Náš mrňous nechce flašku, měl někdo podobný problém?

vysocanka
11. únor 2011

prosim holky o radu, nas mrnous nechce lahvicku plne kojim, ale kdyz bych potrebovala nutne nekam vypadnout a neco si zaridit tak nemam sanci na dele jak dve hodiny.. spis min. Odmita mi zatim jakoukoliv flasku (vyzkousela jsem asi tri druhy). To same je s dudlikem, ale to me tak netrapi.
Jsem samozrejme moc rada, ze mam mlicko a kojim, jenom bych rada abych v pripade nouze mohla nekoho chvilku s Lukáškem nechat a aby byl schopen vzit si mliko i z flasky a ne jenom z mamcinyho prsika. Koukala jsem ze jsou ruzne typy lahvicek co nejvice napodobuji bradavku, ale moc prosim o konkretni pomoc, typ. Dekuji moc.

hojda
11. únor 2011

Nám fungoval ten dudlíkod FArlinu připomínající bradavku, tak zkus dokrmovat jako z kádinky, myslím, že mu to půjde

cherub
11. únor 2011

u nás byl ten samý problém a řešení jsem nenašla, takže dokud jsem plně kojila, měla jsem po jakýchkoliv delších (více jak 2 hodiny) "výletech"... některé děti už jsou takové 😅 😉

pehaka
11. únor 2011

náš taky nechtěl tatínek ho asi na popáty přemluvil -byl to Avent..chce to trpělivost a zkoušet... 🙂

renat2
11. únor 2011

Ahoj, asi tě zklamu, ale nám se to nepovedlo doteď, náš malý neměl nikdy dudlík, nevzal nikdy lahvičku. Zkoušeli jsme několik druhý lahviček, saviček apod. ale prostě nic nevzal. Podotýkám včetně té, co se podobá prsu/bradavce apod.

ivasad.
11. únor 2011

Ahoj, u nás flaška taky žádná neuspěla, já teda dávám jen čaj, jinak kojím, ale u nás se chytil až po měsíci učení hrneček NUK s pítkem. Třeba by ti tím malý vypil i mléko, nevím 😉 Ale ne nekapající, ten malá jen okusovala a nevěděla co s tím. Kapající pítko - to pochopila, ptž jak to malé kapalo na jazýček, tak se za čas naučila z toho pít

andelka
11. únor 2011

Měla jsem to úplně stejně jako ty, zkoušela jsem to několikrát, ale Dany nechtěl pít, zkoušela jsem savičku od Mam a Aventu, a Nutrilon a odstříkané MM a úspěch žádný, tak jsem na to pak už neměla nervy. Kojila jsem minimálně co 2h, takže jsem se od něj opravdu mohla hnout maximálně na hodinu a....co, přežila jsem to, jsem ráda, že kojím pořád, Dany už flašku nepoznal, dudlík taky nepotřebuje a teď pije z tréninkového hrnečku Mam, má podobný systém jako při kojení, má 4 příkrmy, po dvou už nekojím, tak klidně můžu být celé dopoledne nebo odpoledne pryč, když na to dojde. Taky jsem doufala, že budu moct večer nebo prostě někdy někam jít, i by to párkrát bylo potřeba, když jsem musela třeba k Dr, ale nedalo se.
Jinak prý od Farlinu je to spešl patent. A taky savičky od Mam jsou dobré co jsem slyšela od kamarádek.

ija1
11. únor 2011

ahojky, nase mala nechtela avent, chicco.......nic...a najeli jsme na Lovi a uz sest mesicu pohoda, i kdyz bolej zoubky, proste tyhle savicky uzadsny................... nemuzu si stezovat, krasne se zmacknou a mrne si potahuje......

barbara66
11. únor 2011

Ahojky,já měla dodnes stejný problém.Už mám doma sbírku saviček,vyzkoušela jsem fakt všechny druhy a ani jednu nechtěl,prostě se mu z toho natahovalo.Tak jsem si řekla,že mu zkusím koupit tu savičku z kaučuku nebo jak bych to nazvala,je hnědé barvy.Normálně jsem čuměla jak pil jak drak.Tak jsem úplně ráda,že už umí krásně pít.Jinak plně kojím skoro 5 měsíců,ale chtěla jsem malému dát sem tam nějaký čaj.Už jsem byla zoufalá a říkala si,že budu kojit snad rok nebo kdo ví jak dlouho. 😉 Tak jestli taky vaše dítko odmítá ty silikonové savičky,zkuste ty hnědé. 😉 🙂

kristiluky
11. únor 2011

Moj Luky má flašku od malinka, teda stále kojím ale od začiatku dostával aj trošku čajíku /na radu lekárky, a vlastne už aj v porodnici mu dali cucat čajík/ takže s tým sme problém nikdy nemali ale dudku tiež najprv nechcel ale stále sme mu ju núkali-nie nasilu ale sem tam ked sme ho nevedeli utíšit a raz prišiel ten den a proste si ju vzal..možno sa tým len nechce trápit, je ešte maličký, tak súrne snád nikam od neho v najbližšej dobe nebudeš musiet íst a ak náhodou tak neboj, ak bude hladný vezme aj flašku

eldzej
11. únor 2011

Když jsem potřebovala jít pryč, přítel krmil ze stříkačky. Bála jsem se, že jakmile dáme flašku, tak malá bude odmítat prso, což se často stává.

nikulka83
11. únor 2011

Filip taky flašku nechtěl... Měla jsem plnej mrazák odstříkanýho mlíka a všechno jsem vylila... Zkoušela jsem vytrvale, ale bez úspěchu 🙂 Přitom dudlík miluje doteď... Pak ze dne na den, asi v půl roce, si vzal flašku s čajem a pil... Ale mlíko z ní nechtěl pořád 🙂 Takže jsme kojili od 15 měsíců... 🙂

jajulin
11. únor 2011

Ahoj, sama jsem taky 6 měsíců jen kojila a až teprve pak jsem se od malého mohla hnout na déle než 2-3 hodiny. Dám jeden tip, který jsem slyšela, ale nemám ho vyzkoušený: Ať zkusí malého tou lahvičkou nakrmit někdo jiný než ty. Třeba jen mimčo nechápe, proč mu mamka, která ho vždycky krmí z prsu, najednou nabízí nějakou lahvičku. Ale od někoho jiného by ji vzít mohl. Nemám vyzkoušeno, ale někde jsem to slyšela jako dobrou radu.

baradolezal
11. únor 2011

My tedy takovy problem nemame, mala vypije mlicko z jakekoli lahve - proste hlavne ze to tece - ale jinak muzu taky doporucit zkusi injekcni strikacku... bud pekne po malicku a nebo vstrikovat do pusinky - tak davkujeme fenyklovy cajik na prdiky, protoze male moc nejede po chuti 🙂

kesurka
11. únor 2011

Mám ten samý problém, lahvičku jsme zkoušeli od Aventu, Nuku, Mam a nic ☹ Vypije jenom ze stříkačky, a to jenom někdy, jindy je prostě raději hlady 😒 Ber to z té lepší stránky, aspoň ho pak nebudeš muset odnaučovat jak z flašky, tak dudlíku 🙂

aannggiie
11. únor 2011

taky tenhle problém znám.Náš malej nikdy neměl flašku ani dudlík vůbec nevím co s tím má dělat.Začal pít rovnou z hrnečku.Jo a pořád kojim hlavně ráno. 😉

lidiab
12. únor 2011

Ahoj, nejvice pry prso napodobuje tato nova lahvicka od Medely - http://www.lekarna-zdravi.cz/eshop/detail-78626...

glimmer
12. únor 2011

my máme s Aničkou to samé. Nechce dudlíky ani flašku, zkoušeli jsme několik značek, tvarů, velikostí ... a nic. Stále kojím, takže mi to až tak nevadí. Pokud je s Aničkou doma někdo jiný, tak se buď vrátím než má hlad nebo dostane ze stříkačky. Když jsem jí dala MM z lahvičky tak si to přehazovala v puse, přišlo mi, že neví co s tím. ☹

apollo11
12. únor 2011

Konkrétní lahvičku můžu poradit ještě Tommee Tippee (s nejmenší dírkou), malá mi z toho pila bez problému (ovšem jen moje mlíčko, čaj ani jiné tekutiny nechce dodnes z ničeho). Ale zkrátka některé děti jsou takové a na lahvičku si nezvyknou.. může být zmatený, chce to zkoušet, nejdřív s maminkou a pak teprve s tatínkem nebo jinou osobou.. ale úspěch není zaručen 😉 Jinak zkusit ještě ten hrníček s pítkem nebo další alternativy jako stříkačku.. a přinejhorším počkat až do příkrmů, kdy už krmení mlíčkem půjde nahradit nečím jiným. Přeju hodně trpělivosti 🙂

dlabinecka
12. únor 2011

Mě si malá vzala MAM dudlík (na 4měsících 😀) a pít jsem jí přemluvila z lahviček LOVI. Ted mi pije cokoliv z čehokoliv 😉

ninouche
12. únor 2011

Ahoj, měli jsme to naprosto stejné - dudlík nechtěla, pít z láhve vůbec. "Zlomilo" se to tak nějak postupně samo až kolem toho 5. měsíce - vzala na milost dudlíky, a to bez rozdílu silikon/latex, různé druhy - ale nevyžaduje je, prostě si jen občas dudlá.
Ad pití z lahve - taky plně kojím, ze strachu, abych si kojení nezkazila, jsem koupila super speciální drahou lahvičku od Medely, ze kt. musí sát jako z prsa - tak ta je úúúplně k ničemu🙂 Pak jsme zkoušeli Avent, to taky nešlo. Nakonec jsem zjistila, že malá nejdřív potřebuje ZJISTIT, že z té lahve má vůbec sát - takže jsme začali lahví FARLIN (skleněná, měkký silikonový dudel), ze kt. to mlíčko přece jen víc teče, vyzkoušela to a zjistila, k čemu taková láhev slouží. Pak jsme se vrátili k Aventu, která teče o trochu pomaleji (>nenaloká se tolik vzduchu) a najednou to šlo. 🙂
Pije zatím jen moje mm, tak nevím, jestli by pila i UM.
Taky to chce odhadnout na učení na láhev vhodný čas - když už má hlad, ale ne tolik, aby byla nevrlá a uplakaná...
Přeju hodně úspěchů 🙂

eloana
12. únor 2011

Ahoj ani jedno dite mi flasku s dudlikem nevzalo- od pul roku jsem dala flasku s pitkem

editah222
12. únor 2011

Moje holčička taky flašku nechtěla, když jsem potřebovala někam odejít tak ji manžel krmil stříkačkou po prstu 🙂

veruska007
15. únor 2011

Taky jsme resili, vyzkouseli jsme lahvi tak 10 a dudliku taky tak, nakonec lahev musi mit uzky tvar a dudlik pouze mensi, anatomicky tvarovany - nejlevnejsi je babylove, ale maji i nuk. Od pul roku pak maly pil z petky - takove to sosatko pro sportovce, co netece samo.