Narození dítěte po roce od prvního

antorad
10. čer 2018

Jaké je to mít druhé dítě s ročním nebou dvouletým rozestupem mezi dětmi?

pavca1982
10. čer 2018

Je to náročný , ale přesto úžasný.Teď mě to bude čekat znovu. Rozdíl bude 21m.

jaja01k
10. čer 2018

Mam dva kluky, rok a mesic po sobe. Mne to nejak moc narocne neprislo, nebo si to uz nepamatuju 😀 Ja si to od zacatku uzivam. Ted uz maji 3 a 4 roky a jsou uzasni partaci, krasne si spolu vyhraji, povidaji si, pomahaji...

letadylkokane
10. čer 2018

@antorad mame dcery rok a trictvrte od sebe. Je to masakr, ale zvladnout se to da 🙂 Musi se 🙂 Starsi je ted 23 mesicu a te mladsi 2 mesice.
Ale mam stesti v tom, ze starsi tu mladsi miluje. Chce si s ni hrat, zajima se o ni, mazli ji. A snad to bude porad lepsi a lepsi. Maji vsechny predpoklady pro to, aby si dobre rozumely. Treba az do dospelosti.

kac_kac
10. čer 2018

Jsem zvědavá jaké to je mít děti takhle blízko od sebe, starší děti jsou po čtyřech letech od sebe, mezi třetím a čtvrtým bude rok a půl. Takže "na starý kolena" asi budeme mít doma docela hukost 😉

wirsungi
10. čer 2018

My mame kluky 18 mesicu od sebe.. zacatek celkem ok, jen pri kojeni starsi trochu zarlil a lezl mezi me a mimco. Ale ten spravnej masakr zacal, kdyz mladsi zacal lezt a zajimat se o hracky starsiho. Ale i to se da ukocirovat. Jen se ty dve tornada nemuzou nechat samotny bez dozoru ani na minutku. Ted je starsimu 2,5 roku a mladsimu cerstve rok a je to paradni jizda od rana do vecera 🙂

ldik
11. čer 2018

Ctu tady ty v celku pozitivni nazory a nestacim se divit a "zavidet". My mame kluky neplanovane o 18 mesicu od sebe a je to des. NIKDY uz bych do toho dobrovolne nesla. Vsichni rikali pockej prvni rok, ten bude zahul, pak si vyhrajou. Ani ve snu. Zahul to byl a je porad, akorat zase v jiny rovine. Oba jsou neskutecne zivi, aktivni, aktualne jim je 2 a 3,5r. Neustale se o neco perou, hadaji, ze by si hrali spolu - tak o tom si muzu nechat leda zdat. Rev je u nas neustale. V noci se OBA budi stale, za ty roky jsem celou noc spala DVAKRAT. Pokud je dam spat driv jak v devet tak rano strasej po paty hodine - jako dnes napr. Nemuzu je ani na chvili pustit z oci a malokdo je chce hlidat najednou.
Jako jo, maji i svetly chvilky, abych jim nekrivdila, ale malokdy.

majvik
11. čer 2018

mám rok a dva měsíce od sebe a nemůžu si to vynachválit. Ano, některé věci byly možná náročnější než kdyby byly po třech letech, ale taky fůra věcí mi přišla snažších a krásnějších🙂 akorát teda nemůžu souhlasit s tím zajetým klišé že nejhorší je první rok - první rok byl suprovej, až když začala mladší v tom roce trošku vnímat a líp se pohybovat, tak začaly bitky o kde co, tak to bylo trošku náročnější, ale to si myslím že zažívají i maminky dětí s větším rozdílem🙂

1miska
11. čer 2018

Mame holky rok a pul a nemenila bych, desne si vyhraji, zaraz se ted uz ucily lyzovat, bruslit..... 🙂

klaranagy
11. čer 2018

@ldik Teda tak to ti nezávidím, kamarádka má doma to samé, je to šílené je pozorovat a kamarádka úplně vyřízená. Už jsem jí je jednou hlídala ať si odpočine, teda ale užila jsem si to, ani na vteřinu jsem se nezastavila, mít to každý den, tak asi brzy padnu 🙂.