak výborný je BIOPRON, je to sypký prášek s "přátelskými bakteriemi" vhodný už pro miminka... Dá se nasypat do čajíku nebo přesnídávky a má tuším vanilkovou příchuť... to by mohlo pomoci, dávám i po antibiotikách pro napravení střevní mikroflory... V lékárně stojí mezi 150 až 190 korunami....