Náročné dítě-9měsíční dcerka stále pláče, nic ji nebaví

lucijenkaa
31. bře 2014

Ahoj maminky,prosím poradte a opravdu odpovezt,jinak se už zblázním,moje dcerka,jde jí pomalu na 9 mesícu stále pláče,vzteká se,nic jí nebaví,kam jí dám tam rve,venku jí to nebaví doma taky ne,když jde spinkat tak s pláčem a když ji hladím,hází m ruku pryč,mela ste taky nekterá z vás takové díte a napravilo se to treba chozením,až začalo díte chodit,mám pocit,žebrzy to budu muset probrat s pediatrem :(

milmic
31. bře 2014

Můj synek je trošku náročnější dítko, upravilo se po 10.měsíci podstupně, ale i dneska má pořád dost výkyvy. 🙂 Někdy je na babybox, snažím se to brát s nadhledem.

lucijenkaa
autor
31. bře 2014

fakt nejsem sama 🙂 já už si nevím rady,takle malá a už tak zlobivá,mužu se pretrhat,nekdy obed až ve 3 odpoledne,já hladová,díte urvaný,žádnou babičku nemáme a človek se muže snažIt jak chce :/ 😒 😒 😒 😒

lucijenkaa
autor
31. bře 2014

A jinak jak mám udelat aby usínala v klidu,nechci aby plakala až stoho usne :( ale uspávat nechce,furt se jen pretáčí v postýlce,kočár jsem zkoušela,když si lehnu sní do postele tak to bere jen tak asi si dem hrát,tak už fakt nevím

trab1
31. bře 2014

První dcerka vztekle řvala denně šestnáct hodin v kuse (i při jídle). Bylo to na zbláznění. Když už jsem to nedávala, dala jsem ji do postýlky, šla ven a chodila po dvoře sem a tam. Trošku jsem se vyklidnila a vrátila se dom. Všichni nám neustále říkali, že jí něco je, že to není možné, absolvovali jsme s ní všechna možná i nemožná vyšetření, všechno ale v pořádku. Přestávala řvát s tím jak se začala hýbat. Asi přišla na to, že jsou na světě zajímavější věci......... jediné, čím jsem se stále uklidňovala, že žádné dítě neřvě věčně. Pevné nervy a hlavu vzhůru.

lucijenkaa
autor
31. bře 2014

moc dekuju,je to šílený žejo....Proč jen to ty deti delaj,me prijde,čím víc se jí venuju tim víc me nesnáší 😕 😕

anushka111
31. bře 2014

Řekla bych že máte dráždivé dítko. Samo o sobě to většinou nic neznamená, ale tohle by měl určit neurolog. Naše malá byla taky taková, teď je jí 4,5 roku, do 3 let to bylo ale skutečně veeelmi náročné.U náročných dětí se volí trošičku jiný přístup ve výchově, ale hlavně vás doktor ujistí, že chyba není navaší straně / ve vaší výchově/péči. Jinak bych to určitě pediatrovi řekla, on by vás nejspíš poslal na tu neurologii, a tam by vám řekli co a jak - mě se pak dost ulevilo, když jsem věděla že se nic hrozného neděje a jak mám postupovat dál 😉

anushka111
31. bře 2014

Jinak někdy se dráždivé děti narodí "jen tak" ale dost často se to pojí s rizikovým těhotenstvím, komplikacemi při porodu, nebo velmi dlouhém porodu, případně pokud jsou pro maminku s miminkem začátky nějak velmi těžké. Pokud měla vaše holčička na začátku horší Apgar skóre, pak bych to viděla na tu dráždivost. Držím palečky 😉

lucijenkaa
autor
31. bře 2014

tak uvidíme jak začne choodit a to tohodne jen čekat

katyxq
31. bře 2014

@lucijenkaa koukni na https://www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete a na odkazy uvedené v odstavci Externí linky 😉

tarra27
31. bře 2014

Zkoušela jsi ji nosit a hodně mluvit,vše dělat s ni? Já si nemyslím, ze je to normální dítě nechat v postylce a jít ven, to mi přijde hrozny a to se tu nechci nikoho dotknout....a ani si nemyslím, ze je třeba běhat po doktorech, aby hned usili diagnózu....
Čím starší dítě,tím déle to trvá, ale fakt to chce obrnit se a tulit, davat si ji na klin, nosit na rukou, vysvětlovat v klidu, bez křiku, hladit a vysvětlovat....je možné, ze se i klubou stoličky a tak dat gel,paralen nebo nurofen čípek (za me lepší než sirup) a vydržet.
Tatínek se věnuje také? Večer chvíli alespoň?

trab1
31. bře 2014

Kdo toto nezažil, může beze všeho psát věty typu :"Já si nemyslím, ze je to normální dítě nechat v postylce a jít ven"......

console
31. bře 2014

Moje rada je:zklidni se a buď v pohodě. Dítě to vycítí. Je to velmi těžké. Musísš být opravdu klidná "uvnitř"...Já to tak měla dva roky a byl o očistec!!!!

lucifereeek
31. bře 2014

Máme doma taky takového ukřičence, u nás to ale začalo už v porodnici, když pořád plakala a já si říkala, po třetím měsíci to přejde a nic, teď má necelé dva roky a je pořád uječená, uřvaná, vzteklá. Doufám, že s nástupem do školky a jak bude v kolektivu se to zlepší, jinak chápu jak se cítíš, já jsem byla hrozně vyřízená hlavně v prvních měsících, brečela jsem doma s ní a neměla jsem daleko k sesypání, byla jsem na ní sama a o to to bylo horší. U nás nepomohlo vůbec nic, a dr. mi řekla, že některé děti takové prostě jsou a musím vydržet.

bonavoxa
31. bře 2014

Myslím, že mám doma něco podobného. Narodila se o měsíc dřív kvůli komplikacím. Porod, šestinedělí, sžívání, byl očistec. Na výskok z okna. hned první noc v porodnici celou proječela, ječela nonstop. Taky se mi to nezdálo, byli jsme i v nemocnici. Trápily ji prdy, ale neskutečně. Dneska už vím, že to nebyl jen prdy, ale je i vzteklá, kontaktní, bázlivá. nechtěla jíst, jako miminko jsme ji krmili stříkačkou jak malou opičku..a to ji ještě jeden musel řvoucí držet. Rady typu zklidni se, pořiď si šátek, houpej, zpívej, nic nezabíralo. V šátku se tak mlela, že by snad i vypadla. Jeden ji musel bavit, pak se trochu napila..později zabraly pohádky a písničky na Youtube. první půlrok měl každé 3 hodiny někdo službu, aby se vůbec najedla. V noci nespala, jen v jedoucím kočárku...taky jsme se střídali na směny. teď ji nakrmím, pokud má hračky a kouká na pohádku i sama. To je úspěch. Spí celou noc. Úspěch. Začala se moc vztekat..ještě víc. Při oblékání, krmení, jakékoli činnosti, co sama nechce. Snad to přejde. taky začala vřískat v cizím prostředí a na cizí lidi. Za ten rok jsme nejenom nezhubla, ale ze stresů a nedostatku času přibrala, zestárla, sešla...ale věřím, že to bude lepší. Setkávám se z nepochopením okolí...jedno dítě prý žádné dítě. Ale záleží na tom, jaké....Nikdo s ní není nonstop jako já. Jediná možnost jak se nezbláznit je smířit se s tím a věřit, že bude líp 🙂
@lucijenkaa

nessik
31. bře 2014

@bonavoxa bude líp🙂 To je, jakobys psala o mé dceři. Teď už chodí do školy a je úžasná, inteligentní, samostatná, umí se prosadit v kolektivu. Do jejího roku to byl hotový očistec, pak o fous lepší, ale záchvaty vzteku měla tak do 3-4 let. Mívala šílené noční řevy atd. Asi jediné, co jí zůstalo, nespí celou noc, ale v půlce noci se vzbudí a jde si lehnout k nám do postele. A bojí se doktorů. Ale to je maličkost, jinak mi vše vynahrazuje 😵
Bála jsem se mít druhé dítě, ale druhá byla klidné miminko.

milmic
31. bře 2014

@lucijenkaa Já někdy uspávám v kočárku, někdy uspávám v postýlce, jindy v šátku. 🙂
Já si říkám, že ty děti nepláčou jen tak pro nic za nic, aby nás šikanovaly. Třebas jsem až za hodně dlouho zjistila, že maličkej hodně plakal kvůli bílkovině kravskýho mlíka, v našich očích celou dobu prudil, až po několika měsících jsem si to spojila. Všechno má svůj důvod, i když není vidět.

bonavoxa
31. bře 2014

@nessik Snažím se myslet pozitivně. Že druhé musí být určitě klidnější. A po této zkušenosti zvládnu už asi všechno 😀

nessik
31. bře 2014

@bonavoxa to je fakt, zvládneš vše 🙂 Dobré bylo, že na dceru se nesměl ani podívat nikdo cizí, to byl dvouhodinový hysterák 🙂 Navíc ona byla vždy takové roztomilé drobounké dítě, takže jsem měla nervy, kdy a kdo nás osloví, bála jsem se s ní chodit po venku. 😝 Jako miminko absolutně nesnášela kočár a přes den spala po kouskách max. hodinu a to už byl svátek. No hrůza. Mladší kam jsem ji položila, tam byla, absolutně pohodové, spavé dítě. Teď se to otočilo a horší je mladší - 4 letá 😀 😝

lubazu
31. bře 2014

Ahoj, já si nedovedu představit, že mi dítě brečí celý den. Naše mladší dcera (1 rok) je schopná řvát dvě hodiny a to mám dost. Je skoro pořád jen se mnou a to nemůžu ani uvařit. Musím se jí věnovat a ona stále neví, co chce. Nic ji nebaví, snažím se pořád něco vymýšlet, ale často je z toho tak vzteklá, že vše hází na zem a je jen protivná. Takže držím palce, ať to brzy přejde!

tarra27
31. bře 2014

@trab1 a co si pomuze? Co na to dite? Zlepsilo se? Ji to jako mamu uklidnilo...reseni neni odejit, nybrz pokud to lze udelat a ja teda nemam silu, jen co prijde chlap,naji se, strcit dite jemu... Kdyz u nas byly holky nemocny a obe brecely, tak je proste pak pohlidal manzel kdyz prisel z prace a ja sla do sprchy a spat...mela jsem chvile,kdy se mi chtelo brecet taky nebo jsem mela migrenu a byla hotova...ale dat dite do postylky a odejit nikomu nepomuze - ani ji a ani diteti.To situaci jen zhorsi. Matka v klidu je casto i dite v klidu, stres a starosti, je na vse matka sama? Chlap nepomaha? To vse se na te rodine podepise....maji chvile,kdy jsou vsichni spolu a hraji si ? Tata mama dite nebo deti? Dite potrebuje byt v rodine a potrebuje aby i tata se zapojil a taky aby mama sla a odpocinula si,protoze pokud to tak ma pani den co den, nema uniku ani odpocinku, brzy bude v lecebne....ja bych tam byla po prvnim mesici kriku vkuse,mozna driv.... To je muj nazor.

jinak preji vsem, at se jejich situace zmeni brzy k lepsimu

lucijenkaa
autor
31. bře 2014

Díky holky,nejhorší je pro nás to uspání a tím si nevím rady,kežby usnula pri houpání v kočárku,ale to sem mela delat od začátku a né ted,ted vykukuje a když ji to neba tak zase rve že chce z kočárku ven,myslím když uspávám doma v kočárku

tarra27
31. bře 2014

@lucijenkaa a na tobě nevydrží, když si ji vezmeš čelem k tobě a chodíš s ni a ona aby si položila hlavu na tebe....

já takhle uspávala snad rpvní rok tu první...usnula jen na mě, držela jsem ji jako malé mimi na svém hrudníku a chodila sem tam po pokoji se zataženýma závěsama....někdy jsme takhle chodila hodinu, ale někdy 5 min a byll klid....ale obe holky byly a ta mladší ještě je hodně na rukou....pořád jsme je nosila, až mi moje mamka říkala, at si je neučím atd...ale když byly na mě, byl klid. naučila jsem se dělat vše jednou rukou...když jsme byla ve sprše, tak jsem ji posadila na deku a delala kuk kuk,. dříve v křesílku....ale je potřeba říci, že to trvalo jen dokud nezačala více lézt a možná chodit.....ted občas má stavy - ta starší, že chce na ruce, ale minimálně.....a ten rok ti uteče a bude líp, neboj.....i když je to náročný, zkus aby hlídal někdy manžel a ty běž spát, musíš odpočívat, spát spát spát pár hodin vkuse..... aby jsi nabrala sílu až bude manžel v práci...donekonečna to takhle nejde, to se z toho zblázníš....

PS u nás babičky ani tety nefungují taky, vše dělám sama s manželem, uřady, doktoři vše....ale neboj, ono se to překulí a bude líp

jo a vyprdni se na žehlení, uklid apod....stačí minimálně....nemít plísně a špínu atd, ale nemusíš mít vše tip top jako dříve...ono se to nezblázní, vše je dokola....já třeba na holky nežehlím, věším to co nejlíp, ale kdybych měla žehlit, bude po mě, nedelám nic jiného....základ je nemít špínu, ale provozní nepořádek nevadí....a na prvním místě najíst dítěti a sobě, pak přebalit a at jsou v čisttým....a osatní se vždy nějak udělá...

lucijenkaa
autor
31. bře 2014

Já taky nežehlím,jen když jdem treba k doktorce,jinak na me neusne,to bysem chodila a chodila a chodila....až dovečera tak fakt nevím,nechat jjí treba fakt unavit a pak treba usne víc ale když vidím,že si mne očočka,je protivná tak ji dám do postýlky kde je rev jak blázen a nechat jí zase protivnou vzuru se mi fakt nechce ach jo :( a kolikrát denne tak chodí dítko v 8 mesících ješte chrupkat?

lucijenkaa
autor
1. dub 2014

Holky fakt to nedávám,jsem hotová,dnešní ráno je fakt už hotovo,malá jen rve a vzteká se,už dostala na zadek at je jí tak malo nebo ne :( už nevím jak dál.Mamka radila,nech jí teda at se vtzeká a je to ona to za 14 dní pochopí

lucijenkaa
autor
1. dub 2014

a mamka radila pres tel nezažila to

trab1
1. dub 2014

Je to moc těžký, já vím. Moc ráda bych Ti dala nějakou radu, která by pomohla. Jenomže žádná taková bohužel není. Jenom a jenom vydržet s vědomím, že bude líp. Jak teď? Pořád křiklouní?

opifka
1. dub 2014

U nás když synovec chytil hysterák, že s ním nehnulo ani stádo volů, tak jsme ho dávali do postýlky a nechali ho, ať se vyřve. Malej se uklidnil, ségra taky a všichni žili šťastně až do dalšího hysteráku 🙂 Možná ty výbuchy byly nějaké signály, protože dnes je synovcovi devět a je to hyperaktivní dítě, což mu dělá problém ve škole.

lucijenkaa
autor
1. dub 2014

Jo je to fakt šílený,vzala sem jí ven a taková ostuda,ale proč?je to v mojí výchově?

biibaa
1. dub 2014

@lucijenkaa Jaká ostuda? Jakože ti brečí malý dítě? Nezlob se, chápu, že to musí být na nervy, ale tím, že jí dáš na zadek opravdu nic nevyřešíš, kor u tak malýho dítěte... Jenom ulevíš v tu chvíli sama sobě... Chápu, že člověk může občas ujet, ale jsi dospělá a musíš ten vztek ovládnout...

miranda77
1. dub 2014

u nás je také hodně pláče ... špatně usíná ... v hlubokém kočárku jsem téměř nevozila, protože řval jak na lesy, no tam by to možná nevadilo, ale přes celé náměstí se otáčeli lidi :O. Hodně jsem nosila v manduce a skoro pořád kojila - už máme přes 9kg ...teď ve sporťáku to je lepší, začíná se stavět a lozit a je to lepší!!!