Narozeniny/porod kolem Vánoc. Problém?

anetadr
24. bře 2013

Maminky co jste narozené kolem Vánoc - mrzelo vás jako děti, že máte dárky jen jednou za rok?
Dále pak maminky, co jste rodily kolem Vánoc, zaznamenaly jste nějaké komplikace kolem porodu kvůli Vánocům?
Díky za jakoukoli odpověď.

wamp22
24. bře 2013

Ahoj, jájsem se narodila 22.12. a odpověď je ano, mrzelo mě to jako malou..naši mi vždy blahopřáli, dali jen čokoládu, nebo bonbonieru a zbytek, že budu mít pod stromečkem a samozřejmě nikdy to tak nebylo, vždycky jsme měli se sourozencama stejný ppočet dárku a někdy se stalo, že jsem měla i o jeden dárek míň ☹ ..je mi 29 a už jsme si zvykla 😉 ..jiank letos 8.1 se mi narodil druhý syn, což je něco málo po vánocích, ale už teď vím, že nikdy šizen nebude 🙂

vendullka
24. bře 2013

Jáměla termín 15.12., ale malá se narodila 1.12., dali jsem jíé ještě jméno Lucie, za co nám všichni nadávali, ale všechno slavíme zvlášť.

saminomimino
24. bře 2013

Ahoj mám syna narozeného 27.12 2008, co se týče porodu a funkce porodnice vše v pořádku žádné omezení jsem nezazanamenala,co se týče narozenin a vánoc v jednom,zvykly jsme si v pohdě i malý to zatím nijak neřeší,slavíme oboje zvlášť,ale vánoce jsou ve větším,blbí je akorát to že dcery jsou obě v létě,tak bude muset mít mini narozky Samík i vlétě,dokud je tak malý,mrzelo by ho to

katkvy
24. bře 2013

Jsem 23.12. A mrzelo mě to moc. Téměř nikdy se narozeniny neslavili a neslaví do dnes, protože vše je zaměřené na přípravu na další den. A když už dostanu nějaký dárek tak z 99% zabalený ve vánočním papíře, na což jsem naprosto alergická. Když jsem plánovala děti, zásadně jsem se vyhýbala termínu, kdy by se narodili kolem Vánoc. Nikdy bych to svým dětem dobrovolně neudělala.

benjik
24. bře 2013

Ahoj,já jsem 28.12.Jako dítě mě to dost mrzelo.Jak to,že se mi dárky dávali napůl,tak to že jsme nemohli dělat žádnou oslavu pro kamarády - všichni byly pryč.
Ted se sestřence narodil klučík přímo 24.12 a už ted si láme hlavu,jak budou slavit.

marecek4
24. bře 2013

naše mladá je narozená 11.1. což je sice ještě poměrně v čase vánočním,ale krom dorty jsme to nikdy neřešili-dort byl vždycky teda menší nebo nějaký nepečený,protože každý je po vánocích přejezený a zbytečně nám zůstával-ale i to se časem vytříbilo a dárečky rozhodně nedělíme,i když při nákupu přemýšlím-narozeniny nebo už vánoce???

michaela_2
24. bře 2013

Ahoj, dcera je narozena 28.12. 🙂 žádné problémy ze strany porodnice nebo doktorů jsem v tomto směru nezaznamenala. Pro mě osobně to tedy nebylo zrovna nejšikovnější datum - jednak jsem doufala že to nebude přímo na štědrý den 😀 protože jsem si chtěla vychutnat Vánoce ještě ve dvou 🙂 no a potom to, že jsem byla na Silvestra ještě v porodnici - to mi bylo dopředu malinko líto. Ale ono je to ve finále jedno, potom už to člověk nějak vůbec nevnímá cože je vlastně za datum 🙂

sal80
24. bře 2013

Ahoj. Mně je dcera narodila 23.12.2012 a tuto otázku si sama také pokládám...jak to budeme slavit? V porodnici vše ok, žádná omezení, komplikace...nic 😉 Já slavím narozeniny 4.1. a musím přiznat, že jsem vždy záviděla těm "létovým"a těm, kteří se nerarodili poblíž nějakých svátků. Dort ani chlebíčky na mé narozeniny nikdo nechce, všichni jsou přejedení z Vánoc, takže kupuju pár šlehačkových zákusků a peču pizza-šnečky. Toť vše 🙂 A i já dostávám narozeninové dárky ve vánočním papíře, a jako @katkvy , tak ani mě to fakt netěší 😒

ratatooy
24. bře 2013

tak nam jestli vyjde druhe bude taky narozene tesne kolem vanoc ale u nas se narozky stejne vetšinou slaví tyden dva dopředu či d zadu jak vyjde všem volno takže to neřešim snad to ani diteti nebude tolik vadit

consti
24. bře 2013

Ahoj, teda to docela koukám, že to někomu vadilo. Asi hodně záleží na přístupu rodičů Já jsem narozená pár dní před Štědrým dnem, můj brácha zase pár dní po Štědrém dnu a nikdy mě to nemrzelo 😎 . Dokonce jsme většinou slavili narozky dohromady a žíly mi to fakt netrhalo 😀 . Naši se nám vždy maximálně věnovali a to pro mě bylo to nejdůležitější 😉 . Jestli slavím narozky v prosinci nebo v červnu mi teda bylo vždy jedno. Dárky jsme vždy dostali k narozkám i k Vánocům, nikdy žádný problém 😉 . A vzhledem k tomu, že já dítě plánuji už nějaký ten rok a nedaří se, tak to poslední, co řeším, je to, jestli dítě bude narozené v prosinci nebo jindy... 😅

pusolamy
24. bře 2013

nasi sousedi maji sestileteho davida narozeneho na davide (30.12.) a ted maji 15mesicniho adama narozeneho 22.12. takze je moc nechapu, nevim teda jak to slavi ale chudaci deti maji vse v jednom tydnu. svagrova je 21.12. a slavi zvlast

dagina
24. bře 2013

Aááá přelom března dubna...., už bych málem zapomněla, kdyže jsem to počala dcery 🙂. Jednu dceru mám 9,12,, druhou 28,12, jména mají také kolem vánoc, no prostě jsme si to lépe nemohli naplánovat🙂. Každý svátek, každé narozeniny slavíme zvlášť, každá má svého dortíka..., jen příbuzenstvo se to snaží odbýt jedním vrzem.... .
Když jsem rodila toho 28,12, bylo méně personálu, ale zvládlo se to, jen mi vadilo, že mě často nechávali jen s manželem, musel pro sestru často dobíhat, bo se bál, že nakonec by rodil sám 🙂.
PS: když bych porodila např. 23, nebo 24. 12, slavila bych týden před nebo po.

aajina
24. bře 2013

Máme dcerku 26.12 🙂 a slavíme narozeniny hezky zvlášť a snažíme se s vánocema nespojovat. Ale je zatím malá tak snad jí to pak také nebude nijak vadit. Svátek má v dubnu to jsme se snažili aby neměla moc blízko vánoc a narozenin.
V porodnici vše o.k až na fofr ale to já si vždycky vyberu termín kdy je narváno k prasknutí 😉

bjoucik.15
24. bře 2013

Mě se dcera narodila 31.12 a ikdyž je to Silvestr bude mít normální oslavu s narozeninovým dortem aspoň do té doby než bude teaneger.To stejně bude chtít slavit s kamarádama a rovnou i Nový Rok 🙂

dandiela
24. bře 2013

Ahoj, tak jak tady někdo psal , že nechápe jak si rodiče můžou zadělat dítě tak aby se narodilo kolem Vánoc... My jsme se pár měsíců snažili, takže jsme opravdu neřešili jestli se narodí na Vánoce nebo v létě 🙂 🙂 ale nakonec má syn narozeniny 26.12. a vyřešili jsme to normálně a slavíme je přímo 26, má regulérní oslavu a dárky , o nic nepřichází. Už proto že já jsem narozená 28.12. a moji rodiče a příbuzní mi dárky dávaly dohromady s Vánoci a já tím jako dítě hodně trpěla. Takže tohle nikdy nedopustím, i když širší rodina od schrno ání dárků neupustila a pojračují v tom. To neřeším. Ale moje známá má narozeniny 24.12. A ráno mají oslavu a dárky s večer Ježíška 🙂 a co se týče porodu, tak já měla plánovaný císař kvůli váze a poloze KP syna a tak jsem měla lékaře domluveného a sám mi říkal, že jen co mě odrodí tak spěchá s ženou na rodinný oběd za maminkou 🙂

majina
24. bře 2013

Mám kamarádku a ta má dcerku narozenou 26. 12., ten den ji přejí a dají dárky jen rodiče, my "ostatní" a kamarádi tam chodíme až 26. 1. a musím říct, že je to bezva, všichni jsou na to zvyklí už 8 let a malé to nevadí, právě naopak, bylo jí to vysvětleno a tak to bere 😉

evulinkab
24. bře 2013

Ahojky, syn je narozen 14dní po Štědrem dnu.A slavime to zvlášt.Malý z toho má dvojnásobnou radost, jelikož ví, že dostane dárky na Vánoce a za 14dni nanovo...A i kdybych mela treba další díte narozené presne na Štědrý den, tak bych to taky slavila zvlášt..Práve kvuli tomu, aby ho to nemrzelo

mrazulkav
24. bře 2013

Ségra je narozená 23.12. a nikdy to nebyl problém... Vždy to slavíme týden před Vánoci (popř. spojíme ještě s další ségrou, která má narozky 10.12.) klasicky s dárečky (v narozeninovém papíře, ne vánočním) a s dortíkem (spíš teda menším, protože sladkého nás čeká hafo - ale o to víc si s ním vyhrajeme - ježeček, želvička, motýlek, na 10.narozeniny dvoupatrový dle přání). Myslím, že se to dá udělat tak, aby to dítě nemuselo mrzet... A myslím, že málokdo při počínání potomka počítá termín porodu... 😉

Jo a měla jsem spolužačku Evu narozenou 23.12.

lenya79
24. bře 2013

Ahoj, já měla termín porodu 23.12. ale malej se nakonec narodil 18.12. a 22.12. nás pustili z porodnice a měli jsme pod stromečkem ten nejkrásnější dáreček, bylo to super, atmosféru Vánoc to ještě víc umocnilo a jak jsem z toho z počátku měla obavu tak nakonec to bylo super a řekla bych, že to vůbec nevadí, že má malej narozky před Vánocemi. Manžel je 16.12. a tak mohou oslavovat spolu a samozřejmě vše oslavujeme zvlášt, narozeniny zvlášť a neodbýváme to, i když je to před Vánoci a je plno cukroví tak stejně kupujeme dort, dáváme dárky, tak jako by to bylo kdykoliv jindy během roku. Akorát jméno pro prcka jsme teda vybírali tak, aby to nebylo v prosinci či začátkem ledna, to už bychom mu teda neudělali 🙂 Jinak v porodce žádnej problém díky tomu, že byly svátky, vše probíhalo v pohodě.

amallie
24. bře 2013

já mám na Vánoce svátek a je fakt, že jsem moc dárků nedostávala, vždycky mi bylo řečeno, že to najdu pod stromečkem, mně to ale bylo šumák, později jsem dostávala peníze, neb dárků bylo dost pod stromeček, což jsem jako větší dítě ocenila víc, než nějaké krámy
dcera je narozená tři týdny před Vánoci a vůbec tím netrpí, oslava se udělá tak, aby měli všichni volno a je to 😉 jelikož je hodně dárků na Vánoce, tak to trochu rozdělíme, ale hlavně, uděláme zábavnou oslavu, což je pro děti důležitejší, než kopa darů 😉
můj bratr má zas narozeniny o letních prázdninách a to zase byl každý na dovolené a nikdo neměl na oslavu čas, tudíž, naštěstí si člověk termín nevybere 😉 pokud rodiče na to jdou správně, tak děti tímhle fakt netrpí
co se porodnic týče, tak to vím, že to je omezenej provoz, spíš mladší doktoři a každej chce domů

zelva
24. bře 2013

Náš mladší je narozený 1.1. 😀 Neplánovali jsme to, ale prostě se mu už chtělo ven. Zatím prožil pouze jedny narozeniny a je fakt, že někteří rodinní příšlušníci nedorazili,protože se ještě vyspávavali z opice 😝 No a taky skoro nikdo nic nejedl, protože všichni byli od Silvestra přežraný. Chtěla jsem ty první narozeniny slavit fakt na ten den, ale ty druhé oslavíme prostě až ten víkend po nich, pokud to teda nevyjde ty narozky přímo na víkend..No ale co se dá dělat, že jo, tragédii z toho nedělám, prostě se tak narodil a tak to je. Až bude v pubertě a dospělý, tak bude asi dva dny v lihu - Silvestr a pak hned Nový rok 😀 😀 😀

evaviki
24. bře 2013

Tak ja mam svatek 24.12. a nic moc.. ☹ No a maly je 23.12., neplanovane teda, mal byt v unoru.. Robime to tak, ze oslavu ma 23.12. a darky dostavana opravdu zvlast k narodkam a zvlast pod stromecek.. Vzdy dostane dort.. akurat oslava je s nama a s jeho sestrenkou, babi a deda.. zvysok rodiny bydli daleko, takze to mu pak jenom poprejou, ked sa stretneme.. ale draku je pak najednou strasne moc.. jedine blbe su oslavy s kamaratmi, pocitam, ze uz by mal zaujem.. Ale je to blby termin na to,aby som k nam tahala kopu deti..

kajovaevicka
24. bře 2013

Já jsem Eva, narozeniny na konci listopadu. Svátek se v naší rodině neslaví, takže mě to nijak netrápilo- co jsem s mužem, dostanu dárek i k svátku, od něj i od jeho rodiny. Moje maminka je Eva, narozená 21.12., její narozeniny jsme nikdy neodbyli, dárky, slavnostní jídlo, prostě normálně. Malá měla termín 21.12. (na mamčiny 45.narozeniny), nakonec se narodila 6.12. a odbývat to opravdu nehodláme🙂 Jen jsem nedodržela tradici a nejmenuje se Eva, takže slaví svátek "už" v říjnu😀
Takže sečteno podtrženo, záleží na konkrétní rodině, i kdyby se někdo narodil na Štedrý den, tak přeci není problém udělat slavnostní narozeninový oběd s dárky a večer udělat klasické Vánoce, je to všechno o přístupu 😉

monikabie
24. bře 2013

Napíšu Vám toto. Moje teta se jmenuje Eva a narodila se 23.12. Toto už je frkot. Aspon ji mohli dát jiné jméno🙂

vojkina
24. bře 2013

Ahoj, jsem narozena 6.1., dost brzo po Vánocích, takže se to s občerstvením odbývalo a mě to štvalo ☹ a štve doteď 😅 . Žádnej dort, žádný zákusky, žádný chlebíčky. Ségra je v říjnu, brácha v září, takže jsem jim v tomto záviděla.

terkajesterka
24. bře 2013

Syn se narodil 29.12. a zaznamenala jsem trochu "neochotu" ze strany lékařů v čase Vánoc, nechtěli si přidělávat práci a starosti, musela jsem obden chodit na monitor a kontroly do porodnice (termín jsem měla 17.12.), pak mi už dávali najevo, že bych měla co nejdříve porodit, tak mi to bylo trochu nepříjemné.
Ale za nás rozhodně problém není, slavíme normálně narozeniny, s dortem a oslavou jak se patří.

michaela2310
24. bře 2013

ahojky, já rodila 24.12.2011, žádné komplikace co se týče personálu jsem neměla, spíš naopak, všichni byli strašně milý 😉 loni jsme slavili první narozky, docela jsme se toho báli, že malýho budou babičky šidit, ale bylo to spíš naopak, všichni se snažili mu to co nejvíce vynahradit 😉 a ještě je docela fajn, že si to hodně známých pamatuje, takže při posílání vánočních přání rovnou přáli i malému k narozeninám, což mě moc potěšilo...
a rodila semnou jedna mamina a ta malému dala jméno Adáme... snad všechen personál v porodnici malého litoval (až na ní bylo vidět, že jí to štve ☹)
a ještě, můj strejda se narodil 25.12. a taky si nikdy nestěžoval 😉

pinkpet
24. bře 2013

Jejda, to jsou předsudky....pořád od rodiny slyším, že chudák Davídek má narozky 30.12.....není to jedno? Možná je to i super, hodně dárků najednou. Každý má být rád, když se mu miminko podaří a narodí se zdravé a neřešit zda v červenci či prosinci. Já bych zas nechtěla mít šestinedělí v létě a malého prcka ve vedrech už vůbec ne 😀 Ale asi Adam nebo Eva bych prosinčátku nedala 😉

werka9
24. bře 2013

Nám se maličká narodila loni o Štědrém večeru a byly to ty nejkouzelnější Vánoce s nejkrásnějším dárečkem. Upřímně doufám, že i dcera to tak jednou bude brát, že přišla na svět v tak mimořádný den. Je nám jasné, že od ní často uslyšíme slova lítosti kvůli oslavě narozenin ve stejný den jako jsou Vánoce, ale myslím, že něco podobného by nás potkalo, i kdyby se narodila 1.prosince ...já osobně jsem z jejího data narození nadšená, ačkoli jsem ji toho dne od rána přemlouvala, ať ještě počká... 😉 Budeme to mít s manželem a jejím bráškou těžké, ale určitě se maximálně pokusíme její narozeniny slavit nezávisle na Vánocích...co se týče širší rodiny, je nám jasné, že tam se to bohužel odbyde, ale tak to s nimi máme se vším, takže bohužel žádná změna...jsme vděční, že děti máme a datum narození v našem plánování rozhodně nehrál prim 🙂

hehena
24. bře 2013

rodila jsem císařem 18. 12. u apolináře. porodů hodně, sálů málo, míst na JIP málo, takže mě po 8 hodinách přesouvali - nejdřív chtěli na gynekologii, nakonec mě šoupli už na šestinedělky, což jsem ocenila kvůli prckovi. na gyndu by mi ho asi nikdo nenosil. ale měla jsem z toho docela strach. CS byl kvůli mojí srdeční příhodě před pár lety, první CS byl nic moc, bylo mi celou dobu na JIP dost zle a všechno bylo hodně bolavý ještě týdny poté, tak jsem byla docela v šoku, když mi po pár hodinách na JIP řekli, že mě večer přesunou, neb nemají místa (přestože jsem se cítila mnohem líp, ale ono to neustálý monitorování nějak přináší klid)... každý to prý chce mít za sebou a na vánoce doma... :-O 😅
jinak nás, jako rodiče, tohle datum sobecky těší... neb odpadá šílené objíždění příbuzenstva před vánoci, nebo během vánoc a rozvážení darů. tohle bude krásná příležitost k setkání a předání si darů - já doufám, že všichni přijmou, že se prostě nebudou dary otvírat a obdivovat a necháme si je pod stromek až na štědrý den. jinak nešidíme na oslavách narozenin ani prvního syna, tak nevidím důvod, proč bysme měli odbýt oslavu našeho skorovánočního druhoška... .) tak snad z toho nebude lítostivej... jako dospělýmu předpokládám, že mu to bude fuk.... mě už naši roky nedali ani zákusek se svíčkou, abych si jí symbolicky sfoukla, dárky většinou nula, nebo hůř - nehodící se 🙂)) a to dary fakt nepotřebuju, ale spíše ten dort 😀 prostě jako jakýsi milý dodržování tradic "něco si přej" ..... a jako né, že by mi to bylo úplně putna... ale nijak mě to nedrásá, spíše mi to příde divný 🙂)) 😅 takže v závěru - je to fakt o přístupu. ovšem narozky přímo na štědrej den, to už je horší no... to bych moc nevěděla, jak s tím naložit...