Nastřelení nebo píchnutí uší?

bauskka
20. pro 2017

Ahoj maminky. Budu nechávat dceři píchnout náušnice. Chci se zeptat jakým způsobem je to nejlepší? A jaký je postup po propíchnutí či nastřelení? Diky

vercik83
20. pro 2017

nastřelení je rychlejší.píchnutí je polohově přesnější

bhrozen
20. pro 2017

My mame u orvni dcerky nastrelene náušnice a nemuzu si stěžovat. Rychle a presne taky. Nase doktorka nastreluje nausnici az od 5ti mesicu kdy je ousko dostatecne velke 🙂 u druhe dcerky budeme opet nastrelovat, ceka nas to v lednu 🙂 mala bude mít 8 mesicu.

fallingstars
20. pro 2017

Nechala jsem nastřelit a jsem ráda. Prakticky bez krve, ouška nebyla vůbec zarudlá ani oteklá, není třeba se o ně pak nijak starat (protáčet nebo mazat, i koupat se hned smí). “Přechodné”náušničky jsou vkusné, cena byla dle mě adekvátní (600,- Kč).

barumat
20. pro 2017

Taky jsem nechala nastřelit, dokonce ve dvou týdnech (ouška se taky dala nechat píchnout hned v porodnici, ale neměli jsme ještě náušničky. Ze zkušenosti své a od mojí mámy se mnou a ségrou, radím co nejdřív, a určitě nastřelit. Dcera o tom za pět minut nevěděla, žádná krev, infekce, nic. Naprostá spokojenost.

isabelafuentes
20. pro 2017

A řešily jste některá, aby se to nestrefilo do nějakých akupunkturních/akupresurních bodů?

luci_ela
20. pro 2017

My nechali malé nastřelit po prvním očko ve 3 měsíc8ch. Ma je 14 dní a ouška v klidu. Nastřelení bylo rychle, přesně a ani kapička krve. Ouško vydezinfikuje, udělá si tečky a nastřelí. Otazka vteřinky. Doma není potřeba nějak mazat atd, ihned jsme i koupali. U nás cena i s prvníma(pecičkama) byla 200,- foto chvilku po nastřelení

pitrisek87
20. pro 2017

Já jsem osobně pro nastřelení naušniček. Dávala jsem první i druhé dceři nastřelit a je to rychlé a řekla bych i míň bolestivé. Nastřelené naušničky se musí minimálně týden nechat v uchu a pak je můžeš vyměnit za jiné. Já jsem nechávala dceři ty nastřelené a nebyl problém... Má je doteď a to má 30 měsíců ale už plánujeme výměnu za jiné... Jinak se ucho ten týden musí čistit lihem a to buď vatovou tyčinkou nebo tamponkem a naušničkou v uchu pootočit.
Co se týká píchnutí uší, tak to zkušenost nemám, tedy kromě vlastní a tu si přirozeně nepamatuju :D
Jo a ještě nám nechtěla dětská nastřelit naušnice dřív, než bude mít druhou dávku očkování hexavakcínou, tudíž ve 3. měsíci nejdřív....
Toť moje zkušenost ale třeba to jinde funguje jinak, nevím...

smudlinka24
20. pro 2017

@luci_ela krasne🙂

caseopea
20. pro 2017

@bauskka Zkušenost kamarádky...nechala malé píchat ušit klasicky a jak t u toho chudák plakala 😢i kamarádka plakala. Druhé je už nechala nastřelit a bylo to v pohodě 🙂. Ale asi záleží jak to kdo i umí.

kameka
20. pro 2017

Já nechávala oběma dcerám píchnout, dělala to naše dětská doktorka a to tím způsobem, že nejdřív dala nějakou znecitlivějící pěnu, zalepila a nechala cca hodinu působit a pak v klidu bez bolesti propíchla 🙂 krev samozřejmě trochu byla, ale nic hrozného, pak se občas protočilo a otřelo lihem a bylo 🙂

nellie87
20. pro 2017

Trosku jsem si to studovala a i presto,ze dnes je trend nastrelovat,jsme se s manželem rozhodli pro propichnuti.Kdyz jsme byli s dcerou u pediatra na běžné kontrole,sedeli jsme v cekarne a v ordinaci nastrelovali mimču náušnice..ten řev, co jsem slyšela byl neskutečnej.Nicmene je mi jasne,ze prah bolesti je individuální.My jsme byli v piercingovem studiu u odbornika.Vse si peclive promeril, zmackl ouško kleštičkama aby se odkrvilo,a propichl. Malá ani nepipla.Az kdyz protahoval náušnici,bylo par slzicek.Ousko naprosto bez problémů. Pri vpichu je rana menší, a jde o cisty vpich jehlou skrz tkáň, narozdil od proražení kůže náušnicí.Je zde tedy vetsi predpokad na bezproblémové hojení.

evee24
21. pro 2017

Tak my máme opravdu velkou citlivku. Každý mini bouchnuti o řvala. Bylo mi spatne dopředu. Pak sme je nechali nastrelit. A mala sotva kvikla. Jen ja trpěla vic. Nakonec o tom ani nevedela. Jinak ja neměla ucho čistit ničím. A ani nehnisalo. A vyměnit za svoje náušnice snad az po 7 týdneCh mám pocit. Ale to už si nejsem jista. Vím že to bylo dlouho.

shine2015
21. pro 2017

Koupili jsme emlu krém na znecitliveni a nechali hodinu působit pak vynerit a nastrelit u našeho pediatra. Holkam bylo 5 a 6 let a nebrecely....

Takže za mě namazat silnou vrstvu emly z obou stran boltce hodinu před a nechat nastrelit....

budilinka
21. pro 2017

Mne pichal usi lekar v 7 letech. Bylo to pro me takove trauma, ze jsem byla pevne presvedcena, ze tohle svoji dceri neudelam. Desne to bolelo, pichnuti, potom jeste protahnuti nausnic, krve jako z vola. Když jsem se maky ptala, proč mi nenechala pichnout usi v porodnici, tak mi rekla, ze se na to tehdy ptala, ale te se to tam nedelalo. Svoji dcerce jsem nechala ouska nastrelit v 3,5 mesicich a nelituji. Bolest neni dvojita - nausice vlastně projde okamzite skrz a jen to trosku stipne (sama jsem si nechala v 19 letech nastrelit nausnici, takze mam zkusenost s obojim). Bez krve, bez pece po nastreleni, po cca 6 tydnech jsem dcerce promazala Framykoinem a vymenila za stabilni zlate. Pri nastrelu jen malinko zaplakala. Za me jedine nastreleni 🙂

evilin
23. pro 2017

My taky nechali nastřelit a naprosto v pohodě. Jen pozor!Opravdu by se náušničky neměly nijak protáčet. Hrozí opětovné strhnuti hojící se kůžičky a vnesení infekce, ono se to zahojí a spraví samo. A už vůbec ne mazáni lihem ani ničím jiným, to jsem dělala kdysi ja a uši mi hnisaly strašně dlouho(vlastně do doby než jsem s tim přestala) líh vysušuje, nehojí.

leymea
23. pro 2017

Za me nastrelit. Sice nemam dceru, ale mam vlastni zkusenost. Nastreleni je bezbolestne, nanejvys se clovek lekne. V puberte to byl samej piercing, hodne direk v uchu. Dostala jsem strach z tech bodu co jsou v uchu tak jsem sla dve dalsi dirky pichnout k moji detske doktorce. Na to mi nakonec sestricka rekla, ze ona nevi kde ty body jsou. Hm 😀 sla jsem do toho a teda musim rict, ze takova bolest. No fuj. Uz nikdy 😀 nevim proc, ale hrozne to bolelo. Pak jsem si pichala usi sama a to bylo uplne v pohode. Ona to delala uplne zdlouhave. Takze doporucuji nastrelit. 🙂